مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه گلد اسمیت لندن

دانشگاه گلد اسمیت لندن

در ابتدا دانشگاه گلد اسمیت لندن در سال 1940 توسط شرکت گلد اسمیت بعنوان مرکز آموزش های فنی برای مردم نیوکراس تأسیس گردید که مرکزی مستقل می باشد. با توجه به آموزش های بینظیر این موسسه آموزشی این مرکز از سال 1989 به دانشگاهی مستقل در لندن تبدیل گردید و از همان زمان ببعد بعنوان یکی از اعضای فدراسیون های علمی بزرگ علمی در جهان ایفای نقش نمود. این دانشگاه از روش ها و متدهای خلاقانه و ابتکاری در امر آموزش بهره می­ برد و رشته های متعددی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در موضوعات هنر- علوم انسانی- علوم اجتماعی و کامپیوتر به دانشجویان ارائه می­ نماید. دانشگاه گلد اسمیت تمرکز زیادی بر روی کشف ایده های جدید، به چالش کشیدن مرزها و تفکر عقلانی داشته و دانشجویان را در این زمینه تشویق می­نماید.

دانشگاه گلد اسمیت لندن از 20 دانشکده تشکیل شده است که هر یک از این دانشکده ها رتبه های بالایی را در گرایش های مختلف کسب نموده اند. این دانشگاه فضایی را فراهم نموده است که دانشجویان علاوه بر استقلال فکری از استقلال عملی نیز برخوردار بوده و از همین رو ایده های جدید و روش های خلاقانه ای را می­توان در این دانشگاه در زمینه های مختلف مشاهده نمود. علاوه بر این دانشگاه اسمیت امکانات آموزشی بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین دانشگاه های جهان دانشجویان را در مسیر تحصیلی شان یاری و راهنمائی می­نمایند.

تحصیل در دانشگاه گلد اسمیت لندن

دانشگاه گلد اسمیت لندن یکی دیگر ار دانشگاه های معتبر در کشور انگلستان است که دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در این دانشگاه را خواهند داست. تدریس به زبان انگلیسی در تمامی دوره ها ارائه داده می­ شود. با توجه به اینکه یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های انگلستان ارائه مدرک زبان انگلیسی است، دانشگاه های این کشور شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در انگلستان را بوجود آورده اند. بدین طریق که دانشجویان قبل از ورود به رشته تحصیلی مورد نظر خود در این کشور دوره های زبان انگلیسی را در کالج های این کشور می­ گذرانند و پس از آن امکان ورود و تحصیل در رشته مورد نظر خود در این کشور را خواهند داشت. دانشگاه گلد اسمیت رشته های متعددی را ارائه می ­نماید که ما در جدول زیر برخی از این رشته ها را در مقاط مختلف نشان داده ایم:

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی
کارشناسی انسان شناسی- هنر-مددکاری- کامپیوتر-مشاوره و درمان- مطالعات فرهنگی- طراحی- تاریخ-زبان انگلیسی- سیاست- هنرهای موسیقی- مسیرهای بین المللی-جامعه شناسی- روانشناسی
کارشناسی ارشد   انسان شناسی- هنر- هنرهای اجرایی- مددکاری اجتماعی-مشاوره و درمان- خلاقیت و کارآفرینی فرهنگی- رسانه دیجیتال-روزنامه نگاری- سیاست-تئاتر و هنرهای نمایشی- فرهنگ های بصری

رنکینگ و رتبه دانشگاه گلد اسمیت لندن

دانشگاه گلد اسمیت لندن رتبه های بالایی را در گرایش های مختلف تحصیلی در میان دانشگاه های انگلستان و جهان از آن خود نموده است. این دانشگاه در رشته های علوم اجتماعی و مدیریت بسیار موفق عمل نموده و رتبه های بالایی در این رشته کسب نموده است. طبق رتبه بندی QS دانشگاه گلد اسمیت لندن دارای رتبه های 301 الی 350 جهانی می ­­باشد. البته رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه هی انگلستان برابر با 68 است. لازم بذکر است این دانشگاه امکانات بسیار مناسب رفاهی و آموزشی را برای دانشجویان فراهم نموده است. دانشجویان امکان اقامت در خوابگاه های مجهز این دانشگاه را دارند. سالن های اجتماعی دانشجویی، سالن های تئاتر و هنر، باشگاه هاای ورزشی، فضای سبز و کتابخانه های مجهز از دیگر امکانات این دانشگاه بشمار می­رود.

پذیرش در دانشگاه گلد اسمیت لندن

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه گلد اسمیت لندن هستند، با ارائه مدارک زیر می­ بایست درخواست پذیرش را به این دانشگاه اعلام نمایند:

 • آخرین مدرک تحصیلی بهمراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و تافل
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه
 • پاسپورت معتبر

در صورتیکه مدارک تحصیلی دانشجویان مورد تأیید این دانشگاه قرار گرفت، متقاضیان می ­توانند با مراجعه به سفارت انگلستان نسبت به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. ناگفته نماند دانشجویان امکان مهاجرت بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور را خواهند داشت. بدین ترتیب اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده الزامی است.

هزینه تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلستان رایگان نیست و هزینه های تحصیلی دانشگاه های انگلستان در مقایسه با دانشگاه های سایر کشورها بسیار گران است. زیرا اکثر دانشگاه های این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند. هزینه های تحصیلی دانشجوین بسته به نوع دانشگاه، نوع برنامه تحصیلی، رشته و مقطع تحصیلی آنان متفاوت است. بطور میانگین هزینه های تحصیل در این کشور 11000 الی 17000£ (پوند) در سال تخمین زده شده است. متقاضیان تحصیل در این کشور می­ بایست هزینه هایی را بابت مخارج زندگی و دیگر هزینه های تحصیلی خود در نظر داشته باشند. هزینه زندگی در انگلستان 2019 در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ انگلستان بخصوص لندن از دیگر شهرها بیشتر برآورد شده است.

 

هزینه تحصیل در انگلیس

جدول زیر هزینه های تحصیلی در برخی از رشته ها را در این کشور نمایش داده است:

رشته شهریه تحصیلی به £ (یوند)
علوم شناسی، باستان شناسی، اقتصاد، زبان انگلیسی، تاریخ، هنر و فلسفه 19000
علوم پایه: ریاضیات-فیزیک- شیمی 20000
معماری 22000
جغرافیا 26000
مهندسی کامپیوتر، علوم طبیعی، روانشناسی 30000
رشته های پزشکی 52000

هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور 1000£ (پوند) ماهانه برآورد شده است که ممکن است بسته به سطح زندگی افراد با یکدیگر متغیر باشد. از آنجائیکه هزینه اجاره خوابگاه و آپارتمان در این کشور بالاست، تقریباً 50% هزینه های زندگی در این کشور صرف اجاره بها آپارتمان و خوابگاه های دانشجویی در این کشور می­گردد.

مزایای تحصیل در انگلستان

ممکن است بسیاری از افراد با چنین سوالی مواجه شوند که چرا دانشجویان با وجود هزینه های بالای تحصیل در انگلستان، دانشگاه های این کشور را برمی­گزینند؟ در پاسخ به چنین سوالی برآن شدیم تا مزایای تحصیل در این کشور را بررسی نمائیم:

 • اعتبار جهانی دانشگاه های انگلستان
 • امکان اشغال صد در صدی دانشجویان پس از اتمام تحصیلات
 • کوتاه بودن مدت زمان تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در انگلستان
 • تحصیل در دانشگاه های انگلستان نیازی به ارائه مدارک GMAT و یا GRE همانند دانشگاه های کانادا و آمریکا ندارد.
 • امکان سفر و بازدید از مناطق دیدنی و توریستی انگلستان در طول دوره­ تحصیل
 • امکان انجام کار و اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان

دانشجویان عزیز جهت آگاهی از دیگر فرصت های تحصیلی در کشورهای مختلف می­توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *