مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل در رشته های مختلف به عنوان راهی برای مهاجرت مطرح می باشد. تحصیل داروسازی در ایتالیا برای متقاضیان مهاجرت از این راه مناسب می باشد. برای تحصیل داروسازی در ایتالیا مزیت های زیادی وجود دارد که به آن اشاره خواهد شد. مقاله تحصیل داروسازی در ایتالیا شامل پاسخ سوالات زیر می باشد:

 • شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا چه می باشد؟
 • شرایط ثبت نام و ظرفیت پذیرش رشته داروسازی در ایتالیا به چه صورت می باشد؟
 • نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی در ایتالیا چگونه است؟
 • شرایط آزمون ورودی داروسازی در ایتالیا به چه صورت می باشد؟
 • هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا چقدر می باشد؟

شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا

مدت تحصیل داروسازی در ایتالیا 5 سال می باشد. پس از گذراندن این دوره متقاضی قادر است؛ به عنوان یک داروساز فعالیت نماید. مدرک تحصیل در این دوره با مدرک فوق لیسانس این رشته در ایران برابری می نماید. در این دوره سعی می شود متخصصان با دانش تئوری و عملی تربیت شوند. پس از این دوره متخصصان قادر هستند به عنوان داروشناس حرفه ای یا کارشناس محصولات دارویی وارد قسمت صنعتی گردند. ورود به این رشته با آزمون وروردی امکان پذیر می باشد. این آزمون ورودی مشابه آزمون ورودی دوره پزشکی در ایتالیا نبوده و در سایر کشورهای برگزار نمی گردد. برای آشنایی با شرایط تحصیل دوره پزشکی می توانید به مقاله «تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا» مراجعه نمایید.

ثبت نام و ظرفیت پذیرش داروسازی در ایتالیا

‌ظرفیت دانشگاه های ایتالیا برای دوره های مختلف معین و از پیش تعیین شده می باشد. برای مثال: دانشگاه تورورگاتا در رم برای تحصیل داروسازی در ایتالیا ظرفیت 80 نفر را دارا می باشد. این دانشگاه علاوه بر این تعداد ظرفیتی معادل 30 نفر برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی در نظر گرفته است. در ضمن وابسته به پروژه مارکوپولو برای دانشجویان چینی  2 نفر ظرفیت در نظر گرفته شده است. دوره های دارو سازی از میانه ماه اکتبر آغاز می گردد. دروس این رشته به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

اخذ پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی در ایتالیا

این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود و هزینه تحصیل در این کشور کم می باشد. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این رشته بسیار زیاد می باشند. این ازدیاد متقاضی باعث می گردد تحصیل داروسازی در ایتالیا به شدت رقابتی باشد. به همین منظور متقاضیان ملزم به شرکت در آزمون ورودی می باشند. در صورت قبولی در این آزمون در یک ددلاین معین باید مدارک به دانشگاه ارائه شوند. پس از حدود 1 ماه دوره تحصیلی در این رشته آغاز می گردد.

در صورتی که در آزمون ورودی قبول نشدید می توانید در سینگل کورس برخی دانشگاه ها ثبت نام نمایید. با نام نویسی در سینگل کورس قادر به تمدید ویزای خود خواهید بود. عموما ویزای اولیه از ماه سپتامبر تا ماه فوریه معتبر می باشند. متقاضیان حتما باید در نظر داشته باشند که مدارک خود را طیق خواسته دانشگاه انتخابی آماده نمایند. اگر در این مورد دقت لازم را ننمایند پس از قبولی در آزمون، هنگام ثبت نام دچار مشکل می گردند. برای آگاهی از مدارک لازم جهت ثبت نام به سایت دانشگاه انتخابی مراجعه نمایید. مطالعه مقاله ی «مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا» می تواند کمک خوبی در این زمینه باشد.

شرایط آزمون ورودی داروسازی ایتالیا

در ایتالیا آزمون ورودی برای این رشته در دانشگاه ها به صورت مجزا برگزار می گردد. یعنی برای درخواست تحصیل در چند دانشگاه باید متقاضی در چند آزمون شرکت نماید. شرایط این آزمون در یکی از دانشگاه های ایتالیا به شرح زیر می باشد:

 • این آزمون شامل 100 سوال چند گزینه ای می باشد. سوالات این آزمون به زبان انگلیسی می باشند.
 • در این آزمون هر پاسخ درست 1 امتیاز دارد. در صورت عدم پاسخگویی و یا پاسخ اشتباه امتیاز 0 برای متقاضی منظور می گردد. به بیان دیگر این آزمون شامل نمره منفی نمی شود.
 • نتایج آزمون این دانشگاه در پایان ماه سپتامبر در سایت این دانشگاه منتشر می گردد.
 • در صورتی که دو متقاضی به تعداد سوال مشابهی پاسخ صحیح داده یاشند؛ متقاضی کم سن تر پذیرفته می شود.

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

مخارج تحصیل در کشور ایتالیا نسبتا ارزان و مقرون به صرفه می باشد. شهریه سالانه در کشور ایتالیا حدود 2000 یورو است؛ که به صورت اقساط قابل پرداخت می باشد. بطور مثال دانشگاه تورورگاتا شهریه تحصیل در رشته داروسازی را به صورت زیر اخذ می نماید:

 • ماه مارس: قسط اول به مبلغ 500 یورو
 • ماه ژوئن: قسط دوم به مبلغ 500 یورو
 • قسط ماه آخر براساس استطاعت مالی دانشجو و خانواده اش تعیین می گردد.
 • متقاضی پس قبولی در آزمون برای پرداخت شهریه باید اقدام نماید.
 • متقاضیان برای تقاضای معافیت شهریه تا ماه دسامبر فرصت برای اقدام دارند.

معرفی دانشگاه های ایتالیا

2 تا از دانشگاه هایی که رشته داروسازی را در ایتالیا ارائه میدهند؛ به شرح زیر می باشند:

 1. دانشگاه تورورگاتا
 2. دانشگاه بولونیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا

‌برای متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی تحصیل داروسازی در ایتالیا فرصت بی نظیری محسوب می شود. مزیت تحصیل داروسازی در ایتالیا: انگلیسی زبان بودن تحصیل، دانشگاه های معتبر، هزینه های اندک تحصیل و… می باشد. در صورت علاقمندی به تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در ایتالیا، مقالات زیر را مطالعه نمایید.

 • مقاله «تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا»
 • مقاله «تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا»
 • مقاله «تحصیل ندانپزشکی در ایتالیا»

این 3 مقاله برای شما بسیار مفید و راه گشا خواهد بود. با توجه مطالب ذکر شده به مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیا پی بردید. می توانید با مراجعه به موسسه سفیران سروش سعادت از شرایط تحصیل در کلیه رشته ها آگاهی پیدا نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت شما را از روند تحصیل در رشته های گوناگون در  این کشور آگاه می نمایند. در صورتی که نیاز به همراهی داشته باشید مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت شما را یاری می نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *