مالتا

تحصیل داروسازی در مالتا

تحصیل داروسازی در کشور مالتا

کشور مالتا از جمله کشورهای اروپایی است که دانشجویان بسیاری را جهت تحصیل داروسازی در مالتا به سمت و سوی خود کشانده است. اکثر متقاضیان رشته های پزشکی و داروسازی، کشور مالتا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می نمایند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز مقاله ای در همین رابطه را تنظیم و برای شما متقاضیان گرامی تحصیل در اروپا ارائه می نماید.

درباره کشور مالتا

درخصوص بررسی شرایط تحصیل داروسازی در مالتا لازم دانستیم که در مورد این کشور جزیره ای، اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم. کشور اروپایی مالت یا مالتا، به صورت یک جزیره کوچک است که در جنوب ایتالیا واقع گردیده و در لیست کشورهای منطقه شنگن قرار دارد. دین و رسمی مردمان این کشور مسیحیت بوده و از مذهب کاتولیک پیروی می کنند. زبان تکلم مردم مالتا، زبان انگلیسی و مالتایی است اما اکثریت آنها به زبان ایتالیایی تکلم می کنند.

کشور مالتا از ابتدا تا سال 1964 میلادی در قلمروی حکمرانی ملکه الیزابت دوم در بریتانیای کبیر بود که در همین تاریخ از این قلمرو جدا شده و استقلال خود را اعلام نمود. کشور مالتا پس از جدایی به صورت یک کشور مستقل، در سال 1974 (10 سال قبل) به جمهوری تبدیل گردید. این کشور در سال 2004 به عنوان کوچک ترین کشور جزو فهرست کشورهای اتحادیه اروپا قرار گرفت.

جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیبایی در این کشور وجود دارد. به همین دلیل از سوی اکثریت مردم جهان مورد استقبال قرار گرفته است.

تحصیل داروسازی در مالتا

کلیه دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی از جمله تحصیل داروسازی در مالتا می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند. بدین منظور شرکت در دوره های پیش پزشکی الزامی بوده که به مدت یک سال برگزار می گردد. پس از سپری نمودن دوره پیش پزشکی مجاز به شرکت در آزمون ورودی هستند. در صورتی که در آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند، می توانند وارد دانشگاه شده و در رشته مورد علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند.

مدت زمان دوره های تحصیلی در رشته های پزشکی نسبت به رشته های فنی بیشتر است که به شرح ذیل می باشند:

 • تحصیل در رشته پزشکی عمومی = به مدت 4 الی 6 سال
 • تحصیل در رشته دامپزشکی = به مدت 6 سال
 • تحصیل داروسازی در مالتا = به مدت 5 الی 6 سال
 • تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی = به مدت 5 الی 6 سال
 • تحصیل در رشته پرستاری = 3 الی 4 سال
 • تحصیل در رشته فیزیوتراپی = به مدت 3 الی 4 سال

لازم به ذکر است زبان تحصیلی در دانشگاه های کشور مالتا به صورت زبان انگلیسی است. بنابراین ارائه مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس برای این منظور امری تلقی می گردد.

تحصیل در مالتا چه مراحلی دارد؟

برای این که فرد متقاضی تحصیل در مالتا بتواند مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته باشد، ابتدا می بایست نسبت به اخذ پذیرش از سوی یکی ازدانشگاه های مالتا اقدام نماید. برای این امر باید و رزومه (CV) تحصیلی قوی تهیه نموده و به دانشگاه انتخابی ارسال نماید. دانشگاه مورد نظر مدارک فرد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و در خصوص این که فرد شامل پذیرش می گردد یا خیر تصمیم گیری می کند.

تا این مرحله هزینه ای با عنوان application fee شامل دانشجو می گردد که بایستی بپردازد. موسسه سفیران سروش سعادت توصیه می نماید جهت انتخاب دانشگاه همه جوانب اعم از سطح علمی دانشگاه و ظرفیت دانشگاه را بررسی نموده و سپس اقدام به تصمیم گیری نمایند. در این رابطه می توانید از راهنمایی های کارشناسان این موسسه بهره بگیرید.

در قدم بعدی ارائه مدارک درخواستی از سوی سفارت مالتا یا کنسولگری این کشور در کشور مبدا الزامی است. این مدارک شامل موارد ذیل می‌گردد:

 • گواهی تمکن مالی فرد متقاضی جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مالتا
 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه انتخابی
 • پاسپورت فرد متقاضی

توجه بفرمایید که قبل از انجام مراحل و مصاحبه بایستی وقت سفارت اخذ گردد.

هزینه تحصیل در داروسازی چقدر است؟

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا نسبت به این که دانشجو چه رشته و مقطعی را انتخاب می نماید، متفاوت و متغیر است.  به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور مالتا در حدود 2000 یورو در طول سال می باشد.

دانشجویان مشغول تحصیل در مالتا جهت اسکان می توانند یکی از شرایط ذیل را انتخاب نمایند:

 • برای اسکان خود سوئیت اجاره نموده و مبلغی معادل 700 یورو در ماه پرداخت کنند. البته این مبلغ به منطقه مسکونی بستگی دارد.
 • می تواند اتاق اجاره نموده و هر ماه مبلغی به عنوان اجاره بها به میزان 450 یورو بپردازد.
 • استفاده از خوابگاه دانشجویی که هزینه آن تقریبا به مبلغ 250 دلار در ماه است.

با توجه به موارد بالا، در مجموع می توان گفت کل هزینه های یک دانشجو برای زندگی و تحصیل در مالتا مبلغی بین 300 الی 900 یورو خواهد بود که شامل مواردی از قبیل مسکن، خوراک و… می گردد.

 

شرایط پذیرش رشته داروسازی چیست؟

فرد متقاضی تحصیل داروسازی در مالتا می بایست مدارک لازم را در دست داشته و به دانشگاه انتخابی خود تسلیم نماید. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه مدرک داروسازی از مرکز آموزشی و دانشگاه معتبر (برای تحصیل در مقاطع بالا)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی سطح آیلتس با نمره 6 (برای مقطع لیسانس) و و نمره 5/6 (برای مقطع فوق لیسانس)
 • گواهی توانایی مالی در پرداخت هزینه ها معادل مبلغ 75 یورو به صورت ماهیانه
 • ارائه بیمه درمانی

در صورتی دانشجو موفق به اخذ پذیرش دانشگاه گردید، در صورت تحصیل بیشتر از مدت 90 روز، می بایست نسبت به اخذ اجازه اقامت اقدام کند. این مجوز برای دانشجو به صورت کارت شناسایی عمل کرده و مجاز است به کشورهای حوزه شنگن سفر کند.

مقالات مختلفی در خصوص مهاجرت به کشور مالتا از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه گردیده است که می توانید در سایت این موسسه جست و جو و مطالعه نمایید. راهنمایی ها و مشاوره های وکلای این موسسه برای مهاجرت شما به مالتا و سایر کشورهای اروپایی و ادامه تحصیل داروسازی در مالتا بسیار مثمر ثمر خواهد بود که از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری میسر می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *