مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آلمان » دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشگاه هامبورگ آلمانیکی از دانشگاه های برجسته و معتبر کشور آلمان، دانشگاه هامبورگ آلمان است که هر ساله پذیرای دانشجویان بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان می باشد. زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1919 میلادی باز می گردد که در شهر هامبورگ در شمال آلمان بنا نهاده شد. به طور کلی بالغ بر 149 رشته مختلف تحصیلی از سوی این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد تعداد آنها به 42.000 دانشجو می رسد. ناگفته نماند تقریبا 5000 دانشجوی مشغول تحصیل در این دانشگاه جزو دانشجویان خارجی و بین المللی هستند. در صورتی متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید، برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و جزئیات کامل تر، از مشاوره های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقام یک موسسه مهاجرتی دارای اعتبار ویژه، استفاده نمایید.

مختصری درباره دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشگاه هامبورگ آلمان اگرچه جزو دانشگاه های قدیمی این کشور محسوب نمی گردد، اما در مدت زمان کوتاه فعالیت های آموزشی، افتخارات بسیاری را نصیب خود کرده است که از جمله آنها می توان به 6 جایزه نوبل اشاره نمود. با این تفاسیر، می توان آن را در فهرست 15 دانشگاه برتر کشور آلمان و جزو 220 دانشگاه برگزیده جهانی دانست. دانشگاه هامبورگ آلمان با به دست آوردن رتبه 7 در میان دانشگاه های آلمان، در نظام های مختلف رتبه بندی، مقام های عالی را کسب نموده است. به طوری که رتبه 180 جهانی در نظام رتبه بندی Times، رتبه 300 در نظام QS، رتبه 187 در سیستم لایدن هلند، رتبه 201 – 300 در سال 2017 میلادی در فهرست دانشگاه های سراسر جهان و در نظام رتبه بندی ARWU نیز رتبه 201 – 300 را به خود اختصاص داده است.

 

هزینه دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشگاه هامبورگ آلمان در مقایسه با سایر دانشگاه های این کشور، مزیت ها و امتیازاتی را برای دانشجویان خارجی به همراه دارد. طبق مصوبه های این کشور در سال 2012 میلادی، مقرر گردید دریافت شهریه از دانشجویان به طور کلی لغو گردد. لذا در حال حاضر دانشجویان می توانند بدون پرداخت شهریه تحصیلی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. تنها مبالغی که از دانشجویان اخذ می گردد شامل هزینه های خدمات دانشجویی از جمله ثبت نام، امور اداری و… و همچنین هزینه های مربوط به رفت و آمد و… می باشد که کلیه این هزینه ها معادل 310 £ تخمین زده شده است.

 دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشکده های دانشگاه هامبورگ آلمان   (UHH)

دانشگاه هامبورگ آلمان از وجود دانشکده ها و موسسات آموزشی معتبر و فعالی بهره می برد که ارائه دهنده رشته های مختلف تحصیلی برای دانشجویان هستند. این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده ریاضی، انفورماتیک و علوم طبیعی
 • دانشکده روان شناسی و علوم حرکت شناسی انسان
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد

رشته های تحصیلی دانشگاه هامبورگ آلمان

دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی با انتخاب رشته مورد علاقه خود می توانند در یکی از دانشگاه های فوق الذکر ادامه تحصیل داده و پس از فارغ التحصیلی در بالاترین سطح علمی، با دریافت “ویزای کاری آلمان وارد بازار کار این کشور یا سایر کشورها شوند. از جمله رشته های مهمی که توسط این دانشگاه ارائه می گردد، می توان به رشته های زیر اشاره نمود:

حقوقپزشکیروان شناسیمهندسیکامپیوترریاضیات
علوم اجتماعیتاریخفلسفهشیمیزیست شناسیعلوم زمین
علوم طبیعیفرهنگ معاصرعلوم انسانیفیزیکمهندسی مکانیکبیوانفورماتیک

الزامات زبان‌جهت پذیرش در دانشگاه هامبورگ

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد دانشجویان خارجی به منظور “مهاجرت به آلمان و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه هامبورگ آلمان، بایستی مدارک و اسنادی را ارائه نمایند که در صدر آنها مهارت های زبان در این کشور است. الزاماتی که در این امر برای دانشجو وجود دارد، به شرح زیر خواهد بود:

 • ارائه گواهینامه DSH II مربوط به آزمون زبان آلمانی جهت ورود متقاضی به دانشگاه
 • کسب نمره کلی TDN 15 در آزمون زبان آلمانی TEST DAF به طوری که نمره هر یک از بخش ها 4 باشد.
 • ارائه دیپلم زبان Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz سطح II
 • ارائه گواهی آزمون ZOP، KDS، GDS یا گواهینامه C2:GDS که از موسسه گوته اخذ گردیده است.
 • ارائه گواهی زبان Deutsche Sprachprüfung II که از موسسه مونیخ اخذ گردیده است.
 • دارا بودن مدرک دانشگاهی رشته مطالعات زبان آلمانی

بورسیه های اعطایی دانشگاه (UHH)

دانشگاه هامبورگ آلمان برای جذب دانشجویان بین المللی و با استعداد، انواع بورسیه های تحصیلی را در مقاطع مختلف تحصیلی اعطا می نماید که برخی از آنها در زیر آورده شده است:

بورس های تحصیلی شایستگی

این نوع بورسیه ها مختص دانشجویان خارجی و دانشجویان مقطع دکترا بوده و در صورتی که مشمول یکی از شرایط زیر باشند، می توانند از این بورسیه استفاده نمایند:

 • دانشجویانی که در حال سپری نمودن روزهای پایانی ترم تحصیلی خود هستند.
 • دانشجویانی که دارای رزومه و عملکرد تحصیلی قوی هستند.
 • دانشجویانی که تالیفات و مقالات مختلف و برجسته ای در سطح بین المللی ارائه نموده اند.
 • دانشجویانی که فاقد تابعیت آلمانی هستند.

مبلغ بورسیه تحصیلی شایستگی معادل 650 £ در هر ماه بوده و برای مدت 2 ترم به دانشجوی واجد شرایط تعلق می گیرد. این مبلغ برای دانشجویان دوره PHD برابر با 1000 £ خواهد بود. زمان پرداخت این بورسیه در ماه های آوریل و اکتبر بوده و دانشجویان متقاضی تحصیل در ترم زمستانه می توانند از تاریخ اول اکتبر لغایت 30 سپتامبر و دانشجویان ترم تابستانه از اول آوریل لغایت 31 مارس نسبت به درخواست این بورسیه اقدام نمایند.

بورس های تحصیلی دکترا

این بورسیه صرفا به دانشجویان واجد شرایط مقطع دکترا تعلق می گیرد و سقف آن معادل 1200 £ در نظر گرفته شده است. دانشجویان این مقطع با دریافت این بورسیه، قادر خواهند بود بخش اعظمی از هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تحت پوشش قرار دهند.

کمک هزینه مختص دانشجویان بسیار متعهد

همان طور که از نام آن پیداست، این بورسیه به دانشجویان متعهد در دانشگاه هامبورگ آلمان اختصاص داشته و مبلغ آن برابر با 300 £ به صورت ماهیانه تعیین گردیده است. برای آشنایی با روش اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه هامبورگ آلمان، نحوه دریافت “ویزای تحصیلی آلمان و چگونگی مهاجرت به این کشور، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری ارتباط گرفته و اطلاعات بیشتری را جویا شوید. این موسسه در امر مهاجرتی و پذیرش پرونده های متقاضیان و انجام پروسه آنها به صورت تضمینی، عملکرد بسیار خوبی را در کارنامه و سوابق چندین ساله خود به ثبت رسانده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *