مهاجرت تحصیلی بلژیک

دانشگاه Brussel بلژیک

دانشگاه Brussel کشور بلژیک

دانشگاه Brussel بلژیک یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی می باشد و هر ساله متقاضیان و دانشجویان بین المللی بی شماری برای ادامه تصحیل در دانشگاه Brussel بلژیک اقدام به کسب ویزای تحصیلی کشور بلژیک می کنند. در کشور بلژیک دانشگاه های معتبر بسیاری وجود دارد و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر کسب قبولی کنند. دانشگاه Brussel بلژیک از معتبر ترین دانشگاه های تحقیقاتی کشور بلژیک می باشد و لازم به ذکر است که دانشگاه Brussel بلژیک شامل آزمایشگاه های مجهز، سالن های کنفرانس، سالن های سخنرانی، امکانات مختلف ورزشی و سایر موارد میشود.

کشور بلژیک یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپایی می باشد و دانشگاه های معتبر بسیاری دارد. با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار همراه باشید تا از شرایط تحصیل در دانشگاه Brussel بلژیک به صورت کامل آگاه شوید.

درباره دانشگاه Brussel بلژیک

دانشگاه Brussel بلژیک یکی از دانشگاه های Independent این کشور می باشد که فعالیت خود را از سال 1834 شروع کرده است. در دانشگاه بروسل بلژیک بش از چهارده هزار دانشجو مشغول به تحصیل در دوره های تحصیلی و برنامه های آموزشی مختلف می باشند و لازم به ذکر است که تعداد کارکنان مدیریتی این دانشگاه به شش هزار و هشتصد نفر می رسد. هدف اصلی دانشگاه بروسل کشور بلژیک ارائه خدمات به جامعه و همچنین ارائه فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی با کیفیت می باشد. دانشگاه بروسل بلژیک بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه هلندی زبان کشور بلژیک می باشد و برنامه های تحصیلی در این دانشگاه پیشرفته با استفاده از جدید ترین و متنوع ترین متد های آموزشی به دانشجویان و متقاضیان ارائه می شوند.

در دانشگاه بروسل کشور بلژیک دانشجویان و متقاضیان می توانند از آموزش عالی این دانشگاه بهره مند شوند و لازم به ذکر است که بیش از 20% دانشجویان این دانشگاه پیشرفته از کشور های خارجی به کشور بلژیک مهاجرت کرده اند تا از برنامه های تحصیلی مطلوب دانشگاه بروسل برخوردار شوند. تعداد تیم های تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه به 150 تیم می رسد و لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز تحصیلی در قلب اروپا می باشد. آموزش و پژوهش با کیفیت و سطح بالا یکی از ویژکی های دانشگاه برورسل بلژیک می باشد و تیم های تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه در بسیاری از رشته های تحصیلی تحقیقات دقیق و اساسی و کاربردی بین المللی انجام می دهند.

دانشگاه Brussel بلژیک

شرایط تحصیل در دانشگاه Brussel بلژیک

تحصیل در دانشگاه Brussel بلژیک در دوره های مختلفی امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، می توانند علاوه بر دوره های تحصیلی Bachelor، Master و Doctorate، در دوره های تحصیلی آماده سازی نیز شرکت کنند. شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاه بروسل کشور بلژیک به زبان های هلندی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان می توانند در کنار شرکت در کلاس های درسی، در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی، فعالیت های آزمایشگاهی، فعالیت های عملی و همچنین سخنرانی ها و کنفرانس های مختلف شرکت کنند. در این بخش قصد داریم تا به برنامه های تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه بروسل بلژیک اشاره کنیم.

Bachelor Programme (VUB)

تحصیل در دوره Bachelor و کسب مدرک لیسانس در دانشگاه بروسل بلژیک حداقل سه الی چهار سال تحصیلی به طول می انجامد. متقاضیانی که قصد شرکت در برنامه های تحصیلی دوره Bachelor در دانشگاه بروسل بلژیک را دارند، می بایست مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند. در دوره Bachelor بیش از سی برنامه تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند جهت تحصیل در این دوره در برنامه های تحصیلی literature and philosophy، Law and Criminology، Psychology and Educational Sciences، Social Sciences & Solvay Business School، Engineering sciences، Medicine and Pharmacy و Sciences and Bioscience Engineering مشغول به تحصیل شوند.

Master Programme (VUB)

در دوره تحصیلی Master در دانشگاه بروسل کشور بلژیک برنامه های تحصیلی با بالا ترین سطح آموزشی به دانشجویان و متقاضیان ارائه می شوند. تحصیل در این دوره حداقل از دو الی سه سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند در فعالیت های تحقیقاتی و برنامه های تحصیلی عملی نیز شرکت کنند. دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند جهت تحصیل در این دوره در برنامه های تحصیلی Physical Education and Physiotherapy، Medicine and Pharmacy، Sciences and Bioscience Engineering، Engineering sciences، Social Sciences & Solvay Business School، Psychology and Educational Sciences، Law and Criminology و literature and philosophy شرکت کنند.

جهت مطلع شدن از شرایط اعزام دانشجو به بلژیک می توانید به مقاله “اعزام دانشجو به بلژیک مراجعه کنید.

Phd Programme (VUB)

دوره تحصیلی PhD بالا ترین سطح تحصیل در دانشگاه بروسل بلژیک می باشد و فعالیت اصلی دانشجویان و متقاضیان در این دوره انجام تحقیقات و فعالیت های پژوهشی می باشد و لازم به ذکر است که در برخی از موارد دانشجویان این دوره می بایست در دوره های تدریس نیز شرکت کنند. در این دوره، دانشجویان تجربه های بسیار زیادی در کنفرانس ها، سخنرانی ها، ارائه مقالات و شرکت در فعالیت های تحقیقاتی کسب می کنند. در دوره دکترا دانشجویان مهارت های مختلفی در زمینه های کار تیمی، مدیریت، لیدرشیپ و همچنین ارتباطات و زبان کسب خواهند کرد. دانشجویان و متقاضیان این دوره می توانند در تمامی برنامه های تحصیلی Economic and Social Sciences & Solvay Business School، Engineering sciences، Physical Education and Physiotherapy، Law and Criminology، Cross-departmental studies، Medicine and Pharmacy،literature and philosophy، Psychology and Educational Sciences و Sciences and Bioscience Engineering شرکت کنند.

دپارتمان های دانشگاه بروسل بلژیک

دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه بروسل بلژیک مشغول به تحصیل می شوند می توانند در تمامی زمینه های اقتصاد، حقوق، مدیریت، مهندسی، روانشناسی، علوم فیزیک، علوم انسانی و اجتماعی، داروسازی و علوم دارویی، تربیت بدنی، علوم پزشکی و سایر زمینه های شرکت کنند. آموزش و تدریس در این دانشگاه بر اساس فرآیند بولونیا انجام می شود و دانشجویان می توانند در برخی از دوره های تحصیلی انگلیسی زبان، دوره های آماده و سایر دوره ها حضور داشته باشند. تحصیل در دانشگاه بروسل در پردیس Brussels Humanities, Sciences & Engineering Campus و پردیسBrussels Health Campus و همچنین کالج های Arts and Philosophy، Social Sciences and Solvay Business School، Engineering،Medicine and Pharmacy، Psychology and Educational Sciences، Sciences and Biomedical Sciences، Law and Criminology و Physical Education and Physiotherapy امکان پذیر می باشد.

امکانات دانشگاه بروسل بلژیک

همانند سایر دانشگاه های اروپایی، آمریکای و دانشگاه های پیشرفته آسیایی، دانشگاه بروسل بلژیک نیز دارای امکانات مختلفی می باشد. دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند می توانند از امکانات این دانشگاه بهره مند شوند و در انجمن های دانشجویی و تیم های مختلف عضو شوند و لازم به ذکر است که شرکت در فعالیت های مختلف دانشجویی برای تمامی دانشجویان امکان پذیر می باشد. در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را با امکانات و خدمات دانشگاه بروسل بلژیک آشنا سازیم.

خدمات مسکن دانشگاه بروسل بلژیک

دانشگاه بروسل بلژیک دارای 1265 اتاق می باشد و دانشجویان می توانند با اجاره و پرداخت هزینه های مربوطه در این اتاق ها ساکن شوند. علاوه بر این، دانشگاه دانشجویان را در زمینه اجاره خانه های شخصی نیز کمک و حمایت می کند.

خدمات کتابخانه دانشگاه بروسل بلژیک

دانشگاه بروسل بلژیک شامل کتابخانه مرکزی و کتابخانه پزشکی می شود. هر دو کتابخانه طیف گسترده ای از داده ها را به دانشجویان ارائه می دهند و شامل نشریات چاپی، الکترونیکی، روزنامه ها و کتاب ها می باشند. لازم به ذکر است که اکثر منابع الکترونیکی کتابخانه های دانشگاه بروسل از طریق سایت این دانشگاه قابل دسترسی می باشند.

خدمات ICT دانشگاه بروسل بلژیک

در دانشگاه بورسل بلژیک محوطه های خاصی برای استفاده از کامپیوتر ها، پرینتر ها و یا دستگاه های کپی وجود دارد و دانشجویان می توانند از آن ها به صورت رایگان استفاده کنند.

خدمات درمانی دانشگاه بروسل بلژیک

دانشگاه بروسل بلژیک به دانشجویان خود امکانات و خدمات درمانی و روانشناسی ارائه می دهد. در دانشگاه بروسل بلژیک دانشجویان می توانند از مشاوره های عمومی پزشک، دندانپزشکی، کلینیک دندانپزشکی و خدمات فیزیوتراپی برخوردار شوند.

امکانات دانشجویی دانشگاه بروسل بلژیک

دانشگاه بروسل بلژیک دارای استخر شنا، دوچرخه های ورزشی، زمین ها و سالن های ورزشی چندگانه، زمین راگبی، تنیس، اسکواش و یک اتاق رزمی می باشد. تمامی دانشجویان می توانند از این امکانات بهره مند شوند و در فعالیت های ورزشی مختلف شرکت کنند.

شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *