مهاجرت تحصیلی استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا

کشور استرالیا دارای دانشگاههای بسیاری می­باشد که اکثر این دانشگاهها دارای رتبه های جهانی می­باشند. شرایط اعزام دانشجو به استرالیا بگونه ای است که دانشجویان زیادی را علاقمند به تحصیل در این کشور می­نماید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی در زمینه مهاجرت تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می­دهند. استرالیا کشوری در نیمکره جنونی کره زمین است که از شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی برخوردار است. این کشور جاذبه های طبیعی بسیاری دارد که هر ساله توریستان زیادی با اخذ ویزای توریستی استرالیا به این کشور سفر می­نمایند.

شرایط اقتصادی، اجتماعی و استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالا است و اکثر افراد علاقمند به زندگی کردن در این کشور پهناور می­باشند. افراد از راههای مختلفی به کشور استرالیا مهاجرت می­نمایند از جمله مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری – مهاجرت از طریق ازدواج و تولد و …. اما دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل کشور استرالیا را انتخاب نموده اند می­بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند تا بتوانند به این کشور سفر نمایند.

استرالیا دانشگاههای دولتی و خصوصی بسیاری دارد که برخی از آنها معروف به دانشگاههای بین المللی هستند و سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را پذیرش می­نمایند. مردم در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می­کنند و همچنان تدریس در دانشگاهها نیز به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. از مهمترین شهرهای دانشجویی در کشور استرالیا ملبورن- ادلایت- سیدنی- بریسبن و پرت را می­توان نام برد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای استرالیا

در کشور استرالیا دولت هیچ دخالتی به پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاههای این کشور را ندارد و دانشگاهها بطور مستقل در این زمینه عمل می­نماید. با اینحال دانشجویان می­بایست بطور مستقیم درخواست تحصیل خود را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال نماید. دانشگاههای این کشور مدارک تحصیلی دانشجو را بررسی نموده و در صورت موافقت برای وی نامه پذیرش تحصیلی ارسال خواهد شد.

تحصیل در دانشگاههای کشور استرالیا بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان می­باید سالانه شهریه تحصیلی خود را به دانشگاه پرداخت نماید. شهریه تحصیلی در دانشگاههای کشور استرالیا بسته به رشته تحصیلی دانشجو متفاوت است. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا طرفداران زیادی دارد اگرچه شهریه تحصیلی در این رشته نسبت به رشته هایی همچون علوم انسانی بالاتر است.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی استرالیا

در مبحث شرایط اعزام دانشجو به استرالیا می­بایست بیان شود که اخذ ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت است. بدین معنا که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا را دارند می­باید ویزای موقت از شعبه فرعی 573 را اخذ و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را دارند باید ویزای شعبه فرعی 574 را دریافت نمایند.

همچنان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به ملیت دانشجویان نیز بستگی دارد. دانشجویان برخی از کشورها از جمله نیوزلند جهت تحصیل در کشور استرالیا نیازی به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ندارند و می­توانند بدون اخذ ویزای تحصیلی به این کشور جهت ادامه تحصیل سفر نمایند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاههای استرالیا کمی دشوار است و اکثر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترا می­باشد. البته بورسیه هایی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز وجود دارد که دارای شرایطی همچون:فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای معتبر- دارا بودن معدل بالا در دوره­ی کارشناسی می­باشد.

بررسی پزشکی بیمه سلامت جهت ویزای دانشجویی استرالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاههای استرالیا را دارند می­بایست گواهی پزشکی که اصطلاحاً به پاکت سلامت معروف است مبنی بر سلامت خود را نیز به سفارت این کشور ارائه نمایند. دانشجویان محلی استرالیا و دانشجویان کشورهایی همچون نروژ و بلژیک نیازی به ارائه پاکت سلامت ندارند. پاکت سلامت دانشجویان باید به تأیید 5 اداره در استرالیا برسد. این پنج اداره عبارتند از مدیریت سلامت استرالیا- BUPA استرالیا- MediBank خصوصی-OSHC  جهانی و دسته OSHC  می­باشند. هزینه دریافت این بیمه 437 دلار استرالیا و دارای یکسال اعتبار می­باشد.

اعزام دانشجو به استرالیا

همانطور که بیان نمودیم دانشجویان جهت ادامه تحصیل در دانشگاههای استرالیا می­باست ابتدا درخواست ادامه تحصیل به دانشگاههای این کشور را نمانید. دانشجویان سطح یک بصورت آنلاین مدارک تحصیلی خود را در اختیار دانشگاه مورد نظر خود قرار می­دهند اما دانشجویان سطح 2 الی 4 می­بایستی تمامی مدارک تحصیلی خود را از طریق پست به سفارت استرالیا ارسال نمایند.

دانشجویان علاوه بر ارسال مدارک خود باید فرمی بنام A157 را تکمیل و به همراه 4 قطعه عکس به اداره مربوطه تحویل نماید. در ضمن دانشجویان باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه و پس از آن ارسال نمایند. دانشجویان در کشور استرالیا اجازه انجام کار ضمن تحصیل در این کشور را نیز دارند. این دانشجویان می­توانند به مدت 20 ساعت در هفته به انجام کار بپردازند.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی در استرالیا چگونه است؟

دانشجویانی می­توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایند که موافقت دانشگاه مورد نظر خود را نسبت به درخواست ادامه تحصیل دریافت نمایند. موافقت دانشگاه بمعنای ثبت پذیرش اولیه دانشجو در دانشگاه می­باشد. این موافقت دانشگاه ممکن است بصورت کدی آنلاین و یا گواهی ثبت پذیرش باشد.

که دانشجوی مورد نظر با ارائه کد مربوطه به سفارت استرالیا در کشور مبدأ خود می­تواند جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید. برای دانشجویان این امکان وجود دارد که پس از اخذ ویزای تحصیلی رشته تحصیلی خود را تنها در همان مقطع تغییر دهند. در این صورت امکان درخواست ویزای جدید برای دانشجو وجود خواهد داشت. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاهی های لازم در این زمینه را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

اثبات تمکن مالی استرالیا چگونه است؟

یکی دیگر از شرایط اعزام دانشجو به استرالیا اثبات تمکن مالی دانشجویان است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید با ارائه مدارکی توانایی مالی خود را برای تحصیل در استرالیا اثبات نمایند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بایستی دارای توانایی مالی، حداقل در سال اول تحصیلی خود برای تأمین هزینه های زندگی در استرالیا باشند. بطور متوسط دانشجویان باید دارای سرمایه ای معادل 13000 دلار آمریکا برای تأمین هزینه های زندگی دانشجویی خود در استرالیا باشند.

اثبات مهارت های زبانی در استرالیا چگونه است؟

دانشگاههای کشور استرالیا یکی دیگر از شرایط اعزام دانشجو به استرالیا را مهارت های زبان انگلیسی اعلام نموده اند. بدین منظور دانشگاههای این کشور قبل از ورود د انشجویان به دانشگاه از آنها آزمونی مبنی بر اثبات مهارت زبانی آنان اخذ می­نمایند.

دانشجویان در زمینه اعزام دانشجو به استرالیا با سوالات متعددی روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا وجود دارد؟
  • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری استرالیا تبدیل نمایند؟
  • آیا دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می­توانند با اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه اعزام دانشجو به استرالیا می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *