مهاجرت تحصیلی آمریکا

آزمون LSAT و USMLE

در بسیاری از موارد، علاقمندان به تحصیل در کشور آمریکا ناچارند برای ادامه تحصیل در این کشور در آزمون های از قبل طراحی شده شرکت کنند. آزمون LSAT و USMLE دو نمونه از مهم ترین آزمون های ورودی موجود در کشور آمریکا هستند که می توانند کلید قفل دروازه ورود به دو رشته بسیار مهم در کشور آمریکا هستند.

علاقمندان به تحصیل در رشته ها پزشکی و حقوق و همچنین کار در این دو رشته باید در این آزمون مربوط به رشته خود شرکت کرده و در صورت قبولی به هدف نهایی خود در این رابطه برسند. توجه داشته باشید که آزمون های نام برده به صورت رقابتی برگزار نمی شود و شما باید نمره قبولی را در هر یک از آن ها دریافت کنید.

آزمون LSAT و USMLE در این مقاله موضوع اصلی مورد بحث مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است.

آزمون LSAT

آزمون LSAT یکی از مهم ترین آزمون های موجود در کشور آمریکاست که علاقمندان به شرکت در رشته های حقوق باید در این آزمون شرکت کرده و نمره مورد نظر را دریافت کنند. این آزمون علاقمندان بسیار زیادی دارد و از سوی دیگر صندلی های موجود برای شرکت در این آزمون محدود هستند. بنابراین باید در مدت زمان مشخصی نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنید.

برای شرکت در این آزمون محدودیت هایی نیز وجود دارد به طوری که در طول دو سال، شما تنها می توانید سه بار در این آزمون شرکت کنید و در صورت عدم قبولی باید برای گذر از این زمان صبوری کنید. این آزمون سالیانه چهار بار در تاریخ های مشخص برگزار می شود و نیازی به حضور شما در کشور آمریکا نیست. در صورتی که فاصله شما از محل برگزاری آزمون بیش از 160 کیلومتر است، شما می توانید با هماهنگی با مسئولین برگزاری آزمون، از راه دور در آزمون شرکت کنید.

آزمون LSAT در یک بازه زمانی 3ساعت و 30دقیقه ای برگزار می شود و دارای 5 بخش مختلف است. در این آزمون قدرت مطالعه و درک مطلب شما سنجیده می شود. نکات دیگر این آزمون عبارتند از بازی منطق، تحلیل انتزاعی، بخش غیر موثر و قدرت نوشتاری.

اطلاعات تکمیلی در رابطه با این آزمون در مقاله آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا نگارش شده است.

آزمون USMLE

این آزمون در رابطه با رشته های پزشکی در کشور آمریکا طراحی شده است که در سه مرحله برگزار می شود. علاقمندان به شرکت در این آزمون باید مدارک تحصیلی خود را به کمیسیون آموزش پزشکی در کشور آمریکا ارسال کنند و در صورت دریافت تاییدیه می توانند در این آزمون شرکت کنند.

در مرحله اول شما باید در یک آزمون هفت مرحله ای که هر یک، یک ساعت به طول می انجامد شرکت کرده و ثابت کنید می توانید اطلاعات مهم علمی در رابطه با پزشکی و بهداشت عمومی را درک کنید.

مرحله دوم به دو دسته تقسیم می شود که شامل اطلاعات کلینیک و مهارت های کلینیک می شوند که برای کار و تحصیل دارای تفاوت است. این آزمون نیز حدود 8 ساعت به طول می انجامد.

مرحله سوم آزمون نشان می دهد که آیا شما توانایی دارید که در یک کلینیک پزشکی در کشور آمریکا کار کنید یا خیر. این مرحله یک آزمون است که دو روز به طول می انجامد و در پایان مشخص می شود که آیا شما می توانید آزمون USMLE را با موفقیت پشت سر بگذارید یا خیر.

علاقمندان به تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا، برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه بهتر است مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است را مطالعه بفرمایند.

حداقل نمره قبولی آزمون USMLE

برای اینکه بتوانید سند قبولی آزمون USMLE را بدست آورید، باید حداقل نمره در هر یک از مراحلی که به آن اشاره کردیم را اخذ کنید. توجه داشته باشید که تمامی آزمون ها به صورت دیجیتالی بررسی خواهد شد و به همین دلیل شما فرصت آن را نخواهید داشت تا به نمره خود در این آزمون اعتراض کنید.

حداقل نمره قبولی در هر یک از مراحل آزمون USMLE به شرح زیر است:

  • حداقل نمره مرحله اول: 194،
  • حداقل نمره مرحله دوم (اطلاعات کلینیک): 209،
  • حداقل نمره مرحله سوم: 196.

در صورتی که در آزمون مرحله دوم، آزمون مهارت های کلینیکی را انتخاب کنید به شما یک نمره قبول یا مردود ارائه خواهد شد که بسته به نوع عملکرد شما در این آزمون دارد.

هزینه آزمون LSAT و USMLE

یکی از مسائلی که باید در رابطه با دو آزمون LSAT و USMLE مورد ارزیابی قرار گیرد، هزینه های شرکت در این دو آزمون است. علاقمندان به شرکت در رشته های حقوقی در کشور آمریکا باید در آزمون LSAT شرکت کنند و هزینه شرکت در این آزمون به صورت میانگین در حدود 190 دلار است.

هزینه شرکت در آزمون USMLE اما بیش تر از آزمون حقوق است. علاقمندان به شرکت در این آزمون برای شرکت در مرحله اول باید 940 دلار پرداخت کنند. شرکت در مرحله دوم برای دانش کلینیک 940 و مهارت کلینیک 1580 دلار است. در صورتی که نمی توانید مدارک خود را به صورت کامل ترجمه کنید، می توانید با استفاده از ارگان های معتبر در آمریکا و پرداخت 250 دلار نسبت به ترجمه آن ها اقدام کنید.

کلام پایانی

مجموعه آزمون های ورودی که در کشور آمریکا وجود دارد، شباهت هایی به آزمون کنکور در کشور ایران دارد اما تفاوت عمده میان این دو آزمون اتکا به نمره نهایی است و هیچ رقابتی بین شرکت کنندگان این آزمون وجود ندارد. هر دانشگاه با توجه به درجه علمی خود، نمره ای را برای دانشجویان مشخص می کند که برای دریافت پذیرش باید به این نمره دست پیدا کنید.

ما در این مقاله در رابطه با هزینه های شرکت در آزمون LSAT و USMLE توضیحاتی را ارائه کرده ایم و توصیه می کنیم که قبل از شرکت در این دو آزمون حتما از محتوای آزمون باخبر شده و از آگاهی علمی کافی نیز برخوردار باشید چرا که هزینه های شرکت در این آزمون ها بسیار زیاد است.

در صورت شرکت در هر یک از دو آزمون LSAT و USMLE می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کرده و اطلاعات تکمیلی را از آن ها دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *