مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش بصورت رایگان می­باشد. از همین رو افراد زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. ما در این مقاله به بررسی تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی خواهیم پرداخت. کشور اتریش امکان تحصیل رایگان را برای همه افراد فراهم نموده است. کسانیکه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند تنها بایستی دوره 9 ساله تحصیل را گذرانده باشند.

افراد برای ادامه تحصیل در کشور اتریش باید زبان آلمانی آنها در سطح B2 باشد. زیرا آموزش در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی می­باشد. دانشگاه های کشور اتریش برای پذیرش دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی ندارند. زیرا پس از پذیرش دانشجو در دانشگاه های این کشور به فرد کارت دانشجویی موقت داده خواهد شد. توسط این کارت برای دانشجو فرصتی مهیا خواهد شد تا بتواند در یک دوره­ی دوساله زبان آلمانی خود را تکمیل نموده و سپس وارد دانشگاه شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی برای همه­ی افراد رایگان می­باشد. اما موضوع مورد نظر ما ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می­باشد. در این زمینه دانشجویانی که دوره­ی کارشناسی خود را در دانشگاههای آزاد کشور ایران گذرانده اند امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش را ندارند. اما امکان ادامه تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی برای دانشجویان وجود دارد.

قوانین اشتغال به کار دانشجویان بین المللی در اتریش

دانشجویان در کشور اتریش اجازه کار در حین تحصیل را دارند، بطوریکه دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته و دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان دوره­ی دکتری 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وپذیرش دانشگاه های اتریش

  1. ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات
  2. ارائه مدرک لیسانس بهمراه ریزنمرات
  3.  ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
  4.  ارائه مدارک شناسایی
  5.  ارائه پاسپورت معتبر
  6. گواهی پایان خدمت برای آقایان

هزینه درخواست پذیرش از سوی دانشگاه های کشور اتریش

دانشجویان جهت پذیرش  در دانشگاههای کشور اتریش هیچ هزینه ایی را پرداخت نمی­کنند، تنها دانشجویان بایستی هزینه ترجمه مدارک تحصیلی، تأییدیه سفارت و پست را بپردازند.

هزینه زندگی در اتریش

همانطور که می­دانید هزینه زندگی در افراد مختلف بستگی به سطح زندگی افراد دارد. اما بطور کلی هزینه زندگی برای یک دانشجو در کشور اتریش 500 الی700 یورو در ماه برآورد شده است. همچنان هزینه زندگی برای یک خانواده 1300 تا1500 یورو در ماه تخمین زده شده است.

تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی

کشور اتریش امکان ادامه تحصیل بصورت رایگان را برای دانشجویان بین المللی ایجاد نموده است. اما دانشجویان بایستی بدانند که امکان ادامه تحصیل با مدارک دانشگاه آزاد در این کشور وجود ندارد. در صورتیکه ددنشجویان می توانند به ادامه تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی ادامه دهند.

نرخ اجاره خانه ها در اتریش

اجاره بهای خانه ها در اتریش بستگی به شهر ومنطقه در این کشور دارد. بطور مثال در شهر وین پایتخت کشور اتریش نرخ اجاره خانه ها برحسب متراژ و به ازای هر متر 100 یورو دریافت می­شود. در این صورت آپارتمانی با 50 مترمربع زیربنا اجاره بهایی برابر با 5000 یورو در ماه خواهد داشت. علاوه براین هزینه های برق، آب وگاز نیز به صورت جداگانه دریافت می­شود.

انواع مراکز آموزشی در کشور اتریش

درکشور اتریش مراکز آموزشی به دو دسته تقسیم می­شوند: دانشگاه و مدارس عالی فنی دانشجویانی که در سایر کشورها به ادامه تحصیل می­پردازند بایستی بدانند که مدارک دانشگاهی که دریافت میکنند مورد تأیید وزارت علوم باشد. در ضمن مدارک دانشگاه ها و مدارس عالی فنی کشور اتریش مورد تأیید وزارت علوم ایران می­باشد.

 زبان تدریس در دانشگاه های کشور اتریش

دانشگاهها در کشور اتریش به زبان آلمانی تدریس می­کنند. اما دانشجویان به هنگام پذیرش از سوی دانشگاه های این کشور نیازی به ارائه مدارک زبان آلمانی ندارند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های کشور اتریش بایستی آزمونEDP زبان آلمانی را بگذرانند. اما کسانی که از کشور ایران درخواست پذیرش به دانشگاه های این کشور را دارند پذیرش آنها تکمیل و مشروط به گذراندن آزمون EDP هستند.

همچنان دانشجویانی که دوره­های زبان آلمانی را در کشور ایران گذارنده اند، به هنگام ورود به دانشگاههای کشور اتریش تنها در آزمون EDP شرکت می­نمایند. در صورت قبولی در این آزمون بصورت مستقیم وارد دانشگاه مورد نظر خواهد گردید و دیگر نیازی به گذراندن دوره زبان آلمانی در این کشور نمی­باشد.

تفاوت بین دانشگاه و مدارس فنی عالی در اتریش در چیست؟

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور اتریش تحصیل می­نمایند 3بار مجاز به شرکت در آزمون در زمانهای تعیین شده می­باشند. شرکت در آزمون بدون حضور در کلاسها در صورتیکه دروس عملی نباشد بلامانع است. اما در مدارس عالی فنی دانشجو بایستی در تمامی کلاسها حضور داشته و در صورت موفق نشدن در امتحانات ترم و امتحانات جبرانی بایستی دانشجو آن ترم را دوباره بگذراند.

کمک هزینه ها مختلف در کالج های اتریش چگونه اند؟

هنگامی که دانشجویان برای پذیرش دانشگاههای اتریش درخواست می­دهند، امکان بورسیه و دریافت کمک هزینه از سوی دولت آلمان به دانشجویان وجود ندارد. اما پس از ورود به دانشگاههای این کشور دانشجویان می­توانند درخواست بورسیه به برخی ازموسسات را بدهند.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کشور اتریش چقدر است؟

هزینه ها در دانشگاه های کشور اتریش حدود 780 یورو تخمین زده شده است. این هزینه در صورتیکه دانشجو واحدهای درسی خود را با موفقیت گذرانده باشد حدود دو سوم از این هزینه به دانشجو برگردانده خواهد شد. اما این قانون در مورد مدارس عالی فنی وجود ندارد واین هزینه بدون برگشت از دانشجویانی که در این مدارس تحصیل می­کنند دریافت می­شود.

افراد زیادی که جهت ادامه تحصیل کشور اتریش را انتخاب می­کنند ممکن است نسبت به تأیید مدارک تحصیلی خود از سوی کشور اتریش با سوالات زیادی روبرو شوند از جمله:

  • آیا تنها با داشتن مدارک تحصیلی دانشگاههای دولتی ایران می­توان به ادامه تحصیل در کشور اتریش پرداخت؟
  • کشور اتریش کدامیک از مدارک تحصیلی کشور ایران را قبول دارد؟
  • آیا تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیرانتفاعی دارای شرایط خاصی است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات همه دانشجویان عزیز می­باشد. همچنان دانشجویان می­توانند جهت مشاوره در زمینه تحصیل در اتریش با مدرک دانشگاه غیر انتفاعی با کارشناسان ما در این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *