مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل دندانپزشکی در نروژ

تحصیل دندانپزشکی در نروژ

تحصیل دندانپزشکی در نروژ فرصتی فوق العاده در خصوص تحصیل و زندگی در این کشور برتر اروپایی با خدمات شهروندی بالا و رفاه اجتماعی است. هر ساله دندانپزشکان زیادی به میلیون ها انسان کمک می کنند، لبخند بزنند. به عنوان دانشجوی دندانپزشکی در نروژ، دانشجویان و متقاضیان یاد می گیرند که چگونه سلامت دهان افراد را تشخیص دهند، حفظ کنند و بهبود دهند. آنها همچنین می توانند در رشته دندانپزشکی در زمینه زیبایی فعالیت داشته باشند و به افراد کمک کنند تا با جراحی زیبایی بینی، لثه ها و دندانهای خود احساس اطمینان و جذابیت بیشتری داشته باشند. قبل از تبدیل شدن به یک دندانپزشک، دانشجویان و متقاضیان باید مهارت های ارتباطی خود را نیاز ارتقا دهند تا با بیماران در ارتباط باشند. در ادامه متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کافی درباره شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ ارائه خواهند داد.

درباره تحصیل دندانپزشکی در نروژ

در کشور نروژ اکثر دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی یک برنامه 5 ساله دندانپزشکی را به تمامی دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهند که به زبان انگلیسی و یا زبان نروژی تدریس می شود. تحصیل در نروژ و شرکت در برنامه ها و دوره های تحصیل دندانپزشکی در نروژ نیاز به کسب مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) و یا مدرک زبان نروژی دارد. دانشجویان در صورتی که قصد تحصیل دندانپزشکی در این کشور را داشته باشند اما مدرک زبان معتبر نداشته باشند، بایستی قبل از شرکت در برنامه های تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه ها در آزمون زبان و دوره های آموزش زبان انگلیسی یا زبان نروژی شرکت کنند و نمرات کافی کسب کنند. مردم نروژ به زبان نروژی و انگلیسی صحبت می کنند و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی در نروژ را دارند، باید یکی از این دور زبان را بدانند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ

برنامه دندانپزشکی در دانشگاه های کشور نروژ یک برنامه درسی مدرن مبتنی بر بالاترین استانداردهای آموزش دندانپزشکی در اروپا و آمریکای شمالی ارائه می دهند و دانشجویان می توانند از بالاترین کیفیت تحصیلی در مراکز آموزش عالی در این کشور بهره مند شوند. دانشجویان و متقاضیان بین المللی در دانشگاه های کشور نروژ معمولا در کلاس هایی در مراکز پیشرفته از جمله اتاق ترشحات آناتومی و آزمایشگاه مهارت های بالینی و فنی با شبیه سازهای بیمار و طیف وسیعی از تجهیزات دندانپزشکی شرکت می کنند. سیستم تحصیلی بی نظیر، یک محیط یادگیری مشترک و مجهز و یک برنامه تحصیلی بین المللی در سطح جهانی عوامل اصلی جذب دانشجویان و متقاضیان بین المللی به کشور نروژ برای تحصیل دندانپزشکی در نروژ می باشند.

برنامه ها و دوره های تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه های پیشرفته کشور نروژ دانشجویان و متقاضیان بین المللی را از سراسر جهان از جمله آلمان، ایتالیا، سوئد، نروژ، انگلیس، ایرلند، روسیه، نیوزلند، فرانسه، اسرائیل و یونان جذب می کنند. در دانشگاه های کشور نروژ دانشجویان و متقاضیان بین المللی که در برنامه های تحصیلی دندانپزشکی شرکت می کنند می توانند با کادر علمی دانشگاه خود ارتباط بسیار نزدیکی داشته باشند و در گروه های کوچک دانشجویی از آموزش های مختلف بهره مند شوند و همچنین با آشنایی با سایر دانشجویان و همکاری با اعضای انجمن های دانشجویی در زمینه های مخلتف تحصیلی پیشرفته چشمگیری داشته باشند.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی از نروژ

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی از دانشگاه های کشور نروژ می توانند به صورت حرفه ای و کاملا قانونی در تمامی کشورهای عضور اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و همچنین سایر کشورهای دنیا مشغول به کار شوند و درآمد بالایی کسب کنند؛ زیرا اکثر دانشگاه های کشور نروژ سطح بسیار بالای تحصیلی دارند و برنامه ها و دوره های تحصیل دندانپزشکی را با بالاترین استاندارد به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهند.

لازم به ذکر است که عضویت در انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا تضمین می کند که دانشجویان از هرگونه بروزرسانی مشخصات و شایستگی های دندانپزشک اروپایی به عنوان فارغ التحصیل را رعایت کنند. فارغ التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه های کشور نروژ می توانند در کلینیک های خصوصی یا بیمارستان های خصوصی و عمومی و کلینیک های جامعه مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی از دانشگاه های کشور نروژ می توانند در زمینه جراحی دهان، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، ارتودنسی و غیره تخصص یابند.

 

چرا تحصیل دندانپزشکی در نروژ؟

دندانپزشکی یک مسیر شغلی کاملاً واضح را برای دانشجویان آماده می کند و دانشجویان می توانند در زمان تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ از بهترین برنامه های تحصیلی بهره مند شوند و همچنین بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود، در تمامی نقاط دنیا مشغول به کار شوند. حتی اگر تصمیم بگیرید که بعد از فارغ التحصیلی حرفه خود را در دندانپزشکی دنبال نکنید، طیف گسترده ای از مهارت ها و توانایی ها را کسب خواهید کرد که در بسیاری از زمینه ها چشم انداز شغلی کاملی به شما می دهد. در طول 5 سال تحصیلات خود، شما به مهارت بالایی از مهارت فنی، صبر و استقامت، مهارت های پیشرفته و بسیاری از خصوصیات مطلوب تسلط خواهید یافت.

دیگر دلایل تحصیل در نروژ در رشته دندانپزشکی به شرح زیر است:

  • رتبه 1 در رده بندی ایمنی جهان
  • رتبه 4 در رتبه بندی آموزش جهانی

اخذ پذیرش دندانپزشکی در نروژ

افرادی که تصمیم دارند که به عنوان دندانپزشک آموزش ببینند و همچنین شرایط ورود به دانشگاه های کشور نروژ را برآورده کنند، به آمادگی لازم برای یادگیری آناتومی انسان و بیماری دهان نیاز دارند. برای واجد شرایط بودن به عنوان یک دندانپزشک در کشور نروژ، دانشجویان دانشگاه های این کشور باید دوره 5 ساله آموزش را برای مدرک کسب مدرک لیسانس سپری کنند. اما دانشجویان و متقاضیان باید در نظر داشته باشند که آنها بیشتر از 5 سال را صرف یادگیری مهارت های عملی و همچنین شرکت در سخنرانی ها و سمینارهای دانشگاهی خواهند کرد.

دانشجویان و متقاضیانی که مشغول تحصیل دندانپزشکی در نروژ می شوند با طیف وسیعی از کلینیک های بیمارستان و جامعه که در آن بیماران را تحت نظارت دقیق و معالجه انجام می دهند، تجربه خواهند کرد. شیمی، ریاضی، زیست شناسی و همچنین فیزیک دروس مکمل هستند که برای ورود به دانشگاه های کشور نروژ و تحصیل دندانپزشکی موارد اصلی به شمار می روند.

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های کارشناسی را در دندانپزشکی در نروژ ارائه می دهند، عبارتند از:

نام دانشگاه مقطع تحصیلی
دانشگاه برگن کارشناسی، کارشناسی ارشد
دانشگاه ترومسو کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری
دانشگاه اسلو کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

شهرهای بزرگ برای تحصیل داروسازی در نروژ

بزرگترین شهرهایی که برنامه های کارشناسی را در دندانپزشکی در نروژ ارائه می دهند، به شرح زیر هستند:

شهر دانشگاه میزان هزینه به NOK (کرون نروژ)
برگن 1 628
اسلو 1 642
تروسو 1 4.180

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات شما در این باب می باشد. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل یکی از برترین راه های شناخته شده اخذ اقامت محسوب می گردد که هر ساله با استقبال مواجه شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *