مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل روانشناسی در اسپانیا

رشته روانشناسی با توجه به اهمیت آن در شناخت بیشتر انسان و رفتارهای انسان از دیرباز تاکنون از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در بسیاری از مشاغل به دلیل حضور انسان و تاثیر رفتار انسان مورد استفاده قرار می گیرد. تحصیل روانشناسی در اسپانیا در آموزشگاه های عالی در مقاطع مختلف صورت می گیرد. تحصیل در دانشگاه ها علاوه بر زبان اصلی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. البته برای کار در این حوزه با توجه به ارتباط با مردم اسپانیا، تسلط بر این زبان امری اجتناب ناپذیر می باشد. کسب دانش در زمینه رفتار و شناخت انسان می تواند منجر به بهبود شرایط بحرانی مانند افسردگی، آسیب های مغزی و دیگر موارد شود. در ادامه این نگارش تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به موضوع تحصیل روانشناسی در اسپانیا پرداخته اند.

درباره تحصیل روانشناسی در اسپانیا

رشته روانشناسی مرتبا به جوانب رفتار انسان می پردازد و زمینه های متنوعی را که شامل رفتار و ذهن انسان است را در بر می گیرد. مدارک روانشناسی در اسپانیا به عنوان بخشی از کارشناسی علوم (BSc) و یا کارشناسی هنر (BA)نامیده می شود. توجه داشته باشید که رشته روانشناسی با رشته روانپزشکی تفاوت دارد و رشته روانشناسی به بررسی رفتارها، خصوصیات و واکنش های انسان می پردازد در حالی که رشته روانپزشکی به معالجه و پیشگیری بیماری های مربوط به اختلالات روانی می پردازد. رشته روانشناسی به طور کلی شناخت علوم رفتارهای انسانی، جرم شناسی و فلسفه را در بر می گیرد و در مقاطع بالاتر به شاخه های تخصصی تر می پردازد. تحصیل روانشناسی در اسپانیا در شاخه های تخصصی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا صورت می گیرد. همچنین در مباحث پایه، روانشناسی در مقطع کارشناسی در اسپانیا انجام می گیرد.

مدارک روانشناسی ارائه شده توسط دانشگاه ها و دانشکده های اسپانیا با در نظر گرفتن سطح کیفی آموزش این کشور و مشارکت آن تحت فرایند بولونیا از اعتبار خوبی برخوردار است. فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در اسپانیا با داشتن مدرک تحصیلی عالی به عنوان مشاور، روان درمان، روانشناس سازمانی، آموزش ویژه و موارد دیگر در بازار کار مشغول به کار می شوند. علاوه بر این افرادی که تحصیل روانشناسی در اسپانیا را انتخاب می کنند می توانند در طول تحصیل زبان اسپانیایی را که یکی از نیازهای بازار کار روانشناسی در اسپانیاست را فرا بگیرند و به راحتی وارد بازار کار در این کشور شوند. رشته روانشناسی در اسپانیا به شاخه های متفاوتی از جمله روانشناسی بالینی، روانشناسی مغز و اعصاب، روانشناسی جرم شناسی، روانشناسی آموزشی و غیره تقسیم می گردد.

شرایط تحصیل روانشناسی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا به خصوص تحصیل روانشناسی در اسپانیا بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است اما یادگیری زبان اسپانیایی با توجه به لازمه آن برای ارتباط و تحقیق و همچنین کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور بسیار اهمیت دارد. برای تحصیل روانشناسی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان ایلتس یا تافل ملزم می باشید. رشته روانشناسی در اسپانیا شاخه های مختلفی از جمله روانشناسی کودکان استثنایی، روان سنجی، روانشناسی بالینی و بسیاری از شاخه های دیگر را شامل می شود. تحصیل روانشناسی در مقطع کارشناسی 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 3 سال به طول می انجامد. البته در برخی از دانشگاه های خصوصی و همچنین پاره وقت بودن تحصیل، می تواند زمان آن متفاوت باشد.

شرایط تحصیل روانشناسی در اسپانیا

تحصیل روانشناسی در دانشگاه های اسپانیا

رشته روانشناسی یکی از رشته هایی است که در دانشگاه های اسپانیا دوره های تحصیلی آن برای دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می شود. دانشگاه های اسپانیا در اروپا از رده خوبی برخوردار هستند و با توجه به آب و هوای این کشور و جغرافیای آن و شرایط مطلوب آن برای زندگی از استقبال همراه است. در لیست زیر برخی از دانشگاه های اسپانیا که در آن رشته روانشناسی نیز ارائه می گردد نام برده شدند.

نام دانشگاه تاریخچه مقطع و رشته شرح
University of Barcelona تاسیس در سال 1450 در شهر بارسلونا روانشناسی در درجه اول معمولا به زبان اسپانیایی قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا
Pompeu Fabra University تاسیس در سال 1990 در شهر بارسلونا 3 زبان اسپانیایی، کاتالونیا و انگلیسی دانشگاه دولتی

3 حوزه تمرکز گسترده آکادمیک در بخش علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم بهداشت و ارتباطات و فناوری های اطلاعات

Autonomous University of Barcelona تاسیس در سال 1990 در شهر بارسلونا کارشناسی و کارشناسی ارشد

روانشناسی

زبان تحصیل کاتااونیا و اسپانیایی
Autonomous University of Madrid تاسیس در سال 1968 در شهر مادرید کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه دارای بخش هایی است که موضوعات مختلفی از جمله علوم تجاری و اقتصادی، حقوق، پزشکی، فلسفه و هنر، روانشناسی، علوم و آموزش معلمان را در بر می گیرد.
University of Valencia تاسیس در سال 1499 در شهر والنسیا علوم پایه و تجربی، مهندسی، علوم بهداشتی، علوم انسانی، آموزش و علوم اجتماعی، اقتصادی و حقوقی موسسه دولتی

رشته های تخصصی روانشناسی در اسپانیا

به طور کلی در اسپانیا رشته های تخصصی روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد. در لیست زیر برخی از مهم ترین رشته های تخصصی روانشناسی در اسپانیا شرح داده شده اند.

  • روانشناسی بالینی
  • روانشناسی مغز و اعصاب
  • روانشناسی جرم شناسی
  • روانشناسی آموزشی

مشاغل روانشناسی در اسپانیا در زمینه های متفاوت و گسترده ای در بخش های اصلی مانند روان درمانی و دیگر بخش ها مانند روانشناسی تحقیقی، روانشناسی آموزشی و روانشناسی صنعتی می باشد. امروز بحث روانشناسی در تمامی ابعاد و بسیاری از حوزه ها از اهمیت برخوردار است و حضور روانشناس از ملزومات می باشد. لذا در بسیاری از فعالیت ها حضور روانشناس مورد تقاضا می باشد. با یافتن کار در اسپانیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی اسپانیا به ویزای کاری اسپانیا میسر می شود و در نهایت اخذ اقامت دائم اسپانیا را موجب می شود. گروه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است در زمینه مهاجرت به اروپا و دیگر کشورها، همکاری های لازم را برای متقاضیان عزیز به عمل آورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *