مهاجرت سرمایه گذاری در جمهوری چک

خرید ملک در چک

خرید ملک در چک

خرید ملک در چک می ‌تواند موجب اخذ اقامت دائم اروپا باشد که بدین وسیله متقاضیان این روش مهاجرتی را در خصوص مهاجرت و زندگی انتخاب می نمایند. زبان رسمی مردمان این کشور، زبان چکی است که از جمله زبان‌ های اسلاو می ‌باشد. واحد پول کشور چک کرونای چک و همچنین یورو نیز در این کشور رواج دارد. پایتخت چک، شهر زیبای پراگ، یکی از بزرگترین شهرهای پذیرنده سرمایه گذاری خارجی است. اخذ اقامت چک از طریق خرید ملک از جمله راه های مهاجرت به اروپا است. پراگ، جمهوری چک بر اساس یک شاخص جدید، Říčany بهترین مکان برای زندگی است و بالاترین کیفیت زندگی را در جمهوری چک ارائه می دهد.

پس از آن پراگ و هوستوپچه قرار دارند. Říčany، یک شهر کوچک در منطقه بوهمی مرکزی واقع در حومه جنوب شرقی پراگ، یک بار دیگر به عنوان مکان ارائه دهنده بهترین کیفیت زندگی در جمهوری چک رتبه بندی شده است. این رتبه بندی که توسط شرکت تجزیه و تحلیل داده Obce v Datech با همکاری شرکت مشاوره Deloitte به منظور کمک به شهرداری ها در شناسایی کاستی های احتمالی و تصمیم گیری مردم در مورد محل زندگی جمع آوری شده است، بیش از 200 شهرداری چک را بر اساس تعدادی معیار سلامت، محیط زیست، کار، آموزش، خدمات، ایمنی، حمل و نقل، اوقات فراغت، مسکن رتبه بندی می کند. در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، همگی آموزش کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند.

سرمایه گذاری در چک از طریق خرید املاک

ثبت شرکت در جمهوری چک به صورت شرکت با مسئولیت محدود که یکی از محبوب ترین راه های سرمایه گذاری در چک در سال 2023 محسوب می ‌شود، برای هر شخص خارجی امکان‌ پذیر می ‌باشد. برای ثبت شرکت در جمهوری چک، تقریبا شرایط آسانی در نظر گرفته شده است و اما نیاز به مدارکی و مراحلی دارد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در چک که لازم است در حساب متقاضی قرار داشته باشد حدود 10000€ (یورو) می ‌باشد. پس از درخواست متقاضی برای ثبت شرکت در جمهوری چک، تنظیم بیزنس پلان و تصویب آن ضرورت دارد.

متقاضی لازم نیست که مدرک زبان یا مدرک تحصیلی خاصی داشته باشد. ولی تسلط به زبان انگلیسی یا زبان چکی و داشتن کار و کسب مرتبط با شرکت مورد درخواست، از مزایایی برخوردار خواهد بود. پس از ثبت شرکت در جمهوری چک، سرمایه گذاری در جمهوری چک آغاز می‌ شود، در صورت سرمایه گذاری در چک پس از ثبت شرکت در این کشور، می توان درخواست اقامت دائم مدیر و مالک شرکت و اعضای خانواده وی شود.

در نمودار زیر شاهد میزان خرید ملک از سوی مهاجران در چک می باشید:

میزان خرید ملک از سوی مهاجران در چک

اقامت از طریق خرید ملک در چک

نوع دیگر از سرمایه گذاری در چک، خرید املاک و مستغلات در جمهوری چک می ‌باشد. اما خرید ملک در چک، به تنهایی امکان اخذ اقامت چک از طریق سرمایه گذاری را به متقاضی نمی ‌دهد. خرید هر نوع ملک در چک، اعم از مسکونی، تجاری و یا خرید زمین برای سرمایه گذاری در چک، باید با سکونت و اقامت در چک همراه باشد. برای خرید ملک در چک مبلغ حداقلی در قانون تعیین نشده است.

شرایط اخذ اقامت جمهوری چک از طریق خرید در املاک

دریافت اقامت جمهوری چک یکی از مراحل مهم برای یک خارجیبانی می باشد که علاقه مند به خرید ملک و مستغلات در این کشور هستند. پلیس خارجی چک اجازه اقامت برای شهروندان اروپایی بر اساس درخواست اقامت موقت اقامت اتباع خارجی در شرایطی که متقاضی درخواست سکونت موقت را در جمهوری چک برای مدت زمان بیشتر از 3 ماه را دارد، صادر می کند. اگر شما خارجی باشید و خرید ملک در چک را به وسیله رهن بررسی می کنید. بانک به مدرک اقامت قانونی نیز در کشور نیاز خواهد داشت.

اقامتی که می تواند موقت یا بلند مدت باشد بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. هر شخص در جمهوری چک براساس مکان زندگی خود می تواند فرم های اقامت را درخواست کند. اقامت بین متقاضیان کشورهای مختلف متفاوت است. مردم کشورهای اروپایی به طور مثال آسان ترین راه را برای گرفتن اقامت دارند.

درخواست برای اقامت در جمهوری چک باید همراه با موارد زیر ضمیمه شود:

 • 1 قطعه عکس گذرنامه
 • گذرنامه
 • مدارکی که هدف متقاضی را برای اقامت (تجارت کاری، تحصیل) تأیید می کند.
 • گواهی یا سند مسکن در جمهوری چک (اجاره نامه یا رضایت نامه مالک مسکن)
 • مدارک بیمه سلامت در جمهوری چک

اجاره خانه در جمهوری چک

مهاجران در جمهوری چک تمایل به اجاره به جای خرید ملک دارند. این امر عمدتا به این دلیل است که شهروندان غیر اتحادیه اروپا بدون اجازه اقامت جمهوری چک (یا کشور دیگر اتحادیه اروپا) نمی توانند خانه بخرند. حتی در مورد اجاره آپارتمان برای اتباع خارجی محدودیت هایی وجود دارد. در حالی که مردم چک گزینه اجاره از شهرداری ها که اجاره های کنترل شده ای را ارائه می دهند را دارند، معمولا مهاجران باید به دنبال آپارتمان های خصوصی باشند.

قیمت اجاره در آنجا کنترل نشده است و می تواند با توجه به موقعیت مکانی متفاوت باشد. نیمه پر لیوان این است که این آپارتمان ها معمولا به خوبی نگهداری می شوند و انواع و اقسام امکانات مدرن را به مستاجران خود ارائه می دهند. جستجو و تامین امنیت آپارتمان همان مراحل مشابه سایر کشورها را به همراه دارد. می توانید تبلیغات درون روزنامه های محلی یا در وب سایت های مربوطه را مشاهده کنید. استفاده از نماینده املاک و مستغلات می تواند این روند را ساده تر کند اما آن را نیز گرانتر می کند. هزینه واسطه گری استاندارد اجاره حداقل یک ماه معمولا شامل مشاوره حقوقی و کمک به تهیه اجاره نامه است.

قیمت خرید ملک در چک

قیمت خرید ملک در چک

در جدول زیر به بررسی قیمت ملک در کشور جمهوری چک در شهرهای مهم می پردازیم:

پارامترقیمت در شهر جمهوری چک به کرونا چکقیمت در شهر پراگ به کرونا چکقیمت در شهر پرنو به کرونا چک قیمت در شهر استراوا به کرونا جمهوری چک
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر302016CZK430410CZK250993CZK76022CZK
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز207527CZK277741CZK192520CZK68181CZK

قیمت اجاره خانه در این کشور بدین شرح است:

پارامترقیمت به دلار
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر68050$
اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر53500$
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر455050$
اجاره آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر318800$

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله هزینه زندگی در چک خالی از لطف نخواهد بود.

مالیات املاک و مستغلات در چک

در لیست زیر شاهد موارد مالیاتی و قوانین در کشور چک می باشیم:

 • مالیات خرید ملک به مشمولان آن به ارزش 4% تعلق می گیرد.
 • اساس مالیات، قیمت فروش یا ارزش ملک، هر کدام که بیش تر است، می باشد.
 • فروشنده معمولا باید مالیات خرید ملک را پرداخت نماید اما امکان توافق و پرداخت هر دو طرف نیز وجود دارد.
 • کمیسیون نماینده در حدود 2.5% تا 5% است.
 • در پراگ کمیسیون نماینده دفتر املاک توسط یکی از طرفین و یا تقسیم بین طرفین پرداخت می گردد. در برخی شهرها این هزینه را تنها خریدار پرداخت می نماید.
 • فرایند خرید ملک در چک برای شهروندان کشورهای خارج اتحادیه اروپا و شهروندان غیر آمریکایی به نسبت دشوارتر است. در ضمن باید یک ویزا برای اقامت 7 ساله (ازدواج با شهروند چکی) برای اخذ گرین کارت، به منظور خرید دارایی، داشته باشند.

به جای خرید ملک در چک متقاضیان می توانند یک دارایی به عنوان شرکت با مسئولیت محدود خریداری نمایند، البته شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ، موظف به استخدام یک شهروند چکی ، شهروند اتحادیه اروپا یا شخصی که ویزای بلند مدت دارد، تحت عنوان مدیر اجرایی، می باشند.

کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در چک جمهوری چک را ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال می توانید با ما در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان ما شما را دقیق تر راهنمایی کنند.

سوالات متداول در باب اقامت چک با خرید ملک

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب اقامت چک با خرید ملک می باشیم:

 • قیمت خرید ملک در چک چقدر است؟ قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 302016CZK است. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر در پراگ 430410CZK است.
 • آیا سرمایه گذاری در چک از طریق خرید املاک امکان پذیر است؟ ثبت شرکت در جمهوری چک به صورت شرکت با مسئولیت محدود که یکی از محبوب ترین راه های سرمایه گذاری در چک در سال 2023 محسوب می ‌شود، برای هر شخص خارجی امکان‌ پذیر می ‌باشد. برای ثبت شرکت در جمهوری چک، تقریبا شرایط آسانی در نظر گرفته شده است و اما نیاز به مدارکی و مراحلی دارد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در چک که لازم است در حساب متقاضی قرار داشته باشد حدود 10000€ (یورو) می ‌باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *