مهاجرت به کشور مالتا

اخذ اقامت مالتا

اخذ اقامت مالتا

راه های متفاوتی برای اخذ اقامت مالتا وجود دارد که ما در این مقاله به تشریح این راه ها خواهیم پرداخت. کشور مالتا به عنوان یک جزیره کوچک با شهرهایی کوچک و جمعیت کم، رفته رفته به یکی از مهم ترین مقاصد مهاجران تبدیل می شود. آسان تر بودن صدور ویزا از طرف دولت مالتا یکی از مهم ترین دلایل صعودی بودن روند مهاجرت به این کشور است. به همین دلیل ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم گرفته ایم تا مهم ترین روش های اخذ اقامت مالتا را بیان کنیم.

درباره مالتا

کشور مالتا یا جمهوری مالت، با مساحتی بالغ بر 316 کیلیومتر مربع، دهمین کشور کوچک جهان است. در حقیقت می توان گفت که مالتا یک جزیره کوچک در قلب دریای مدیترانه است و جمعیتی 450 هزار نفره دارد. امروزه زیبایی این کشور سبب جذب هرچه بیش تر مهاجران توریستی به این کشور شده است.

اخذ اقامت مالتا

تاریخچه مالتا

کشور مالتا تا 1964 مستعمره کشورهای مختلفی نظیر فرانسه، انگلستان، دانمارک و ایتالیا بوده است اما سرانجام استقلال خود را اعلام کرد و در سال 1974 به یک جمهوری تبدیل شد. این کشور از سال 2004 نیز به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته  شد.

آب و هوای مالتا

کشور مالتا به دلیل قرار گیری در دریای مدیترانه از آب و هوای بسیار معتدلی برخوردار است. می توان اشاره کرد که میزان بارندگی در این کشور بسیار زیاد است و دمای هوا به طور میانگین در این کشور 12 تا 23 درجه در طول سال متغیر است.

اقتصاد مالتا

مالتا یکی از پر درآمد ترین کشور های جهان از دید بانک جهانی است. تولید ناخالص 12 میلیارد دلاری و رشد 3% آن در سال 2018 نشان از پویایی اقتصاد این کشور است. اقتصاد این کشور بر مبنای خدمات پایه ریزی شده است و نقش صنعت و کشاورزی در اقتصاد این کشور کمتر از 15% است.

اقامت در مالتا

چنانچه گفته شد، روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور مالتا و اقامت در آن وجود دارد. به دلیل تلاش کشور مالتا برای توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف، مهاجران خارجی که توانایی مناسبی در بهبود شرایط این کشور داشته باشند، می توانند به سادگی موفق به اخذ اقامت مالتا شوند.

روش های اقامت در مالتا

برای اخذ اقامت مالتا شما می توانید از روش های مختلف قانونی استفاده کنید. اقامت شما در کشور مالتا می تواند به صورت موقت یا به صورت دائم باشد. در زیر برخی از مهم ترین روش های اخذ اقامت مالتا را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • اقامت از طریق تحصیل
  • اقامت از طریق کار
  • اقامت از طریق پناهندگی
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت از طریق کارآفرینی
  • اقامت از طریق ازدواج
  • اقامت موقت در مالتا

اقامت از طریق تحصیل

یکی از روش هایی که به کمک آن می توانید به اخذ اقامت مالتا دست پیدا کنید، ادامه تحصیل در این کشور است. شما می توانید با تحصیل در کشور مالتا به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید. تحصیل در کشور مالتا از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیست و تنها دانشگاه مالتا از کیفیت نسبتا مناسبی برخوردار است. شما می توانید با مطالعه مقاله «تحصیل در مالتا» اطلاعات بیش تری در زمینه تحصیل در این کشور، هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور بدست آوردید.

اقامت از طریق کار

یکی دیگر از روش هایی که به کمک آن اخذ اقامت مالتا ممکن می شود، یافتن یک شغل مناسب در این کشور است. اقامت در کشور مالتا با کمک ویزای کار یکی از ایمن ترین روش هایی است که می توانید به کمک آن در مالتا بمانید. شما می توانید با مطالعه مقاله «موسسات معتبر کاریابی در مالتا» از شرایط کار در این کشور و همچنین مهم ترین موسساتی که به شما کمک خواهند کرد تا شغل مناسبی بیابید باخبر شوید.

اقامت از طریق پناهندگی

افرادی که دلایل قانع کننده ای برای دریافت پناهندگی در کشور مالتا داشته باشند، می توانند با ارائه مدارک خود، اقامت دائم این کشور را بدست آورند. پناهندگی روشی است که باید همواره به عنوان آخرین گزینه ممکن مورد توجه قرار گیرد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیحات تکمیلی خود در این رابطه را در مقاله «اخذ اقامت مالتا از طریق پناهندگی» ارائه کرده اند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

از جمله مهم ترین روش هایی که به کمک آن امکان اخذ اقامت مالتا افزایش پیدا می کند، سرمایه گذاری در این کشور است. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که به صورت کامل در مقاله «اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا» به تشریح آن پرداخته ایم.

اقامت از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در کشور مالتا یکی از بهترین راه اخذ اقامت مالتا است. شما در صورتی که موفق به ایجاد فرصت شغلی در این کشور شوید، می توانید برای یک مدت 5 ساله در این کشور اقامت موقت داشته باشید و سپس آن را به یک اقامت دائم تبدیل کنید.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یکی از شهروندان کشور مالتا ازدواج کنید، می توانید همراه با همسر خود در خاک این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که 5 سال از اقامت موقت شما به دلیل ازدواج گذشته باشد، می توانید اقامت خود در این کشور را دائمی کنید. در این صورت این امکان برای شما بوجود می آید تا در صورت دارا بودن شرایط مشخص شده، تابعیت کشور مالتا را نیز بدست آورید.

اقامت موقت در مالتا

شما همچنین می توانید به صورت موقت اقامت کشور مالتا را نیز بدست آورید و این اقامت معمولا 90 روزه است. بسیاری از افرادی که به عنوان توریست راهی این کشور می شوند، می توانند تا 90 روز در این کشور بمانند. همچنین افراد می توانند به منظور درمان به صورت موقت در کشور مالتا بمانند. ویزای تحصیلی 90روزه نیز از دیگر ویزاهایی است که می توان به کمک آن اقامت این کشور را بدست آورید. نوع دیگر اقامت موقت در کشور مالتا برای افرادی فراهم می شود که از طریق شرکت ها یا موسسات برای ارائه سمینار یا تدریس دعوت می شوند.

کلام پایانی

ما در این مقاله روش های مختلف اخذ اقامت مالتا را تشریح کردیم و روش دستیابی به آن را بیان کردیم. این شما هستید که مشخص خواهید کرد از چه روشی تمایل به مهاجرت به این کشور دارید. با این وجود مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با توجه به شرایط شما، بهترین شیوه مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *