مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » دانشگاه سوانزی

دانشگاه سوانزیدانشگاه سوانزی در جدول اتحادیه‌ی دانشگاه‌ها به دانشگاه برتر ولز تبدیل شده و عنوان «دانشگاه ولز سال» را از آن خود کرده‌است. این دانشگاه برای اولین بار طی بیست سال گذشته از زمان انتشار جدول اتحادیه‌ی دانشگاه‌ها توانسته‌است از دانشگاه کاردیف  (Cardiff) پیشی بگیرد. این دستاورد به سبب افتتاح پردیسی دیدنی و جذاب با چشم‌انداز زیبای خلیج سوانزی و بهسازی پردیس اصلی دانشگاه با صرف بودجه‌ای بالغ بر شصت میلیون پوند در کمتر از یک سال به دست آمده‌است.

 

آوازه‌ی این روزهای دانشگاه به حدی است که موجب افزایش شصت درصدی تقاضای پذیرش در طول سه سال متوالی شده و جذب دانشجویان مقطع کارشناسی را به هزار وششصد نفر رسانده‌است.

 

برنامه‌ی بودجه‌ی جدید دانشگاه که از وام بانک سرمایه‌گذاری اروپا تأمین می‌شود قرار است صرف بهسازی و تجهیز کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و امکانات آموزشی دیگر در پردیس اصلی سینگلتون پارک (Singleton Park) شود. این بودجه همچنین امکانات آغاز فاز دوم پردیس خلیج که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شده‌است، را نیز فراهم خواهد کرد. یک مؤسسه کامپیوتری نیز قرار است به این پردیس اضافه شود که انتظار می‌رود این دانشگاه را به مقصدی برای دانشمندان و پژوهشگران علم کامپیوتر مبدل کند.

 

پردیس سینگلتون پارک چهارصد و پنجاه میلیون پوندی که ۲۶ هکتار وسعت دارد، تنها پردیس در بریتانیا با دسترسی مستقیم به ساحل است. دانشکده‌های مهندسی و مدیریت، و همچنین خوابگاه دانشجویی با ظرفیت هزار و پانصد دانشجو در سالن‌های جدید اقامتی در این پردیس واقع شده‌اند و به این ترتیب فشار از پردیس اصلی برداشته شده‌است.

 

تمرکز این واحد بر روی پژوهش‌های کاربردی صنعت خواهد بود. بخش جدید مهندسی این دانشگاه دو پژوهشگاه جدید را شامل می‌شود، که مهندسین و پژوهشگران در آن‌ها با شرکت‌های رولزرویس (Rolls-Royce)، اریکسون (Ericsson)، سونی (Sony) و سازمان هوافضای بریتانیا (British Aerospace) همکاری خواهند کرد.

 

دانشگاه سوانزی اولین پردیس دانشگاهی بریتانیا بود که در سال ۱۹۲۰ افتتاح شد و در بهترین موقعیت مشرف به شبه‌جزیره گور ( (Gower (منطقه‌ی برتر زیبایی‌های طبیعی بریتانیا) قرار دارد. حدود هفتاد و دو میلیون پوند در پردیس سینگلتون پارک سرمایه‌گذاری شده‌است.

 

تحولات حاصل از ۱.۲ میلیون پوندی اخیر دانشگاه عبارت‌اند از احداث واحد بایگانی ریچارد بورتون (Richard Burton) و دو مؤسسه علوم زیستی (علومی مانند گیاه‌شناسی، جانورشناسی و مانند آن) برای پژوهش در زمینه‌هایی مانند نانوفناوری بهداشت و بهداشت عمومی. دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه سوانزی که سالگرد دهمین سال تأسیس خود را در سال ۲۰۱۴ جشن گرفت، بسیار سریع‌تر از سایر دانشگاه‌های بریتانیا مسیر رشد و ارتقا را پیموده‌است‌.

 

از جمله نقاط قوت دانشگاه سوانزی در جدول اتحادیه‌ی دانشگاه‌ها، می‌توان به نرخ بالای اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشگاه که از این حیث در میان سی دانشگاه برتر جدول قرار دارد اشاره کرد. آکادمی کارآموزی این دانشگاه نیز امکان گذراندن دوره‌ی کارآموزی همراه با دریافت حقوق و شرکت در فعالیت‌های حمایت از مشاغل را فراهم کرده‌است.

 

این دانشگاه در صدسالگی خود به‌دنبال کسب شهرت و اعتبار و همچنین شناخته شدن در میان دویست دانشگاه برتر دنیا است. گرچه این دانشگاه تا رسیدن به این هدف راه درازی را در پیش رو دارد، اما موفق شده در سیستم رتبه‌بندی جهانی (QS) به پنج ستاره که برای امکانات، تدریس، آثار پژوهشی و قابلیت‌های استخدامی به همراه مشارکت و بین‌المللی بودن آن به این دانشگاه اعطا شده‌است دست پیدا کند.

 

هشتاد درصد آثار پژوهشی این دانشگاه که به سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در سال ۲۰۱۴ ارسال شدند به‌عنوان آثار پژوهشی پیشرو و برجسته در سطح بین‌المللی ارزیابی شده‌اند، که در این میان رشته‌های بهداشت، زبان و ادبیات انگلیسی و مهندسی عمومی موفق به کسب موقعیت‌های بهتری شده‌اند.

 

دانشگاه سوانزی

در سال اول تحصیل، دانشجویان به استفاده از تمام فرصت‌های حوزه‌ی تخصصی خود تشویق می‌شوند. تحصیل در بسیاری از رشته‌ها امکان استفاده از فرصت‌های شغلی در خارج از کشور یا فرصت مطالعاتی در یکی از صدها نهاد همکار در سراسر جهان را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

 

فقط بیست‌وهشت درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی از طبقه کارگر پذیرش می‌شوند، که این رقم به‌طور معنی‌داری کمتر از میانگین بریتانیا برای رشته‌های دانشگاهی و الزامات ورودی است. اما نرخ ترک‌تحصیلی‌های پیش‌بینی‌شده شش و شش دهم درصد است که به‌طور قابل‌توجهی بهتر از رقم مورد انتظار دانشگاه سوانزی است.

 

واحد ادامه‌ی تحصیل بزرگسالان، وظیفه‌ی آموزش دانشجویان بزرگسال در سراسر ولز (Valleys) و دیگر مناطق جنوب ولز را بر عهده دارد، درحالی‌که واحد ولز جنوب‌غربی افرادی را به تحصیل در دانشگاه ترغیب می‌کند که به‌طور معمول ادامه‌ی تحصیل آن‌ها در دانشگاه انتظار نمی‌رود.

 

دانشگاه سوانزی امکانات مناسبی را برای دانش‌آموزان معلول فراهم آورده‌است. نیازمندی‌های این دانش‌آموزان از طریق مرکز ارزیابی و آموزش دویست و پنجاه هزار پوندی دانشگاه تأمین می‌شود.

 

تعداد رایانه‌های این دانشگاه به‌ازای هر دانشجو بهترین نسبت در میان سایر دانشگاه‌هاست. ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه با تأسیس دو خوابگاه جدید به حدود چهار هزار نفر رسیده‌است.

 

دهکده‌ی ورزشی بین‌المللی بیست میلیون پوندی این دانشگاه در جام‌جهانی راگبی ۲۰۱۵ به‌عنوان زمین تمرین در اختیار تیم ملی نیوزیلند و کانادا قرار گرفت. این مرکز دارای پیست ورزشی، زمین چمن مخصوص شرایط آب‌وهوایی مختلف، زمین اسکواش، تنیس و همچنین سالن ورزشی سرپوشیده و باشگاه است.

 

استخر ملی مجاور این دانشگاه دارای دو استخر مجزای بیست و پنج و پنجاه متری و مرکز نمایش‌های ملی ولز است. مرکز ورزش‌های ساحلی و آبی ۳۶۰، تنها مرکز ورزشی دانشگاهی در نوع خود است که در فاصله پنج مایلی فروود (Fairwood) واقع شده‌است. زمین چمن طبیعی و مصنوعی این دانشگاه با همکاری باشگاه ورزشی شهر سوانزی ساخته شده‌است.

 

پردیس بِی (Bay) این دانشگاه دارای دو محوطه‌ی ورزشی به‌علاوه دو باشگاه کوچک‌تر است. اما پردیس سینگلتون پارک همچنان کانون تفریحات دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. این شهر دارای انواع امکانات تفریحی است و برای افرادی که به دنبال تنوع در زندگی خود هستند از این شهر تا کاردیف (Cardiff) با قطار تنها یک ساعت فاصله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *