مهاجرت تحصیلی اوکراین

داروسازی در اوکراین

روش های مهاجرت به اتریش

آیا شما علاقمند به  رشته داروسازی در اوکراین هستید؟آیا متمایل به این هستید که در مورد دارو سازی در اوکراین  اطلاعاتی را بدست آورید؟از جمله  مزیتها و و ویژگیهای  تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین میتوان به مواردی نظیر:  حق شرکت نمودن  در دوره های تحصیلی با سطح بسیار عالی؛ حمایت کردن  وزارت امور خارجه در کشور  اوکراین بعد از حضور و مراجعه به مرکز بین المللی و مرکز  آموزش در این کشور و نیز وزارت آموزش و علوم این کشور را شامل خواهد شد.

آشنایی با کشور اوکراین

 مکان  این کشور که در اروپای شرقی میباشد و بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی سابق  به یک کشور دارای استقلال تبدیل شده است.زبان رسمی کشور اوکراین زبان  اوکراینی میباشد از جمله دیگر زبانهای رایج در این کشور میتوان  به زبان روسی و  زبان انگلیسی  اشاره نمود . آب و هوای این کشور  د مناطق مختلفش بسیار متفاوت میباشد . کیف پایتخت  این کشور میباشد  ، منطقه جنوبی این کشور دارای هوای معتدل  و شمال این کشور دارای آب و هوای سرد میباشد چندین  ماه در  کل سال به صورت کامل یخبندان میشود . این کشور  که از  لحاظ امنیت در سطح  امن ترین کشور ها در اروپای شرقی  میباشد به همین دلیل سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به این کشور به امر  مهاجرت  آنهم از نوع تحصیلی می کنند.

شرایط لازم برای تحصیل نمودن در رشته داروسازی در اوکراین

 • برای تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین  داشتن دیپلم متوسطه  برای همه رشته ها  و معدل بالای پانزده  الزامی میباشد .
 • حداقل سن قانونی  متقاضی برای تحصیل در رشته داروسازی هیجده سال  تمام میباشد و حداکثر سن برای تحصیل در این رشته  بین سی الی سی و دو سال میباشد.
 • مدت زمان لازم برای پایان یافتن امر  تحصیل در این  رشته پنج سال می باشد برای تحصیل در این رشته نیازی به  همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی  نیست و  حتی درصورت نبود  مدرک زبان شخص متقاضی می تواند اقدام به گذراندن  دوره های کالج زبان انگلیسی کنند.
 • دانشگاه های پزشکی  این کشور نیازی به آزمون ورودی ندارند و متقاضی رشته داروسازی ابتدا باید اقرام به گذراندن  دوره های پری‌ مدیکال کنند و بعد  از موفقیت در آزمون نهایی و  پایان دوره، متقاضیان میتوانند برای ورود به تحصیل در  این رشته  اقدام نمایند.

ویژگیهای تحصیل  داروسازی در اوکراین

 • اشخاصی که خواهان تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین  میباشند قادر به این هستند که به زبان انگلیسی و  زبان روسی اقدام به تحصیل کنند.
 • دانشگاه های  این کشور در سطح بین المللی  دارای اعتبار زیادی میباشند ومدارک صادره از جانب دانشگاه های  داروسازی این کشور مورد تایید  بیست وشش کشور اروپایی  میباشد  ناگفته نماند  اکثر دانشگاه پزشکی اوکراین مورد تایید وزرات بهداشت کشور ما می باشد
 • اشخاص  متقاضی در این  رشته  قادر به این هستند که  برای گذراندن دوره‌های کالج زبان انگلیسی خود در هر شهر  دلخواه و دانشگاهی که دوست دارند و  با مخارج مناسب تری  اقدام نمایند و بعد از اتمام دوره کالج زبان بتوانند  وارد دانشگاه دلخواه  خود شوند
 • فراهم نمودن آموزش ها و تدریس های پیشرفته و  مدرن با مخارج خیلی کمتر در مقایسه با سایر کشور های دیگر نسبت به کشورهای اروپایی
 • امکان  صدور بیمه درمانی به دانشجویان  داروسازی درهنگام  تحصیل وجود دارد
 • برای دانشجویان خارجی در هنگام تحصیل نمودن در  این رشته حدود بیست   ساعت اجازه کار ی  در هر هفته وجود دارد.  .و همچنین دانشجویان در تعطیلات تابستانی  قادر به این میباشند که به صورت تمام وقت  به اشتغال بپردازند و بعد از اتمام تحصیلات دانشجو داروسازی مجوز اشتغال در اوکراین و اروپا را دارند .

مقدار مخارج تحصیلی رشته داروسازی در اوکراین

 میزان مخارج تحصیل در رشته  داروسازی در این کشور به زبان انگلیسی  حدود چهار هزار و پانصد  دلار در سال میباشد  و  اگر  شخص متقاضی  متمایل به تحصیل به زبان  روسی یا زبان  اوکراینی باشد میبایست  هر سال چیزی مابین سه هزار و پانصد  تا سه هزارو هشتصد دلار می باشد  میزان مخارج زندگی در این  کشور  ، در برگیرنده خوراک و پوشاک و ایاب و ذهاب در هر  ماه تقریبا چیزی مابین چهار صد الی پانصد دلار میباشد  در حالی که اگر دانشجوی رشته  داروسازی بتواند  در خوابگاه اقامت کند حدودا چیزی مابین   صد الی یکصدو  شصت دلار درماه میباشد.

 دانشگاه های کشور اوکراین

 معرفی دانشگاه کارازین خارکف

این دنشگاه  در سال هزارو هشتصد و پنج  تاسیس گردید. این دانشگاه که در زمینه علوم پزشکی فعالیت میکند از جمله با سابقه ترین و  قدیمی ترین و  همچنین مجهز ترین و پیشرفته ترین دانشگاه در حوزه  اروپای شرقی میباشد. این دانشگاه که سابقه گرفتن  چندین جایزه نوبل را دارد و همچنین در میان کلیه دانشگاه های جهان دارای رتبه دوم میباشد. یکی از مزایا و ویژگی  تحصیل در این دانشگاه امکان  تحصیل نمودن به زبان انگلیسی و مخصوصا در رشته داروسازی میباشد.

 معرفی دانشگاه بوگامولتس

این دانشگاه که  دارای رتبه یک  در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور  اوکراین می باشد در سال هزار و نهصد و شصت ویک تاسیس شده . تعداد دانشجویان  مشغول به تحصیل از سرتاسر دنیا، حدودا  هزار و سیصد دانشجوی خارجی و  بین المللی  در حوزه رشته های پزشکی می باشد.

معرفی دانشگاه دانتسک

 این دانشگاه در سال هزارو نهصد و سی تاسیس گردید. و  از جمله از  بزرگترین و با اعتبار ترین دانشگاه ها داخلی این کشور و  همچنین در  میان کل قاره  اروپا می باشد. همچنین  این دانشگاه مورد  تایید سازمان بهداشت جهانی میباشد . بعد از استقلال یافتن این  کشور در سال  هزارو نهصدو نود و نه  دانشجویان بین المللی قادر به این هستند که به زبان انگلیس  در دانشگاه دانتسک تحصیل کنند.

 معرفی دانشگاه ایوانوفرانکولووف

 این دانشگاه در سال  هزار و شیصدو شصت و یک تاسیس شده و از با سابقه ترین دانشگاه ها  در  سطح این کشور می باشد و رتبه  این دانشگاه در سطح جهان دارای رتبه ۶۰۰ میباشد.

 معرفی دانشگاه کریمه

 سابقه تاسیس  این دانشگاه به سال  هزار و نهصد و سی و یک  میرسد و  و همانطور که  از نام این دانشگاه مشخص میباشد مکان تاسیس این دانشگاه در شهر کریمه می باشد و یکی از دانشگاه های برجسته در حوزه پزشکی این  کشور می باشد.این  دانشگاه که  مرکز پژوهشی و تحقیقی این شهر می باشد. و تعداد دانشجویان در این کشور  بیش از پنج هزار دانشجو میباشد.

شروط لازم برای دریافت پذیرش  رشته داروسازی اوکراین

شروط مختص به تحصیل در مقطع  لیسانس

از شخصی که موفق به پایان رساندن رشته  داروسازی میشود  این انتظار می رود که بتوانند مهارت های زیادی در مراکز ویژه  سلامت و درمان نیز بدست آورند. شهروندانی که تابعیت  خارجی دارند در صورتی  موفق به پذیرفته شدن برای تحصیل در این رشته میشوند  که بتوانند از طریق ارائه مدرکی دال برپایان رساندن دوره متوسطه باشد را ثابت نمایند.

 شرایط پذیرش برای شرکت نمودن در برنامه های تحصیلی رشته  

داروساز در اوکراین:  رشته داروسازی بالینی؛ رشته فناوری بالینی و رشته  داروسازی؛  و کلیه رشته هایی که دارای برنامه های مرتبط با لوازم آرایشی و بهداشتی میباشند  همچنین در کشور هایی نظیر  روسیه و یا اوکراین  و آنهم به زبان کشورها نا ممکن نمیباشد.  به جز این موارد  فرصت شرکت نمودن  در  رشته هایی مانند زیست شناسی که به زبان انگلیسی یا روسی تدریس میشود  رشته  شیمی و  رشته آموزش زبان انگلیسی که  نتیجه آزمونها در مصاحبه شخص  بروز میکند همچنین برای اشخاص  وجود دارد.

دریافت پذیرش

 دریافت پذیرش برای برنامه های آموزشی با شرکت نمودن  در آزمایشگاه ها امکان پذیر می باشد با این توضیح که آشنایی یافتن از فناوری پزشکی و درمان به وسیله شرکت در مصاحبه زبان روسی و یا  زبان اوکراینی و تدریس نمودن در رشته  زیست شناسی را در پی دارد.به جز  همه موارد بیان شده در بالا ؛ برای موفق شدن در  تحصیل در مقطع لیسانس اشخاص میتوانند به  امر تحصیل نمودن  در حوزه هایی مثل : رشته  تجارت اقتصادی؛ رشته اقتصاد و دانش های که  دارای ارتباط باشند بپردازند . برای موفق شدن در امر تحصیل در همه گرایش ها  اشخاص ملزم به تحویل مدرکی که نشان دهنده به پایان رساندن دوره متوسطه تحصیلی میباشد هستند .  و برای موفق شدن در امر  پذیرش اشخاص باید در مصاحبه زبان روسی (اوکراینی) و  همچنین در رشته ریاضیات شرکت داشته باشند.

برای موفق به  تحصیل شدن  و گرفتن مدرک لیسانس فناوری زیستی و همچنین رشت های  فناوری زیست شناسی و  رشته زیست مهندسی رشته شیمی افراد خارجی بایستی دوره متوسطه را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و محدودیت های موجود را مد نظر داشته باشند.

تابعیت  خارجی

شهروندان با تابعیت  خارجی که موفق به گذراندن  دوره متوسطه خود شده اند  و هدف آنها  تحصیل نمودن  درحوزه  داروسازی در اوکراین را دارند اشخاصی که  موفق میشوند صلاحیت های لازم را بدست آورند  ؛ مدرک لیسانس و یا مدر ک نشان دهنده تخصصی را که دارند و  توانایی کار کردن در داروخانه را دارند در مانگاه ها و  کلینیک های بالینی و همچنین  مراکز دارای ارتباط با لوازم آرایشی نیز می باشند به جز این موارد افراد باید در مصاحبه داروهای شیمیایی و داروشناسی شرکت کنند .

شهروندان دارای تابعیت  خارجی که توانسته اند  مدرک خود را در رشته  زیست شناسی,  رشته داروسازی و رشته پزشکی را بگیرند و هم چنین قادر به کار کردن در آزمایشگاه های معتبر و معروف ؛ موفق به گرفتن تخصص در قسمت فناوری و قسمت های درمانی می باشند به جز این افراد باید در مصاحبه های رشته  زیست شیمیایی و  رشته میکروبیولوژی هم شرکت داشته باشند.شهروندان دارای تابعیت  خارجی که  موفق شده اند مدرک دوره متوسطه در هر گرایشی را دریافت کرده باشند توانایی تحصیل نمودن در حوزه مدیریت و حوزه مدیریت اجرایی و یا به صورت کلی از نوع  دیگر زیرشاخه های مدیریتی در این کشور می باشند. برنامه های آموزشی باید حاوی کیفیت بالایی باشند همچنین  از استاندارد و شرایط خاصی برخوردار باشند. فراموش نکنید که اشخاصی  ملزم به مصاحبه نمودن که دارای ارتباط با تخصصشان باشد حضور یابند

مراحل  آموزش

 مراحل  آموزش دیدن  شهروندان خارجی بر طبق  برنامه های از قبل طراحی  شده آموزشی و  سایر برنامه ها در زمینه  توسعه یافتگی  می باشد.  برای فرستادن همه مدارک مورد نیاز و برای اخذ اقامت در اوکراین نیز مبادرت ورزند. افرادی که قصد آمدن به کشور اوکراین و تحصیل در این کشور را دارند ملزم به این میباشند که همه مدارک را به وزارت خانه  امور داخلی و همچنین  بخش اصلی کشور  اوکراین نیزصادر کنند . موسسه آموزش عالی و وزارت خانه  آموزش و علوم این کشور ملزم به این میباشند  که  تمامی موارد بپردازد و تایید کنند .برای گرفتن ویزا و  حق شهروندی  اشخاص ملزم میباشند که از پانزده  روز قبل از به پایان  تاریخ انقضای ویزا نیز درخواست دهند. (مدت زمان لازم برای داشتن  اعتبار معادل چهل و پنج روز   میباشد

شرح تخصص های مو جود در رشته داروسازی کشور اوکراین

رشته های تخصصی در زمینه دارو سازی عبارتند از :

 1.  رشته عمومی داروسازی در اوکراین
 2. سازمان فناوری و تجارت دارویی در اوکراین
 3.  رشته داروسازی و شیمی در اوکراین

 مدت زمان لازم برای امر آموزش و همچنین تحصیلات  عالیه در طی  مدت زمان سه سال به صورت تمام وقت و  چهار سال  سال به صورت پاره وقت انجام می شود. پس از دوران موفقیت آمیز تحصیلات عالیه، ا فراد متقاضی میتوانند  با دفاع کردن  از پایان نامه خود که در زمینه داروسازی باشداین کار را انجام دهند .مجله های  داروسازی درمانگاهی  و کلینیکی، اخبار  مربوط به رشته داروسازی  که در بر گیرنده  رشته های شیمی آلی و  رشته دارویی میشود در دانشگاه ملی داروسازی منتشر می شوند.  لازم به ذکر است که این نشریات در سطح  این کشور از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در زمینه امور مهاجرتی و اخذ اقامت در سایر کشور های دنیا که  از و کلا و مشاورین متخصص در این زمینه ها بهره میبرد آماده پاسخگویی به سوالت شما در زمینه امور مهاجرتی و اخذ اقامت برای شما میباشد و  این امکان برای شما محیا میباشد تا با مراجعه به سایت این موسسه از فرصت مشاوره حضوری و غیر حضوری با مشاورین این موسسه را محیا میسازد.

8 دیدگاه برای “داروسازی در اوکراین

 1. hiva گفت:

  بسیار از مقالات خوب و گویاتون ممنونم

 2. حسین گفت:

  مورد تائید نیست

 3. همایون باقرنیا گفت:

  من اصلا مطلب مثبتی در مورد این کشور نشنیدم… هر چند هزینه هاش نسبتا پایینه

 4. اردلان پایور گفت:

  سلام آیا میشه از ترم دو پزشکی اوکراین به آلمان رفت؟

 5. عادل گفت:

  به نظر شما هزینه های دارو سازی اوکراین ارزان تره یا کانادا ؟؟؟

 6. سحر گفت:

  لطفا در مورد ویزای کاری اکراین توضیح بدید.

  ممنون از سایت به روزتون

 7. پدرِ پسرشجاع گفت:

  هزینه های اونجا بیشتره یا برگرده ایران ادامه بده

 8. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم من اصلا فکر نمیکردم داروسازی در اوکراین اینقدر شرایط خوبی داشته باشه اگه کشور روسیه هم این شرایطو داره لطف کنید در موردش مطلی بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *