مهاجرت تحصیلی آمریکا

دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا

دانشگاه Georgetown (GU) در کشور آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از دیرباز در ذهن دانشجویان ایرانی شکل گرفته است. دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا از جمله دانشگاه‌های خصوصی این کشور است که همواره دانشجویان به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی از آن هستند. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1789 میلادی باز می‌گردد اما پیش زمینه بنیانگذاری آن متعلق به سال 1634میلادی است. بنابراین می توان گفت که دانشگاه GU جزو دانشگاه های قدیمی و معتبر ایالات متحده آمریکا محسوب می گردد. دانشگاه GU واقع در منطقه جورج تاون واشنگتن دی سی بوده و در دوحه قطر نیز دارای شعبه می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه هر ساله درحال افزایش است. به طوری که بیش از 17.849 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که 7.636 نفر در مقطع لیسانس و 10.213 نفر در مقطع فوق لیسانس هستند. اطلاعات جامع تر را از طریق کسب مشاوره از کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و نیز مطالعه این مقاله به دست آورید.

دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا

رشته‌های تحصیلی دانشگاه Georgetown در آمریکا

دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا ارائه دهنده مهم ترین و اصلی ترین رشته ها و برنامه های تحصیلی است که توسط دانشکده های مختلف این دانشگاه انجام می گیرد. جدول زیر فهرستی از گرایش های تحصیلی را نشان می دهد:

معماری Bio nanotechnology مهندسی مکانیک مهندسی نرم افزار هوا و فضا
فرآیندهای زیستی کامپیوتر متالورژی بیوتکنولوژی بالینی
دندانپزشکی و بهداشت عمومی مهندسی برق و الکترونیک زبان و ادبیات انگلیسی:

نوشتن خلاق

کارآفرینی اقتصاد و سرمایه گذاری بین المللی
حقوق بین الملل پزشکی مولکولی موسیقی علوم و فناوری نانو سیاست
فوتونیک و الکترونیک علم و فن آوری هسته‌ای سلول های بنیادی و پزشکی تئاتر فلسفه

رشته های حقوق و پزشکی، مهمترین رشته ها در بین برنامه های تحصیلی فوق الذکر می باشد. به طوری که بزرگترین و پنجمین کتابخانه حقوق ایالات متحده آمریکا به این دانشگاه اختصاص دارد.

شرایط پذیرش‌در دانشگاه جورج تاون آمریکا

دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا در راستای موافقت با درخواست پذیرش تحصیلی دانشجویان متقاضی، پرونده و مدارک ارسالی آنها را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد. عوامل مختلفی مانند عملکرد تحصیلی، تالیفات و مقاله های منتشر شده، نمرات اخذ شده در دروس تحصیلی و… در این امر تاثیرگذار بوده و جزو شاخص های ارزیابی محسوب می گردند. دانشجویانی که درخواست استفاده از کمک هزینه تحصیلی این دانشگاه را در سال اول “تحصیل در آمریکا دارند، این الزام را دارند که در آزمون های SAT و ACT شرکت کرده و نمره مد نظر دانشگاه را به دست آورند.

مدارک جهت تحصیل در دانشگاه Georgetown

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا مستلزم ارسال مدارکی است که مورد درخواست دانشگاه است. شرح مدارک به صورت زیر می باشد:

 • پرداخت مبلغ 75 $ جهت ارائه درخواست پذیرش
 • ارائه بیانیه شخصی
 • ارائه رزومه و فردی و تحصیلی (CV)
 • ارائه توصیه نامه از اساتید قبلی
 • ارائه نمونه هایی از نوشتن و مقالات (Writing samples)
 • ارائه نمرات اخذ شده در آزمون های تافل و آیلتس (حداقل نمره تافل برگه ای بین 550 – 600 ، تافل اینترنتی بین 90 -100 و تافل کامپیوتری بین 225 – 250 و حداق نمره در آزمون آیلتس بین 7 – 8 تعیین شده است)

دانشکده های دانشگاه GU در آمریکا

انتخاب و تحصیل در یکی از دانشکده های دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا می تواند گزینه مناسبی برای افراد علاقمند به مهاجرت تحصیلی به ایالات متحده آمریکا باشد. دانشکده های این دانشگاه دارای رشته های تحصیلی مختلف و متنوعی هستند که در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهند. فهرست دانشکده ها به قرار زیر می باشد:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده سیاست عمومی
 • دانشکده خدمات خارجی
 • کالج جورج تاون
 • مدرسه مطالعات مداوم

رنکینگ دانشگاه GU در آمریکا

رتبه هایی که در سطح جهانی توسط دانشگاه Georgetown (GU) در آمریکا به دست آمده است، ارزش زیادی دارد. چراکه این رتبه ها می تواند اعتبار و برتر بودن این دانشگاه را برای متقاضیان به اثبات برساند. در جدول زیر رتبه های دانشگاه GU‌ در نظام های رتبه بندی مختلف مقایسه شده است.

نظام رتبه بندی رتبه کسب شده توسط دانشگاه GU آمریکا
ARWU 301 – 400
Times 104
QS 214
U.S News 279

اعتبار این دانشگاه به اندازه ای است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه شرایط ایده آلی جهت ورود به بازار کار آمریکا یا سایر کشورها خواهند داشت. در این راستا اخذ “ویزای کاری آمریکا الزامی بوده و بایستی طبق مقررات و ضوابط این کشور، با ارائه اسناد و مدارک درخواستی از سوی سفارت، اخذ گردد. جهت چگونگی دریافت ویزای کاری و تحصیلی آمریکا و همچنین شرایط پذیرش تحصیلی در دانشگاه GU‌ یا سایر دانشگاه های این کشور می توانید با متخصصان این امر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید. این مشاوران با در نظر گرفتن شرایط مالی، زندگی و تحصیلی شما، راهنمایی لازم را به شما ارائه خواهند داد تا به سهولت به اهداف خود دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *