مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آمریکا » دانشگاه Emory در آمریکا

دانشگاه Emory در آمریکاعده ای از متدیست ها در سال 1836 میلادی اقدام به تاسیس دانشگاه Emory در آمریکا نمودند. این دانشگاه که در شهر آتلانتا واقع در ایالت جرجیای آمریکا قرار گرفته است، در رده دانشگاه های تحقیقاتی و دولتی جای دارد و نام آن برگرفته از نام شخص John Emory می باشد. «ایجاد، حفظ و آموزش علوم کاربردی در راستای خدمت به بشریت» شعاری است که دانشگاه Emory در طول فعالیت آموزشی خود سر داده و همواره به آن پایبند و متعهد است. دانشگاه Emory از پشتوانه مالی به مبلغ 5.6 میلیارد $ بهره می برد و بیشترین بودجه این دانشگاه به زمینه تحقیقات و پژوهش اختصاص دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برتر و برگزیده در زمینه مهاجرت افراد به خارج از کشور است که در کارنامه فعالیت ها و خدمات خود با در اختیار داشتن وکلای ماهر و زبده، موفقیت های بسیار زیادی را کسب نموده است.

مدارک پذیرشی دانشگاه Emory در آمریکا

اسناد و مدارک مورد قبول دانشگاه به منظور پذیرش تحصیلی در دانشگاه Emory در آمریکا به قرار زیر می باشد:

  • تکمیل و ارسال نمودن فرم مخصوص درخواست پذیرش تحصیلی
  • یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی در سال‌های گذشته به اضافه ریز نمرات آنها
  • ارائه 2 توصیه‌نامه
  • ارائه 2 انگیزه نامه (انگیزه نامه اول با حداکثر 500 کلمه و در زمینه اهداف آینده و اینکه وجود دانشجو در این دانشگاه چه فوایدی را برای دانشگاه دارد. انگیزه نامه دوم حداکثر 250 کلمه و درخصوص یکی از موضوعات «تاثیر خانواده، محل اقامت و گذشته دانشجو بر اهداف آموزشی وی» یا «دستاوردهای آموزشی دانشجو تحت تاثیر چه حوادث خوب یا بدی قرار گرفته‌اند» بایستی ارائه گردد.
  • ارسال رزومه شخصی و تحصیلی دانشجو (CV)
  • ارائه نمره یکی از آزمون‌هایACT  یا  SAT
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی و بیان نمرات اخذ شده در آنها (برای تافل IBT حداقل نمره 80، تافل PBT حداقل نمره 550 و برای مدرک آیلتس حداقل نمره 7 مشروط بر اینکه نمرات هریک از بخش‌های مربوطه در این آزمون برابر با 6 باشد.
  • شرکت در آزمون موضوعی GRE

گفتنی است اخذ “ویزای تحصیلی آمریکا با در دست داشتن گواهی پذیرش تحصیلی از دانشگاه Emory در آمریکا امکان‌پذیر می باشد.

دانشگاه Emory در آمریکا

رشته های تحصیلی دانشگاه Emory آمریکا

انواع رشته هایی که در دانشگاه Emory در آمریکا برای دانشجویان تدریس می گردد، در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در جدول زیر نشان داده شده است:

مقطع کارشناسی
مدیریت تجاریکارشناسی علوم کامپیوتر کاربردیاکولوژی کاربردی و حفاظت از محیط زیستزبان و ادبیات انگلیسیهنربیوشیمی
باستان شناسیفیلم و تئاترتاریخفلسفهروانشناسیهوش مصنوعی
کارشناسی علوم زیستیزمین شناسیکارشناسی علوم پزشکیتجارت و مدیریتشیمیمطالعات کلاسیک و قرون وسطی
ریاضیات محاسباتیساخت و ساز و نقشه برداریبازاریابیفیزیولوژیاقتصادمهندسی الکترونیک
تاریخ و  فرهنگ اروپامطالعات اروپاهنرهای زیباگرافیکحقوقاطلاعات، ارتباطات و فناوری
گفتار درمانیبانکداری و سرمایه گذاری مالیهواشناسی و آب و هواداروسازیجغرافیارباتیک
مقطع کارشناسی ارشد
بازار و سرمایهادبیات کودکانتغییرات آب و هواکارشناسی ارشد علوم اعصاب شناختیارتباطات برای توسعه نوآوریفیزیولوژی
توسعه مالیارتباطات دیجیتالدیپلماسیادبیات و درام مدرنتاریخ مدرنکارآفرینی
مطالعات اروپا و بین المللفیلم، تئاتر و تلویزیونباستان شناسیسیاست های توسعه، عملکرد و فرآیندآموزش زبان انگلیسیقانون اتحادیه اروپا
بهداشت، درمان و مدیریت اجتماعیمطالعات آلمانیمطالعات فرانسهتاریخ هنر و معماریانفورماتیکمدیریت منابع انسانی بین المللی
مدیریت بین المللی و حسابداریانرژی های تجدید پذیرقانون و جامعهاوراق بهادار ، سرمایه گذاری و بانکداری بین المللیمطالعات نظامی و استراتژیکموسیقی

مقام‌های کسب شده توسط دانشگاه Emory

این بخش از مقاله به رنکینگ و رتبه‌ بندی دانشگاه Emory در آمریکا اختصاص دارد. رتبه هایی که در سیستم ها و نشریه های مختلف رتبه بندی برای این دانشگاه ثبت گردیده است، در جدول زیر آمده است که می توانید با مقایسه آنها به اعتبار و برتری دانشگاه مذکور پی ببرید.

نظام رتبه ‌بندیرتبه دانشگاه Emory آمریکا
ARWU101-150
Times82
QS149
U.S News70

دانشگاه Emory در زمینه علوم پزشکی بسیار قوی است. به همین دلیل در سال 2008 میلادی توانست در ایالات متحده آمریکا رتبه 20 و در سطح جهان رتبه 27 را از آن خود کند. لذا این دانشگاه می تواند یکی از انتخاب های دانشجویان علاقمند به “تحصیل پزشکی در آمریکا باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Emory آمریکا

دانشگاه Emory در آمریکا، هر ساله متقاضیان زیادی را در انواع و اقسام رشته های تحصیلی پذیرش می نماید. دانشجویانی که با تکیه بر علاقه و سلیقه تحصیلی خود، در یکی از رشته های مورد نظر، به دنبال فارغ التحصیلی در این دانشگاه هستند. اما نباید فراموش کرد که جنبه های دیگری در امر مهاجرت وجود دارد که نیاز به دقت و بررسی بیشتری دارند. این که در کشور آمریکا چه هزینه ها و مخارجی وجود دارد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای مثال شخصی که مهاجرت به آمریکا را در ذهن دارد، بایستی اطلاعات کاملی در جهت “هزینه زندگی در آمریکا داشته باشد که شامل اجاره بهای مسکن یا استفاده از خوابگاه، هزینه های مربوط به حمل و نقل، خرید کتاب و تجهیزات آموزشی و… می گردد. راهنمایی های بیشتر را از طریق ارتباط با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *