مهاجرت سرمایه گذاری در ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن

سرمایه گذاری در ژاپن از جمله روش های موفقیت آمیز مهاجرت و کسب اقامت این کشور می باشد در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با شرایط سرمایه کذاریدر زاپن می باشد با مطالعه نمودن مقاله سرمایه گذاری در ژاپن و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

آشنایی بیشتر با ویزا سرمایه گذاری در ژاپن

این نوع از ویزا که از لحاظ کار بردی  به عنوان ویزای مدیر بازرگانی ژاپن شناخته می شود در این کشور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از سر تاسر جهان دارای تعداد زیادی از متقاضیان می باشد.

دلایل اهمیت ویزای سرمایه گذاری  در ژاپن

ویزای سرمایه گذاری این کشور که مختص کلیه اشخاص متقاضی  می باشد که هدف سرمایه گذاری  به صورت ویژه و یا مدیریت نمودن در زمینه کسب و کار در این کشور را دارند.
ویزای مذکورکه به متقاضیان سرمایه گذاری در ژاپن اعطا می شود می تواند منجر به ایجاد یک شغل مناسب برای شخص شود. ویزا سرمایه گذاری نوعی از ویزا است که به احتمال زیاد توسط کسانی که  علاقه مند به کار آفرینی در این کشور باشند  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
هم چنین لازم به ذکر است که ویزای سرمایه گذار این کشور  یکی از معدود ترین ویزا ها می باشد  است که به شخص متقاضی اجازه می دهد  که از یک شخص خانه دار به وسیله سایر کمک های شخصی حمایت کند.

مقاله زیر را در مورد حمایت از ویزای ژاپنی برای دوشیزه یا زنانه، پرستار بچه، خانه دار یا سایر کمکهای شخصی مشاهده کنید.

بررسی اقدامات  لازم برای کسب ویزا سرمایه گذاری ژاپن

برای کسب ویزا سرمایه گذار برای کار در ژاپن، متقاضی باید هفت مرحله زیر را تکمیل کند که این مراحل عبارتند از:

مرحله اول:

متقاضیان ملزم به تأیید نمودن این موضوع می باشند که دارای شرایط اولیه برای اخذ ویزای سرمایه گذار ژاپنی  باشند.

در این کشور چندین  مکان اولیه برای تایید ویزای سرمایه گذاری وجود دارد که باید قبل از درخواست به این مکان ها مراجعه نمود این اشخاص ملزم به توجه داشتن این موضوع می باشند  که الزامات دقیق این کشور  به شرایط و  موقعیت درخواست کننده بستگی دارد.
در صورتی که متقاضی اقدام به شروع نمودن کسب و کار جدیدی در کشور ژاپن کند، باید موارد زیر را انجام دهد:

پیدا نمودن یک دفتر کاری در کشور ژاپن

در راستای  ایجاد  کسب و کار در این کشور متقاضی باید اقدام به استخدام نمودن حداقل دو کارمند تمام وقت در ژاپن می باشند.  لازم به ذکر می باشد که دو کارمند مذکور شامل اشخاصی نمی شوند  که در زمینه مدیریت در کسب و کار  به فعالیت می پردازند  و شر ط لازم برای این افراد این می باشد که یا باید جز شهروندان ژاپنی باشند یا از جمله خارجی هایی باشند که ساکن دائمی  کشور ژاپن باشند  البته با این توضیح که همسر یا فرزندان  ساکنان  ملی این کشور دارای اقامت  دائمی کشور ژاپن هستد که می توانند برای اقامت بلند مدت  این کشور اقدام نمایند.

اگر متقاضی کسب و کار موجود در ژاپن را مدیریت کند، باید موارد زیر را انجام دهد:

او باید حداقل سه سال تجربه در عملیات و مدیریت کسب و کار داشته باشد. سه سال می تواند شامل زمان صرف شده برای مطالعه کسب و کار یا مدیریت در سطح تحصیلات تکمیلی.
او باید بدون حقوق کمتری نسبت به یک ملت ژاپنی برای کار قابل مقایسه دریافت کند.

مرحله دوم:

جمع آوری اسناد مورد نیاز برای حمایت از یک درخواست ویزا سرمایه گذار.

هنگامی که اقلام اولیه در مرحله اول مورد تایید  قرار گرفته باشد در این صورت می تواند به انجام فعالیت های که متقاضی در ژاپن انجام می دهد بپردازد  در این صورت باید کلیه موارد زیر را مورد توجه قرار دهد.

مجموعه فعالیت های  متقاضیان ویزا سرمایه گذاری به شرح زیر می باشد:

فعالیت هایی که برای شروع در عملیات کسب و کار در این کشور لازم می باشد.
فعالیت های مرتبط با سرمایه گذاری در زمینه مدیریت و بهره برداری از یک کسب و کار در ژاپن،
فعالیت های مرتبط با عملیات یا مدیریت کسب و کار ایجاد شده توسط خارجیان در ژاپن.

مرحله سوم:

متقاضیان ملزم به جمع آوری اسناد خاص مورد نیاز برای حمایت از یک درخواست ویزا سرمایه گذار در ژاپن  می باشنددر هنگامی که یک متقاضی تأیید کرد که فعالیت های پیشنهادی او در ژاپن مطابق با آنچه که در بالا ذکر شده و با شرایط مرحله  دوم دارای مطابقت  باشد باید مدارک لازم را تهیه کند.

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در ژاپن

در مورد ویزای سرمایه گذاری این کشورکلیه متقاضیان نیاز به ارائه موارد زیر  می باشند:

  • داشتن یک طرح تجاری برای فعالیت در کسب و کار

فرایند دریافت یک طرح تجاری نیازی به گذراندن مراحل بیش از حد طولانی یا پیچیده  ندارند اما باید کلیه پایگاه های معمولی را مورد پوشش قرار دهند. این فرایند که شامل شرح کسب و کار، استراتژی بازاریابی، تجزیه و تحلیل رقابتی، عملیات و مدیریت، و حسابداری است. متقاضیان ملزم به  در نظر گرفتن این موضوع می باشند که که یک ترجمه ژاپنی (یا حداقل خلاصه ژاپنی) باید ارائه شود.

  • کپی ثبت نام شرکت (tokibo tohon)هنگامی که یک شرکت ژاپنی به طور رسمی ثبت  شده است، در این زمان گواهی نامه های ثبت شده (tokibo tohon) از دفتر قانونی ژاپن (houmukyoku) در دسترس است. این موضوع از مهم ترین مسائل حقوقی مرتبط با شرکت در مورد سرمایه، مدیران، آدرس ثبت شده و غیره را شامل می شود.
  • بیانیه میزان سود و زیان در این کشور
    این مورد باید در ژاپن وجود داشته باشد و باید توسط متخصصان حسابداری ژاپنی نوشته شده باشد یک شرکت جدید ممکن است دارای  فعالیت مالی قابل توجهی باشند.در صورتی که شما هم با مطالعه نموند مقاله سرمایه گذاری در ژاپن علاقه مند به گرفتن حق اقامت این کشور شدید و برای آشنایی با سایر روش های مهاجرت به این کشور دارای علاقه می باشد می توانید با مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  نظیر اقامت ژاپن و یا تحصیل در ژاپن به همراه بورسیهبه اطلاعات زیادی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *