مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل داروسازی در یونان

تحصیل داروسازی در یونان در مقطع کارشناسی

مزایای مختلف تحصیل داروسازی در یونان موجب جذب زیادی از دانشجویان بین المللی می شوند که مایل به ادامه تحصیل در این رشته تحصیلی می باشند. کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دانشجویان می توانند با کسب اقامت تحصیلی آن از موارد مثبت مختلفی بهره مند شوند؛ زیرا این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و به دلیل مشارکت آن در پیمان شنگن، کسب ویزای یونان می تواند با مزایای حرکت آزادانه بین بیش از 20 کشور عضو پیمان شنگن شود.

تحصیل داروسازی در یونان در مقایسه با هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاهی دارای سطح آموزش بالایی می باشد. این کشور ممکن است در مقایسه با کشورهای برتر اروپایی مانند آلمان، سوئد، دانمارک و غیره گزینه بسیار خوبی به شمار نیاید، اما در سال های اخیر به مقصد دانشجویان بین المللی زیادی تبدیل شده است. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با شرایط کلی تحصیل داروسازی در یونان آشنا خواهند ساخت.

اینفوگرافی تحصیل داروسازی در یونان

تحصیل داروسازی در یونان در مقطع کارشناسی

به طور کلی، داروسازی علمی است که تعریف می کند چگونه یک داروی خاص بر بدن انسان و حیوانات تاثیر می گذارد. داروسازان داروهای مختلف را برای درمان و جلوگیری از بیماری های مختلف تهیه می کنند. تحصیل داروسازی در یونان معمولا به زبان انگلیسی و زبان یونانی انجام می شود و معمولا 5 سال تحصیلی به طول می انجامد. فارغ التحصیلان رشته داروسازی دانش و تجربیات مفید و کاملی را به منظور حضور در فعالیت های مختلف در امور دارویی و بهداشتی در جامعه (داروسازی جامعه، داروسازی تعاونی و داروخانه بیمارستان)، دفاتر و مراکز بهداشت و درمان، صنعت داروسازی، تجزیه و تحلیل داروها، صنایع آرایشی و بهداشتی، تحقیقات و آموزش دارویی، داروسازی بالینی و سایر موارد مرتبط کسب می کنند.

تحصیل داروسازی و برنامه ریزی برای آن مستلزم بررسی میزان درآمد دارو سازان نیز می باشد. از این رو میزان درآمد داروسازان در یونان ذیلا بررسی شده است:

میزان درآمد داروسازان در یونان

دورس تحصیل داروسازی در یونان

دروس اصلی که دانشجویان با تحصیل داروسازی در یونان یاد می گیرند عبارتند از:

ردیف نام دروس ردیف نام دروس
1 تاریخچه و اهداف داروسازی 8 فیزیولوژی
2 میکروبیولوژی دارویی 9 شیمی دارویی آلی
3 زیست شناسی سلولی 10 بیوتکنولوژی گیاهان دارویی
4 ایمونوبیولوژی 11 بیوشیمیایی و بیوانفورماتیک
5 عملیات واحد فناوری دارویی 12 کنترل کیفیت دارو
6 فناوری خاص دارویی 13 داروسازی بالینی
7 آنالیز دارویی و داروسازی 14 بیوشیمی

برای تحصیل داروسازی در مقطع کارشناسی در یونان دانشجویان و متقاضیان بین المللی باید در نظر داشته باشند که سال تحصیلی به ترم پاییز و ترم بهار تقسیم می شود. آموزش دانشجویان دانشکده داروسازی از طریق سخنرانی، آموزش و تمرینات آزمایشگاهی حاصل می شود. متوسط هزینه های تحصیل داروسازی در کشور یونان از 900€ تا 6000€ (یورو) می باشد و این هزینه شامل هزینه تحصیل، هزینه اقامت، خوراک و پوشاک و سایر موارد می شود.

تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در یونان

قبل از اعزام دانشجو به یونان برای تحصیل رشته داروسازی، دانشجویان بین المللی باید آگاه باشند که تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در یونان موجب کسب مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در این زمینه می شود. متقاضیان تحصیلات تکمیلی در یونان برای رشته داروسازی می توانند از طریق اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. تحصیل داروسازی در یونان منجر به صدور مدرک تحصیلی معتبر و آینده شغلی مطلوب می شود.

برجسته ترین زمینه های علمی تحصیل رشته داروسازی در کشور یونان در این دوره عبارتند از:

 • شیمی پزشکی، توسعه ترکیبات دارویی
 • فناوری دارویی
 • بیوتکنولوژی دارویی، تشخیص مولکولی
 • داروسازی و درمان
 • ساخت داروهای گیاهی

فارغ التحصیلانی که می توانند متقاضی تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در یونان شوند معمولا شامل موارد زیر می شوند:

 • داوسازان
 • شیمی دانان
 • بیولوژیست ها
 • پزشکان متخصص
 • دندانپزشکان و دامپزشکان
 • پزشکان متخصص
 • دندانپزشکان و دامپزشکان
 • کشاورزان
 • جنگلبانان و مهندسان شیمی

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که داروساز نیستند، ممکن است نیاز به شرکت در دوره های خاص برای کسب آمادگی لازم داشته باشند. تعداد و نوع دوره ها در صورت نیاز توسط کمیته آموزش تحصیلات تکمیلی و مجمع عمومی دانشکده دانشگاه مربوطه تصمیم گیری می شود. برای مثال، در دانشگاه ارسطو، دانشجویان باید حداکثر در سه دوره شرکت کنند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در کشور یونان باید در نظر داشته باشند که کسب مدرک کارشناسی ارشد داروسازی در این کشور معمولا 4 ترم و 2 الی 3 سال به طول می انجامد.

شرح تحصیل داروسازی در یونان

مزایای تحصیل داروسازی در یونان

تحصیل رشته داروسازی در کشور یونان متقاضیان را مشمول مزایای متعددی می کند. این مزایا می توانند پایه های خوبی برای زمینه سازی اقامت در این کشور باشد. متقاضیان اقامت دائم در اروپا می توانند به پشتوانه تحصیل داروسازی و کار در این رشته به هدف خود برسند. برخی از مزایای تحصیل داروسازی در این کشور عبارتند از:

 • درآمد مطلوب
 • امکان کار پس از تحصیل
 • امکان اخذ مدرک معتبر
 • اخذ ویزای شنگن

مزایای تحصیل در این کشور اصلی ترین جاذبه برای متقاضیا می باشد. از این رو متقاضیان بایستی توجه ویژه ای به بررس مزایا داشته باشند. تحصیل در یونان و مزایای آن زمینه مطلوبی برای کار و زندگی در اروپا فراهم می کند. اقامت در یونان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می تواند منجر به اخذ ویزای شنگن شود.

دانشگاه های یونان در سال 2022

برای ورود به دانشگاه های یونان، دانشجویان و متقاضیان خارجی حتما باید توانایی های زبان انگلیسی یا یونانی خود را اثبات کنند. به یاد داشته باشید که دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی است، نیازی به ارائه مدرک زبان برای اثبات توانایی های زبان خود ندارند. به عنوان مثال، دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های یونان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند. اما در مقابل، دانشجویانی که زبان مادری آنها زبان انگلیسی نمی باشد، مانند دانشجویان ایرانی، برای تحصیل در دانشگاه های یونان حتما باید مدرک زبان انگلیسی معتبر داشته باشند. علاوه بر این، دانشجویان حتما باید دوره متوسطه (دبیرستان) را با موفقیت به پایان رسانده باشند. برای ورود به دانشگاه های یونان، ابتدا باید مطمئن شوید که سوابق تحصیلی شما واجد شرایط است. در این بخش به معیارهای اصلی پذیرش در مقاطع مختلف اشاره شده است.

به طور کلی، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور یونان عبارتند از:

 • یک گواهینامه معتبر ارائه شده توسط دبیرستان (متوسطه)
 • معدل (GPA) حداقل 10 در مقیاس 10 تا 20
 • مدرک زبان انگلیسی C1 ADVANCED ،TOEFL ،IELTS

علاوه بر این، شرایط دقیق تر پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های یونان عبارتند از:

 • مدرک کارشناسی
 • 2 تا 4 سال سابقه کار (فقط مربوط به MBA است.)
 • مدرک زبان انگلیسC1 Advanced ،TOEFL ،IELTS
 • نمرات GMAT حداقل 500 (بیشتر مربوط به MBA)
 • معدل حداقل 7 در مقیاس 1 تا 10

تحصیل داروسازی در دانشگاه تسالونیکی یونان

دانشگاه تسالونیکی از دیگر دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در این کشور می باشد. این دانشگاه در سال 1925 تاسیس گردیده است. تسالونیکی متشکل از دانشکده علوم، پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی می باشد که بخش داروسازی از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از اصلی ترین ملاکی که در باب تحصیل داروسازی در این کشور بایستی در نظر داشت، عملکرد تحصیلی در سال های قبل می باشد.

مزایای تحصیل داروسازی در دانشگاه تسالونیکی یونان:

 • هزینه های مقرون به صرفه تحصیل
 • امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان خارجی

کار پس از تحصیل داروسازی در یونان

متقاضیان کار در یونان می توانند برای کار پس از تحصیل در این کشور نیز اقدام نمایند. شروط متعددی برای کار پس از تحصیل در این کشور وجود دارد. متقاضیان کار در یونان بایستی پس از فارغ التحصیلی به اداره مهاجرت مراجعه کرده و ویزای تحصیل خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. البته این امر نیاز به رعایت الزاماتی دارد. برخی از این الزامات شامل یافتن شغل، عدقد قرارداد کاری، ـماده سازی مدارک و سایر می شود. متقاضیان برای آگاهی از شرایط کار در این کشور قبل از اقدام به تحصیل، نرخ بیکاری یونان را بررسی نمایند. نرخ بیکاری یونان ذیلا بررسی شده است.

 

نرخ بیکاری در کشور یونان

اخذ اقامت یونان

یکی از مهمترین مزایای تحصیل داروسازی در دانشگاه های یونان و یا تحصیل در سایر رشته های برجسته دانشگاه های این کشور، کسب اقامت در یونان می باشد. همانطور که در بخش نخست این نوشتار گفته شد، کشور یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و کسب اقامت این کشور می تواند با مزایای بی شماری همراه باشد. با کسب اقامت تحصیلی در یونان دانشجویان می توانند تا پایان دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشند.

در نمودار زیر شاهد درآمد داروسازان در این کشور می باشیم:

درآمد داروسازان در یونان

علاوه بر این، متقاضیان پس از تمام کردن دوره تحصیلی خود در این کشور می توانند با یافتن شغل مناسب، اقامت دائم یونان را اخذ کنند. اخذ اقامت دائم یونان به متقاضیان اجازه سفر نامحدود، زندگی، تحصیل و کار قانونی در یونان و سایر کشورهای اروپایی و همچنین اجازه سفر بدون ویزا به اکثر کشورهای دنیا را می دهد. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا از سایر موضوعات مهاجرتی نیز اطلاعات کاملی کسب کنید.

سوالات متداول در باب تحصیل داروسازی در یونان

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب تحصیل داروسازی در یونان می باشیم:

 • مدت زمان تحصیل در دانشگاه های یونان در رشته های داروسازی چقدر است؟ تحصیل در دانشگاه های یونان در رشته های داروسازی ممکن است حدود 5 یا 6 سال زمان میبرد. سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر ماه آگوست می باشد.
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی برای رشته داروسازی در یونان شامل چه مواردی است؟ ریز نمرات تحصیلی/ آخرین مدرک تحصیلی/ گواهی عدم سوء پیشین/ مدارک شغلی (در صورتیکه شامل متقاضی شود.)/ گواهی سلامت/ اثبات پشتوانه مالی/ پاسپورت و شناسنامه متقاضی.
 • آیا یونان کشوری امن برای تحصیل در رشته داروسازی است؟ بله یونان در بین کشور های اروپایی از نظر امنیت و کیفیت زندگی بسیار مناسب می باشد و دانشگاه های یونان در رنکینگ جهانی اعتبار بسیار خوبی دارند.
 • آيا با اخذ مدرک داروسازی در مقطع کارشناسی در کشور یونان می توان مشغول به کار شد؟ بله شرایط تحصیلی و سخت گیری های دوره کارشناسی یونان به اندازه ای است که می توان برای کار بسیار آزادانه عمل کرد و هیچ محدودیتی ندارد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.