مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آمریکا » تحصیل رشته حقوق در آمریکا

تحصیل رشته حقوق در آمریکاکارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این مقاله درباره تحصیل رشته حقوق در آمریکا به دانشجویان و متقاضیان عزیز اطلاعات کاملی ارائه دهند و هموطنان گرامی را از شرایط تحصیل رشته حقوق در آمریکا به صورت کامل مطلع سازند.

تحصیل رشته حقوق در آمریکا دارای شرایط خاصی می باشد و لازم به ذکر است که دانشجویانی که می خواهند وارد دانشگاه های حقوق کشور آمریکا شوند حتما باید شرایط مورد نیاز را دارا باشند. به یاد داشته باشید که تحصیل رشته حقوق در آمریکا آسان نمی باشد و ورود به دانشگاه ها و کالج های دولتی این کشور امری بسیار سخت و رقابتی محسوب می شود و ار بین دانشجویان غیر آمریکایی و خارجی تنها دانشجویانی موفق به ورود به دانشگاه های دولتی می شوند که شرایط بسیار خاصی داشته باشند. با ما همراه باشید تا بتوانید درباره دوره های تحصیلی رشته حقوق در آمریکا کاملا آگاه شوید.

شرایط تحصیل در دوره های حقوق در آمریکا

اکثر دانشجویان و متقاضیانی که به فکر تحصیل رشته حقوق در آمریکا هستند، مشتاق به کسب اطلاعات درباره رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه ها و کالج های حقوق در کشور آمریکا میباشند.

رتبه بندی ها و رنکینگ های در ایالت های مختلف کشور آمریکا متفاوت میباشند؛ اما لازم به ذکر است که اکثر رتبه ها و رنک ها در بیست سال اخیر تغییر نکرده اند. تنها تغییری که در رتبه بندی ها و رنکینگ دانشگاه ها و کالج های ایالت های مختلف کشور آمریکا صورت می گیرد، بین ده دانشگاه اول می باشد. به طور کلی دانشجویان و متقاضیان باید در نظر داشته باشند که مهم ترین مورد درباره تحصیل در دوره های حقوق در کشور آمریکا این است که دانشجو در یکی از ده دانشگاه برتر حقوق در این کشور مشغول به تحصیل شود.

از سوی دیگر، برخی از متقاضیان باید از سنت خانوادگی پیروی کنند و به یک مرکز تحصیلی حقوق خاص بروند، که یکی از اعضای خانواده تان مدرک تحصیلی خود را از آن دانشگاه کسب کرده است است. برای سایر دانشجویان و متقاضیان رتبه دانشگاه مورد نظر مهمتر میباشد.

دانشگاه ها و کالج های آمریکایی از بهترین دانشگاه ها و کالج های دنیا برای تحصیل در رشته قانون می باشند و این موضوع بر اساس نتایج رسمی ثابت شده است. دانشجویان و متقاضیان خارجی حتما باید برای انتخاب دانشگاه و کالج مورد نظر جهت تحصیل رشته قانون در آمریکا به رنکینگ سالانه نیز توجه کنند و بر اساس معیار های اصلی، بهترین مورد را انتخاب کنند.

بهترین دانشگاه های حقوق در آمریکا (2019)

بهترین دانشگاه های حقوق در آمریکا بر اساس ترتیب رنکینگ به صورت زیر می باشند:

 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه نیویورک
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه ویرجینیا
 • دانشگاه برکلی
 • دانشگاه دوک
 • دانشگاه میشیگان
 • دانشگاه نورت وست
 • دانشگاه کورنل
 • دانشگاه جورجج تاون

جهت مطلع شدن از شرایط کسب روادید تحصلی آمریکا میتوانید به مقاله ویزای تحصیلی در آمریکا مراجعه کنید.

ورود به دانشگاه های حقوق در آمریکا

شما باید بدانید که در مقایسه با اروپا، مدارس قانون در ایالات متحده دارای الزامات، شرایط و قوانین متفاوت می باشند. به طور کلی، متقاضیان و دانشجویان می توانند یکی از موارد زیر را دنبال کنند:

متقاضیان می توانند مدرک دوره کارشناسی کسب کنند

این می تواند مربوط به مطالعات قانون باشد، اما انجام دادن این کار الزامی و اجباری نمی باشد. مدارس حقوقی تمام دانشجویان و متقاضیانی را که مدرک لیسان کسب کرده اند و دوره ی کارشناسی را به پایان رسانده اند، بدون در نظر گرفتن زمینه های تحصیل قبلی خود، مورد پذیرش و قبولی قرار می دهند.

آزمون پذیرش در دانشکده حقوق (LSAT) 

LSAT مخفف تست پذیرش دانشکده حقوق است و بخش استانداردی از پروسه پذیرش تحصیلی قانون است که برای دانشجویان دوره پیش دانشگاهی در ایالات متحده مورد نیاز می باشد. برای ورود به مرکز تحصیلی حقوقی، متقاضیان باید مدرک کارشناسی کالج را تکمیل کنند. با این حال، مدرک متقاضی لزوما نباید مربوط به مطالعات قانون باشد. مدرک متقاضی می تواند فلسفه، ادبیات و یا هر چیز دیگری باشد.

انتخاب مرکز تحصیلی

متقاضیان می توانند با تحقیق کردن درباره دانشگاه های و کالج های مختلف، اطلاعات کاملی درباره آن ها کسب کنند و سپس اقدام به ورود به دانشگاه ها و کالج های مختلف کنند.

انواع حقوق در ایالات متحده

رشته ی حقوق در دانشگاه ها و کالج های کشور آمریکا انواع مختلفی دارد و به چند بخش تقسیم می شود:

Juris Doctor

تمام مراکز تحصیلی در ایالات متحده، چه دولتی و چه خصوصی، این دوره ی تحصیلی را به دانشجویان و متقاضیان ارائه می دهند زیرا این امر الزامی و اجباری می باشد. این برنامه شامل سه سال تحصیل برای دانش آموزان تمام وقت و چهار سال برای دانش آموزان نیمه وقت است.

Master of Laws

بعد از اتمام دوره ی جوریس دکتر، متقاضیان و دانشجویان باید در دوره ی کارشناسی ارشد رشته ی حقوق مشغول به تحصیل شوند. این دوره برای کسانی مناسب می باشد که می خواهند اطلاعات کاملی درباره که دانش خاص در یک بخش خاص از قانون کسب کنند.

Doctor of Juridical Science

“دکتر درجه علمی قضایی” شبیه یک برنامه دکترای معمول است و بالاترین درجه علمی در زمینه حقوق به شمار می رود. این برنامه سه سال طول می کشد و اغلب توسط دانشجویانی که علاقه مند به تدریس قانون هستند، تحصیل می شوند. با این حال، اکثر مدارس قانون از ایالات متحده تعداد کمی از این دوره های تحصیلی را ارائه می دهند.

برنامه های درسی رشته حقوق در آمریکا

در طول سه یا چهار سال تحصیل حقوق، شما کلاس هایی خواهید داشت که موضوعاتی نظیر قانون اداری، نظریه حقوقی، روش های قانونی تحلیلی، ورشکستگی، قانون کسب و کار و اخلاق، حقوق مدنی، قانون اساسی و غیره را پوشش می دهد.

بین سال های 2 تا 3، اکثر دانشجویان در ایالات متحده در یک برنامه کارآموزی شرکت می کنند تا تجربۀ عملی را تجربه کنند که گاهی اوقات پس از فارغ التحصیلی تبدیل به شغل آینده می شود.

با شروع سال سوم، شما می توانید دوره های انتخابی مناسب برای تخصص ویژه حقوق را انتخاب کنید که حرفه آینده شما را تعیین می کند.

انواع تخصص در رشته های حقوق در ایالات متحده عبارتند از:

 • حقوق بین المللی
 • حقوق عمومی
 • حقوق کیفری
 • حقوق کسب و کار
 • حقوق ثبت اختراع

روش سقراط در آمریکا

یک روش محبوب در زمینه سبک آموزش و یادگیری در همه مدارس قانون از ایالات متحده آمریکا، روش سقراط می باشد. به دنبال روشی از فیلسوف قدیمی که عادت به پرسیدن و بحث در مورد افراد مختلف در مورد ایده های مختلف فلسفی است، اساتید حقوق از ایالات متحده برای تجزیه و تحلیل و ارائه استدلال به مسائل مختلف قانون، شبیه به بیان یک پرونده در دادگاه، از دانشجویان کمک می گیرند.

اگر چه این کار ساده ای برای دانشجویان نیست، اما اساتید آمریکایی معتقدند این بهترین ابزار برای آماده سازی حرفه ای قانون های آینده برای حل بحران های انتقادی، تحلیلی و سریع می باشد.

هموطنان عزیز قبل از ورود به خاک کشور آمریکا، حتما باید از هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا به صورت کامل مطلع باشند و لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط تحصیل رشته حقوق در آمریکا و تحصیل در رشته های مختلف در آمریکا با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *