مهاجرت به کشور ژاپن

اقامت ژاپن

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع شرایط گرفتن اقامت ژاپن می باشید در ادامه این نوشتار همراه ما باشید هم چنین این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی در رابطه با این کشور به دست آورید هدف ما در نوشتن این مقاله آشنا نمودن شما  با سیستم مهاجرتی کشور ژاپن است.

همه اشخاصی که دارای تابعیت خارجی  می باشند این فرصت را دارید تا با وارد کردن اثر انگشت خود و هم چنین داشتن عکس جدید از خود  در ژاپن برای جلوگیری از تروریسم این مدارک را تحویل دهند. هنگام ورود به ژاپن، همه خارجی ها ملزم به گرفتن مدرکی می باشند که بیان گر وضعیت اقامت این اشخاص باشد. لازم به ذکر می باشد که بیش از بیست وضعیت اقامت در این کشور وجود دارد،  که می توان به وضعیت بازدید کننده  پاره وقت در این کشور برای گردشگران، و طیف وسیعی از وضعیت ها برای دانشجویان، کارگران و بستگان شهروندان  وجود دارد.که در ادامه این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

وضعیت اقامت گردشگران و مسافران تجاری (بازدید کنندگان موقت)

در صورتی که این اشخاص یکی از شهروندان کشور هایی  باشند که دارای موافقت نامه معافیت ویزای عمومی  باشند در این صورت  این اشخاص فقط باید  دارای یک گذرنامه معتبر برای ورود به ژاپن به عنوان بازدید کننده موقت باشند در غیر این صورت، و قبل از ورود به این کشور باید ویزای خود را دریافت نمایند. بازدید کنندگان موقت از بیشتر کشورها اجازه دارند تا حداکثر 90 روز در این اقامت داشته باشند.
در صورتی که این اشخاص شهروند اتریش، آلمان، ایرلند، لیختن اشتاین، مکزیک، سوئیس یا انگلستان  باشند، در این صورت می توانند اقامت خود را به طور کامل به مدت شش ماه افزایش دهند. در این صورت این اشخاص فقط دارای یک مجوز 90 روزه می باشند که می توانند به این وسیله وارد  این کشور شوند، اما در مرحله بعد می توانند در یک دفتر مهاجرت در ژاپن درخواست خود را ارائه دهند. بازدید کننده گان موقت این کشور مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند. با این حال، مطالعه کوتاه مدت در مدارس زبان ژاپنی مجاز است. لازم به ذکر می باشد همه توریست های خارجی در ژاپن مجبور هستند گذرنامه های خود را با آنها در تمام مراحل حمل کنند.

نحوه طولانی تر شدن مدت زمان اقامت این کشور

در صورتی که متقاضیان اقامت ژاپن یکی از شهروندان بیش از 50 کشور گوناگون هستند که با کشور ژاپن دارای “موافقتنامه معافیت ویزای عمومی”  باشند  در این صورت با داشتن بیش از 30 میلیون ین،  این اشخاص و همسرشان که واجد شرایط لازم باشند دارای شرایط اقامت در کشور ژاپن می باشند تا برای یک سال به این هدف در فعالیت های پرداخت شده مشارکت نکنید. این اشخاص ملزم می باشند که قبل از سفر به ژاپن ویزای این کشور را بدست آورند.در ادامه این مقاله به انواع راه های گرفتن اقامت این کشور خواهیم پرداخت.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق کار

خارجیانی که مایل به کار در ژاپن هستند، باید از سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن خارج از ژاپن برای دریافت ویزای کار به منظور ورود به کشور در شرایط اقامت اجازه کار، یک ویزای کار دریافت کنند. بیش از دوازده موقعیت شغلی  از محل اقامت وجود دارد، که هر یک اجازه می دهد که دارنده فقط در زمینه حرفه ای خاص کار کنند، مثلا روزنامه نگاری، هنر، تحقیق، آموزش، مهندسی، سرگرمی، مدیریت کسب و کار، خدمات بین المللی و غیره اشخاصی که دارای مدرک تحصیلی یا تجربه حرفه ای قابل توجه خاص باشند در حوزه مورد نیاز برای واجد شرایط بودن بیشترین نوع کار ویزا لازم است. تعداد بسیاری نیاز به داشتن یک کارفرمای احتمالی به عنوان یک حامی مالی دارند. اجازه اقامت در دوره های بین 4 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق تحصیل

خارجیانی که مایل به تحصیل در ژاپن هستند (به استثنای مطالعات کوتاه مدت در مدارس زبان)، باید برای سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن در خارج از ژاپن از ویزای دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند به کشور اقامت کنند که اجازه تحصیلات دراز مدت را می دهد. حمایت از یک موسسه آموزشی در ژاپن و تأیید هزینه های کافی برای پوشش تمام مخارج خود در طول اقامت خود، برای واجد شرایط بودن ویزای دانشجویی لازم است. اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 4 سال و 3 ماه اعطا می شود و قابل تمدید است. دانشجویان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند. حتی پس از آن، دانش آموزان ممکن است فقط یک مجموعه حداکثر تعداد ساعت در هفته کار کنند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ازدواج

خارجی هایی که از یک ملیت ژاپنی یا به یک اقامت دائم ژاپن در این کشور ازدواج می کنند، می توانند یک ویزای  ازدواج را بدست آورند که به آنها اجازه می دهد تا  به هر گونه فعالیت در ژاپن بپردازند. اجازه اقامت در دوره های 6 ماهه و از  1، 3 یا 5 سال قابل تمدید است.

خارجی هایی که در ژاپن ساکن هستند اما ساکنان دائمی نیستند، می توانند برای ویزای وابسته به همسر و فرزندان شان درخواست دهند. اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است. وابستگان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق پناهندگی

از آنجا که این روش مهاجرت برای دریافت ویزا یک روش مطمئن و با امنیت نمی باشد و دارای خطر و ریسک پذیری زیادی می باشد مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این روش مهاجرتی را اصلا تایید نمی کنند.و توصیه این عزیزان سایر روش های دیگر مهاجرتی میباشد که در بالا ذکر شده اند البته در صورتی که شما برای داشتن اطلاعات بیشتر در ابطه با کشور ژاپن دارای علاقه می باشد با مراجعه نمودن به سایر لینک ها مانند (کار در ژاپن) یا (سرمایه گذاری در ژاپن) می توانید به اطلاعات کامل تری دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *