مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

اقامت سوئیس از طریق خرید ملک

اگر شما به فکر زندگی کردن در کشور سوئیس هستید این امکان را دارید که خانه ای را برای خود در این کشور خریداری کنید ولی باید شرایط اقامت سوئیس از طریق خرید ملک را بدانید. مالک شخصی و خرید ملک در سوئیس جزء سخت ترین کار های دنیا نمی باشد و بیشتر از 60 درصد از مردمان این کشور در محل اقامت خود مستاجر هستند. امکان خرید در شهر های بازل و ژنو بیشتر از شهر های دیگر می باشد. رشد در منطقه شهری بیشتر از سال های اخیر می باشد. به همین دلیل زیاد شدن قیمت خانه و بازار ملک ها و خوابگاه ها دشوار تر شده است.

شرایط و قوانین خرید ملک در سوئیس

از سمت دیگر، بازار املاک رقابت زیادی دارد که صاحب خانه ها با هم ده ها طرح کاربردی برای اجاره هر یک ملک را دارند؛ تعداد زیادی از مردم به این دلیل خودشون به دنبال خونه می گردند. قیمت ملک در سوئیس بالا می باشد و فروش خانه به مدت یک سال طول می کشد و به صورت کلی با توجه به شرایط دیگر می توانید به دنبال خانه ای دیگر باشید.

شرایط اجاره خانه در کشور سوئیس

هنگامی که خرید خانه بهترین راه اقامت می باشد. بازار سوئیس اجاره بعضی از موارد را قبل از خرید خانه دریافت می کنند که قبل از تصمیم گیری در این کشور و خانه باید اطلاع داشته باشید.

آیا خارجی ها مجوز دارند که در کشور سوئیس خانه خریداری کنند؟

 1. اگر شما جزء اتحادیه اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا باشید و یا مجوز اقامت در سوئیس را دارا باشید و جزء ساکنان این کشورها باشید
 2. شما نوع مجوز c در کشور سوئیس را داشته باشید.
 3. شما نوع مجوز B در کشور سوئیس را داشته باشید. شما این امکان را دارید که با خرید ملک در این کشور زندگی کنید.

افرادی در این دسته بندی قرار می گیرند که مانند خارجی های مقیم کشور سوئیس نباشند، ساکنان خارجی بدون مجوز کار در سوئیس و یا کارمندان کوتاه مدت با مجوز کاری فصلی، این امکان را دارند که خرید ملک در سوئیس یک مجوز برای خرید بابت این کار لازم است. معیار های صادر شده اجازه از کانتونی به کانتون دیگر فرق دارد ولی اغلب به نفع متقاضیان می باشد .

زندگی به عنوان یک فرد مرزی: کار در سوئیس، زندگی در جای دیگر

کشور سوئیس کشوری کوچک می باشد که شهر های بزرگ مانند ژنو و بازل در این کشور است. قیمت ملک در اطراف شهر ارزان تر از مرکز شهر می باشد. اگر اجازه کار در سوئیس را به منظور یک فرد مرزی می باشد که در کشور فرانسه یا آلمان اقامت بگیرید.

یافتن ملک برای خرید در سوئیس

بسیاری از کشور ها بیشتر خدمات ملک در کشور سوئیس را به صورت اینترنتی خدمات می دهند. لیست ملک در تمامی روزنامه اصلی، مقالات تخصصی املاک، توسط خدمات ملک در خرید به صورت رایگان می باشد. رقابت برای صاحب خانه بسیار بالا می باشد. ملک هایی که برای فروش که گذاشته می شود اغلب از ملک های اجاره زود تر و راحت تر به فروش می رسد. یکی از مزایای این کار این است که به صورت همیشه برای ثبت نام بابت فروش یا خرید خانه در این محل این امکان را دارید که به املاک ها بسپرید و مراجعه کنید. در سال 2013 قانون جدیدی برای کشور سوئیس در نظر گرفته شد که خدمات املاکی بابت خرید زمین های کشاورزی، این امکان وجود دارد که برای خریداری و استفاده از کارگران کشاورزی را نشان داده می شود. این امکان محدودیت سخت و دشوار با ساخت و ساز های جدید دارد.

خرید یک خانه در سوئیس

بعد از آن که خانه جدید خود را دریافت کردید باید خانه را برای خرید نشان دهند و البته برای دریافت وام مسکن، توافق یر فروش و یک قرارداد دیگر را امضا کند. در کشور سوئیس برای انجام این فرآیند شما باید بیشتر از 3 ماه و یا حتی بیشتر از 3 ماه در این کشور حضور داشته باشید. شما باید 5 درصد بیشتر از قیمت خانه را در دست داشته باشید.

انتخاب ملک

در کشور سوئیس، برای بررسی قوی در ملک چنین چیزی وجود ندارد، ساخت و ساز در این کشور زیر نظر بررسی کیفیت نشان داده می شود. به هر حال کسی که فروشنده می باشد نیاز به این دارد که هر مشکلی یا مسئلی در مورد خانه را به شما بگوید و یک فرد با بررسی این امکان را دارد که به شما در ملک های قدیمی تر اطلاع دهد و این امکان باعث می شود که ارزش خانه بررسی شود.

وام مسکن در سوئیس

شما ابتدا باید وام مسکن را درخواست بدهید تا بتوانید از وام مسکن استفاده کنید. وام مسکن اغلب به صورت مستقیم به شخص درخواست کننده داده می شود. وام دهنده با توجه به ارزش ملک (با بررسی که صورت گرفته) این امکان را دارد که بگوید چه مبلغی به عنوان وام به شما بدهد. مبلغ وام اغلب 10 درصد به صورت نقدی و 20 درصد وام  را تحت نظر بانک مورد نظر می باشد. قیمت خرید خانه در شهر ژنو و زوریخ که گران ترین شهر های کشور سوئیس به حساب می آید می تواند گفت تقریبا یک خانه متوسط 800.000 یورو قیمت دارد.

خرید ملک در سوئیس

در کشور سوئیس، منتقل کردن اموال توسط یک نمایندگی رسمی، به شخص افسر عمومی متخصص این کار برای هر دو طرف خریدن و فروش الزام می باشد. خریدار این امکان را دارد در یک نمایندگی رسمی به روش خود کار های خوب را انجام دهد.

نمایندگی اسناد رسمی (دفتر اسناد رسمی) به صورت همیشه

 1. قرارداد انعقاد می کند
 2. بودجه خریدار را نگه می دارد.
 3. منتقل کردن مطالب رسمی و تکمیل خانه
 4. نام مالکیت را تغییر می دهد
 5. پروسه کاری و قانونی را انجام می دهد.
 6. بررسی قانونی و مشروع بودن معامله

هزینه نمایندگی اسناد رسمی

5 درصد از قیمت کل فروش خاته و هزینه های دفتر اسناد رسمی، به شرح زیر می باشد:

 • هزینه های دفتر اسناد رسمی 1 تا 0.2 درصد
 • مالیات منتقل کردن ملک 3.3.0 درصد
 • ثبت اسناد در دفتر ثبت ملک 1.5.1 درصد

لازم به ذکر است که کانتون، هزینه بین خریدار و فروشنده را تفکیک می کند ولی همیشه کانتون ها را به عهده خریدار می گذارند که اغلب سهم خریدار بیشتر می باشد. این هزینه ها اکثرا به طور صورت حساب کم می شود. اقامت سوئیس از راه خرید ملک، برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه این ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما به شما عزیزان با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرتی را پیشنهاد می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *