مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور فرصتی است برای علاقمندان به این رشته تحصیلی تا در یکی از بهترین شرایط ممکن تحصیلی، مراحل تبدیل شدن به یک دنداپزشک موفق را طی کنند. تحصیل پزشکی به طور کلی در کشور سنگاپور از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

وسعت کشور سنگاپور به گونه ای است که شمارگان دانشگاه های این کشور نیز کم است. بنابراین افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند چرا که دانشگاه های کشور سنگاپور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

مطابق با آنچه گفته شد، هدف اصلی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از نگارش این مقاله، تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور است.

دندانپزشکی در کشور سنگاپور

برای تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور شما به یک مدرک بین المللی در مقطع پیش دانشگاهی نیاز خواهید داشت. مدرک تحصیلی در مقطع پیش دانشگاهی در کشور ایران فاقد ارزش بین المللی مورد نظر در دانشگاه های پزشکی کشور سنگاپور است. در نتیجه شما باید ابتدا در این دوره های آموزشی شرکت کنید که دو سال نیز به طول خواهد انجامید.

در پایان این دوره آموزشی شما باید در آزمون های تعیین شده شرکت کنید و نمرات شما باید در سطح H یا عالی باشد. مهم ترین دروسی که باید در آن نمره عالی کسب کنید، دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی است. این دوره می تواند در تقویت زبان انگلیسی شما نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

توجه داشته باشید که سه موسسه آموزشی در کشور سنگاپور وجود دارد که امکان تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور را برای شما فراهم می آورد. ما در ادامه توضیحات تکمیلی در رابطه با این موسسات را ارائه خواهیم کرد اما پیش از آن شرایط دریافت ویزای تحصیلی در این کشور را بررسی خواهیم کرد.

مطالعه مقاله تحصیل در سنگاپور می توانند اطلاعات کلی در رابطه با تحصیل در این کشور را در اختیار شما قرار دهد.

ویزای تحصیلی سنگاپور

شرط ورود شما به کشور سنگاپور با هدف تحصیل در این کشور، دریافت ویزای تحصیلی آن است. زمانی که شما ویزای تحصیلی خود را دریافت می کنید در حقیقت موفق شده اید که برای تحصیل وارد این کشور شوید. ویزای تحصیلی کشور سنگاپور به شما اجازه خواهد داد تا به صورت موقت در خاک این کشور اقامت داشته باشید. پس از 90روز شما باید اجازه اقامت در کشور سنگاپور را دریافت کرده باشید و با در دست داشتن این مجوز، نسبت به تمدید بلند مدت ویزای خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور

برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور سنگاپور باید مدارک خود را در اختیار سفارت یا کنسولگری کشور سنگاپور قرار دهید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از:

  • گذرنامه معتبر با حداقل 6ماه اعتبار قانونی و یک سری کپی از صفحه اصلی آن،
  • یک قطعه عکس رنگی در سایز 2*2،
  • تکمیل فرم 16 درخواست ویزا به صورت کامپیوتری که به صورت دستی امضا شده است،
  • ترجمه همه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی توسط نهاد هایی که مورد تایید سفارت سنگاپور باشد،
  • یک کپی قانونی از تاییده پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور سنگاپور،
  • یک گزارش سلامت جسمانی مطابق با فرم قرار گرفته بر روی سایت اینترنتی سفارت کشور سنگاپور. این گزارش باید حداکثر سه ماه قبل از تحویل مدارک به سفارت تهیه شده باشد و در غیر این صورت قطعا درخواست دریافت ویزای شما رد خواهد شد.

بر اساس تجربیات ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور، روند رسیدگی به درخواست صدور این ویزا، چهار هفته به طول خواهد انجامید. توصیه می کنیم که مقاله مهاجرت تحصیلی به سنگاپور را مطالعه کنید تا اطلاعات تکمیلی را بدست آورید.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور

بهترین راه تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور، تحصیل در دانشگاه ملی سنگاپور است. این دانشگاه در رده بندی های جهانی به عنوان 23امین دانشگاه برتر دنیا در رشته دندانپزشکی شناخته می شود. این دانشگاه در سال 1905 در جنوب کشور سنگاپور افتتاح شده است و در حال حاضر 31265 دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. امکان تحصیل در سه مقطع تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان امکان پذیر است.

هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی 20450 دلار سنگاپور در طول سال است و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 47150 است. در این دانشگاه دو نوع بورسیه وجود دارد که دانشجویان با استفاده از آن می توانند هزینه های تحصیلی خود را به صفر برسانند. در برخی از مواقع نیز این بورسیه ها سبب می شود که دانشجویان ماهیانه 1000 تا 2000 دلار در ماه کمک هزینه دریافت کنند. این کمک هزینه های تحصیلی در اختیار دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار می گیرد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نانیانگ

دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ در سال 1992 در شهر آنگ مو کیو افتتاح شد و در حال حاضر بیش از 14000 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه در حدود 9000 دلار سنگاپور است و هزینه های زندگی در این شهر نیز سالیانه در حدود 9000 دلار است.

دانشجویان این دانشگاه نیز قادر خواهند بود تا از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه استفاده کنند. این بورسیه ها به گونه ای تنظیم شده است که شهریه دانشجویان را به طور کامل پوشش می دهد. دریافت این بورسیه تحصیلی به نمرات دانشجویان در طول تحصیل در مقطع قبلی بستگی دارد.

تحصیل دندانپزشکی در موسسه STEi

سومین و آخرین گزینه تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور را می توانید در این موسسه جستجو کنید. این موسسه فاقد رتبه علمی است و درصد کمی از دانشجویان تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه 8000 دلار سنگاپور است و هزینه های زندگی دانشجویان این دانشگاه سالیانه 8200 دلار است. دانشجویان این موسسه علمی و آموزشی نمی توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند و باید شخصا نسبت به پرداخت هزینه های تحصیل خود اقدام کنند.

کلام پایانی

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور یکی از برترین فرصت هایی است که علاقمندان به این رشته می توانند از آن استفاده کنند. می توان اشاره کرد که هزینه های تحصیل و زندگی برای دانشجویان در این رشته در سنگاپور در حدود 16 تا 20 هزار دلار در سال است. دانشجویان دانشگاه های این کشور قادر خواهند بود تا با استفاده از بورسیه های تحصیلی هزینه های خود را کاهش دهند.

تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور شما را قادر خواهد ساخت تا پس از پایان تحصیل در این کشور بتوانید در سنگاپور یا برخی از نقاط اروپا به کار در این زمینه مشغول شوید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند تا در مسیر مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور گام به گام در کنار شما حضور داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *