مهاجرت تحصیلی آمریکا

دانشگاه Sants Barbara UCSB کالیفرنیا در آمریکا

دانشگاه Sants Barbara UCSB کالیفرنیا در کشور آمریکا

دانشگاه Sants Barbara UCSB کالیفرنیا در آمریکا که در آیوی لیگ عضویت دارد، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی و دولتی این کشور به شمار می‌رود که ابتدا در سال 1891 میلادی تحت عنوان کالج معلمان به تاسیس رسید. اما درسال 1944 میلادی به سیستم دانشگاهی کالیفرنیا پیوست. رشته های مختلفی در این دانشگاه تدریس می شود که شامل 87 رشته در مقطع کارشناسی و 55 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی است. آمار دانشجویان ثبت نامی در مقطع لیسانس، 19.800 نفر و در مقطع تحصیلات تکمیلی، 3.050 دانشجو گزارش شده است. لذا از بابت این که بزرگ ترین پردیس دانشگاه کالیفرنیاست، در رتبه پنجم قرار گرفته است. تاکنون دانشجویان زیادی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند که تعداد آنها به ترتیب 5442، 576 و 310 نفر بوده است. سایر اطلاعات لازم را از طریق مشاوره‌های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و نیز مطالعه مقاله زیر به دست آورید.

دانشگاه Sants Barbara UCSB کالیفرنیا در آمریکا

اثبات عالی رتبه بودن دانشگاه Sants Barbara

اثبات این که دانشگاه Sants Barbara (UCSB) کالیفرنیا در آمریکا جزو دانشگاه های برتر و عالی رتبه این کشور محسوب می گردد، کار آسانی است. چراکه با مشاهده رتبه هایی که برای این دانشگاه در سیستم ها و نشریه های مختلف رتبه بندی ثبت گردیده است، بیانگر این موضوع می باشد. آمارها و اطلاعاتی که در این خصوص به دست آمده است، در جدول زیر جمع آوری گردیده که می توانید مطالعه نمایید. اگرچه افتخارات و جوایز والایی در کارنامه این دانشگاه ثبت شده است که افراد مربوطه در حال حاضر عضو هیات علمی آن هستند. والتر کوهن موفق به کسب جایزه نوبل شیمی، فین کیدلند موفق به دریافت جایزه نوبل اقتصاد، دیوید گراس برنده جایزه نوبل فیزیک و مایل فریدمن که از ریاضیدانان نخبه است، توانست مدال فیلدز را به دست آورد.

نظام رتبه ‌بندی رتبه ثبت شده برای دانشگاه Sants Barbara
ARWU 45
Times 53
QS 134
U.S News 24
Forbes 114
Washington Monthly 17

دانشکده های دانشگاه UCSB کالیفرنیا

طبق اطلاعاتی که در دسترس داریم، تعداد 5 دانشکده برای دانشگاه Sants Barbara (UCSB) کالیفرنیا در آمریکا وجود دارد که در بالاترین سطح آموزشی، ارائه دهنده طیف گسترده ای از رشته ها و گرایش تحصیلی در مقاطع مختلف هستند. این دانشکده ها هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا بوده و در مدارک ارزشمند و معتبری را به دانشجویان اعطا نموده اند. اسامی آنها به قرار زیر است:

 • دانشکده مطالعات خلاق
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده ادبیات و علوم
 • دانشکده علوم و مدیریت زیست محیطی برن
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش  Gevirtz

اسناد مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه UCSB

آن دسته از متقاضیانی که قصد “مهاجرت به آمریکا دارند و به دنبال پذیرش تحصیلی در دانشگاه Sants Barbara (UCSB) کالیفرنیا در آمریکا هستند، بایستی توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز و درخواستی ازسوی دانشگاه را به صورت کامل و بی‌نقص ارائه نموده و منتظر بررسی پرونده خود باشند. چنانچه پس از بررسی پرونده وی، شرایط لازم را داشته باشند، مورد پذیرش تحصیلی قرار می گیرند. این مدارک عبارتند از:

 • کلیه مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات (برای مقطع کارشناسی، دارا بودن حداقل معدل 3.4 از 4 الزامی است)
 • ارائه هدف نامه یا انگیزه‌نامه مبنی بر مشخص شدن هدف دانشجو از “تحصیل در آمریکا و انتخاب دانشگاه Sants Barbara و درنهایت برنامه های آتی پس از دریافت مدرک فارغ التحصیلی
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه رزومه تحصیلی و فردی دانشجو (CV)
 • پرداخت مبلغ مورد نظر بابت application fee
 • اخذ نمرات مد نظر دانشگاه در آزمون های زبان انگلیسی که شامل نمره 80 در آزمون تافل مبتنی بر اینترنت، نمره 550 در آزمون تافل مبتنی بر کاغذ و نمره 6.5 در آزمون آیلتس می گردد.

گفتنی است مهلت ثبت نام و ارائه درخواست به دانشگاه Sants Barbara (UCSB) کالیفرنیا در آمریکا در بازه زمانی اول نوامبر لغایت 30 نوامبر خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه UCSB کالیفرنیا

شرایط تحصیلی بسیار خوبی در دانشگاه Sants Barbara (UCSB) کالیفرنیا در آمریکا حاکم است. چراکه اکثریت رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند، جنبه تحقیقاتی و پژوهشی داشته و دانشجویان در هنگام فارغ التحصیلی از نظر علمی، تجربه و آموزش شرایط فوق العاده ای خواهند داشت. به طوری که با در دست داشتن مدرک دانشگاهی خود در این کشور، می توانند با اخذ “ویزای کاری آمریکا در بهترین فرصت های شغلی مشغول کار شوند. بررسی ها نشان می دهد که در سال 2012 میلادی، مبلغ تخصیص یافته به منظور انجام پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه، 233 میلیون$ بوده است و این نشان از قدرت و برجسته بودن دانشگاه مذکور در زمینه تحقیقاتی دارد. از طریق تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و کسب مشاوره های لازم در این خصوص می توانید به اطلاعات جامع تری دست یابید. این موسسه آمادگی کامل خود را در امر مهاجرت و پذیرفتن پرونده های مهاجرتی متقاضیان اعلام می دارد. امیدوار هستیم که با ارائه پیشنهادها و راهنمایی های لازم، بتوانیم مسیر موفقیت شما را هموار ساخته و به اهداف عالیه خود دست یابید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *