مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه کویین مری انگلیس

دانشگاه کویین مری انگلیس

یکی از بهترین دانشگاهای انگلستان در زمینه ی علوم تحقیقاتی،که  در سال 1785 در شهر لندن تاسیس شده لست دانشگاه کویین مری  انگلیس می باشد، این دانشگاه در سال 1995 از ادغام 4 کالج (کالج کویین مری، west field ،کالج پزشکی بیمارستان سنت بارتولومیو و کالج پزشکی بیمارستان لندن ) ایجاد شده است.

دانشگاه کویین مری لندن انگلیس مهمترین دانشگاه فدرال لندن است ، که مرکز مطالعات حقوق بازرگانی دانشگاه کویین مری (QMUL )، یکی از مهمترین مراکز مطاعات حقوق دنیا می باشد و همچنین یکی از مراکز آموزش و تحقیقات پزشکی است که با داشتن 22000 دانشجو، 4000 کارمند و مطالعاتی حدود 300 میلیون پوند یکی از بزرگترین دانشگاه های لندن است.

معرفی دانشگاه کویین مری انگلیس

دانشگاه کویین مری  لندن انگلیس دارای 5 پردیس در شهر لندن است که هر پردیس آن از طریق سیستم حمل و نقل عمومی با یکدیگر در ارتباط هستند و همچنین آماده ی پذیرش دانشجویان ممتاز و مستعد، با توانایی های بسیار بالا از سراسر دنیا می باشد. از رشته های این دانشگاه می توان به؛ علوم انسانی، علوم اجتماعی، داروسازی ، دندان پزشکی و  رشته های مهندسی اشاره کرد.

نکته قابل توجه و بسیار چشم گیر این است که ؛ 5 فارغ التحصیل از این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده اند. دانشگاه کویین مری لندن انگلیس دارای محیطی سالم برای افراد بالغ است و به طور متوسط همه ی دانشجویان بالای 18 سال سن دارند ، لازم به ذکر است که با آنها مانند افراد بالغ رفتار می شود و همچنین از آن ها انتظار می رود که به کسب مهارت پرداخته و خود به تنهایی زندگی مستقل خود را اداره کنند.

به این نکته متذکر می شویم که افراد زیر 18 سال که در این مجموعه پذیرفته می شوند بر اساس قوانین انگلستان زیر سن قانونی هستند و در دانشگاه کویین مری انگیس اطمینان حاصل می شود که این دانش آموزان در آرامش و امنیت کامل به تحصیل بپردازند. ناگفته نماند که این سیاست ، در مورد دوره های پزشکی و دندان پزشکی صدق نمی کند.

رنکینگ دانشگاه کویین مری

رنکینگ این دانشگاه در رتبه 31 دانشگاه های انگلستان و همچنین در جهان رتبه ی 98 را به خود اختصاص داده است. رشته ی حقوق دانشگاه کویین مری انگلیس در رتبه سوم انگلستان بعد از دانشگاه آکسفورد و کمبریج قرار دارد. بر اساس رتبه بندی های دقیق روزنامه گاردین ، این دانشگاه در رشته های پرکاربردتری همانند حقوق، دندان پزشکی، مطالعات رسانه و فیلم از سایر موسسات آموزشی و حتی دانشگا های دیگر شهر لندن جلوتر می باشد و در رتبه یک و هم چنین در پزشکی و تاریخ در رتبه دوم قرار گرفته است.

بخش قابل توجه در این مقاله این است که، دانشگاه کویین مری در سال 2012 برنده پژوره ی تحقیقاتی شده است و هم چنین درست یک سال بعد یعنی در سال 2013 رتبه دوم را کسب نموده است. این رتبه بندی بر اساس پارامترهای مهمی چون : مقالات ، آمارهای تجربی ، سطح اساتید و مدرسین و انواع بورسیه ها صورت می گیرد. در نهایت رتبه ی خوب و نام آور دانشگاه کویین مری انگلیس ضمانتی برای کیفیت تحصیل و رفاه دانشجویان این دانشگاه است. رتبه ی سراسری این دانشگاه 130 ام جهان می باشد.

دانشکده های دانشگاه کویین مری انگلیس

دانشگاه کویین مری کشور انگلیس دارای 3 دانشکده می باشد که عبارت است از :

 1. دانشکده ی علوم اجتماعی
 2. دانشکده پزشکی
 3. دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی مشتمل بر 21 دپارتمان ، دانشکده پزشکی و دندان پزشکی مشتمل بر 7 دپارتمان و دانشکده ی علوم مهندسی دارای 7 دپارتمان می باشد. علاوه بر این دانشگاه کویین مری انگلیس بالغ بر 45 دپارتمان و دفتر را در حوزه ی خدمات حرفه ای در مجموعه ها و موسسات خود جای داده است ، که این دفاتر به طور جدی در حوزه های مختلف به تمامی دانشجویان دانشگاه خدمات ارائه می نمایند.

از جمله این دپارتمان ها می توان به خدمات مشاوره ، پرستاری ، روابط بین الملل و امور شخصی در حوزه ی خدمات حرفه ای این دانشگاه اشاره نمود. 

دوره های آموزشی دانشگاه کویین مری انگلیس به چه صورت می باشد ؟

دوره های آموزشی دانشگاه کویین مری انگلیس به شرح زیر می باشد:

 • International foundation program : این دوره از دانشگاه به مدت یک سال است و برای رشته های، مدیریت تجارت ، اقتصاد سیاست و روابط بین الملل ، زبان اسپانیایی ، جغرافیا ، ادبیات ، هنر و فیلم سازی قابل ارائه می باشد.
 • Science and engineering : این دوره مخصوص رشته های مهندسی و علوم پایه می باشد مانند : بیولوژی، شیمی ، مهندسی برق ، علوم کامپیوتر ، مهندسی مواد ، علوم محیط زیست ، ریاضیات و فیزیک ارائه داده می شود.
 • Pre _ master : این دوره برای کسانی است که به طور مستر اقدام به تطبیق واحد در مقطع لیسانس می کنند، گردآوری شده است ، و می بایست قبل از ورود به مستر انجام پذیرد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کویین مری انگلیس به چه صورت می باشد ؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه کویین مری لندن انگلیس به شرح زیر می باشد:

 • هزینه های تحصیل در این دانشگاه در حوزه کارشناسی به نوع رشته و هم چنین دو نوع اول فاندیشن بستگی دارد که این هزینه ها بین 9000 تا 31000 پوند می باشد ، به عنوان مثال هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی 30000 می باشد.
 • در دوره ی کارشناسی ارشد  این دانشگاه بسته به رشته ی مورد نظر دانشجویان ، هزینه ها از 9000 پوند شروع شده و حداکثر تا 35000 پوند متغیر است. ( ناگفته نماند این مبلغ شامل دوره ی فاندیشن ، پری مستر و دوره های از راه دور که هزینه ای بین 6000 تا 12000 پوند دارند شامل نمی شود )

شرایط خوابگاه های دانشگاه کویین مری انگلیس به چه صورت می باشد ؟

یکی از مزیت های بسیار خوب  دانشگاه کویین مری کشور انگلیس شرایط عالی با امکانات فوق العاده ی خوابگاه های این دانشگاه می باشد که با داشتن 2000 اتاق تمیز و قابلیت روشنایی بالا جهت مطالعه برای دانشجویان فراهم شده است به راحتی تواسته است، رضایت دانشجویان و والدین را در این زمینه جلب نماید. ( به طوری که به گفته ی بسیاری از دانشجویان دانشگاه کویین مری ، نه تنها شبیه به خوابگاه نیست بلکه این فضا حس خانه را برای آنها القا می کند. )

در این مقاله سعی نموده ایم تا اطلاعاتی در زمینه دانشگاه کویین مری انگلیس به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. موسسه سفیران سروش سعادت در تلاش است تا آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به مهاجرت را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهد لذا خواهشمند است در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ما  تماس حاصل فرمایید تا حرفه ای ترین وکلای مهاجرت در ایران شما را از آخرین اخبار مربوط به مهاجرت مطلع سازند.

Related Posts

11 دیدگاه برای “دانشگاه کویین مری انگلیس

 1. delvan گفت:

  با سلام و تشکر از سایت و موسسه خوبتون
  ایا برای دانشگاه کویین مری انگلیس میتوان به جای خوابگاه دانشجویی،خانه اجاره کرد؟

 2. امید گفت:

  برای تحصیل در دانشگاه کوئین مری هزینه بالایی میخواهد؟

 3. هزاره گفت:

  باسلام
  آیا دانشگاه کوئین مری انگلیس به دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی پرداخت مینماید؟

 4. leilakk گفت:

  این دانشگاه دقیقا شامل چه رشته هایی میشه؟

 5. داود گفت:

  ظاهرا دانشگاه خوبیه

 6. دنیز گفت:

  عالی مطالبتون

 7. ارشاد گفت:

  این دانشگاه برای ایرانی ها شرایط دریافت بورس هم داره؟ بعد از شروع تحصیل میشه وام دانشجویی گرفت؟

 8. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد دانشگاه کویین مری انگلیس تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردمعرفی دانشگاه آکسفورد کشورانگلستان هم مطلب بذارید

 9. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 10. نادر ابراهیمی گفت:

  این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست؟

 11. asal گفت:

  دانشگاه کوئین مری انگلیس از لحاظ مرتیه آیا قابل قیاس با دانشگاه های تاپ ایران هست ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *