مهاجرت به کشور مالتا

اخذ اقامت مالتا

اخذ اقامت مالتا

خوب است از طرقی که برای اخذ اقامت مالتا وجود دارد پیش از مهاجرت باخبر باشیم تا بتوانید با آگاهی کامل جهت مهاجرت اقدام نمایید. در این مقاله به تشریح راه های اخذ اقامت خواهیم پرداخت. کشور مالتا به عنوان یک جزیره کوچک با شهرهایی کوچک و جمعیت کم، رفته رفته به یکی از مهم ترین مقاصد مهاجران تبدیل می شود. این جزیره زیبا در قاره اروپا و جنوب ایتالیا واقع است. مساحبت کمی دارد و از 9 جزیره تشکیل شده است. والتا پایتخت و بزرگترین جزیره کشور مالتاست. ممکن است ابهامات بسیاری در مورد اخذ اقامت در مالتا وجود داشته باشد. سوالاتی چون:

 • شرایط کشور مالتا برای مهاجرت چگونه است؟
 • روش های اخذ اقالمت مالتا چگونه است؟
 • ساده ترین و در دسترس ترین روش برای اخذ اقامت مالتا کدام روش است؟

در سال های اخیر متقاضیان مهاجرت به مالتا از راه های گوناگونی خود را به این کشور رسانده اند. هرکدام از روش های مهاجرتی باتوجه به شرایط این کشور الزامات خاص خود را دارد. بهتر است پیش از هرگونه تصمیم گیری تمامی روش هارا بررسی نموده نزدیکترین روش به شرایط انتخاب گردد. به همین دلیل مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به تشریح این موضوع پرداخته اند.

اینفوگرافی اقامت ماتا

درباره مالتا

کشور مالتا یا جمهوری مالت، با مساحتی بالغ بر 316 کیلیومتر مربع، دهمین کشور کوچک جهان است. در حقیقت می توان گفت که مالتا یک جزیره کوچک در قلب دریای مدیترانه است و جمعیتی 450 هزار نفره دارد. امروزه زیبایی این کشور سبب جذب هرچه بیش تر مهاجران توریستی به این کشور شده است.

کشور مالتا تا 1964 مستعمره کشورهای مختلفی نظیر فرانسه، انگلستان، دانمارک و ایتالیا بوده است اما سرانجام استقلال خود را اعلام کرد و در سال 1974 به یک جمهوری تبدیل شد. این کشور از سال 2004 نیز به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته شد. کشور مالتا به دلیل قرار گیری در دریای مدیترانه از آب و هوای بسیار معتدلی برخوردار است. می توان اشاره کرد که میزان بارندگی در این کشور بسیار زیاد است و دمای هوا به طور میانگین در این کشور 12 تا 23 درجه در طول سال متغیر است.

مالتا یکی از پر درآمد ترین کشور های جهان از دید بانک جهانی است. تولید ناخالص 12 میلیارد $ (دلار) و رشد 3% آن در سال 2018 نشان از پویایی اقتصاد این کشور است. اقتصاد این کشور بر مبنای خدمات پایه ریزی شده است و نقش صنعت و کشاورزی در اقتصاد این کشور کمتر از 15% است.

شهرهای زیبا جهت اقامت مالتا

نادور دومین شهر بزرگ در جزیره گوزو مالتی است. کشتی ها بین مالت و گوزو از بندر Mgarr، تقریباً 5 کیلومتری جنوب نادور حرکت می کنند. در طول ماه‌ های گرم‌ تر، این منطقه با درختان مرکبات زنده می‌شود که راه فراری سرسبز از مناظر معمولی خشک مالت فراهم می‌کنند. برجسته ترین نقطه دیدنی برای کاوش در اینجا کلیسای نادور است، یک کلیسای باروک بسیار دوست داشتنی که در سال 1760 ساخته شده است. نادور همچنین نزدیک به سواحل گوزو واقع شده است و بهترین آنها راملا و سن بلاس در فاصله نزدیک است. همچنین Daħlet Qorrot، یک خلیج شنا با آب فیروزه ‌ای پر جنب و جوش، وجود دارد. در برج سوپو متعلق به قرن هفدهم، از مناظر عالی حومه اطراف لذت ببرید. این برج که در 30 دقیقه پیاده‌ روی از نادور قرار دارد، مشرف به خط ساحلی ناهموار و خطوط کشتی ‌رانی مجاور است.

والتا یک پایتخت کوچک با استانداردهای اروپایی، تجربیات باورنکردنی را به بازدیدکنندگان ارائه می کند. این شهر که توسط استحکامات بزرگ احاطه شده است، قدمت آن به قرن شانزدهم باز می گردد و نگاهی اجمالی به چند مکان دیگر در گذشته ارائه می دهد. اما اینجا همه چیز در مورد تاریخ نیست، زیرا مجموعه ای از رستوران ها و مکان های دیدنی فرهنگی برای کاوش وجود دارد. دروازه شهر والتا یک نقطه برجسته برجسته است که توسط معمار ایتالیایی کلاس جهانی رنزو پیانو در سال 2014 دوباره طراحی شد. او همچنین بازسازی ساختمان پارلمان را که شاید منحصر به فردترین سازه مدرن والتا است، رهبری کرد. یکی دیگر از بازدیدهای ضروری، Valletta Contemporary است که مجموعه ای از نمایشگاه های متمایز توسط هنرمندان مشهور محلی و بین المللی را ارائه می دهد. این دقیقاً نشان می دهد که چرا والتا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2018 انتخاب شد.

بررسی اخذ اقامت مالتا

چنانچه گفته شد، روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور مالتا و اقامت در آن وجود دارد. به دلیل تلاش کشور مالتا برای توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف، مهاجران خارجی که توانایی مناسبی در بهبود شرایط این کشور داشته باشند، می توانند با رعایت پیش شرط های لازم موفق به اخذ اقامت مالتا شوند. برای اخذ اقامت مالتا شما می توانید از روش های مختلف قانونی استفاده کنید. اقامت شما در کشور مالتا می تواند به صورت موقت یا به صورت دائم باشد. در زیر برخی از مهم ترین روش های اخذ اقامت مالتا را به شما معرفی خواهیم کرد.

روش های اخذ اقامت در مالتا عبارتند از:

روش های اخذ اقام مالتا

مزایای اقامت مالتا

اقامت مالتا مانند سایر کشورهای اروپایی مزایایی را برای شخص مهاجر در این کشور به دنبال دارد. این مزایا را می تان به عنوان جاذبه های اقامت در این کشور عنوان کرد. لذا اهمیت بالایی برای مهاجران خواهند داشت. بررسی مزایای اقامت در مالتا به مهاجرین این کشور تا حدودی در خصوص حقوق آنها در این کشور اطلاعات خواهد داد. این مزایا عبارتند از:

 • عدم شرط حضور در این کشور
 • عدم اخذ مالیت بر درآمد
 • افتتاح حساب در بانک های اروپایی

مجوز اقامت مالتا

مالتا می‌ تواند کوچک ‌ترین کشور اتحادیه اروپا باشد، اما زیبایی طبیعی، زندگی مدیترانه ‌ای و درخشش معماری آن را به یک انتخاب محبوب در میان جمعیت جهانی تبدیل کرده است. یک مجوز اقامت مالتا دریافت کنید و برای اهداف کوتاه مدت در مالتا بمانید تا صنایع رو به رشد در مالتا را تجربه کنید. شرایط اخذ اقامت مالتا به صورت دائم:

 • حداقل 18 سال سن و شهروند غیر اتحادیه اروپا
 • قادر به سرمایه گذاری در مقدار پایه برای برآوردن شرایط واجد شرایط باشید
 • نیاز به حفظ و نگهداری سرمایه گذاری ملک برای حداقل 5 سال
 • حفظ سلامتی و داشتن سابقه کیفری پاک
 • پوشش بیمه سلامت جهانی را دریافت کنید
 • سابقه وجوه کافی همراه با مدرک دارایی حداقل €500000 (یورو) و حداقل 150000€ (یورو) دارایی مالی ارائه دهید.

انواع اقامت مالتا

برنامه اقامت جهانی مالتا (MGRP)

برنامه اقامت جهانی مالتا (MGRP) به اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA و  سوئیس اجازه می دهد تا وضعیت مالیاتی خاصی کسب کنند. این برنامه برای متقاضیانی است که به دنبال خرید ملک با ارزش بالا در مالتا هستند و در عین حال از وضعیت مالیاتی ویژه و مجوز اقامت بهره مند می شوند است. چه کسی واجد شرایط به درخواست برنامه اقامت جهانی مالتا (MGRP) است:

 • اتباع کشورهای ثالث و غیر مالتی یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس
 • متقاضیان دارای بیمه درمانی شخصی و همچنین افراد تحت تکفل
 • از نظر مالی باثباتند.
 • متقاضیانی که دارای سند مسافرتی معتبر هستند
 • متقاضیان به یکی از زبان های رسمی مالتا مسلط هستند
 • دارنده ملک واجد شرایط
 • متقاضیانی که توسط یک شرکت ثبت شده مجاز (ARM) نمایندگی می شوند.

متقاضیان موفق مشمول حداقل پرداخت مالیات سالانه €15000 (یورو) و امکان درخواست تخفیف مالیات مضاعف هستند. مالیات بر درآمد با نرخ 15% بر درآمد منبع خارجی واریز شده به مالتا است. با MGRP، متقاضیان می توانند همسر، خردسالان و فرزندان تحت مراقبت خود و فرزندان بزرگسال با نیازهای ویژه را به فرزند خواندگی بپذیرند.

اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل

یکی از روش هایی که به کمک آن می توانید به اخذ اقامت مالتا دست پیدا کنید، ادامه تحصیل در این کشور است. شما می توانید با تحصیل در کشور مالتا به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید. تحصیل در کشور مالتا از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیست و تنها دانشگاه ملی مالتا از کیفیت نسبتا مناسبی برخوردار است. برای تحصیل در مالتا می توان ابتدا در کالج های زبان این کشور به تحصیل زبان پرداخته سپس اقدام به گرفتن پذیرش در دانشگاه های این کشور نمود.

متقاضیان برای تحصیل در مقاطع مختلف نیاز به مدرک زبان دارند. در جدول زیر نمرات لازم برای تحصیل در هر مقطع عنوان شده است:

مقطع تحصيلیسطح زبان مورد نیاز (آیلتس)
کارشناسی6
کارشناسی ارشد6.5
دکتری7

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور مالتا به مارک زیر نیاز است:

 • تحویل پاسپورت (گذرنامه) با اعتبار کافی
 • ارائه فرم کامل تقاضای ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی
 • اثبات تمکن مالی در تامین و پرداخت مخارج زندگی در مالتا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی تا سقف پوشش 30000€ (یورو)
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از دیپلم به بالا
 • فیش واریزی پرداخت هزینه های ویزای تحصیلی

تحصیل پزشکی در مالتا و سایر برنامه های نظیر دندانپزشکی و داروسازی در این کشور توانسته به جذابیت مهاجرت تحصیلی به این کشور برای دانشجویان خارجی بیافزاید. دانشجویانی که به دنبال تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی هستند می توانند با مطالعه مقاله فاند و فول فاند در آلمان از این پروسه مطلع شوند

اخذ اقامت مالتا از طریق کار

یکی دیگر از روش هایی که به کمک آن اخذ اقامت مالتا ممکن می شود، یافتن یک شغل مناسب در این کشور است. اقامت در کشور مالتا با کمک ویزای کار یکی از ایمن ترین روش هایی است که می توانید به کمک آن در مالتا بمانید. کارآفرینی در کشور مالتا یکی از بهترین راه اخذ اقامت مالتا است. شما در صورتی که موفق به ایجاد فرصت شغلی در این کشور شوید، می توانید برای یک مدت 5 ساله در این کشور اقامت موقت داشته باشید و سپس آن را به یک اقامت دائم تبدیل کنید.

کار در کشور مالتا به متقاضیان امکانات متعددی را ارائه می کند. متقاضیان می توانند به پشتوانه کار در این کشور از امکانات عمومی و رفاه اجتماعی بهره مند شوند. به عبارتی کار کنان خارجی در این کشور از سطح زندگی عمومی برخوردار خواهند بود. این مسئله کمک شایانی به متقاثضیان اخذ اقامت دائم این کشور می کند.

میزان نرخ بیکاری در این کشور به شرح زیر است:

درصد نرخ بیکاری در مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق ازدواج

در صورتی که با یکی از شهروندان کشور مالتا ازدواج کنید، می توانید همراه با همسر خود در خاک این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که 5 سال از اقامت موقت شما به دلیل ازدواج گذشته باشد، می توانید اقامت خود در این کشور را دائمی کنید. در این صورت این امکان برای شما بوجود می آید تا در صورت دارا بودن شرایط مشخص شده، تابعیت کشور مالتا را نیز بدست آورید.

اخذ اقامت مالتا از طریق ازدواج

سرمایه گذاری در مالتا

چنانچه فرد متقاضی قادر باشد ملکی به ارزش 275000€ (یورو) را در این کشور خریداری کند، موفق به دریافت اقامت این کشور به صورت دائمی می گردد. افرادی که در این راستا می توانند اقامت بگیرند، شامل پدر متقاضی، مادر متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 25 سال متقاضی می باشند.

اخذ اقامت مالتا از طریق اجاره ملک

فرد متقاضی اقامت مالتا باید بتواند ملکی را به ارزش حداقل مبلغ 9600€ (یورو) به طور سالیانه در مالتا اجاره نماید. در این صورت مجاز است برای خود، همسر و فرزندانش که کمتر از 25 سال هستند، اقامت بگیرد. چنانچه شخص دارای فرزندی با سن بالاتر از 25 سال باشد، در صورتی که بتواند عدم استقلال مالی فرزند را به اثبات برساند، اخذ اقامت برای وی نیز امکان پذیر خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و جزییات هزینه زندگی در مالتا مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

میانگین اجاره منزل در مالتا به شرح زیر است:

میانگین اجاره منزل در مالتا

در این نوع اقامت، فرد متقاضی بایستی درآمد سالیانه معادل مبلغ 100000€ (یورو) را داشته باشد. همچنین به میزان 15 درصد از درآمد مالی خود را که معادل مبلغ 15000€ (یورو) می گردد را به صورت سالیانه به عنوان مالیات به دولت بپردازد. ارائه اسناد و مدارک در این خصوص الزامی است.

مزایای اخذ اقامت مالتا از طریق اجاره ملک

دریافت اقامت از طریق اجاره ملک مزیت هایی به شرح ذیل را دارد:

 • عدم محدودیت سنی برای متقاضی
 • امکان تردد و زندگی در سایر کشورهای عضو شنگن
 • سهولت در تمدید مجوز اقامت این کشور
 • از بیمه های پزشکی و درمانی دارای اعتبار این کشور می توان در عرصه های بین المللی استفاده نمود.
 • به راحتی می توان ویزای کشورهای دیگر از جمله کانادا، انگلستان و آمریکا را دریافت نمود.
 • نیازی به سرمایه گذاری و خرید ملک در اروپا نیست.
 • زندگی در کشوری انگلیسی زبان دارای محیطی دوستانه و صمیمی و آب و هوای مدیترانه ای
 • برای اخذ اقامت این کشور تنها یک روز زندگی در این کشور کافی است.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در مالتا

متقاضیان اقامت در مالتا ابتدا اقامت موقت این کشور را اخذ می نمایند. به عبارتی اقامت در مالتا دارای زمان مشخصی می باشد. متقاضیانی که خواهان اقامت دائم در این کشور می باشند، بایستی طبق قوانین، پس از اقامت موقت در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم کنند. همچنین بایستی واجد شرایط نیز باشند. پروسه تبدیل اقامت موقت به دائم بسته به روش مهاجرت متفاوت می باشد. به طور کلی تبدیل اقامت موقت به دائم بدین صورت است.

تبدیل اقامت موقت به دائم در مالتا

اخذ اقامت مالتا به طور موقت

شما همچنین می توانید به صورت موقت اقامت کشور مالتا را نیز بدست آورید و این اقامت معمولا 90 روزه است. بسیاری از افرادی که به عنوان توریست راهی این کشور می شوند، می توانند تا 90 روز در این کشور بمانند. همچنین افراد می توانند به منظور درمان به صورت موقت در کشور مالتا بمانند. ویزای تحصیلی 90 روزه نیز از دیگر ویزاهایی است که می توان به کمک آن اقامت این کشور را بدست آورید.

نوع دیگر اقامت موقت در کشور مالتا برای افرادی فراهم می شود که از طریق شرکت ها یا موسسات برای ارائه سمینار یا تدریس دعوت می شوند. ما در این مقاله روش های مختلف اخذ اقامت مالتا را تشریح کردیم و روش دستیابی به آن را بیان کردیم. این شما هستید که مشخص خواهید کرد از چه روشی تمایل به مهاجرت به این کشور دارید. با این وجود مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با توجه به شرایط شما، بهترین شیوه مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کنند.

سوالات پرتکرار در باب اخذ اقامت مالتا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب اخذ اقامت مالتا می باشیم:

 • به چه دلایلی می توان به اخذ اقامت کشور مالتا فکر کرد؟ کشور مالتا یکی از مهاجر پذیرترین و توریستی ترین نقاط اروپاست که سواحل بی نظیری دارد. مالتا یکی از پر درآمدترین کشورهای جهان است که تولید ناخالص 12 میلیارد $ (دلار( دارد. رشد اقتصادی این کشور که به سرعت رخ داده است نشان از پویایی اقتصادی آن دارد.
 • به چه طریقی می توان در کشور مالتا اقامت داشت؟ اقامت از طریق تحصیل/ اقامت از طریق کار/ اقامت از طریق پناهندگی/ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • برای گرفتن اقامت تحصیلی در مالتا چه اقداماتی لازم است؟ برای گرفتن اقامت تحصیلی ابتدا باید در کالج های زبان در این کشور تحصیل کرد. سپس می توان برای گرفتن پذیرش در دانشگاه ها اقدام کرد. سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی آیلتس 6 و کارشناسی ارشد 6.5 است.
 • سرمایه گذاری در کشور مالتا به چه صورت است؟ اگر فردی متقاضی اقامت در کشور مالتا است باید بتواند ملکی را به ارزش حداقل مبلغ 9600€ (یورو) به طور سالیانه در مالتا اجاره کند و نشان بدهد که درآمد مالی سالانه مبلغ 100000€ (یورو) است.
5/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “اخذ اقامت مالتا

 1. مریم گفت:

  ببخشید من خالم اقامت مالتا رو دارن، من ازشون دعوتنامه دارم می تونین کمکم کنین؟

  1. صادقی گفت:

   سلام بله میشه از طریق ایشون برای ویزای ازدواج در مالتا اقدام کنید.

 2. الهام گفت:

  سلام من یکی دوماهی هست که تازه با کشور مالتا اشنا شدم با اینکه کوچیکه اما خیلی مزایا داره و تصمیم گرفتم برای مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامتش بیشتر بدونم. برای مالتا میشه بعد از تحصیل از طریق اجاره ملک یا ازدواج اقامت دائم گرفت؟

  1. صادقی گفت:

   سلام بله این امکان برای شما وجود دارد. در خصوص مشاوره با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *