مهاجرت به کشور آمریکا

آشنایی ویزاهای Eb1 و O

همه ی افرادی که به منظور کار در کشور آمریکا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید ویزای کاری مرتبط با آن را دریافت کنند. آشنایی ویزاهای Eb1 و O نیز به همین دلیل دارای اهمیت بسیار زیادی است چرا که این دو ویزا، دو نمونه از مهم ترین ویزا های کاری در کشور آمریکا هستند.

این دو ویزا تنها در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که دارای توانایی های ویژه در حرفه های مختلف هستند و می توانند در کشور آمریکا در بسیاری از موارد بدون نیاز به دریافت کارفرما، ویزای کاری خود را از کشور آمریکا دریافت کنند. به دلیل همین اهمیت است که مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله آشنایی ویزاهای Eb1 و O را به جهت افزایش اطلاعات شما نگارش کرده اند.

کار در آمریکا

یافتن کار مناسب در کشور آمریکا به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی، بسیار دشوار تر است و تنها افراد متخصص خارجی می توانند راهی این کشور شوند. شرایط کار در کشور آمریکا به گونه ای است که افراد حداقل در طول یک هفته 40 ساعت کار می کنند و کار نیمه وقت در کشور آمریکا نیز نیازمند حدود 30 ساعت کار در هفته است.

کار در آمریکا نسبت به اروپا نیز دشوار تر است به طوری که در رابطه با مرخصی می توان گفت که نیروی کار در کشور آمریکا تنها می تواند در طول یک سال دو هفته مرخصی داشته باشد که تنها نسبت به ژاپن روز های کم تری است. سالیانه حدود یک تا دو روز به مرخصی نیروی کار در آمریکا اضافه خواهد شد که می توان گفت پس از 10 سال می تواند از 4 هفته مرخصی سالیانه برخوردار شود.

همین مسئله سبب شده است که آمریکایی ها بر اساس گزارش سازمان ملل به طور میانگین 250 ساعت بیش تر از بریتانیایی ها و 500 ساعت بیش تر از آلمانی ها کار کنند.

در آمریکا امنیت شغلی در بسیاری از ایالت ها وجود ندارد و کارفرما می تواند هر زمان که احساس کند به شما نیازی ندارد، شما را اخراج کند. تنها چیزی که موجب می شود که امنیت شغلی داشته باشید، توانایی شماست که کارفرما را قانع می کند که فرد دیگری را برکنار کند.

مطالعه مقاله موسسات کاریابی در آمریکا در همین رابطه خالی از لطف نخواهد بود.

ویزای EB1 آمریکا

در راستای آشنایی ویزاهای Eb1 و O در این بخش در رابطه با ویزای EB1 در کشور آمریکا صحبت خواهیم کرد. ویزای Eb1 آمریکا به سه دسته مختلف تقسیم می شود و هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه است. در دو مورد از این سه مورد، برای دریافت ویزا، شما به یک دعوت نامه رسمی از سوی کارفرما نیاز خواهید داشت و در یک نوع نیز شما می توانید با توجه به مهارت های خود و همچنین دستاورد های قبلی راهی آمریکا شوید.

دریافت این ویزا کار ساده ای نیست و شما باید بتوانید شرایط ویژه دریافت این ویزا را داشته باشید. برای مثال یکی از انواع شرایط موجود برای دریافت این ویزا، دریافت یکی از جایزه های معتبر بین المللی در سطح اسکار سینما یا نوبل علمی است. چاپ مقاله در رابطه با اظهارات یا دستاورد های شما و همچنین چاپ مقاله در مقالات بین المللی از سایر مواردی است که به شما کمک می کند ویزای Eb1 را دریافت کنید.

انواع ویزای Eb1 آمریکا

اشاره داشتیم که ویزای Eb1 به سه دسته تقسیم می شود که دریافت هرکدام از آن ها نیازمند تخصص خاص است. در ویزای نوع اول افرادی که دارای مهارت های تخصصی خارق العاده هستند به عنوان واجدین شرایط شناخته می شوند. برای دریافت این ویزا 10 شرط تعیین شده است که در صورت دارا بودن سه شرط فرد می تواند آن را بدون نیاز به اسپانسر دریافت کند.

ویزای نوع دوم در اختیار اساتید و محققان برجسته خارجی که دارای دعوت نامه از یکی از دانشگاه های این کشور باشند قرار می گیرد.

ویزای نوع سوم نیز در اختیار افرادی قرار می گیرد که از طرف یک شرکت مادر مامور به انجام ماموریتی در همان شرکت در کشور آمریکا می شوند.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با این ویزا توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن است که مقاله ویزای eb-1 آمریکا جهت افراد خاص را مطالعه بفرمایید.

ویزای O آمریکا

همانطور که گفتیم هدف ما در این مقاله آشنایی ویزاهای Eb1 و O و حال قصد داریم در این بخش توضیحاتی را در رابطه با ویزا O در کشور آمریکا ارائه کنیم.

بر اساس قوانین کشور آمریکا ویزای O در اختیار فرد خارجی و خانواده اش قرار خواهد گرفت اگر او دارای توانایی های ویژه در زمینه های علمی، هنری، آموزش، تجارت و یا ورزش باشد و یا افرادی که دستاورد ویژه ای را در صنعت فیلم سازی و یا تلویزیون در سطح ملی یا بین المللی در اثر پیشرفت خود بدست آورده باشند.

این ویزا نیز مانند ویزای EB1 به سه دسته مختلف تقسیم می شود. بر این اساس ویزای O1 که خود دارای دو بخش A و B می شود در اختیار همه افرادی قرار داده می شود که در بالا در رابطه با آن توضیحاتی ارائه کردیم.

ویزای O2 در اختیار همه افرادی قرار می گیرد، که حضورشان برای موفقیت دارنده ویزای O1 ضروری است و فرد مشابهی در کشور آمریکا وجود ندارد که بتواند فعالیت آن ها را انجام دهد.

ویزای O3 نیز در اختیار اعضای خانواده دارندگان دو ویزای O1 و O2 قرار می گیرد.

این ویزا یکی از پر مخاطب ترین ویزا های موجود در کشور آمریکاست به طوری که در سال گذشته میلادی بیش از 25000 ویزای نوع O به شهروندان غیر آمریکایی تحویل داده شده است.

کلام پایانی

ما در این مقاله برای آشنایی ویزاهای Eb1 و O اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید. این دو ویزا، از مهم ترین انواع ویزای کاری در کشور آمریکاست که در برخی از موارد حتی نیازی به دریافت دعوت نامه از طرف یک کارفرما نخواهید داشت.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آمادگی کامل برخوردارند تا در مسیر یافتن شغل مناسب در کشور آمریکا و دریافت ویزای کاری شما را همراهی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *