مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » دانشگاه کیلی

دانشگاه کیلیدانشگاه کیلی با حدود ۲۴۰ هکتار فضای سبز در قلب انگلستان و در نزدیکی استوک (Stoke)، بزرگترین پردیس دانشگاهی کشور انگلستان را دارا می‌باشد. مسئولین این دانشگاه با ساخت دو سالن جدید در نزدیکی پردیس دانشگاه، امکانات زندگی و اشتغال را برای بیش از ده هزار دانشجو فراهم کرده ­اند. ساخت ۴۵۳ اتاق جدید مرحله اول این پروژه است که قرار است تا پاییز ۲۰۱۷ به اتمام برسد. در مراحل بعدی این پروژه ساخت تقریباً هزار اتاق دیگر و همچنین به سازی خوابگاه­های فعلی پردیس دانشگاه در دستور کار قرار دارد.

 

یک ­سوم از تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و همچنین بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی ­ارشد و حتی برخی از کارکنان پردیس دانشگاهی در باغی بی ­نظیر که موفق به کسب جوایز متعدد زیست ­محیطی شده ­است، اقامت دارند. دانشجویان می­توانند میوه و سبزیجات خود را در محوطه پردیس دانشگاهی پرورش دهند و همه دانشجویان دوره کارشناسی می­توانند در مطالعات زیست­ محیطی این دانشگاه سهم داشته باشند.

 

مسئولین این دانشگاه در نظر دارند که طی پنج سال آینده جایگاه فعلی خود را یک ­سوم ارتقاء دهند، و برای رسیدن به این هدف برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی سهم ب­سزایی در نظر گرفته ­اند. علی­رغم کاهش تعداد درخواست­های پذیرش، تعداد دانشجویان سال­ اولی در سال ۲۰۱۵ تا ۴۰۰ نفر افزایش یافته ­است. از بدو ورود به قرن جدید، بیش از ۱۱۵ میلیون پوند در پردیس این دانشگاه هزینه شده ­است.

 

بازسازی میدان اتحاد (Union Square) و تبدیل آن به یک مرکز اجتماعات رسمی و غیررسمی، قلب این پردیس دانشگاهی را متحول کرده ­است.

 

در طرح توسعه جدید، برای پاسخگویی به تقاضای دانشجویان برای دوره ­های آموزشی علوم زندگی، دو آزمایشگاه آموزشی، با گنجایش ۱۲۰ دانشجو، در برنامه کار قرار گرفته ­است. ساخت دو آزمایشگاه پژوهشی دیگر و دفاتری برای سازماندهی کارکنان و دانشجویان پژوهشگر نیز در دستور کار قرار دارد.

 

دانشگاه کیلی در نظرسنجی ملی دانشجویان (NSS) به ­طور مداوم نتایجی عالی کسب کرده است، و در دو معیار کیفیت آموزش و تجربه ­­ی دانشجویی، جزء پنج دانشگاه نخست بوده ­است. این دانشگاه در بخش تجربه دانشجویی برنده جایزه دانشگاه سال بوده است

 

این دانشگاه علاوه بر پاسخ گویی به بازخوردهای دانشجویی در حوزه خدمات دانشگاهی، بیش از هر دانشگاه دیگری به فارغ التحصیلان خود برای ورود به بازار کار کمک کرده ­است. برنامه تحصیلی متمایز دانشگاه کیلی که در سال ۲۰۱۲ در جشن پنجاهمین سالگرد تأسیس این دانشگاه رونمایی شد، تمام فعالیت­های داوطلبانه، ورزشی و همچنین فعالیت­های علمی این دانشگاه را در بر می‌گیرد. دانشگاه کیلی تنها دانشگاه انگلستان است که می­تواند مقدمات کسب مجوز رسمی موسسه رهبری و مدیریت (Institute of Leadership and Management) را برای دانشجویانش فراهم کند.

 

دانشگاه کیلی

در منشور دانشجویی این دانشگاه ده ویژگی فارغ ­التحصیلان عبارتند از تفکر مستقل، استنتاج اطلاعات، توانایی حل خلاقانه مسائل، ارتباط­ جمعی شفاف و درک مفاهیم اجتماعی، زیست­ محیطی و پیامدهای جهانی همه مطالعات و فعالیت­ها.

 

این دانشگاه همچنین جزء معدود دانشگاه­هایی است که تمام دستاوردهای فارغ ­­التحصیلانش را از طریق گزارش سالانه آموزش عالی ثبت می­کند.

 

سال تحصیلی در این دانشگاه عبارت است از دو ترم پانزده ­هفته ­ای، با تعطیلاتی در کریسمس و عید پاک. تقریباً تمام دانشجویان مقطع کارشناسی امکان یک ترم تحصیل در یکی از دانشگاه ­های همکار دانشگاه کیلی را دارند. ۹۰ درصد دانشجویان از مدارس دولتی وارد این دانشگاه می شوند و تقریباً یک ­سوم آن­ها از خانواده ­های طبقه کارگر هستند. این دانشگاه تلاش کرده ­است تا با ارائه پروژه های خاص و دوره ­های آموزشی در مدارس محلی و میزبانی یک دوره تابستانی، نرخ درخواست­های پذیرش خود را افزایش دهد. میزان ترک تحصیل در این دانشگاه کمتر از ۶ درصد، که بسیار کمتر از میانگین کشوری دوره ­های دانشگاهی است.

 

در سال­های اخیر رشته های پزشکی محور اصلی توسعه این دانشگاه بوده ­است. مقاطع پایه رشته ­های فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی به دانشکده تخصصی پزشکی افزوده شده ­اند. همچنین دانشگاه کیلی دوره پنج ­ساله کارشناسی پزشکی را با امکانات جدید در پردیس دانشگاهی و بیمارستان ­های آموزشی نزدیک به آن ارائه می­کند. امکانات داروخانه و علوم طبیعی نیز در این دانشگاه بهبود یافته ­است.

 

رتبه دانشگاه کیلی در ساز و کار بهبود کیفیت پژوهش بریتانیا (REF) سال ۲۰۱۴، بهبود قابل­ توجهی نسبت به ارزیابی سال ۲۰۰۸ نشان می­دهد. بیش از ۷۰ درصد آثار ارسال­ شده در دو رده­ بالایی قرار گرفتند و در این میان محققان مراقبت­ های اولیه، علوم بهداشت، داروسازی، شیمی، علوم پایه، فناوری، علوم زیستی و تاریخ رتبه قابل ­توجهی به دست آوردند.

دانشگاه کیلی

فاصله این دانشگاه از منچستر و بیرمنگام با ماشین چیزی حدود یک ساعت است. آمار جرم و جنایت نشان می­دهد که دانشگاه کیلی امن­ترین پردیس دانشگاهی در میدلندز غربی است.

 

برای دانشجویان و کارمندانی که خارج از پردیس دانشگاه زندگی می­کنند، هزینه زندگی در پاتریز (Potteries) و مناطق اطراف آن نسبتاً کم است. مجموعه خدمات رفاهی دانشجویی واقع در پردیس دانشگاه ، هر شب در طول ترم اوقات مفرحی را برای دانشجویان فراهم می­کند. این مرکز پنج سال متوالی به جهت ارائه محیطی امن جایزه Best Bar None Gold را به خود اختصاص داده ­است.

 

فضای ورزشی این دانشگاه با هزینه ­ای بالغ بر ۷/۱ میلیون پوند بعد از بهبود و ارتقاء امکانات ورزشی در سال ۲۰۱۶ بازگشایی شد. این فضا دارای یک زمین فوتبال در ابعاد واقعی برای بازی در تمام فصول و انواع ورزش­های سالنی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *