مهاجرت کاری کلمبیا

10 شغل پر درآمد در کلمبیا

10 شغل پر درآمد در کلمبیا

با بررسی 10 شغل پر درآمد در کلمبیا در سال 2023 در قالب این مقاله به مشاغل برتر و با حقوق مناسب و سایر موارد مرتبط می پردازیم. مسلم و پر واضح است که تمامی 10 شغل پر درآمد در کلمبیا نیاز به داشتن تخصصی و تجربه کاری دارد. اغلب این مشاغل نیاز به تحصیل طولانی مدت و کسب تجربه کاری در بازار کار دارد. زبان رسمی در کشور کلمبیا اسپانیایی است و شهروندان خارجی برای کار در این کشور و اخذ حقوق بالا نیاز به داشتن دانش زبان اسپانیایی و اثبات توانایی های خود هستند. برای بررسی بیشتر این مشاغل و میزان حقوق آنها پیشنهاد می کنیم به این نگارش که توسط تیم ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده توجه بفرمایید.

معرفی 10 شغل پر درآمد در کلمبیا

کلمبیا یکی از بهترین مقاصد ساحلی در جهان است. خط ساحلی آن بیش از 3000 کیلومتر طول دارد و رو به اقیانوس آرام و دریای کارائیب است. پایتخت مکانی عالی برای یادگیری تاریخ و دوران استعمار در قاره آمریکا است. کلمبیا توسط اسپانیا مستعمره شد، بنابراین 99% کلمبیایی ها به زبان اسپانیایی صحبت می کنند اما آنها همچنین با 65 زبان آمریندیایی و 2 زبان کریولی صحبت می کنند. کلمبیا با پاناما، ونزوئلا، برزیل، اکوادور و پرو مرز مشترک دارد. واحد پول رسمی کلمبیا همچنین پزو است و با کار در 10 شغل پر درآمد در کلمبیا درآمد به پزو دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است این واحد پولی در سطح جهان ارزش بالایی ندارد و هر 1000COP (پزو) برابر با 0.28$ (دلار) می باشد.

برای کار در 10 شغل پر درآمد در کلمبیا علاوه بر تخصص و تجربه کاری نیاز به اخذ مجوز و ویزای کار کلمبیا خواهید داشت. در جدول زیر می توانید با 10 شغل پر درآمد در کلمبیا در سال 2023 آشنا شوید.

رتبه شغل میزان درآمد میانگین ماهیانه به پزو
1 جراح 17.400.000COP
2 قاضی 14.700.000COP
3 وکیل 11.900.000COP
4 مدیر بانک 11.200.000COP
5 مدیر ارشد اجرایی 10.500.000COP
6 مدیر امور مالی 9.770.000COP
7 ارتودنتیست 9.420.000COP
8 استاد دانشگاه 8.370.000COP
9 خلبان 6.980.000COP
10 مدیر بازاریابی 6.280.000COP

درباره 10 شغل پر درآمد در کلمبیا

در شهرهای بزرگ کلمبیا (مدلین، بوگوتا و کالی) مشاغل زیادی وجود دارد، زیرا بسیاری از شرکت های چند ملیتی دفتر مرکزی خود را در کلمبیا ایجاد می کنند لذا در آنها می توان مشاغل در شرکت های خارجی داشته و درآمد به دلار و یورو بدست آورد. به عنوان مثال Google ، IBM ، AON ، KPMG و Ernst & Young، طی 10 سال گذشته به کلمبیا نقل مکان کرده اند. این شرکت ها برای انواع مشاغل هم از کلمبیایی ها و هم کارگران خارج از کشور استخدام می کنند. کلمبیا همچنین میزبان تعداد زیادی از شرکتهای نوپا است و بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که کسب و کار خود را در اینجا راه اندازی کنند.

تدریس زبان انگلیسی در بین انگلیسی زبانان بومی بسیار محبوب است و در سراسر کلمبیا شرکت های زیادی پیدا خواهید کرد که به دنبال معلم هستند. تحصیلات زبان انگلیسی در مدارس کلمبیا اجباری است و بسیاری از مدارس بسته های رقابتی برای معلمان انگلیسی زبان بومی و کاملا واجد شرایط ارائه می دهند. سفارتخانه های خارجی در بوگوتای پایتخت کلمبیا و همچنین شرکت های مسافرتی نیز به نیروی کار خارجی و همچنین کلمبیایی ها احتیاج دارند.

درباره 10 شغل پر درآمد در کلمبیا

کاریابی در کلمبیا

روش های زیادی برای کاریابی در کلمبیا وجود دارد. شرکت های چند ملیتی بزرگتر در وب سایت های شغلی مانند really.com تبلیغ می کنند، در حالی که دیگران مستقیماً در وب سایت های خود تبلیغ می کنند. اینترنت یا شبکه بهترین راه برای درخواست شغل و کار در کلمبیا به ویژه در شهرهای بزرگ است. در شهرهای کوچکتر، شرکت های کوچک در اطراف شهر یا از طریق دهان به دهان تبلیغ می کنند. امکان برقراری ارتباط به 2 زبان اسپانیایی و انگلیسی این امکان را برای شما فراهم می کند که در بسیاری از شرکت های اطراف کلمبیا کار کنید.

آژانس ها روشی بدون استرس برای یافتن کار در کلمبیا هستند. آژانس های زیادی به ویژه در بخش آموزش وجود دارد که به شما در یافتن کار کمک می کنند. آنها دسترسی به مدارک مربوطه را فراهم می کنند، مشاغل مناسب را پیدا می کنند و ویزا و حمل و نقل شما را ترتیب می دهند.

 • نسبت به برخی از آژانس ها احتیاط کنید به ویژه افرادی که برای درخواست هزینه از شما می گیرند.
 • همچنین آژانس های جعلی بسیاری در آنجا وجود دارند که از شما پول می گیرند و سپس کاری برای شما ترتیب نمی دهند.
 • هنگام جستجوی شغل، اطمینان حاصل کنید که شرکت ها از شما سو استفاده نمی کنند.
 • حداقل دستمزد در کلمبیا بسیار کم است، بسیاری از کلمبیایی ها با حقوق بسیار کمی ساعت های طولانی کار می کنند.

نرخ بیکاری کلمبیا در نمودار زیر نشان از وضعیت کاری در این کشور دارد:

نرخ بیکاری در کلمبیا

مدیر مالی جزو 10 شغل پر درآمد در کلمبیا

به عنوان یک عضو اصلی تیم مدیریت اجرایی، مدیر ارشد مالی به رئیس گزارش داده و نقش استراتژیک را در مدیریت کلی شرکت بر عهده خواهد گرفت. مدیر مالی مسئولیت اصلی روزمره برنامه ریزی، اجرا، مدیریت و کنترل کلیه فعالیتهای مربوط به امور مالی شرکت را بر عهده خواهد داشت. این شامل مسئولیت مستقیم حسابداری، امور مالی، پیش بینی، برنامه ریزی استراتژیک، هزینه های شغلی، حقوقی، مدیریت دارایی، تجزیه و تحلیل معاملات و مذاکرات، روابط سرمایه گذاران و انطباق مشارکت و تأمین مالی خصوصی و نهادی خواهد بود. همانطور که مشاهده کردید این شغل در کلمبیا جزو 10 شغل پر درآمد است چرا که حقوق آنها در بازه 5000000COP الی 14900000COP (پزو) در ماه است.

از جمله مسئولیت های این حرفه:

 • رهبری را برای ارزیابی مداوم اهداف مالی استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت فراهم می کند.
 • با ارائه به موقع و دقیق تحلیل بودجه، روندهای مالی و پیش بینی ها، از اعتبار گروه مالی اطمینان حاصل می کنند.
 • موقعیت توسعه عملی، توسعه و نگهداری یک سیستم جامع هزینه شغلی را در اختیار دارند.
 • کلیه جنبه های عملکرد مالی و حسابداری سازمان را هدایت و نظارت می کنند.
 • در مورد تأثیر برنامه ریزی طولانی مدت، معرفی برنامه ها یا استراتژی های جدید و اقدامات نظارتی ارزیابی و مشاوره می کنند.
 • با مدیران ارشد روابط قوی برقرار و حفظ کنند تا نیازهای آنها را شناسایی کرده و طیف وسیعی از راه حل های تجاری را جستجو کنند.
 • در مورد پیامدهای مالی فعالیتهای تجاری، مشاوره مدیریت اجرایی را ارائه دهند.
 • فرآیندهای پیش بینی مالی، بودجه و تلفیق و گزارش دهی به شرکت را مدیریت کنند

مدیر ارشد اجرایی در کلمبیا

مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) مسئولیت کلی ایجاد، برنامه ریزی، اجرا و تلفیق جهت استراتژیک یک سازمان را بر عهده دارد. این شامل مسئولیت کلیه اجزا و بخشهای یک تجارت است. همچنین این مسئولیت مدیر عامل شرکت است که اطمینان حاصل کند رهبران سازمان آگاهی دائمی از فضای رقابت خارجی و داخلی، فرصت های گسترش، مشتری مداری، بازارها، پیشرفت ها و استانداردهای جدید صنعت و غیره را حفظ می کنند. وظایف شغلی مدیر اجرایی (مدیر عامل) در یک شرکت یا سازمان بسته به ماموریت، محصول، اهداف و نیازهای عملیاتی سازمان برای سودآوری متفاوت است. وظایف نیز بسته به اندازه سازمان و تعداد کارمندان از جمله عوامل دیگر است. به طور کلی، این مسئولیت ها شامل موارد زیر است:

 • ایجاد، برقراری ارتباط و اجرای چشم انداز، مأموریت و جهت کلی سازمان
 • رهبری و توسعه استراتژی کلی سازمان
 • درخواست مشاوره و راهنمایی
 • تدوین و اجرای برنامه استراتژیک که جهت تجارت یا سازمان را راهنمایی می کند.
 • نظارت بر عملکرد کامل یک سازمان مطابق با جهت تعیین شده در برنامه های استراتژیک
 • ارزیابی موفقیت سازمان در رسیدن به اهداف آن
 • بررسی شرایط احتمالی خرید یا فروش شرکت در شرایطی که ارزش سهامدار را افزایش دهد.
 • نمایندگی سازمان برای مسئولیت ها و فعالیت های انجمن مدنی و حرفه ای در جامعه محلی، ایالت و در سطح ملی
 • شرکت در رویدادها یا انجمن های مرتبط با صنعت که مهارت های رهبری مدیر عامل، اعتبار و اعتبار سازمان و موفقیت سازمان را افزایش می دهد.

برای مهاجرت کاری به کلمبیا و راهنمای اخذ ویزا می توانید به مقاله های ارائه شده در این باب توسط متخصصین ما در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *