مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

یکی از روش های مهاجرت و اقامت به کشور سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس می باشد. کشور سوئیس به نام کنفدارسیون سوئیس در بخش اروپای غربی است. شهر برن پایتخت این کشور است. کشور سوئیس 26 ایالت دارد. که به هر کدام از آن کانتون گفته می شود. کشور سوئیس از لحاظ اقتصادی با ثبات است و کشور ثروت مندی می باشد و رتبه  ثروتمند ترین کشور را در کل جهان را به خود اختصاص می دهد.

قطب های اقتصادی کشور سوئیس زوریخ و ژنو هستند. در کشور سوئیس تنها کشوری است که به چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانی مسلط هستند. اما تعداد بیشتری به زبان آلمانی صحبت می کنند و کشور سوئیس کشور اروپایی نیست اما جزء تجارت آزاد اروپا می باشد.

در اقتصاد کشور سوئیس صنعت بانکداری، بیمه بسیار پیشرفته می باشد. کشور سوئیس کشوری زیبا و پر بازدید کننده است. شکلات، پنیر، ساعت، بانکداری، بیمه و آموزشگاه مالی در دنیا معروف است. کشور سوئیس شرکت های گسترده ای دارد که درآمد این شرکت ها زیاد می باشد.

اصول و شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

کشور سوئیس در قسمت تولیدات بسیار پیشرفته است. تولید در مواد شیمیایی، کالاهای بهداشتی، کالا های دارویی و ابزار های موسیقی می باشد. در این کشور بیشتر از 5 میلیون نفر به کسب و کار مشغول هستند. کشور سوئیس بازار کار منعطفی دارا می باشد و نرخ بیکاری در این کشور کم است. سطح زندگی و امید به زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد و مقدار حقوق و دستمزد برای کارکنان زیاد می باشد.

دریافت ویزای سرمایه گذاری در سوئیس

کار در کشور سوئیس باید مجوز کار کردن را دریافت کنید البته برای کشور های اروپایی نیاز به مجوز گرفتن نیست. برای مهاجرت به کشور سوئیس از راه ویزای کار، اول باید شهروندان کشور اروپایی به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند و سپس به دنبال کار یا کسب و کار باشند. باید در این مدت به صورت اینترنتی در کنسولگری ثبت نام کنند.

افراد غیر اروپایی باید برای دریافت ویزای کاری کشور سوئیس احتیاج به نامه تمکن مالی دارند و باید با دریافت مجوز اقامت در کشور سوئیس به سفارت کشور سوئیس بدهند و می توانند کار و زندگی را در این کشور را ادامه دهند. مهاجرت کاری به کشور سوئیس و دریافت اقامت کشور سوئیس را باید به افراد غیر اروپایی پیشنهاد شود که بتوانند ویزای کاری دریافت کنند. پیدا کردن شغل های گوناگون برای دریافت ویزای کاری سوئیس از راه تماس با کارفرما، تبلیغات موسسات سوئیسی، روزنامه ها، موسسات کاریابی امکان پذیر می باشد.

سرمایه گذاری در سوئیس

کارفرما هایی که تمایل دارند برای موسسات و شرکت خود افراد غیر اروپایی را استخدام کنند و کار فرما باید اثبات کنند که نیرو کار اروپایی برای کار مربوطه نبوده است و از نیروی غیر اروپایی استفاده کرده است. کسانی که تمایل دارند که کار باید از مدیران، متخصصان و کارگران با تجربه باشند و سوابق رابطه تجاری با کشور سوئیس ندارد باید از نیرو های غیر اروپایی استفاده کند و باید سوابق شغلی و مدرک لیسانس مربوط با کار مورد نظر باشند.

انواع مجوز کار در سوئیس

اجازه کار در کشور سوئیس به چهار دسته تقسیم می شود:

 1. اجازه L
 2. مجوز B
 3. مجوز C
 4. مجوز G

اجازه L

این اجازه به شرایط قرارداد کاری مربوط می شود که این امکان وجود دارد که شما تا یک سال دیگر تمدید کنید. این نوع مجوز به مدت کوتاه می باشد که شما می توانید تا مدت زمان یک سال در این کشور اقامت داشته باشید.

مجوز B

این نوع مجوز به شما این امکان را می دهد که تا یک سال به شما اقامت موقت می دهند. ولی این امکان را دارید که به صورت سالیانه زیادش کنید. این مجوز به صورت سهامی می باشد که به یک کارفرما مرتبط می باشد. اجازه های به صورت کانتون ها صادر می شود و به زندگی خود ادامه می دهید و این امکان را ندارید که از کانتون ها خارج شوید.

مجوز C

یک اجازه اقامت برای افرادی که در مدت 10 پیوسته در کشور سوئیس زندگی کرده اند، در خصوص شهروندان ایالت متحده آمریکا و کانادا به صورت 5 سال پیوسته در کشور سوئیس ساکن باشد.

مجوز G

یک مجوز اقامت برای افراد غیر اروپایی می باشد که در مناطق مرزی زندگی می کنند و مناطق مرزی در کشور سوئیس مشغول به کار هستند، اگر برای بیشتر کشورهای اروپایی که جزء کشور های اروپایی تجارت آزاد اروپا می باشند به صادر شدن این مجوز نیازی نیست.

مدارک لازم بابت ویزای سرمایه گذاری در سوئیس

 1. داشتن گذرنامه (پاسپورت) که معتبر باشد.
 2. دو عدد عکس واضح و پشت زمینه سفید
 3. رزومه شخصی
 4. فرم درخواست برای دریافت ویزای کاری کشور سوئیس باید پر شود.
 5. بین کارفرما و متقاضی باید قرارداد مشخص و دقیق منعقد شده باشد.
 6. گواهی و مدرک که اثبات کند که کار مد نظر در کشور سوئیس و کشورهای اروپایی که داشته باشد و نیرو کاری وجود نداشته باشد.
 7. کوپی از مدارک تحصیلی در دوره های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و ترجمه این مدارک
 8. کوپی از مدارک و مهارت های کاری

شرایط دانشجویان در دانشگاه های سوئیس

متقاضیان غیر اروپایی با تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس این امکان را دارید که هنگام تحصیل مجوز کار به صورت نیمه وقت را دارید. به عبارت دیگر این امکان را دارید که 10.20 و یا حتی 30 ساعت در یک هفته به کار مشغول باشید. شما با کار کردن به صورت نیمه وقت می توانید به هزینه های زندگی و تحصیل خود کمک کنید و بعد از فارغ التحصیل شدن تان به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید.

کارشناسان ارشد و وکلای حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر اساس شرایط شما، روش ها و راه  های مناسب و قانونی  را در مورد سرمایه گذاری در سوئیس خدمات می دهند. شما می توانید به صورت رایگان با مشاوران با تجربه ی ما در مورد مهاجرت و اقامت در تمامی کشور های اروپایی، کانادا، آفریقای جنوبی و… مشاوره تلفنی انجام دهید. کارشناسان ارشد ما از ابتدا تا اخر پروسه در کنار شما سروران خواهند بود.

Related Posts

5 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در سوئیس

 1. علی رضایی گفت:

  سرمایه گذاری در سوئیس شامل چه مواردی میشه؟

 2. قراری گفت:

  سلام. در مورد ثبت شرکت در سوئیس هم میگید. ممنون

 3. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد سرمایه گذاری در سوئیس تشکر می کنم اگه امکنش هست در مورد تحصیل دکترا در سوئیس هم مطلب بذارید

 4. leilakk گفت:

  پیشنهاد شما سرمایه گذاری در چه زمینه ای هست؟

 5. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خیلی خوبی بود.
  ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *