مهاجرت تحصیلی روسیه

تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

امکان تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه یکی از مواردی است که دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه به دنبال آن هستند. در حال حاضر برخی از دانشگاه های روسیه ارائه مدرک زبان را برای پذیرش ضروری نمی دانند. دانشجویان می توانند در دوره های آمادگی، زبان روسی و یا انگلیسی را بیاموزند. در هر صورت داشتن مدرک زبان یک ویژگی به حساب می آید. با داشتن مدرک زبان همچنین روند اخذ ویزای تحصیلی روسیه آسان تر می شود. در حال حاضر حدود 40% دانشجویان در کشور روسیه در حال تحصیل به زبان انگلیسی هستند و پیش بینی می شود تعداد برنامه های انگلیسی نیز در سال های آینده افزایش یابد. چنانچه قصد تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه را دارید به توصیه کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را مطالعه کنید.

تحصیل در کشور روسیه

روسیه کشوری مستقل در شمال اوراسیا است. روسیه در سراسر شمال آسیا و بیشتر اروپای شرقی گسترش می یابد، 11 منطقه زمانی را در بر می گیرد و طیف گسترده ای از محیط ها و شکل های زمینی را شامل می شود. روسیه از شمال غربی به جنوب شرقی با نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، لیتوانی و لهستان، بلاروس، اوکراین، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره شمالی مرزهای زمینی دارد. اقتصاد روسیه از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی در رتبه 12 و از لحاظ برابری قدرت خرید در رده ششم قرار دارد. منابع معدنی و انرژی گسترده روسیه، بزرگترین ذخایر در جهان، این کشور را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان تبدیل کرده است. روسیه یک قدرت بزرگ و عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، عضو G20، شورای اروپا، همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) و غیره است.

با پیشرفت این کشور، دانشگاه های روسیه نیز جزء 300 دانشگاه برتر جهان هستند و متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش می یابد. با توجه به افزایش تعداد دانشجویان خارجی در روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی به خصوص در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور وجود دارد.

در نمودار زیر میزان دانشجویان خارجی در کشور روسیه آورده شده است:

تعداد دانشجویان بین المللی در روسیه

شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

شرایط تحصیل در روسیه می تواند بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی، مدارک قبلی و نتایج درخواست و مصاحبه شما متفاوت باشد. سابقه اصلی یکی از اصلی ترین مراحل انتخاب است. دانشجویان بین المللی با دیپلم دبیرستان حق ورود به دانشگاه دولتی روسیه را دارند. این موسسات برای شرکت در برنامه های تحصیلی در روسیه به هیچ نمره یا نمره خاصی نیاز ندارند. برای درخواست تحصیل در پزشکی، دانشجویان باید در مقطع متوسطه بالاتر با دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی فارغ التحصیل شده باشند. برای پذیرش در مطالعات IT و مهندسی در روسیه، دانشجویان باید دوره متوسطه عالی را با مباحث ریاضیات و فیزیک گذرانده باشند. به همین ترتیب، برای تحصیلات کارشناسی ارشد، شما باید یک مدرک لیسانس داشته باشید و برای تحصیلات دکترا، باید گواهی کارشناسی ارشد داشته باشید.

تحصیل در روسیه بدون آیلتس یا تافل امکان پذیر است. معمولا برای پذیرش در دانشگاه های اروپا به آیلتس یا تافل نیاز است. دانشگاه های روسیه دانشجویان را در انتخاب زبان دستورالعمل محدود نمی کنند، دوره های مقدماتی روسی را برای کسانی که انگلیسی نمی دانند و نمی توانند در آن تحصیل کنند ارائه می دهند. هیچ احتیاجی به گواهی زبان وجود ندارد. بنابراین برخی نمره آیلتس یا تافل ندارند. در هر صورت برای بررسی شرایط زبان باید به موسسه خود مراجعه کنید.

شرایط کلی تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه شامل:

ردیف شرط
1 مدرک پیشین خود را با تحصیل به زبان انگلیسی دریافت کرده باشید.
2 زبان مادری متقاضی انگلیسی باشد.
3 در دوره زبان آمادگی در کشور روسیه شرکت کرده باشید و نمره لازم را بدست آورید.
4 در آزمون ورودی و یا مصاحبه دانشگاه شرکت کرده باشید و مهارت زبانی شما اثبات شده باشد.

تحصیل در رشته های مختلف بدون مدرک زبان در روسیه

تحصیل در روسیه به دانشجویان اجازه می دهد تا موضوعات جذاب مختلفی را مطالعه کنند. روسیه مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به هنر است، زیرا روسیه به خاطر دستاوردهای تاریخی خود در ادبیات، تئاتر، مجسمه سازی و موسیقی کلاسیک مشهور است. تحصیل در روسیه یک فرصت مناسب برای دانشجویانی از خارج از کشور است که علاقه مند به یادگیری زبان روسی هستند، به ویژه دانشجویان بدون کلاس های معتبر یا دوره های تحصیل زبان روسی در کشور خود. برخی از بهترین موسسات جهان را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در روسیه بدون آزمون آیلتس به شرط داشتن شرایطی ارائه می دهد که آنها باید اثبات توانایی برقراری ارتباط حداقل سطح متوسط ​​به زبان انگلیسی را ارائه دهند.

دانشجویان بین المللی که در روسیه در رشته ادبیات تحصیل می کنند، فرصت تحقیق در مورد مشهورترین نویسندگان جهان، در کشور اصلی این نویسندگان را دارند. از جمله برنامه های مختلفی که به زبان انگلیسی در روسیه ارائه می شود شامل:

تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های روسیه

این کشور دارای سنت های چند صد ساله آموزش عالی است. اولین دانشگاه در روسیه در سال 1687 تاسیس شد و آکادمی اسلاونیک، یونان و لاتین نام گرفت. دانشگاه دولتی مشهور مسکو توسط میخائیل لومونوسف در سال 1755 تاسیس شد. از آن زمان، بسیاری از دانشگاه ها در سراسر روسیه از ولادیووستوک تا کالینینگراد ظاهر شدند. روسیه تعداد زیادی از روشنفکران برجسته را که به کشفیات و اختراعات بزرگی دست یافته اند، به جهانیان هدیه داده است و بیش از 40 نفر از آنها جایزه نوبل دریافت کرده اند. در حال حاضر، 950 دانشگاه در 85 منطقه روسیه وجود دارد که دانشجویان بین المللی می پذیرند. جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

برخی از دانشگاه های مشهور روسیه عبارتند از:

  • دانشگاه دولتی تامبوف
  • دانشگاه نوگوراد
  • دانشگاه دولتی پتروزاوودسک
  • دانشگاه دولتی نیژنی نوگوراد
  • دانشگاه دولتی چوواش
  • دانشگاه دولتی پزشکی کازان
  • دانشگاه دولتی پزشکی مسکو
  • دانشگاه سنت پترزبورگ

تحصیل در کشور روسیه به زبان انگلیسی

دانشگاه های روسیه ارائه برنامه های آموزشی جدید انگلیسی زبان را افزایش می دهند. اکثر آنها نسخه های اصلی را که به زبان روسی است ارائه می کنند. اما تعداد برنامه های منحصر به فرد در حال افزایش است. دوره ها انگلیسی زبان توسط اساتید روسی و بین المللی و بومی زبان برگزار می شود. برای درخواست چنین برنامه ای باید گواهینامه یا مدرک تحصیلی پیشین، انگیزه نامه و مدارک زبان آیلتس یا تافل را ارائه دهید.

برخی از دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برای دوره های کارشناسی ارشد ندارند و به جای آن مصاحبه های ویدیویی را به زبان انگلیسی را ملاک قرار می دهند. امروزه برنامه های کاملاً آموزش داده شده به زبان انگلیسی را می توان در هر زمینه آموزشی یافت. جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به روسیه می توانید مقاله مشخص شده را بررسی بفرمائید.

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

هزینه تحصیل بدون مدرک زبان در روسیه

شما می توانید شهریه نسبتاً کمی را برای دانشجویان بین المللی که در روسیه تحصیل می کنند در نظر بگیرید. بیشتر برنامه های تحصیلی دوره لیسانس یا کارشناسی ارشد خود را در روسیه می توانید با هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی تا €5000 (یورو) یا حتی کمتر از دانشگاه های دولتی روسیه داشته باشید. دانشجویان بین المللی از مناطق خاص و دارای سوابق تحصیلی عالی ممکن است برای بورس تحصیلی دولتی که کلیه هزینه های تحصیل یا حتی هزینه زندگی در روسیه را پوشش می دهد، اقدام کنند.

هزینه خوابگاه دانشجویی در روسیه تقریبا در هر ماه $275 الی $475 (دلار) است.

محل اقامت دانشجویان در شهرهای بزرگ روسیه مانند مسکو یا سنت پترزبورگ در مقایسه با محل اقامت در شهرهایی مانند Kirov یا Volzhsky گران است. هزینه خوابگاه دانشجویان بستگی به نوع محل اقامت، مکان، امکانات رفاهی و غیره دارد. انواع خوابگاه های دانشجویی در روسیه اقامتگاه مشترک، آپارتمان اجاره ای خصوصی، خوابگاه های دانشگاه، خوابگاه های دختران و غیره است.

زندگی دانشجویی در روسیه

هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه های تحصیل در روسیه، هزینه های خوابگاه دانشجویان در روسیه، هزینه های غذا یا مواد غذایی، هزینه های بیمه پزشکی، هزینه سفر در روسیه با استفاده از کارت های تخفیف دانشجویی و غیره است. همه هزینه های متفرقه و اضافی دیگر به دانشجویان و سبک زندگی کلی آنها بستگی دارد. دانشجویان بین المللی در روسیه به ندرت می توانند بعد از کلاس کار انجام دهند. آنها در مسابقات ورزشی، مسابقات دانشجویی و سایر فعالیت های اجتماعی شرکت می کنند. دانشگاه ها در روسیه تئاترهای دانشجویی، تیم های ورزشی، انجمن های خیریه و تیم های ساخت ویژه دانشجویان دارند.

دانشگاه های روسیه معمولاً امکانات ورزشی خاص خود را دارند و از موقعیت مناسبی برخوردارند تا فرصت های عالی را برای دانشجویان بین المللی در روسیه برای شرکت در ورزش فراهم کنند. روسیه کشوری چندفرهنگی است که دانشجویان متنوع ترین کشورها و فرهنگ ها می توانند به راحتی با زندگی در این منطقه سازگار شوند. علاقه مندان به دریافت ویزای تحصیلی روسیه می توانند مطالب را در سایت بخوانند و جهت مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *