مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه گلد اسمیت لندن

 

شرکت قابل تقدیر گلد اسمیت در سال 1891، این موسسه فنی را با هدف ایجاد موقعیتهای آموزشی و تحصیلی برای مردم نیو کراس تاسیس کرد. دانشگاه لندن، موسسه جدیدی را یافت که در سال 1940، آن را به عنوان دانشکده گلد اسمیت دوباره برپا کرد. از سال 1989، گلد اسمیت یک دانشکده کامل با نقش متمایز خود به عنوان یک موسسه دانشگاهی مستقل در دانشگاه لندن بوده است و از همان زمان، به عضویت یکی از فدارسیونهای بزرگ علمی جهان درآمد.

لندن پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بریتانیاست، و جاذبه‌های توریستی بین‌المللی این شهر در تمام دنیا شناخته‌شده است. اگر قصد  ” تحصیل در انگلستان  ” و مخصوصا دانشگاه های شهر لندن را دارید بهتره که درباره این شهر هم اطلاعاتی داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

منطقه لندن بزرگ(Greater London) سرشار از جاذبه‌هایی است که چشم هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این شهر ۳۰ باغ تاریخی، ۱۲۳ بنای تاریخی، ۲۰۰ موزه، ۶۰۰ سینما و ۱۰۸ سالن موسیقی دارد. همچنین ۳۳ بخش مختلف دارد که «City of London» یکی از آن‌هاست و فضایی به مساحت ۱۵۷۲کیلومترمربع را دربرگرفته‌است.

رودخانه تیمز از دل شهر عبور می‌کند، از ریچموند در غرب سرچشمه می‌گیرد، از وست‌مینستر، بخش مرکزی لندن عبور می‌کند و به گرینویچ در شرق این شهر سرازیر می‌شود. قایق‌ها و اتوبوس‌های دریایی رودخانه تیمز، فرصت مناسبی برای مسافرین ایجاد کرده‌است تا از تماشای زیبایی‌های این شهر لذت ببرند. تقریباً یک‌سوم از مساحت شهر به فضاهای باز و پارک‌ها اختصاص دارد که می‌توان در روزهایی که هوا مناسب است، در آن‌ها به استراحت و تمدد اعصاب پرداخت.

با وجود ۵ فرودگاه بین‌المللی و قطارهای سریع‌السیر اروپائی، لندن شهری با دسترسی‌های بسیار مناسب به شمار می‌رود. بیش از ۵۰ کشور با پروازهایی سه‌ساعته با این شهر در ارتباط‌اند. خط ارتباط مستقیمی با ۳۱۰ منطقه بین‌المللی نیز در این شهر ایجاد شده‌است. لندن یکی از بزرگ‌ترین فضاهای شهری تمام اتحادیه اروپا را دارد. پیشینه این شهر به عصر رومیان باز می‌گردد، زمانی‌که، لاندنیوم (Londinium) نامیده می‌شد. بقایای لندن کهن هنوز هم در هسته تاریخی شهر و در میان حصارهای قرون وسطایی دیده می‌شود.

لندن از دو شهر کهن که امروز دیگر به‌شکل یک شهر یکپارچه درآمده‌اند، تشکیل شده‌است:

  •  شهر لندن The city of London که به‌اختصار «شهر» The City نامیده می‌شود، مرکز امور مالی و تجاری بریتانیا به شمار می‌رود، این منطقه که به  Square Mile (۲.۵۹ sq km/1 sq mi)نیز شناخته می‌شود، مقر اصلی عصر رومی‌ها بوده‌است. این منطقه که در زمان ساخت برج لندن ۱۰۰۰ سال قدمت داشته، قدیمی‌ترین بخش شهر محسوب می‌شود.
  •  شهر وست‌مینستر the City of Westminster که پارلمان و اکثر سازمان‌های دولتی بریتانیا در آن قرار دارند. همچنین کاخ باکینگهام محل استقرار ملکه و خانواده شاهنشاهی نیز در این منطقه واقع شده‌است.

این دو شهر امروز با همدیگر منطقه‌ای را تشکیل داده‌اند که لندن بزرگ نامیده می‌شود.

 

دانشگاه گلد اسمیت لندن

دانشگاه گلد اسمیت به لحاظ شیوه های خلاق و ابتکاری که در تدریس و پژوهش پیش گرفته است، در سطح بین المللی مورد تایید است، این دانشگاه، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، تربیت معلم و فرصت بازگشت به مطالعه در موضوعات هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و کامپیوتر را ارائه میدهد.

 

رویکرد علمی و منحصر به فرد دانشگاه گلد اسمیت، ناشی از تعامل و همکاری متقابل 15 دپارتمان علمی و چند مرکز و واحد کوچکتر با یکدیگر است. شیوه متفاوت آموزشی این دانشگاه، دانشجویان را به کشف ایده ها، به چالش کشیدن مرزها، جستجوی شیوه های جدید در تفکر و توسعه عقلانی و خلاقانه ذهن ترغیب میکند.

 

رشته های کارشناسی

انسان شناسی

هنر

مددکاری اجتماعی جوانان

کامپیوتر

مشاوره و درمان

مطالعات فرهنگی

طراحی

آموزش، فرهنگ و اجتماع

زبان انگلیسی

زبان انگلیسی برای دوره های دانشگاهی

تاریخ

تاریخ هنر

مسیرهای بین المللی

ارتباطات و رسانه

موسیقی

سیاست

روانشناسی

مددکاری اجتماعی

جامعه شناسی

تئاتر و هنرهای نمایشی

رشته های کارشناسی ارشد

انسان شناسی

هنر

هنرهای اجرایی

مددکاری اجتماعی جوانان

هنرهای عمومی

محاسبات کامپیوتری

مشاوره و درمان

خلاقیت و کارآفرینی فرهنگی

مطالعات فرهنگی

تصدی گری (کتابخانه، موزه، …)

طراحی

رسانه دیجیتال

آموزش (ITE)

آموزش: مدارج بالا

زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی

زبان انگلیسی برای دوره های دانشگاهی

تاریخ

موسسه مطالعات مدیریتی

مسیرهای بین المللی

روزنامه نگاری

ارتباطات و رسانه

موسیقی

سیاست

روانشناسی

مددکاری اجتماعی

جامعه شناسی

تئاتر و هنرهای نمایشی

فرهنگهای بصری

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *