مهاجرت تحصیلی آمریکا

آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا

آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا تا چندی پیش به عنوان تنها راه ورود به دانشگاه های حقوق در کشور آمریکا معرفی شده بود. اما امروزه چنین شرایطی وجود ندارد و تنها برخی از دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته حقوق از دانشجویان می خواهند تا نمره قبولی در این آزمون را ارائه دهند.

بی شک شما نیز هزاران دلیل برای مناسب بودن تحصیل در رشته حقوق در آمریکا شنیده اید و به خوبی می دانید که تحصیل در این رشته در آمریکا بسیار سخت اما جذاب است. درآمدی در حدود 160هزار دلاری وکلای تازه کار در طول یک سال یک درآمد بسیار مناسب در کشور آمریکا برای افراد است و می تواند تحولات فراوانی در زندگی آنان ایجاد کند.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا به عنوان یکی از راه های ورود به رشته حقوق در آمریکا خواهند پرداخت.

پذیرش در رشته حقوق آمریکا

اخذ پذیرش در رشته حقوق در کشور آمریکا با شرایط اخذ پذیرش در سایر کشورهای جهان متفاوت است و شما نیاز خواهید داشت که در همین زمینه مدارک مورد نیاز آن ها را فراهم آورید. برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کشور آمریکا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • گواهی مدرک کالج (پیش دانشگاهی) حقوق البته می تواند مدرک مرتبط با آن مانند فلسفه، ادبیات یا مانند آن نیز ارائه شود که مورد پذیرش دانشگاه های کشور آمریکا باشد،
 • شرکت در آزمان LSAT که در آن ثابت می شود شما توانایی ادامه تحصیل در رشته حقوق در کشور آمریکا را دارید.
 • ثبت درخواست پذیرش تحصیلی در رشته حقوق در چند دانشگاه کشور آمریکا.

آزمون LSAT

اولین سوالی که پیش می آید آن است که به طور کلی آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا چیست؟! در پاسخ به این سوال باید گفت که آزمون فوق یک آزمون استاندارد رشته حقوق است که در آن مشخص می شود شما توانایی ادامه تحصیل در رشته حقوق را در کشور آمریکا دارید.

این آزمون توانایی درک مطلب، مهارت های منطق، استدلال و دانش شما را به چالش می کشد. این آزمون توسط شورای پذیرش رشته حقوق در آمریکا برگزار می شود و روش های مشخصی برای ارزیابی دانشجویان در نظر گرفته اند.

در کنار آزمون LSAT شما نیازمند ریز نمرات بسیار خوب در مدرسه یا دوره قبل تحصیل هستید، همچنین شما باید یک توصیه نامه نیز در دست داشته باشید. انگیزه نامه شما نیز نقش بسیار مهمی در کسب پذیرش شما بازی می کند.

اشاره کردیم که همه دانشگاه های آمریکا در حال حاضر این آزمون ورودی را ملاک قطعی پذیرش دانشجو قرار نداده اند. در زیر لیست برخی از دانشگاه هایی که به این آزمون اتکا می کنند آمده است:

 • دانشگاه بوستون.
 • دانشگاه شهر نیویورک.
 • دانشگاه سوفولک.
 • دانشگاه ایالت فلوریدا.

تاریخ برگزاری آزمون LSAT

یکی از موضوعاتی که در رابطه با آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا دارای اهمیت است، زمان برگزاری آزمون است. آزمون LSAT هر ساله چهار بار در ماه های فوریه، جون، سپتامبر و دسامبر برگزار می شود. بر اساس تجربیات بدست آمده ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در طی سال های گذشته، آزمون ماه سپتامبر گاهی در ماه اکتبر برگزار می شود.

توجه داشته باشید که تنها تعداد محدودی توانایی شرکت در این آزمون را دارند بنابراین در اولین فرصت ممکن باید در این آزمون نام نویسی کند.

در صورتی که فاصله شما از نزدیک ترین محل برگزاری آزمون بیش از 160 کیلومتر است و شما قادر به سفر به آن مکان نیستید، می توانید با شورای پذیرش رشته حقوق در آمریکا مکاتبه کنید تا آن ها شرایط شرکت شما در آزمون را فراهم آورند.

نکاتی در رابطه با آزمون LSAT

شرکت در آزمون LSAT دارای شرایط ویژه ای است که شما باید از آن آگاهی داشته باشید، بنابراین به صورت تیتر وار به برخی نکات در رابطه با این آزمون خواهیم پرداخت:

 • به طور میانگین هزینه شرکت در این آزمون 190 دلار آمریکاست،
 • زمان آزمون 3 ساعت و 30 دقیقه است،
 • در طول دو سال، افراد تنها می توانند سه بار در این آزمون شرکت کنند،
 • نمره قبولی شما به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد،
 • ارزش آزمون LSAT گاها بیشتر از ریز نمرات شما در دوره قبل تحصیلی است،
 • آزمون در 5 مرحله پیوسته برگزار می شود و هر مرحله دارای زمان مشخصی است.

محتوا آزمون LSAT

زمانی که شما در آزمون شرکت می کنید، 5 پاسخنامه در اختیار شما قرار می گیرد و در پایان هر مرحله سوالات از شما تحویل گرفته می شود.

مرحله اول آزمون LSATرشته حقوق در آمریکا درک مطلب است. 4متن در اختیار شما قرار می گیرد و از هر متن 5تا8سوال مطرح می شود و از شما می خواهد تا اعلام کنید موضوع اصلی متن چه بوده و یا اطلاعات مشخصی از متن را مورد سوال قرار می دهد. در این بخش 27سوال مطرح می شود و 35دقیقه فرصت وجود دارد.

مرحله دوم بازی منطقی نامیده می شود، شما باید در 35دقیقه به 25سوال پاسخ دهید که سوالات آن مربوط به مرتب کردن، کنار هم چیدن یا به هم وصل کردن چند آیتم است.

مرحله سوم خود به دو مرحله 35دقیقه ای تقسیم می شود که شما در هر بخش باید به 25سوال پاسخ دهید. در این بخش اطلاعاتی در اختیار شما قرار می گیرد که شما باید به تحلیل مفاهیم انتزاعی بپردازید.

مرحله چهارم مجموعه ای است از سوالات که نمره آن ها مورد ارزیابی قرار نمی گیرد اما توجه داشته باشید که شما تا زمان دریافت نمره خود متوجه نخواهید شد کدام بخش ها فاقد نمره بوده است.

در مرحله آخر بررسی توانایی نوشتن شماست که در آن بیان مشکلی ارائه می شود و شما باید بتوانید بر اساس ضوابطی که در اختیار دارید آن مشکل را حل کنید. شما باید یک متن بنویسید و بحث را تشریح کنید و برابر قاضی دفاعیه داشته باشید.

کلام پایانی

آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا در حقیقت آزمون ورودی به رشته حقوق در کشور آمریکاست و در بسیاری از دانشگاه های این کشور، شرکت در این آزمون می تواند مسیر رسیدن به کرسی دانشکده حقوق را برای دانشجویان فراهم کند. در این آزمون یک مرحله نوشتاری وجود دارد که باعث نگرانی بسیاری می شود اما باید بدانید که نمره این بخش بر اساس صحت پاسخ مطرح شده نیست بلکه نحوه ارائه بحث اهمیت دارد.

در صورتی که قصد دارید اطلاعات خود در رابطه با آزمون LSAT رشته حقوق در آمریکا را افزایش دهید، با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *