مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی است و این امتیاز بزرگی است. برخی افراد تصور می کنند با بالا رفتن سن دیگر امکان مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر را ندارند در حالی که آن ها می توانند از فرصت تحصیل بدون محدودیت سنی در اتریش استفاده کنند. شما می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی اطلاع یابید.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه ی تحصیل در اتریش به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. یکی از این فاکتورها ملیت شماست. شهروندان کشور های اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه کاملا معاف هستند. با این حال اگر نتوانند در دوره ی مشخص شده برای آن ها تحصیل خود را به پایان برسانند باید هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند. دانشجویان خارجی به طور جداگانه ای مشمول قانون می شوند و باید هزینه تحصیل در کشور اتریش را پرداخت کنند.

این هزینه ها 1000 تا 1600 یورو در سال است. هزینه ی هر دانشگاه متفاوت است. با این وجود بورسیه های تحصیلی در کشور اتریش به گونه ای است که شما می توانید به کمک این بورسیه های تحصیلی علاوه بر شهریه ی دانشگاه، بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز پرداخت کنید.

هزینه زندگی در اتریش

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی است ولی بدون هزینه نیست. هزینه ی زندگی برای دانشجویان در کشور اتریش، در حدود 900 تا 1000 یورو در ماه است. البته راه های دیگری نیز وجود دارد که می توان به کمک آن هزینه های زندگی را کاهش داد. یکی از این راه ها زندگی در خوابگاه های دانشجویی است. این امر می تواند هزینه ی زندگی شما را تا 300 یورو در ماه کاهش دهد. زندگی در شهر های کوچک تر و نقاط روستایی نیز می تواند هزینه های سکونت شما را کاهش دهد.

شما همچنین می توانید از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده کنید. یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در کشور اتریش، هزینه ی مربوط به بیمه ی درمانی است. شما باید حق بیمه ی خود را به صورت ماهیانه به شرکت های بیمه پرداخت کنید. هزینه ی بیمه شما در طول یک سال کمتر از 600 یورو خواهد بود. اگرچه تحصیل بدون محدودیت سنی در اتریش امکان پذیر است اما برخی از بورسیه های تحصیلی در کشور اتریش دارای محدودیت سنی هستند. از سوی دیگر تخفیفاتی ویژه برای دانشجویان کمتر از 27 سال در حمل و نقل عمومی منظور شده است.

کار دانشجویی در اتریش

در صورتی که شما در کشور اتریش درس می خوانید می توانید در این کشور کار کنید. برای اینکه در کشور اتریش کار کنید باید حتما اجازه کار در اتریش را داشته باشید. این اجازه ی کار وابستگی زیادی به عملکرد تحصیلی شما دارد. در صورتی که در مقطع کارشناسی درس می خوانید، در سال اول  10 ساعت، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و در مقطع دکترا می توانید 30 ساعت در هفته کار کنید.

از سال دوم می توانید 10 ساعت بیشتر از سال اول کار کنید. توجه داشته باشید که کسانی که در اتریش در حین تحصیل به کار پاره وقت اشتغال داشته باشند نمی توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. در صورتی که اشتغال خود را از موسسه پنهان کنید، موسسه می تواند مبلغی را که به شما پرداخت کرده است را باز پس بگیرد. میزان دستمزد شما در این کار ها به صورت ساعتی پرداخت می شود. دستمزد کار ساعتی در کشور اتریش 7 یورو برای هر ساعت است.

بورسیه های تحصیلی در اتریش

 • موسسات مختلف در کشور اتریش، بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهد.
 • این بورسیه ها می توانند تا 500 یورو در ماه را به شما پرداخت کنند.
 • شما باید ماهیانه به این شرکت بورسیه دهنده مراجعه کنید و گزارشی از وضعیت تحصیلی به آن ها ارائه دهید
 • تا بتوانید بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنید.
 • در صورتی که به تعهدات ذیل بورسیه عمل نکنید، شرکت بورسیه دهنده می تواند بورسیه شما را قطع کند.
 • هرگونه تخلف و سرپیچی از قوانین کشور اتریش می تواند باعث قطع شدن بورسیه تحصیلی شما شود.
 • از سوی دیگر در صورتی که موسسه از جانب دانشگاه، نامه ای مبنی بر افت تحصیلی و یا ضعیف بودن سطح زبان شما دریافت کند، می تواند بورسیه ی تحصیلی شما را قطع کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

با مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک خود را به سفارتخانه ی اتریش در تهران ارائه کنید. مدارک لازم عبارتند از؛

 • ریز نمرات مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان آلمانی برای متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی
 • ریز نمرات مدرک لیسانس به زبان آلمانی برای متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد
 • ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی به زبان آلمانی
 • نامه ی قبولی کنکور و یا تحصیل در دانشگاه برای متقاضیان رشته پزشکی
 • 12 قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی صفحات اولیه پاسپورت بعلاوه فایل اسکن شده آن

متقاضیان مرد باید ترجمه کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت خود را نیز ارائه دهند.

زبان تحصیلی در اتریش

بیشتر دانشگاه های اتریش، زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی می شناسند اما تعداد کمی از دانشگاه های اتریش، زبان انگلیسی را نیز به عنوان زبان رسمی تدریس می شناسند. برتری دانشگاه های اتریش در این زمینه نسبت به سایر کشور ها آن است که کشور اتریش این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد که به مدت دو سال در خاک این کشور زبان آلمانی خود را تقویت کنند و پس از آن دوره ی تحصیل خود را آغاز کنند.

برترین دانشگاه های اتریش

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه ها را فراهم می آورد. هر ساله لیست دانشگاه های معتبر جهان بر اساس فاکتورهای علمی مختلف، ارائه می شود که دانشگاه های اتریش نیز در رنکینگ های بین المللی رتبه های مناسبی را در اختیار دارند. در این بخش بهترین دانشگاه های اتریش در قالب جدول ارائه شده است.

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی موقعیت بسیار مناسبی است که همه افراد علاقمند به مهاجرت به کشور های اروپایی می توانند از آن استفاده کنند. دانشجویان خارجی پس از پایان دوره ی تحصیلی خود، می توانند به مدت یک سال در کشور اتریش زندگی کنند و از این فرصت برای یافتن شغل مناسب استفاده کنند. در صورتی که فرد موفق شود که کار مناسب خود را بیابد می تواند ویزای اقامت خود را دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

10 دیدگاه برای “تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی

 1. mani گفت:

  salam besiar az site khooobetoon mamnoonam، 27 sal daram va foqe memari khooondam zabane almanim ro motevajeh misham b nazaretooon shansi baraye peida kardane kar da in keshvar daram?

 2. هیاهو گفت:

  شنیدم در حال حاضر سفارت اتریش به ایرانیها سخت وقت میده.

 3. ali ram گفت:

  بابت سایت پربازتون خیلی تشکر میکنم میشه در مور کشو سویس هم مطلب بذارید

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  چه عالی

 5. تبسم گفت:

  چقدر شرایط اتریش فوق العاده هست مرسی از اطلاعات عالیتون من خوندم که ویزای جستجوگر کار اتریش هم خوب هست

 6. صبا صابری گفت:

  سلام

  ایا حتما برای تحصیل در کشور اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد؟
  ممنون از اطلاعات به روزتون

 7. عادل گفت:

  ممنون عالی بود.

 8. مهشید رحمانی گفت:

  برای دوره زبان هم محدودیت سنی وجود دارد؟

 9. sohrab گفت:

  در مورد اتریش چرا پس برخی موسسات آسون جلوه می دن همه چیز رو ؟ !!! ممنون از شما که صادقانه ممطالب می نویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *