مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه سوانزی

دانشگاه سوانزی

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب دانشگاه سوانزی می باشد که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. این دانشگاه در نزدیکی ولز و گلامورگان است. که یکی از دانشگاه های برتر ولز و معروف به ولزسال می ­باشد. این دانشگاه اعتبار بالایی در میان دانشگاه های انگلستان و جهان دارد و با پیشی گرفتن از دانشگاه کاردیف شهرتش دو چندان شد. در حال حاضر این دانشگاه یکی از دانشگاه هایی است که بیشترین پذیرش دانشجوی بین المللی در انگلستان را دارد و هر ساله با تقاضای پذیرش 60% روبرو می­ باشد. دانشجویان در سال اول تحصیل خود در این دانشگاه با فرصت های شغلی و تخصص های رشته­ی خود آشنا گردیده و پس از پایان تحصیلات خود از فرصت های کاری و مطالعاتی زیادی در این کشور و دیگر کشورها برخوردار خواهند بود.

دانشگاه سوانزی امکان تحصیل برای دانشجویان معلول، ترک تحصیلی ها و بزرگسالان را فراهم آورده است. این دانشگاه از امکانات و تجهیزات بسیار مناسب آموزشی برای دانشجویان مختلف برخوردار است. معماری دانشگاه سوانزی بسیار منحصر بفرد است که با طراحی پروفسور اولک زینکیویکز بنا شده است. کتابخانه این دانشگاه در سال 1973 تأسیس شد و پس از آن مرکز هنری، مدرسه پرستاری، کالج داروسازی، دانشگاه فناوری دیجیتال و دانشگاه علوم زندگی به ترتیب به این دانشگاه اضافه گردیدند.

تحصیل در دانشگاه سوانزی

دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سوانزی را دارند. با توجه به اینکه تدریس در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های انگلستان به زبان انگلیسی است، از مهمترین شرایط پذیرش در این دانشگاه ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس می ­باشد. نمره قابل قبول مدرک زبان در مقطع کارشناسی 6 و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری 6.5 می­ باشد. لازم بذکر است هر سال تحصیلی از 3 ترم تشکیل شده است و آغاز آن از ماه سپتامبر می ­باشد.

رشته های متنوع و متعددی در مقاطع مختلف ارائه می­ گردد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • آموزش بزرگسالان
 • حسابداری
 • مطالعات آمریکت
 • شنود شناسی
 • جانور شناسی
 • فیزیولوژی قلبی
 • شیمی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • جنگ و صلح و …

رنکینگ دانشگاه سوانزی

اکثر دانشگاه های انگلستان در لیست برترین مرکز آموزشی جهان قراردارند که دانشگاه سوانزی نیز یکی دیگر از این دانشگاه ها می ­باشد. این دانشگاه رتبه های بالایی را در انگلستان و در سطح جهان به خود اختصاص داده است. بطوریکه رتبه 26 را در سال 2014 و رتبه 20 را در سال 2015 کسب نمود. همچنین این دانشگاه در لیست 200 دانشگاه برتر در جهان قرار دارد. این دانشگاه با ارائه آموزش های فنی به دانشجویان نقش زیادی در استخدام دانشجویان پس از تحصیل دارد. در حال حاضر نیز این دانشگاه در لیست دانشگاه هایی قرار دارد که بیشترین آمار استخدام پس از فارغ التحصیلی را داشته است. علاوه بر رتبه های آموزشی این دانشگاه دارای رتبه هشتم از نظر رضایت دانشجویان می­باشد. این دانشگاه دسترسی بسیار مناسبی به مرکز شهر داشته و دانشجویان براحتی می­توانند از امکانات و وسایل نقلیه عمومی بهره­ مند گردند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوانزی

شهریه تحصیلی دانشجویان براساس رشته و مقطع تحصیلی شان تعیین می­گردد. البته ملیت دانشجویان نیز نقش موثری بر میزان شهریه پرداختی آنان خواهد داشت. زیرا دانشجویان کشورهای اروپایی شهریه هایی پایین تر از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا پرداخت می­ نمایند. هزینه­ی تحصیل در این دانشگاه از 400£ (پوند) در سال شروع می­ شود و با توجه به مقاطع و رشته های تحصیلی دانشجویان افزایش می ­یابد. دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه را با پرداخت اجاره بها خواهند داشت. امکانات خوابگاه ها با توجه به اجاره بهای آنها با یکدیگر متفاوت است و از 88 الی 188£ (پوند) در هفته متغیر است. خوابگاه های این دانشگاه در فاصله­ بسیار مناسبی از کلاس های درسی واقع شده اند و دانشجویان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی براحتی می­توانند در کلاس های درس حضور یابند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سوانزی

پذیرش در دانشگاه سوانزی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه سوانزی را دارند، با ارائه مدارک زیر می­ توانند درخواست پذیرش را به این دانشگاه اعلام نمایند:

 • کپی آخرین مدرک تحصیلی بهمراه ریز نمرات آنها
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • سوابق کاری

بورسیه تحصیلی انگلستان

دانشجویان بین المللی امکان اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان را دارند. بدین ترتیب شرایط تحصیل رایگان برای دانشجویان در این کشور بوجود خواهد آمد. از مهمترین بورسیه های دولتی انگلستان می­ توان به بورسیه های زیر را نام برد:

نام بورسیه شرح
بورسیه Cheving این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که هزینه های تحصیل دانشجویان را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می­دهد.
بورس تحصیلی کشورهای در حال توسعه این بورسیه نیز مختص دانشجویان کشورهای در حال توسعه ای است که در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند.
کمک هزینه تحصیلی مشترک المنافع UK این بورسیه نیز برای تحصیل در مقاطع تکمیلی است که به دانشجویانی که به مطالعه توسعه و فناوری اقتصاد جامعه انگلستان و کشورهای مشترک المنافع می­پردازند، تعلق می­گیرد.

لازم بذکر است بورسیه های غیر دولتی دیگری نیز به دانشجویان ارائه داده می­شود که معمولاً به دانشجویان ممتاز و افرادی که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند اعطا می­گردد. دانشجویان عزیزی که ادامه تحصیل در انگلستان را برگزیده اند، امکان مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را داشته و از این طریق می­توانند بهترین گزینه های تحصیلی در این کشور را شناسایی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *