مهاجرت به کشور رومانی

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی را می توان بهترین روش اخذ تابعیت این کشور عنوان کرد که در این مقاله به بررسی این مبحث می پردازیم. چراکه این روش موجب می شود تا متقاضیان در دوران اقامت خود در کشور رومانی، اصول اخلاقی و جامعه پذیری رومانیایی ها را تجربه کرده و به زبان آن ها نیز تسلط بیشتری داشته باشند. گفتنی است که متقاضیان می توانند از طریق روش های مختلف برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کرده و در این کشور به صورت دائم اقامت داشته باشند. متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی

متقاضیان گاها خواهان اقامت در کشور رومانی می باشند تا شرایط را طور ملموس بسنجند، سپس اقدام به اخذ تابعیت کشور مقصد می نمایند. گفتنی است که این روش از لحاظ مختلف برای متقاضیان دارای مزایایی می باشد. گفتنی است که متقاضیان می توانند در این صورت و با استفاده از فرصتی که در زمان اقامت موقت برای آن ها فراهم شده مسائل را به صورت دقیق بررسی نمایند آن ها را با اهداف مهاجرتی خود تطبیق دهند. شایان ذکر است که تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی را بسته به شرایط می توان بهترین روش اخذ تابعیت در رومانی تلقی کرد.

برخی از مزایای این روش عبارتست از:

 • سنجش دقیق شرایط زندگی در رومانی
 • بررسی مسائل مرتبط با اهداف مهاجرتی، قبل از اخذ تابعیت
 • آشنایی بیشتر با فرهنگ و زبان مردم رومانی

گفتنی است که تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی نیز مخاطبان خاص خود را دارد و متقاضیان می توانند بسته به شرایط خود، اقدام به این عمل نمایند. شایان ذکر است که تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی علاوه بر مزایای بسیار خود برای امور پس از مهاجرت، دارای محدودیت هایی نیز می باشد و متقاضیان ملزم به عبور از محدودیت های ایجاد شده هستند تا بتوانند امور مهاجرتی خود را پیش برده و مهاجرت را به ثمر رسانند.

برخی محدودیت های تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی عبارتست از:

 • روشی هزینه بر می باشد.
 • نیازمند صرف زمان است.
 • در صورت اقامت کوتاه مدت نتیجه خاصی نخواهد داشت و فقط می توان شرایط را بررسی نمود.

روش های اخذ تابعیت در رومانی

اخذ تابعیت در کشور رومانی دارای روش های متعددی است که متقاضیان می توانند بسته به شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب کرده و از طریق آن اقدام به اخذ تابعیت کشور رومانی نمایند. اخذ تابعیت کشور رومانی در صورتی که با برنامه ریزی مطلوب همراه باشد می تواند منجر به شکوفا شدن متقاضی شود. در واقع اخذ تابعیت برای متقاضیانی ثمره خواهد داشت که دارای برنامه ای ویژه جهت مهاجرت خود می باشند.

برخی از روش های اخذ تابعیت در کشور رومانی عبارتست از:

روش هدف
تولد فرزند تامین آتیه فرزندان
تقاضای تابعیت به ثمر رساندن اهداف مهاجرتی ویژه
ازدواج تشکیل خانواده در کشوری با آینده بهتر

متقاضیان روش ازدواج باید به این نکته توجه کنند که در این روش آن ها برای آینده خانواده خود تصمیم گرفته اند و میبایستی تمامی ملاک های یک خانواده مطلوب را به ارمغان بیاورند. متقاضیان ملزم به توجه به بسیاری از نکات در این روش می باشند که یکی از آن ها آمار طلاق در کشور رومانی است. گفتنی است که متقاضیان با بررسی میزان طلاق در رومانی می توانند به شانس پایداری خانواده خود در کشور رومانی در گام اول پی ببرند.

میزان طلاق در کشور رومانی در سال 2019 به شرح زیر می باشد:

میزان طلاق در رومانی

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی از طریق تولد

این روش مختص اشخاص واجد شرایطی است که خواهان تامین آینده فرزند خود در کشور رومانی می باشند. اما همان طور که ذکر شد، اشخاص نیاز مند شرایطی هستند تا بتوانند از این امکان بهره مند شوند. گفتنی است که متقاضیان می توانند شرایط خود را قبل از بارداری فراهم کرده و سپس اقدام به فرزند آوری در کشور رومانی نمایند. این مسئله برای خانواده هایی که خواهان این امکان هستند امری ضروری است و می تواند تعیین کننده آینده آن ها و فرزندشان باشد.

شرایطی که خانواده ها برای اخذ تابعیت رومانی از طریق تولد نیازمند آن ها هستند عبارتست از:

 • تولد فرزند در خاک رومانی و از والدین رومانیایی
 • تولد فرزند خارج از رومانی و مشروط به تابعیت پدر یا مادر رومانیایی
 • تولد فرزند در رومانی از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت
 • فرزندخواندگی

گفتنی است که متقاضیان می توانند برای بهره مندی از شرایط موجود باید آن را به دقت بررسی کرده و با متخصصان حقوقی در این زمینه مشورت نمایند. شایان ذکر است که تولد فرزند در این کشور میبایستی تحت شرایطی خاص صورت پذیرد تا متقاضیان بتوانند از مزایای اخذ تابعیت در این کشور بهره مند شوند. دولت رومانی همواره پذیرای متقاضیان می باشد و تنها متقاضیان ملزم به اثبات شایستگی خود می باشند. لذا روش های دیگری نیز وجود خواهد داشت.

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی از طریق ازدواج

تبدیل اقامت به تابعیت در رومانی از طریق ازدواج

تبدیل اقامت کشور رومانی به تابعیت آن را می توان از طریق ازدواج نیز انجام داد. توصیه می شود تا متقاضیان تابعیت رومانی از طریق ازدواج، اقدام به تشکیل خانواده با اشخاص تابع رومانی بر اساس ملاک های زندگی نمایند تا در آینده بتوانند خانواده ای موفق را داشته باشند. گفتنی است که این اقدام بسیار پسندیده تر بوده و متقاضیان را بیش از پیش شکوفا می نماید. لذا متقاضیان در آینده دارای خانواده ای موفق خواهند بود که خود یکی از ملاک های خوشبختی در زندگی اشخاص می باشد.

برخی از شرایط لازم برای اخذ اقامت رومانی از این طریق عبارتست از:

 • یکی از طرفین ازدواج دارای تابعیت کشور رومانی باشد.
 • ازدواج آن ها به صورت رسمی در کشور رومانی ثبت گردد.
 • متقاضی، دارای سلامت جسمی و روحی باشد.

توصیه می شود تا متقاضیان برای سهولت در انجام امور و تسریع آن ها اقدام به همکاری با وکلای مجرب در امور مهاجرتی نمایند تا بتوانند به سهولت در امور مهاجرتی، اهداف خود را دنبال کرده و اقدامات را به ثمر رسانند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برجسته در زمینه مهاجرت است که توانسته به واسطه کادر مجرب خود رضایت متقاضیان را جلب کرده و آن ها را در رسیدن به اهداف یاری کند. متقاضیان برای همکاری با موسسه می توانند با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *