مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور آرژانتین

در صورتی که شما هم برای داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین  دارای علاقه می باشید با مطالعه نمودن مقاله تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

تعداد زیادی از اشخاص در راستای مهاجرت نمودن به  این کشور از  روش تحصیل نمودن در آرژانتین اقدام می نمایند، این اشخاص قادر می باشند که بعد از موفقیت در گرفتن حق اقامت تحصیلی این کشور و همچنین دریافت نمودن پذیرش تحصیلی در این کشور را در راستای گرفتن حق تابعیت یا حق شهروندی  این کشور اقدام  نمایند، لازم به ذکر می باشد که این روش  از جمله روش های مهاجرت نمودن به  این کشور در کنار  سایر روش های دیگر می باشد.

دلایل جذابیت تحصیل در آرژانتین

به ازای هر سال تحصیلی و در راستای تحصیل نمودن در این کشور به میزان نود هزار نفر دانشجو با تابعیت بین المللی اقدام به ورود به این کشور می کنند. با این توضیح که بیشتر  از  سی هزار نفر  از این تعداد دانشجویان متعلق قاره های دیگر به غیر از قاره آمریکا می باشند. از اصلی ترین دلایلی که باعث جذب شدن دانشجویان به این کشور می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سطح آموزشی دانشگاه های این کشور بسیار بالا می باشد مخارج و هزینه های لازم برای زندگی اشخاص متقاضی تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه می باشد. با تحصیل نمودن در این کشور شخص امکان شرکت نمودن  در دوره های زبان اسپانیایی را خواهد شد. با تحصیل نمودن در این کشور شخص امکان شناخت فرهنگی  دارای تنوعی از این کشور را خواهد داشت.

شرایط مورد نیاز تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین

از جمله شرایط لازم برای تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین عبارتند از:

شرط اول

از آنجا که زبان تدریس در کلیه مقاطع تحصیلی این کشور زبان اسپانیایی می باشد اشخاصی که متقاضی تحصیل در این کشور می باشند ملزم به تسلط داشتن به این زبان می باشند.البته برای آن دسته از دانشجویانی که موفق به گرفتن مدرک زبان اسپانیایی  نمی شوند در این صورت می توانند در کلاس های یادگیری زبان اسپانیایی  شرکت نمایند با این توضیح که در بعضی از دانشگاه های موجود در میان این کشور برای موفقیت در زمینه پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی یک آزمون ورودی دانشگاه های این کشور برگذار میشود که دانشجویان با کسب نمره قبولی می توانند در دانشگاه مربوطه ادامه تحصیل بدهند.

شرط دوم

دیگر شرط لازم برای ورود به مقاطع تحصیلی این کشور پرداخت نمودن شهریه های ورودی این مقاطع تحصیلی می باشد با این توضیح که میزان مخارج و هزینه های تحصیل و اعزام دانشجو به این کشور بر اساس مقاطع تحصیلی این اشخاص متغیر می باشد.

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در کشورآرژانتین

میزان مخارج و هزینه های تحصیل و هم چنین زندگی دانشجویان در مقطع  کارشناسی به میزان 800 دلار به ازای هر ماه می باشد.ازجمله مهم ترین مخارج و هزینه های تحصیل در این کشور عبارتند از:

 • هزینه لازم برای تهیه مسکن
 • هزینه لازم برای رفت و آمد
 • هزینه لازم برای خوراک
 • هزینه لازم برای بیمه سلامت و هم چنین هزینه های لازم

دانشجویان این کشور قادر می باشند که در طول هفته ودر حین تحصیل  به میزان ده ساعت به اشتغال بپردازند. و با این کار بسیاری از هزینه ها و مخارج مربوط به تحصیل و زندگی خود را تحت پوشش قرار دهند.

تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی کشورآرژانتین

از جمله مدارک مورد نیاز که برای ویزای تحصیلی این کشور لازم می باشد عبارتند از:

 • به همراه داشتن یک عکس با زمینه سفید
 • به همراه داشتن اصل شناسنامه و رونوشت آن
 • به همراه داشتن اصل پاسپورت و رونوشت این مدرک که برای مدت زمان شش ماه دارای اعتبار باشد.
 • به همراه داشتن گواهی حساب بانکی که بیان گر  داشتن پشتوانه مالی این اشخاص باشد.
 • به همراه داشتن گواهی عدم سوء پیشینه

بررسی مدت زمان لازم برای فرایند تحصیلی درآرژانتین

میزان مدت زمانی که برای گذراندن انواع مقاطع تحصیلی در این کشور لازم می باشد عبارتند از:

 1. مدت زمان لازم برای گذراندن دوره ابتدایی این کشور به میزان 8 سال می باشد.
 2. مدت زمان لازم برای گذراندن دوره دوره متوسطه این کشور به میزان 3 سال می باشد.
 3. مدت زمان لازم برای گذراندن دوران آموزشی در مدارس فنی و در مقطع متوسطه در این کشور به میزان 4 سال می باشد.
 4. مدت زمان لازم برای گذراندن مقطع کارشناسی در میان دانشگاه های این کشور به میزان 4سال به طول می باشد.

آشنایی با دانشگاه های کشورآرژانتین

در طی چندین سال ها گذشته این کشور اقدام به فراهم نمودن امکانات و هم چنین  ارائه برنامه های آموزشی بسیاری برای دانشجویانی که دارای تابعیت  بین المللی باشند در نظر گرفته است. لازم به ذکر می باشد که این کشور در طول قرن  بیست و یکم میلادی دارای رشد اقتصادی چشم گیر و روز افزونی بوده است از جمله مهم ترین و دارای اعتبار ترین دانشگاه های این کشور عبارتند از:

دانشگاه دی بوینس آیرس آرزانتین

این دانشگاه یکی از  برجسته ترین و دارای اعتبار ترین دانشگاه های این کشور در سطح ملی می باشد که در  جایگاه برترین دانشگاه های این کشور در سطح جهانی می باشند. با این توضیح که این دانشگاه در سال دو هزارو هجده میلادی در رتبه  یکصدو نود هشت برترین  دانشگاه های جهان قرار گرفت. و هم چنین در این سال این دانشگاه موفق شد که در رتبه  پانزدهمین دانشگاه برتر قاره آمریکا جنوبی قرار بگیرد. این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های موجود در قاره آمریکای جنوبی و کشور آرژانتین  محسوب می شود این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی می باشد که به صورت دولتی اداره می شوند که در بر گیرنده ساختمان های آموزشی زیادی می باشد.

سخن پایانی

پس از به پایان رساندن این مقاله با موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین در صورتی که شما هم برای مطلع شدن از سایر شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به آرژانتین و سایر موضوعاتی نظیر مانند (شرایط مهاجرت کاری به آرژانتین) یا (تحصیل و اعزام دلنشجو به آرژانتین) دارای تمایل می باشید با مطالعه نمودن این مقالات که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *