مهاجرت به کشور استرالیا

اخذ تابعیت استرالیا

شرایط اخذ تابعیت استرالیا

کشور استرالیا به دلیل برخورداری از شرایط مناسب با رنکینگ بالای کیفیت زندگی، مهاجران زیادی را برای اخذ تابعیت استرالیا به خود جذب می کند. با توجه به اینکه کشور استرالیا در سال های اخیر اجازه اقامت و اخذ تابعیت به متقاضیان خارجی را کمتر کرده است، اما هنوزه به عنوان یکی از بهترین کشور های مهاجر پذیر با سطح بالا امنیت شهروندی برخوردار است.

هرساله متقاضیان زیادی از طریق اقدام به اخذ اقامت از همه شرایط موجود، اقامت از طریق ویزای تحصیلی، از طریق سرمایه گذاری، از طریق ویزای کاری، مالکیت زمین، برند و شرکت استفاده میکنند تا تضمین آینده ای روشن برای زندگی مسلماً بهتری نسبت به سایر کشور های جهان سوم و حتی بیشتر کشور های اروپایی ایجاد کنند. سیر اخذ تابعیت استرالیا از طریق موارد ذکر شده به صورت دوره های بلند و کوتاه مدت میسر میشود. به طور مثال برای اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی در سال 2019، در ابتدا میبایست تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع تحصیلی اقدام شده گذرانده و در صورت اتمام ویزای مدت دار آن را تمدید کرده و به طور پیوسته به اقامت دائم، کسب شهروندی و تابعیت کشور استرالیا رسید. موسسه سفیران سروش سعادت با حضور مشاوران خبره که به طور اختصاصی در حوزه تابعیت در کشور استرالیا فعالیت دارند، شمارا در مسیر اخذ تابعیت این کشور قرار میدهند.

راه های مهاجرت به کشور استرالیا

متقاضیان می توانند از طریق راه های متفاوت و با توجه به شرایط خود به کشور استرالیا مهاجرت کنند. این راه های مهاجرت همگی قانونی می باشند و مورد تایید کشور استرالیا می باشند. در سال های اخیر برخی از افراد به دلایل گوناگونی مهاجرت قاچاقی به استرالیا را انتخاب می کنند که این راه غیر قانونی بوده و مورد تایید نمی باشد.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند، تابعیت دو گانه، تقاضا و استثناعات در اخذ تابعیت استرالیا بپردازیم.

تولد فرزند در کشور استرالیا

اعطا تابعیت در سراسر دنیا بر اساس سیستم خون، سیستم خاک و یا از طریق هر دو آن ها به فرد اعطا می گردد. در کشور پهناور استرالیا افراد از طریق سیستم خاک و سیستم خون تابعیت کسب می نمایند. یعنی اگر فرزندی با والدینی از تابعیت کشور های دیگر یا دارا بودن تابعیت کشور استرالیا در خاک استرالیا متولد شود تابعیت این کشور را دریافت می نماید.

اگر طفلی از پدر و مادری با تابعیت این کشور متولد شود نیز بر اساس سیستم خون تابعیت استرالیا را دریافت می نماید. تا قبل از سال 1949 م. افرادی که تابعیت کشور های تحت استعمار بریتانیا کبیر را داشتند می توانستند تابعیت استرالیا را دریافت نمایند. اگر حداقل یکی از والدین فرزند تابعیت این کشور را داشته باشند و فرزندشان در خاک استرالیا متولد شود والدین باید تا قبل از سن 18 سالگی فرزند اقدامات لازم جهت دریافت تابعیت این کشور را انجام دهند. اگر والدین فرزند تا قبل از سن 18 فرد فوت نمایند قیم فرد باید اقدامات لازم را برای دریافت تابعیت طفل انجام دهد.

اخذ تابعیت بر اساس تقاضا

افرادی با شرایط زیر می توانند اقدامات لازم جهت اخذ تابعیت استرالیا را انجام دهند.

 • افرادی که سن آن ها کمتر از هجده سال بوده و دارای اقامت دائم کشور استرالیا می باشند. این افراد باید به صورت مداوم در کشور استرالیا اقامت داشته باشند همچنین باید به زبان انگلیسی مسلط باشند؛
 • متقاضیان باید در طی مدت 5 سال حداقل به مدت دو سال و به صورت مداوم در کشور استرالیا اقامت داشته باشند، این افراد باید به مدت 2 سال قبل از ارائه مدارکشان در کشور استرالیا اقامت داشته باشند؛
 • اگر افرادی فرزندی را به فرزند خواندگی قبول کنند، فرزند برای دریافت تابعیت باید شرایطی را داشته باشد: سن فرزند باید کمتر از هجده سال باشد، طفل باید خارجی باشد، حداقل یکی از والدین فرد که او را به فرزند خواندگی پذیرفته اند تابعیت کشور استرالیا را داشته باشد. همان طور که گفته شد یکی از راه های اخذ تابعیت استرالیا فرزند خواندگی می باشد.

اخذ تابعیت استرالیا

طبق قوانین جدید وضع شده در کشور استرالیا افرادی که از تاریخ 1 / جولای / 2007 اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت کرده باشند لازم است به طور قانونی اقامت در کشور استرالیا را دریافت کرده باشند. این افراد باید قبل از ارائه درخواست به مدت چهار سال در این کشور اقامت داشته باشند. افراد نباید بیشتر از 1 سال خارج از این کشور اقامت داشته باشند، متقاضیان باید حداقل 1 سال قبل از ارائه درخواست اقامت مستمر در استرالیا داشته باشند. این افراد نباید در 4 سال گذشته به صورت غیر قانونی وارد کشوری شده باشند. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه این امکان برای شما وجود دارد تا از کارشناسان مجرب موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره های رایگان دریافت نمایید.

استثناعات در اخذ تابعیت

در برخی از موارد برای اعطا تابعیت در این کشور استثناعاتی در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • کسب تابعیت برای افرادی که والدینشان از شهروندان سابق این کشور بوده اند
 • اعطا تابعیت به سربازان سابق کشور استرالیا
 • افرادی که توسط شهروندان کشور استرالیا به فرزند خواندگی قبول می شوند
 • همسر افرادی که تابعیت این کشور را دارند می توانند تابعیت استرالیا را دریافت نمایند
 • افرادی که در کشور استرالیا متولد می شوند و تابعیت سایر کشور ها را ندارند

تابعیت دو گانه

در قوانین جدید اعطا تابعیت در کشور استرالیا، این کشور تابعیت دو گانه را نمی پذیرد، البته می تواند گفت به دلیل مجبور نکردن افراد به لغو تابعیت کشور قبلی خود تا حدودی این کشور تابعیت دو گانه در این کشور را پذیرفته است.

لغو تابعیت استرالیا

ممکن است افراد با داشتن شرایط زیر تابعیت کشور استرالیا را از دست بدهند.

 • اگر شهروند این کشور به سایر کشور های دنیا مهاجرت کرده و تابعیت کشور های دیگر را دریافت نماید
 • افرادی که از طریق ارائه مدارک تقلبی تابعیت این کشور را به دست می آورند تابعیتشان لغو خواهد شد
 • اگر فردی به صورت ارادی تابعیت در کشور استرالیا را ترک نماید

مزایا اخذ تابعیت کشور استرالیا

افرادی که تابعیت کشور استرالیا را دریافت می نمایند از مزایایی برخوردار می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • این افراد اجازه شرکت در رای گیری های کشور استرالیا را دارند
 • این افراد می توانند بعد از گذشت زمان و رعایت قوانین پاسپورت کشور استرالیا را دریافت نمایند
 • متقاضیان می توانند در شرکت های دولتی این کشور مشغول به کار شوند
 • حق تولد فرزندانشان در کشور استرالیا و اعطا تابعیت به فرزندان
 • حق شرکت در انتخابات دولتی کشور استرالیا و ….

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان مشاوره های رایگان در نظر گرفته تا افراد بتوانند از طریق راه های قانونی و با توجه به شرایطشان به این کشور مهاجرت نمایند و تابعیت این کشور را به دست آورند. در این مقاله سعی شد مطالب مختصری در رابطه با اخذ تابعیت استرالیا در اختیار متقاضیان قرار داده شود برای مطالعه بیشتر در رابطه با مهاجر به این کشور مقاله شرایط مهاجرت به استرالیا  را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *