مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه کیلی انگلستان

دانشگاه کیلی انگلستان

دانشگاه کیلی انگلستان (Keele University) از سال 1949 فعالیت خود را آغاز نموده است. این دانشگاه از سوی دولت اداره شده و تحت نظارت می باشد. بنابراین با توجه به سال تاسیس، آن را می توان جزء قدیمی ترین دانشگاه های دولتی کشور انگلستان به شمار آورد. از سویی دیگر فعالیت های تحقیقاتی بسیاری در این دانشگاه انجام گرفته که دستاوردهای مهمی را نیز به دنبال داشته است. فضای سبز به اندازه 600 هکتار به این دانشگاه اختصاص دارد که متشکل از دریاچه های بزرگ و جنگل ها می باشد. این موضوع تحصیل در دانشگاه کیل را بسیار جذاب، هیجان انگیز و زیبا نموده است. تعداد دانشجویانی که در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند به 10000 دانشجو می رسد. اطلاعات دقیق تر در اختیار مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است که با برقراری تماس با موسسه مذکور می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه کیلی انگلستان

دانشجویان علاقمند به تحصیل در بریتانیا در این دانشگاه، باید دارای شرایط و مدارک لازم باشند. در این راستا مدارکی که مورد نیاز است به شرح زیر خواهد بود:

 • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات که همگی آنها می باید به صورت رسمی ترجمه شوند. (در مقاطع بالاتر مدارک لیسانس و فوق لیسانس نیز لازم است).
 • ارائه پروپوزال
 • ارائه توصیه نامه که از اساتید اخذ شده باشد.
 • انگیزه نامه
 • رزومه فردی و تحصیلی که با نام CV خوانده می شود.
 • کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی
 • تعداد 6 قطعه عکس به صورت رنگی و پاسپورتی

ارائه یکسری مدارک اضافه تر می تواند شانس پذیرش تحصیلی متقاضی را در دانشگاه کیلی و صدور ویزای تحصیلی را افزایش دهد که شامل سوابق شغلی و مدرک فنی و حرفه ای که مربوط به یک رشته تحصیلی آکادمیک می شود.

بورسیه دکترا در دانشگاه کیلی انگلستان

بورسیه های مختلفی از سوی دانشگاه کیلی انگلستان به دانشجویان اعطاء می گردد که هر یک از آنها از شرایط خاصی برخوردار هستند. بورسیه دکترای فول فاند آموزش پزشکی (Medical Education) یکی از آن هاست که شامل موارد زیر می گردد:

 • هوانوردی Navigation
 • رباتیک Robotics
 • انفورماتیک جغرافیاییGeo informatics
 • تکنیک های فیلتر Filtering techniques
 • چشم انداز رایانه Computer Vision

ارائه مدارکی مانند انگیزه نامه، گواهینامه مقطع کارشناسی ارشد در رشته مرتبط، دانش زبان انگلیسی و رزومه تحصیلی جهت دریافت این بورسیه الزامی است. ارزش این بورسیه در هر سال به مبلغ 14777£ (پوند) بوده و برای مدت 3 سال دانشجویان تحت پوشش قرار می گیرند. ضمنا جهت تحویل مدارک باید در تاریخ 3 اکتبر اقدام نمود.

تعدادی از بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه عبارتست از:

بورسیه دانشگاه کیلی انگلستان

شهریه تحصیلی در دانشگاه کیلی انگلستان

شهریه تحصیلی یکی از موضوعات مهم در امر تحصیل در کشورهای خارجی به شمار می‌ رود که لازم است به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این که دانشجو در چه مقطع، رشته و دانشگاهی تحصیل می ‌نماید، مبلغ شهریه تحصیلی خود را تغییر خواهد داد. برای مثال دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در انگلستان در دانشگاه کیلی مشغول هستند، باید مبلغ 27800£ (پوند) بپردازند. از سویی دیگر شهریه تحصیلی دانشجویان خارجی با دانشجویان بومی و اروپایی متفاوت است. دانشجویان اروپایی و بومی در هر سال تحصیل بایستی مبلغ 9250£ (پوند) پرداخت نمایند. اما مبلغ شهریه دانشگاهی برای دانشجویان غیر انگلیسی و خارجی بین 13000£ الی 16000£ (پوند) به صورت سالیانه تعیین گردیده است.

پشت سر نهادن دوره فرصت‌ های مطالعاتی نیز مشمول هزینه تحصیلی است که به میزان 1385£ (پوند) می باشد. این دوره به مدت 1 سال طول می کشد و در خارج از کشور باید گذرانده شود. مبلغ شهریه برای دوره‌ های کارآموزی نیز معادل 500£ (پوند) بوده و باید توسط دانشجو پرداخت گردد. هزینه ‌ای که برای گذراندن دوره‌ های زبان تعیین شده است نیز بستگی به ترم تحصیلی دارد. دوره‌ هایی که به صورت 1 ترم برگزار می‌شوند دارای شهریه‌ای به مبلغ 4566£ (پوند) و دوره‌ های 1.5 ترمی به میزان 7758£ (پوند)می ‌باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه کیلی انگلستان

دانشجویانی که با هدف تحصیل در دانشگاه کیلی، برای مهاجرت به انگلستان اقدام می نمایند، می باید شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی را نیز دارا باشند. این شرایط در دوره های مختلف، متغیر است که به صورت زیر دسته بندی شده اند:

دانشجویان خارجی برای تحصیل در سال اول، باید شرایط زیر را داشته باشند:

نام دوره شرح دوره
دوره 3 ترمیشرایطی مانند داشتن سن 17 سال به بالا، کسب نمرات بالا و قابل قبول در مقطع متوسطه یا دبیرستان، ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 5 برای گذراندن این دوره الزامی است. هزینه این دوره برابر با 17480£ (پوند) خواهد بود. ماه سپتامبر، زمان شروع ترم تحصیلی این دوره می باشد.
دوره 2.5 ترمیشرایط این دوره همانند دوره 3 ترمی است. با این تفاوت که نمره مدرک زبان ارائه شده بایستی حداقل 5.5 باشد. شهریه ای که در این دوره بایستی پرداخت گردد به میزان 15320£ (پوند) است. ترم تحصیلی این دوره از ماه اکتبر آغاز می شود.
دوره 2 ترمیبرای دوره 2 ترمی نیز کلیه شرایط دوره 2.5 ترمی در امر پذیرش تحصیلی وجود دارد. شهریه این دوره نیز معادل 13130£ (پوند) خواهد بود. شروع ترم تحصیلی این دوره در ماه ژانویه است.

شرایط پذیرش در دانشگاه کیلی انگلستان

دوره Pre-master در بریتانیا

پذیرش در این دوره نیز از شرایط خاصی پیروی می کند که از جمله آنها دارا بودن سن 20 سال به بالا است. ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل 6 نیز از دیگر شرایط تحصیل در این دوره می باشد. مبلغ شهریه تحصیلی در این دوره تقریبا 8950£ (پوند) تخمین زده شده است که البته در سال های آتی بیشتر خواهد بود.

دانشکده های دانشگاه کیلی انگلستان

دانشگاه کیلی انگلستان متشکل از دانشکده های مختلفی است که انواع و اقسام رشته های تحصیلی در این دانشکده ها تدریس می شوند. اسامی آنها به قرار زیر می باشد:

 • School of Humanities
 • Keele Management School
 • School of Law
 • School of Social Science & Public Policy
 • School of Politics, Philosophy, International Relations and Environment
 • School of Health & Rehabilitation
 • School of Nursing & Midwifery
 • School of Medicine
 • School of Pharmacy
 • Natural Sciences

از مزیت های تحصیلی بسیار خوبی که در دانشگاه کیلی وجود دارد، این است که دانشجوی مقطع کارشناسی، مجاز است به صورت همزمان در 2 رشته مختلف به تحصیل بپردازد. توصیه می گردد پرونده مهاجرتی خود را به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارید تا به صورت تضمینی و موفقیت آمیز به انجام برسد. برای برقراری ارتباط می توانید از طریق مراجعه حضوری به دفتر موسسه یا تماس تلفنی رایگان اقدام نمایید.

سوالات متداول در باب معرفی دانشگاه کیلی انگلستان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب معرفی دانشگاه کیلی انگلستان می باشیم:

 • دانشگاه کیلی انگلستان در چه رتبه ای قرار دارد؟ دانشگاه کیلی انگلستان از دانشگاه های معتبر این کشور است و در رتبه 751 جهان قرار دارد.
 • شهریه دانشگاه کیلی انگلستان چقدر است؟ شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه کیلی حدود 10000£ الی 15500£ (پوند) در سال است.
 • رشته های ارائه شده در دانشگاه کیلی به چه صورت هستند؟ پزشکی و دندانپزشکی، مدیریت، حقوق، مهندسی، داروسازی، علوم طبیعی، علوم سیاسی، فلسفه، علوم اجتماعی و محیط زیست از رشته های محبوب دانشگاه کیلی می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *