مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر کشور آلمان دانشگاه فرانکفورت است. این دانشگاه در شهر فرانکفورت موقعیت دارد و هم اکنون دانشجویان زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می­باشند. دانشجویان بین المللی از 125 کشور جهان این دانشگاه را جهت ادامه تحصیل برگزیده اند. دانشجویان از بورسیه های و کمک هزینه های این دانشگاه می­توانند جهت هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور آلمان بهره­مند گردند. این دانشگاه دارای پردیس های جداگانه ای بنام های Westend-Niederrad-Riedberg-Bockenheim می­باشد. بیشترین شهرت و معروفیت این دانشگاه در زمینه های پزشکی- اقتصاد- فیزیک و تجارت می­باشد. این دانشگاه در زمینه های فوق توانسته در  جوایز نوبل زیادی را کسب نماید. دانشگاه های آلمان از بهترین دانشگاه های جهان بشمار می­روند و دوستان عزیز می­توانند با ارتباط با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از چگونگی پذیرش در دانشگاه های این کشور آگاهی یابند.

دانشگاه فرانکفورت در آلمان متشکل از دانشکده های بسیاری همچون حقوق- اقتصاد و کسب و کار- علوم اجتماعی- علوم تربیتی – فلسفه و تاریخ و … می­باشد. امکان تحصیل در این دانشگاه به زبان های آلمانی و انگلیسی برای دانشجویان میسر است و دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان های فوق را دارند، می­باید مدارکی که نشان دهنده مهارت آنان در زبان مورد نظر است را به این دانشگاه ارائه نمایند.

دانشگاه فرانکفورت

تحصیل در فرانکفورت در آلمان

دانشجویان زیادی علاقمند تحصیل در دانشگاه فرانکفورت هستند. اساتید در کلاس های درس در این دانشگاه دانشجویان را در برابر مسائل چالشی قرار می­دهند. همچنین انجام تحقیقات در کلاس های درسی این دانشگاه در رشته های ممختلف تحصیلی از جمله مهمترین موارد آموزشی در این دانشگاه بشمار می­رود. این دانشگاه از محوطه بسیار بزرگی تشکیل شده است که پردیس های بوکنهام- وستند- ریدبرگ و نیدرراد در این محوطه موقعیت دارند. همانطور که بیان نمودیم این دانشگاه از 19 دانشکده تشکیل شده است که عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اقتصاد
 • علوم پرورشی
 • علوم اجتماعی
 • روانشناسی
 • الهیات انجیل
 • الهیات کاتولیک
 • فلسفه
 • تاریخ
 • فیلولوژی
 • زمین شناسی
 • ریاضیات
 • علوم کامپیوتر
 • فیزیک
 • شیمی
 • داروسازی
 • زیست شناسی
 • پزشکی
 • زبان شناسی

رنکینگ دانشگاه فرانکفورت در آلمان

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان است که رتبه های بالایی را در میان دانشگاه های کشور آلمان و دیگر کشورهای جهان کسب نموده است. طبق گزارشاتی که از رتبه بندی های مختلف بدست آمده است این دانشگاه در رتبه بندی QS رتبه 264 را بخود اختصاص داده است. همچنین در رتبه بندی شانگهای در سطوح 50 تا 100 ام و در رتبه بندی Times world در رده های 200 تا 250 قرار گرفته است. پذیرش دانشگاه فرانکفورت در دو نوبت در ترم های تابستان و زمستان به نوبت در تاریخ های 15 جولای و 15 ژانویه انجام می­گیرد. دانشجویان در تاریخ های فوق الذکر می­توانند درخواست پذیرش شان را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. این دانشگاه مدارک دانشجویان را مورد بررسی و ارزیابی قرار می­دهد، پس از تأیید مدارک موافقتنامه ای برای دانشجویان ارسال خواهد شد. دانشجویان با اخذ این دعوتنامه می­توانند جهت اخذ اقامت آلمان اقدام نمایند.

شهریه و هزینه های تحصیل در فرانکفورت

همانطور که می­دانید تحصیل در دانشگاه های آلمان بصورت رایگان است و تنها دانشگاه های خصوصی در این کشور هزینه هایی را از دانشجویان دریافت می­نماید. دانشگاه فرانکفورت یکی از دانشگاه های دولتی در این کشور است که دانشجویان تنها می­بایست هزینه هایی را جهت ثبت نام و خدماتی که دانشگاه به دانشجویان ارائه می­نماید، پرداخت نمایند. هزینه های ثبت نام در دانشگاه فرانکفورت 75 یورو می­باشد و هزینه ای که دانشجویان برای خدمات ارائه شده از سوی دانشگاه پرداخت نمایند، برابر با 300-400 یورو در ماه است.

دانشجویان اجازه انجام کار حین تحصیل در آلمان را دارند و از این طریق می­توانند برخی از هزینه های زندگی در این کشور را پوشش دهند. ناگفته نماند دانشجویانی که علاقمند به انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در این دانشگاه هستند، می­توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. این بورسیه ها تمامی هزینه های تحقیق و پژوهش دانشجویان را در بر می­گیرد. شرکت DAAD – شرکت EURAXESS و بورس های پژوهشی آلمان از جمله مهمترین شرکت هایی هستند که بورسیه های پژوهشی به دانشجویان اعطا می­نماید.

خوابگاه و امکانات دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت امکانات مناسبی را برای دانشجویان فراهم آورده است. اما خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه محدود هستند و اولویت این خوابگاه ها معمولاً با دانشجویانی است که از سطح بالای علمی برخوردار می­باشند. دانشجویان برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی می­بایست هزینه هایی را جهت اقامت خود در این خوابگاه ها بپردازند. هزینه خوابگاه های دانشجویی برابر با 250-350 یورو در ماه است. برخی از دانشجویان خوابگاه های خصوصی را برای اقامت برمی­گزینند. هزینه خوابگاه های خصوصی 300-400 یورو در ماه تخمین زده شده است.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم تدریس در این دانشگاه به زبان های آلمانی و انگلیسی صورت می­گیرد. متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان آلمانی در این دانشگاه را دارند، می­باید دارای یکی از مدارک زبان آلمانی همچون Test Daf- DHS- گواهینامه GDS باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در نظر دارد تا بهترین گزینه های تحصیلی را به دانشجویان عزیز معرفی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *