اروپا

اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

همه ساله دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی در اروپا به کشورهای مختلف اروپایی مهاجرت می­نمایند. کیفیت های آموزشی دانشگاه های اروپا در سطح بالایی قرار داشته و دانشجویان با اتمام تحصیلاتشان در اروپا دغدغه ای برای یافتن و انجام کار نخواهند داشت. زیرا اکثر دانشگاه های اروپایی معتبر بوده و می­توان گفت تحصیل در این دانشگاه ها موجب آینده شغلی دانشجویان می­گردد. دانشگاه های اروپا هریک شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو قرار داده اند. برخی آزمون های ورودی و برخی دیگر نمرات مدرک زبان از جمله شرایط پذیرششان می­باشد. صدور ویزای تحصیلی در اروپا تنها در صورتی امکان پذیر است که افراد موافقتنامه تحصیلی از دانشگاه های اروپا را دریافت نموده باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت روند گام به گام پذیرش در دانشگاه های اروپا را به متقاضیان تحصیل در اروپا ارائه نموده و آنان را در تمامی مسیر یاری و راهنمائی خواهند نمود.

کشورهای اروپایی دوره ها و رشته های متنوعی را به دانشجویان به چند زبان ارائه می­نمایند و دانشجویان با استفاده از این فرصت می­توانند در طول دوره تحصیلی خود در اروپا از مهارت زبان دیگری نیز برخوردار گردند. تحصیل در اروپا علاوه بر تضمین آینده شغلی دانشجویان از مزایای دیگری همچون اقامت اروپا- تحصیل در برترین دانشگاه های جهان و آموزشی مقرون به صرفه را نیز بهمراه دارد. اگرچه هزینه های تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی ممکن است گران باشد، اما راههایی برای کاهش این هزینه ها وجود دارد.

اخذ پذیرش تحصیلی در اروپا

متقاضیان برای ادامه تحصیل در اروپا ابتدا باید دانشگاه های مورد نظر خود را انتخاب نموده و با ارسال درخواست خود تقاضای پذیرش خود را به دانشگاه های اروپایی بنمایند. دانشگاه های مورد نظر نیز با توجه به شرایط پذیرش خود مدارک متقاضیان را بررسی و در صورت تأیید نامه ای مبنی بر موافقت خود به دانشجویان ارسال می­نمایند. پس از آن دانشجویان می­توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی در اروپا اقدام نمایند. ویزای تحصیلی در اروپا در واقع سندی برای ورود دانشجویان به کشورهای اروپایی است که دانشجویان با استفاده از این ویزا اجازه انجام کار ضمن تحصیل و تردد به دیگر کشورهای عضو شینگن را نیز خواهند داشت.

دانشگاه های اروپا قدمتی دیرینه در آموزش دارند و قدیمی ترین دانشگاه های جهان در این قاره واقع شده است. از مهمترین شرایط تحصیل در دانشگاه های اروپا ارائه مدرک زبان انگلیسی می­باشد. البته برخی از دانشگاه های اروپایی جهت جذب دانشجویان بین المللی دوره های مهارت زبان را برای دانشجویانی که از این مهارت برخوردار نیستند، برگزار می­نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در اروپا

دانشجویان پس از دریافت موافقت دانشگاه های اروپایی نسبت به ادامه تحصیل در اروپا، می­توانند به سفارت کشور مورد نظر مراجعه و تقاضای ویزای تحصیلی در اروپا را بنمایند. اگر چه ممکن است مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا در کشورهای مختلف این قاره کمی با یکدیگر متفاوت باشد، اما ارائه مدارک عمومی زیر جهت اخذ ویزای تحصیلی در اروپا لازم و ضروری است:

  • پاسپورت معتبر
  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی در اروپا
  • گواهی سلامت پزشکی دانشجو
  • ارائه مدارک تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • مدارک تحصیلی دوره های قبلی
  • مدرک زبان
  • مدارک هویتی

مدت زمانی که طول می­کشد تا ویزای تحصیلی در اروپا صادر گردد، بسته به کشورهای اروپایی متفاوت است. اما بطور طبیعی صدور ویزای تحصیلی در اروپا در کشورهایی که بیشترین پذیرش دانشجو را دارند، بیشتر طول خواهد کشید. لازم به ذکر است دانشجویان امکان مهاجرت تحصیلی بهمراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز خواهند داشت. در این صورت اخذ ویزای همراه نیز برای اعضای خانواده متقاضی لازم و ضروری است.

ویزای تحصیلی آلمان

یکی از راههای مهاجرت به آلمان تحصیل می­باشد. با توجه به کیفیت های آموزشی و شرایط بسیار مناسب زندگی در آلمان اخذ ویزای تحصیلی آلمان طرفداران زیادی دارد. از طرفی تحصیل در دانشگاه های آلمان بصورت رایگان است و تنها دانشجویان با پرداخت هزینه بسیار کمی بابت ثبت نام و کارت دانشجویی براحتی می­توانند در این کشور به تحصیل بپردازند. از طرفی دانشجویان در آلمان اجازه انجام کار ضمن تحصیل را خواهند داشت، که این امر باعث می­شود دانشجویان تا حدودی هزینه های زندگی شان در این کشور را پوشش دهند. دانشجویان با ارائه مدارک لازم به سفارت آلمان در کشور مبدأ خود می­توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. این ویزا در ابتدا دارای 3-4 ماه اعتبار است که  دانشجو پس از ورود به آلمان امکان تمدید اعتبار آن را متناسب به طول مدت تحصیل خود در این کشور خواهد داشت.

ویزای تحصیلی انگلستان

همانطور که می­دانید دانشگاه های انگلستان از برترین دانشگاه های جهان هستند که سالانه دانشجویان زیادی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام می­نمایند. در مقابل هزینه های تحصیل در این کشور نسبتاً گران است. البته دانشگاه های انگلستان بورسیه ها و کمک هزینه هایی را جهت حمایت از دانشجویان اعطا می­نمایند، که از این طریق دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل رایگان در انگلستان را خواهند یافت. ویزای تحصیلی در اروپا در کشور انگلستان طبق سیستم امتیاز دهی است و دانشجویان با ارائه مدارک لازم می­توانند نسبت به کسب امتیاز لازم اقدام نمایند. تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بصورت آنلاین انجام می­پذیرد و صدور این ویزا معمولاً بمدت 3 ماه طول خواهد کشید. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، تا قبل از شروع کلاسها ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نموده باشند.

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در کشور اتریش همانند آلمان بصورت رایگان است و این دو کشور از معدود کشورهایی هستند که شرایط تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند. دانشجویان پس از پذیرش از دانشگاه های اتریش با ارائه مدارکی که در بخش های قبل بیان نمودیم، می­باید به سفارت اتریش مراجعه نموده و درخواست ویزای تحصیلی اتریش را بنمایند. لازم به ذکر است دانشجویان بهنگام مراجعه به سفارت این کشور تمامی مدارک تحصیلی خود را بهمراه داشته باشند.

صدور این ویزا بمدت 18 ماه پس از ثبت درخواست طول خواهد کشید. دانشگاه های اتریش نیز امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است و دانشجویان پس از پایان تحصیلاتشان امکان اخذ اقامت دائم اتریش را با یافتن و انجام کار در این کشور خواهند داشت. دانشجویان عزیز جهت اخذ ویزای تحصیلی در اروپا می­توانند با راهنمائی های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مدت زمان کمتری نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در اروپا اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *