اقامت از طریق کار در ایسلند- مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی – پارس مهاجرت اقامت از طریق کار در ایسلند - مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی - پارس مهاجرت
مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ایسلند » اقامت از طریق کار در ایسلند
سفیران سروش سعادت

اقامت از طریق کار در ایسلنداقامت از طریق کار در ایسلند در بحث مهاجرت به ایسلند 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین اخذ ویزای کار ایسلند برای کار در ایسلند و همچنین موسسات کاریابی در ایسلند و یا لیست مشاغل مورد نیاز ایسلند برای مهاجرت کاری به ایسلند و یا اخذ ویزای کاری ایسلند یکی از مواردی است که افراد به شدت به دنبال آن هستند . اگر از طریق مهاجرت به ایسلند از طریق کار اقدام به مهاجرت به ایسلند کرده اید یا قصد اقدام دارید باید با موضوع اقامت از طریق کار در ایسلند برای اخذ اقامت ایسلند آشنایی پیدا نمایید .

اقامت از طریق کار در ایسلند

ما دراین مقاله سعی نموده ایم تمامی شرایط اقامت از طریق کار در ایسلند را برای شما عزیزان بازگونماییم  .برای اینکه ازجامع ترین اطلاعات کاردر ایسلند و همچنین مهاجرت کاری به ایسلند آگاه شوید با این مقاله همراه ما باشید  . شما با مطالعه این مقاله خواهید توانست به تخصصی ترین اطلاعات کاردر ایسلند پی برده و با بینش بازتری برای اقامت از طریق کار در ایسلند اقدام نموده. وراه اقامت از طریق کار در ایسلند را برای خود فراهم نمایید.

 

 

کار در ایسلند

اقتصاد کشور طی بحران بانکی در سال ۲۰۰۸ افت شدیدی داشت اما از آن زمان به بعد به لطف درآمد حاصل از گردشگری تا حد زیادی رونق یافته است. ایسلند با وجود اینکه جمعیت آن تنها در حدود ۳۳۰،۰۰۰ نفر است، در سال ۲۰۱۷ دو میلیون گردشگر داشته است. این رقم پنج برابر تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۰ است.

با توجه به گزارش روزنامه تایمز مالی ، بیش از یک سوم از مشاغلی که در پنج سال گذشته ایجاد شده است در زمینه گردشگری بوده است. افزایش محبوبیت ایسلند به عنوان مقصدی برای گذران تعطیلات به رشد اقتصادی در زمینه هایی مانند ساخت و ساز هتل منجر شده است، چرا که زیرساخت های کشور در حال حاضر در تلاش برای هماهنگی با هجوم مسافران خارجی است.

در عین حال، ایسلند همچنان وابستگی زیادی به صنعت ماهیگیری دارد، که ۴۰ درصد از صادرات آن را شامل می شود. انرژی زمین گرمایی و نیروی برق آبی، و همچنین ذوب آلومینیوم، نیز حائز اهمیت است، چرا که این کشور به تدریج به رشد بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین قبل از بحران باز می گردد.

با این حال، در این کشور در زمینه هایی مانند ساخت و ساز، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات و گردشگری کمبود مهارت وجود دارد.

برخی از سایت ها برای جستجوی کار در ایسلند عبارتند از:

  • EURES
  • Eurojobs
  • Jobs.is

اگر شما در ایسلند زندگی می کنید، روزنامه های محلی و اتحادیه های کارگری مکان های خوبی برای یافتن شغل هستند و همچنین می توان در آژانس های کاریابی ثبت نام کرد.

 

چگونه در ایسلند کار پیدا کنیم

با توجه به اداره کار ایسلند، بسیاری از مشاغل موجود در کشور هرگز در آگهی ها ذکر نمی شود. این بدان معنی است که شما باید درخواست های شغلی خود را به شرکت های مورد نظر خود ارسال کنید. از رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn برای ایجاد یک شبکه محلی و ارتباط با کارفرمایان آینده نگر استفاده کنید.

زمانی که فهرست مشاغل موجود باشد، شما معمولاً باید یک فرم درخواست آنلاین تکمیل کنید و یا رزومه خود را به همراه درخواست ارسال کنید. به طور کلی درخواست شما باید در صورت امکان به همان زبان موجود در آگهی استخدام نوشته شده باشد.

 

کار در ایسلند

پس از یافتن شغل و ورود به ایسلند باید کارهایی مانند ثبت نام برای دریافت شماره شناسایی (kennitala)، پرداخت مالیات، انتخاب صندوق بازنشستگی و یک اتحادیه کارگری و غیره را انجام دهید.

ثبت نام

هر فرد ساکن در ایسلند یک شماره شناسایی (kennitala) دارد. بدون آن شما امکان افتتاح حساب بانکی، اجاره DVD و یا ملاقات حضوری با دکتر وجود ندارد. اداره ثبت ملی (Thjodskra) به شما یک شماره شناسایی ایسلندی اختصاص می دهد. شما می توانید با مراجعه به اداره ثبت ملی، شهرداری، فرمانداری و یا دفتر رئیس پلیس برای دریافت شماره شناسایی ثبت نام کنید.

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید، همچنین باید اقامتگاه قانونی خود را به ایسلند منتقل کنید.

 

مجوز کار و اقامت

اگر شما اهل کشورهای شمال اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هستید، می توانید بدون اجازه کار در ایسلند کار کنید. با این حال، به دلیل تفاوت در معاهدات بین المللی تفاوت اندکی بین قوانین مربوط به شهروندان شمال اروپا و شهروندان از کشور های دیگر منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد.

  • شهروندان شمال اروپا: شهروندان شمال اروپا می تواند بدون هیچ مانعی به ایسلند نقل مکان کنند. اگر مدت اشتغال شما کوتاه تر از شش ماه است، شما می توانید در این مدت بدون انتقال اقامتگاه قانونی خود در ایسلند اقامت داشته باشید. با این حال، شما باید در اداره ثبت ملی برای دریافت شماره شناسایی ایسلندی (kennitala) ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقل مکان از کشورهای شمال اروپا به ایسلند می توانید به وب سایت HalloNorden مراجعه کنید. اگر قصد دارید برای بیش از شش ماه در ایسلند اقامت داشته باشید، باید به اداره ثبت ملی یا دفاتر عمومی دیگر مراجعه کنید. سپس آنها اقامتگاه قانونی شما را به ایسلند منتقل می کنند.
  • شهروندان منطقه اقتصادی اروپا: شهروندان منطقه اقتصادی اروپا نیز می توانند بدون هیچ مانعی به ایسلند نقل مکان کنند. اگر از طریق Ninukot کار پیدا کنید، حق دریافت مجوز اقامت خواهید داشت که توسط ادراه ثبت ملی صادر می شود.

مالیات

همه افرادی که در ایسلند اقامت دارند مشمول پرداخت مالیات بر درآمد هستند. برای دریافت اعتبار مالیاتی شخصی خود در برابر مالیات بر درآمد محاسبه شده، باید یک کارت مالیاتی از اداره درآمد داخلی (Rikisskattstjori) دریافت کنید. برای افرادی که برای kennitala ثبت نام نموده اند و برای بیش از سه ماه در ایسلند اقامت دارند، مدت کوتاهی پس از دریافت شماره شناسایی (kennitala) یک کارت مالیاتی ارسال می شود.

در سال ۲۰۱۰ نرخ مالیات بر درآمد ۳۷،۲۲٪ و اعتبار مالیاتی شخصی ۴۴٫۲۰۵ کرونای ایسلند در هر ماه بود.

بازار کار

بازار کار ایسلند طبق قوانین و قرارداد دستمزد بین کارفرمایان و سازمان کارکنان اداره می شود.

  • اتحادیه های کارگری: اتحادیه های کارگری نقش مهمی در حفاظت از منافع کارگران، ارائه اطلاعات در مورد نرخ دستمزد و دیگر حقوق موجود در قراردادهای پرداخت دستمزد ایفا می کنند. فعالیت های بسیاری از آنها گسترش یافته و شامل فعالیت های آموزشی، اجاره خانه های گذران تعطیلات برای اعضا و غیره می شود.
  • حق عضویت در اتحادیه: حق عضویت در اتحادیه توسط اتحادیه های کارگری تعیین می شود و معمولا ۱/۲ درصد از دستمزد کارکنان است. کارفرما همچنین هزینه بیماری کارکنان و کمک هزینه تعطیلات اتحادیه های کارگری را می پردازد که در قراردادهای دستمزد مشخص شده است. همه شرکت کنندگان در طرح Ninukot باید عضو اتحادیه های محلی خود باشند.
  • صندوق بازنشستگی: تمام کارگران در ایسلند باید یک صندوق بازنشستگی انتخاب کنند، که به آنان حقوق بازنشستگی و از کارافتادگی پرداخت می کند. کارفرما نیز به نمایندگی از کارکنان در این صندوق سهیم است و مسئول کسر سهمیه صندوق بازنشستگی از دستمزد کارکنان است. در سال ۲۰۱۰، با توجه به اکثر قراردادهای دستمزد سهم کارکنان در صندوق بازنشستگی ۴٪ و سهم کارفرما ۸٪ از دستمزد است.
  • مرخصی: تمام کارکنان در ایسلند حق بهره مندی از مرخصی را دارند. اگر شما برای یک کارفرما به مدت یک سال کار کنید، باید حداقل ۲۴ روز مرخصی داشته باشید، و یا درصد معینی از دستمزد خود را به جای آن دریافت کنید. برای کار در مزرعه این مقدار ۱۰ تا ۱۷ درصد از دستمزد است.

به پیش بینی رهبران اقتصادی و تجاری، ایسلند تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰،۰۰۰ کارمند خارجی نیاز دارد.

شیلات تنها یک نمونه از صنایع ایسلند به عنوان منبع اشتغال برای کارکنان غیر ایسلندی می باشد.

 

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا

اتباع منطقه اقتصادی اروپا / کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا برای زندگی در ایسلند زندگی به مجوز اقامت نیاز ندارند. تازه واردان از این کشورها به موجب ملیت خود می توانند بدون ثبت نام تا سه ماه، و یا در صورت جستجوی فعالانه برای کار تا شش ماه در ایسلند اقامت داشته باشند.

پس از این مدت، شهروندان منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا باید برای اقامت در ایسلند ثبت نام کنند، اما نیاز به ثبت درخواست برای مجوز اقامت نیست. آنها همچنین نیاز به درخواست برای مجوز کار ندارند.

یادگیری زبان ایسلندی برای برخی از مشاغل لازم است و به طور کلی یک امتیاز است.

کشورهای منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا عبارتند از: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و انگلستان.

دیگر افرادی که نیاز به مجوز اقامت ندارند، شامل فرزندان والدین ایسلندی، و همسران و شرکای ثبت نام شده و شهروندان ایسلندی می شود.

 

شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا

تازه واردان از کشورهای غیر از ۳۲ کشور موجود در فهرست بالا باید برای مجوز کار و اقامت به طور رسمی در خواست دهند، در صورتی که مایل به اقامت در ایسلند برای بیش از سه ماه و اشتغال با حقوق باشند.

به عنوان مثال، شهروندان ایالات متحده آمریکا، برای اقامت در ایسلند به مدت طولانی تر از سه ماه به مجوز اقامت و کار نیاز دارند.

مجوز کار برای شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا توسط اداره کار صادر می شود.

ثبت درخواست برای مجوز کار و صدور آن باید قبل از نقل مکان به ایسلند انجام شود. مجوز کار با توجه به شرایط حرفه ای مختلف صادر می شود.

اداره مهاجرت تنها بر اساس مجوز کار صادر شده توسط اداره کار می تواند بر اساس اشتغال به مهاجرین مجوز اقامت اعطا کند.

اداره کار یک فهرست از آژانس های کاریابی موقت ارائه نموده است. پورتال تحرک شغلی اتحادیه اروپا EURES نیز شامل آگهی های فرصت های شغلی در ایسلند می شود.

این متن خلاصه کوتاهی از برخی از قوانین اصلی حاکم بر زندگی و کار در ایسلند است. برای جزئیات بیشتر لطفاً به وب سایت اداره مهاجرت و اداره کار ایسلند مراجعه کنید.جهت اقامت از طریق کار در ایسلند و همچنین ویزای کار ایسلند و پیدا کردن کار در ایسلند از ماه ها قبل از اقامت از طریق کار در ایسلند شروع به جست و جوی کار در محیط های مجازی نمایید تا شانس پیدا کردن کار بیشتری داشته باشید و به اخذ اقامت ایسلند برسید .

 

به این پست امتیاز دهید


سفیران سروش سعادت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *