مهاجرت تحصیلی ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در کشور ایسلند

ایسلند کشوری است که از چند جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این کشور در شمال قاره­ی اروپا موقعیت دارد. تحصیل پزشکی در ایسلند از جمله رشته های پرطرفداری است که سالانه دانشجویان زیادی اقدام به تحصیل در این کشور می­نمایند. زبان رسمی این کشور ایسلندی است و تدریس در دانشگاه های این کشور نیز به زبان ایسلندی صورت می­گیرد. البته در برخی از رشته ها تدریس به زبان انگلیسی نیز ارائه داده می­شود. بطور کلی هزینه تحصیل به زبان ایسلندی در دانشگاه های دولتی این کشور بصورت رایگان است. اما دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل و در دانشگاه های خصوصی این کشور به تحصیل می­پردازند، می­بایست هزینه هایی را پرداخت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی تمامی علاقمندان به مهاجرت را یاری و راهنمائی می­نماید.

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کشور ایسلند را دارند، می­باید حداکثر دارای 23 سال باشند و در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های این کشور نمره قبولی را کسب بنمایند. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی معمولاً بمدت 6 سال طول خواهد کشید. همانطور که می­دانید ایسلند دارای 7 دانشگاه می­باشد که برخی از آنها بصورت خصوصی مشغول به فعالیت می­باشند. دانشگاه ریکاویک ایسلند تنها دانشگاهی است که رشته های علوم پزشکی را در این کشور به دانشجویان ارائه می­نماید.

تحصیل پزشکی در ایسلند

شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند

دانشکده های پزشکی ایسلند از چهار بخش علوم پزشکی- فیزیوتراپی-رادیولوژی و علوم زیست پزشکی تشکیل شده است. از آنجائیکه پذیرش در دانشکده های پزشکی ایسلند بصورت محدود است، تنها دانشجویانی که موفق به اخذ نمره قبولی در ازمون ورودی دانشکده پزشکی ایسلند شوند، می­توانند به تحصیل در این رشته بپردازند. آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی ایسلند معمولاً هر ساله در ماه ژوئن و در ایسلند برگزار می­گردند. دانشگاه های علوم پزشکی ایسلند دارای یک مرکز تحقیقاتی نیز می­باشد که ارتباط بسیار نزدیکی با بیمارستان های این کشور دارد. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی بتوانند در تمامی آزمون ها نمره قبولی را کسب نمایند، می­توانند برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های پزشکی اقدام بنمایند.

برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشکده ها مرتبط با مباحث علوم پزشکی- فیزیوتراپی و رادیولوژی می­باشد. اما در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان می­توانند در رشته های مختلفی به تحصیل بپردازند. تحصیل پزشکی در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد کمی دشوار است زیرا این دوره شامل سخت ترین برنامه های آموزشی می­باشد که دانشجویان با موفقیت در این دوره تحصیلی می­توانند عنوان های دانشمند- معلم- رئیس- پزشک بالینی را کسب نمایند.

تحصیل پزشکی در ایسلند در مقطع دکتری نیز که پس از پایان مقطع کارشناسی ارشد آغاز می­گردد، دانشجویان می­توانند به تحصیل در بخش های علوم سلامت- علوم پزشکی وسلامت عمومی به تحصیل بپردازند. در این دوره تحصیلی دانشجویان علاوه بر آموزش های تخصصی می­باید سه دوره برنامه های اخلاق و علم و پژوهش را سپری نمایند.

چگونگی پذیرش در دانشگاه پزشکی ایسلند

دانشجویانی که متقاضی تحصیل پزشکی در ایسلند هستند، ابتدا می­بایست فرم پذیرش دانشگاه پزشکی این کشور را بصورت آنلاین تکمیل نموده و ارسال نمایند. پس از آن می­بایست در آزمون ورودی این دانشگاه ثبت نام نمایند. دانشجویان می­توانند تا قبل از 20 می ثبت نام در ازمون ورودی دانشگاه پزشکی ایسلند را تکمیل نمایند. همانطور که در بخش قبل بیان نمودیم این آزمون در ماه ژوئن برگزار خواهد شد. دانشجویانی که موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون شده اند، می­توانند با اخذ ویزای تحصیلی ایسلند به این کشور سفر نمایند. دانشجویانی ک قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده پزشکی ایسلند را دارند، می­بایست دارای مدرک کارشناسی کشور ایسلند و یا مدرکی معادل آن را به دانشگاه ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشکده پزشکی ایسلند

متقاضیان تحصیل پزشکی در ایسلند باید مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند که به قرار زیر می­باشد را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه نمایند:

  • تمامی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • گواهی عدم سو سابقه کیفری
  • گواهی تمکن مالی
  • هزینه های تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور ایسلند بصورت رایگان است و دانشجویان تنها می­باید هزینه ای معادل75000 کرونای ایسلند جهت ثبت نام در دانشگاه های این کشور پرداخت نمایند. دانشجویان بین المللی علاوه بر هزینه فوق می­بایست مبلغ 8000 کرونای دیگر نیز بابت بررسی مدارک جهت پذیرش شان در دانشگاه های این کشور پرداخت نمایند. این هزینه قابل استرداد نیست و تنها جهت بررسی و ارزیابی مدارک دانشجویان اخذ می­گردد. تحصیل در دانشگاه های ایسلند که بصورت خصوصی فعالیت می­نمایند، همانند دیگر کشورها با پرداخت شهریه تحصیلی همراه است. هزینه تحصیل پزشکی در ایسلند در دانشگاه های خصوصی این کشور 4500-8000 کرونای ایسلند است که بسته به مقطع و رشته تحصیلی ممکن است متغیر باشد. هزینه های زندگی در کشور ایسلند نیز در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. اما بطور متوسط هزینه های زندگی دانشجویان در این کشور را 650 پوند به ازای هر ماه زندگی در این کشور برآورد نموده اند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در امر مهاجرت همواره مفتخر به راهنمایی و یاری رساندن به دانشجویان عزیز می­باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *