مهاجرت سرمایه گذاری در دومنیکا

ثبت شرکت در دومنیکا

کشور دومینیکا به صورت جزیره در منطقه دریای کارائیب واقع شده است. دولت دومینیکا برای جذب سرمایه و ورود سرمایه به این کشور به سرمایه گذار خود تابعیت این کشور را اعطا می کند. از این رو ثبت شرکت در دومینیکا طرفداران زیادی دارد. روسو پایتخت این کشور می باشد. زبان رسمی این کشور به صورت انگلیسی می باشد. واحد پول در این کشور دلار کارائیب است.

کشور دومینیکا از نظر سیاست دارای حکومتی دموکراتیک می باشد. اقتصاد کشور دومینیکا از راه مخابرات، گردشگری، کشاورزی و گرفتن مالیات تامین میشود. در رابطه با پرچم این کشور باید بگوییم که پرنده ملی این جزیره به اسم طوطی شاهی در مرکز پرچم و 10ستاره که به علت 10استان این کشور است در دور پرنده نقش بسته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و قوانین ثبت شرکت در دومینیکا میتوانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنید.

مزایا ثبت شرکت در کشور دومینیکا

امروزه ثبت شرکت در دومینیکا برای بسیاری از متقاضیان این کار حائز اهمیت است. این کشور در درجه ی اول از لحاظ سرمایه گذاری مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران می باشد از این رو بسیاری از متقاضیان برای ثبت شرکت در دومینیکا اقدام می کنند. برای ثبت شرکت باید به دنبال وکیل بسیار خبره باشیم و با آگاهی کامل آن شخص را انتخاب کنیم.

ابتدا باید لیستی شامل تمام نیازهای اعضای شرکت در بیاوریم و سپس شرکت را تشکیل دهیم. یکی از مزایای ثبت شرکت در دومینیکا این است که لازم نیست تا اعضای شرکت تابعیت کشور دومینیکا را داشته باشند. از اطلاعات لازم برای هریک از اعضا جهت ثبت شرکت که باید ارائه دهند میتوان به نام و نام خانوادگی، وضعیت تاهل، شغل، نشانی، پاسپورت و گواهی نامه رانندگی اشاره کرد.

مراحل ثبت شرکت در کشور دومینیکا

ثبت شرکت در کشور دومینیکا شامل 5 مرحله از قبیل ثبت نام شرکت، آماده سازی و امضا نمودن مدارک شرکت، پرداخت مالیات سازمانی، ثبت مدارک شرکت در دفتر ثبت تجارت و در آخر ثبت شرکت در آژانس درامد داخلی می باشد. در ادامه به توضیح این 5 مرحله می پردازیم.

در مرحله ثبت نام شرکت نباید نام انتخابی مشابه اسامی از قبل گذاشته شده باشد بنابراین مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. اگر زمان برای شما مهم است میتوانید به خریداری شرکت های موجود در کشور دومینیکا از موسسات حقوقی بپردازید اما هزینه ی زیادی را برای شما در بر دارد. در مرحله ی بعدی با توجه به نوع شرکتی که انتخاب کرده ایم مدارک را آماده می کنیم که شامل اساس نامه و مدارک اولیه شرکت می باشد.

در مرحله سوم باید به پرداخت مالیات سازمانی بپردازیم. این مالیات 1%از سهمیه شرکت است. در مرحله چهارم باید تمامی مدارک ارائه شده ثبت و بایگانی شود و فقط در این صورت است که شرکت شخصیت حقوقی پیدا می کند. در مرحله آخرشرکت باید برای شروع به کار شماره مالیات دریافت کند. تنها با داشتن شماره مالیات می توان حساب بانکی باز کرد و معاملات کاری خود را انجام داد.

هزینه های ثبت شرکت در کشور دومینیکا

هر ساله جلساتی میان سهامداران شرکت تشکیل می شود و تمامی شرکت ها برای ارزیابی عملکرد شرکتشان موظه هستند  در این جلسات شرکت کنند. تمامی این جلسات در دفتر ثبت تجارت ثبت می شود. اگر شرکت هایی یک پروژه یا یک هدف مشابهی داشته باشند می توانند با سرمایه گذاری مشترک طبق قوانین شرکت به تاسیس شرکت بپردازند.

هزینه ثبت شرکت در کشور دومینیکا حدودا 1800 پوند میباشد. این هزینه ها مشمول هزینه های دولتی نیز می باشد. با تمام این توضیحاتی که دادیم میتوان گفت پروسه ثبت شرکت حدودا 6 هفته زمان می برد.

شرایط اخذ پاسپورت کشور دومینیکا

در کشور دومینیکا پاسپورت ها به مدت 10 سال اعتبار دارند. می توانید با اخذ این پاسپورت بدون داشتن ویزا به 113 کشور جهان سفر کنید از جمله این کشور ها می توان به بریتانیا،ایرلند،سنگاپور و … با داشتن این پاسپورت می توانید هم زمان هم در آن کشور زندگی و هم کار کنید.

به علت اینکه کشور دومینیکا عضو انجمن کاراییب می باشد، میتوانید در کلیه کشورهای عضو این انجمن نیز زندگی کنید. از زمانیکه به دولت دومینیکا ارائه مدرک می کنید تا زمان پردازش آن حدود 4 ماه زمان می برد. اط شرایط گرفتن پاسپورت می توان به تمکن مالی و داشتن دارائی کافی‌، عدم سوسابقه .عدم داشتن مشکل پزشکی حاد . برای گرفتن پاسپورت دومینیکا نیازی به داشتن مدرک تحصیلی کاری و مدرک زبان نمی باشد.

روش های اخذ پاسپورت کشور دومینیکا

برای گرفتن پاسپورت 2 روش وجود دارد: 1) روش پرداخت بلاعوض 2) روش خرید ملک در ادامه به توضیح این روش ها می پردازیم. در روش پرداخت بلاعوض در حال حاضر، سرمایه گذار مبلغ 100,000 $ آمریکا به وزارت امور مالی پرداخت می کند. متقاضی اصلی و همسر  175,000 $ اگر خانواده 4 نفره با فرزندان زیر 18 سال در پرونده باشند در حال حاضر 200,000 $ آمریکا باید پرداخت شود.

20 هزار $ آمریکا بابت هر فرزند بیشتر زیر 18 سال.پنجاه هزار دلار آمریکا بابت هر وابسته دیگر که 18 سال یا بالای 18 سال باشد. در روش خرید ملک خرید ملک به ارزش 200,000 $ در یکی از پروژه های تأیید شده توسط دولت و نگهداری آن به مدت حداقل سه سال در صورت نگهداری ملک به مدت 5 سال می توان ملک را به خریدار بعدی که او نیز مایل به شرکت در برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می باشد، واگذار نمایید.

مزایای مهاجرت به دومینیکا

گرفتن پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر  28 سال. گرفتن پاسپورت تا 4 ماه و تابعیت همیشگی. نیاز نداشتن ثابت کردن تمکن مالی و نگرفتن مصاحبه (مگر در مواقع ضروری)

دومینیکا کشوری است که اهمیتی به تابعیت قبلی و تابعیتی که اکنون دارید نمی دهد. بنابراین فرد متقاضی برای محل سکونت حق انتخاب دارد. موقعیت های طلایی برای تجارت و برنامه ریزی مالیاتی. داشتن حق خرید و فروش. نگرفتن مالیات بر ارث، کار، هدیه و … در خارج از کشور دومینیکا. داشتن سیستم بانکی محرمانه. در کشور دومینیکا خدمت سربازی اجبار نیست. شهروندان دومینیکا میتوانند در انتخابات شرکت کنند.

در این مقاله سعی داشتیم توضیحات کاملی در ارتباط با ثبت شرکت در دومینیکا بدهیم اگر چنانچه هنوز هم سوالاتی در ذهن خود دارید می توانید پاسخ این سوالات را از کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بگیرید. متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در خارج از کشور را دارند می توانند کشور کانادا را انتخاب کنند، برای مطالعه بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله شرایط ثبت شرکت در کانادا را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *