مهاجرت کاری قبرس

10 شغل پر درآمد در قبرس

10 شغل پر درآمد در قبرس

با بررسی 10 شغل پر درآمد در قبرس متوجه می شوید که مشاغلی که نیاز به تخصص، رهبری و مدرک تحصیلی دارند در این کشور مورد نیاز هستند. به صورت کلی سطح سواد در قبرس بالا است و این کشور در برخی از صنایع مانند ارتباطات و فناوری، گردشگری، مهندسی، پتروشیمی و رشته های پزشکی نیاز به نیروی کار ماهر دارد. به صورت کلی همچنین میزان حقوق در قبرس بالا است و با مهاجرت کاری به این کشور و داشتن شغلی تخصصی و حرفه ای می توانید حقوق مناسبی را بدست آورید. در هر صورت در این مقاله تیم ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تلاش کرده اند تا 10 شغل پر درآمد در قبرس را همراه با میزان حقوق معرفی نمایند.

معرفی 10 شغل پر درآمد در قبرس

قبرس در جنوب به جمعیت یونانی و در شمال به جمعیت ترکیه ای تقسیم می شود. شمال این کشور به دست حمله ترک ها در سال 1976 اشغال شد و اکنون منظور از جمهوری قبرس، قبرس جنوبی است که به عضویت اتحادیه اروپا و رسمیت سازمان های جهانی درآمده است. این کشور در تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است و به همین ترتیب مخلوط کاملی از این سه فرهنگ را داراست. مشاغل پر درآمد در قبرس همگی نیاز به تخصص، تجربه، تبحر و ویژگی هایی خاص دارند.

واحد پول رسمی قبرس همچنین یورو است و با کار در 10 شغل پر درآمد در قبرس درآمد یورویی خواهید داشت. البته لازم است بدانید برای کار در 10 شغل پر درآمد در قبرس به عنوان یک شهروند غیر عضو اتحادیه اروپت نیاز به دریافت جاب افر و اخذ مجوز کار خواهید داشت. در جدول زیر می توانید با 10 شغل پر درآمد در قبرس در سال 2021 آشنا شوید:

رتبه شغل میزان درآمد میانگین ماهیانه به یورو
1 جراح €8050
2 قاضی €6760
3 وکیل €5470
4 مدیر بانک €5150
5 مدیر ارشد اجرایی €4830
6 مدیر امور مالی €4510
7 ارتودنتیست €4350
8 استاد دانشگاه €3860
9 خلبان €3220
10 مدیر بازاریابی €2900

درباره 10 شغل پر درآمد در قبرس

معمولا در قبرس بالاترین نرخ ساعتی را می توان در بخش های دولتی و بانکی مشاهده کرد. متوسط ​​نرخ ساعتی برای کارمندان بخش دولتی حدود 20€ الی 25€ (یورو) و ساعات کار کمتر از 40 ساعت در هفته است، در حالی که در بخش بانکی نرخ ساعتی برای بیشتر ساعات مشابه در هفته کمتر است. علاوه بر این، کارمندان بخش دولتی از مزایای اضافی این که نگرانی در مورد شغل خود ندارند، بهره مند می شوند، زیرا هرگز موردی نبوده است که یک کارمند بخش دولتی اخراج شود. کم و بیش همین مورد در بخش پخت و پز وجود دارد، با این تفاوت که به دلیل بحران مالی سال های گذشته، مواردی وجود داشته است که به کارمندان گفته می شود با استفاده از طرح های بازنشستگی داوطلبانه استعفا دهند. با این وجود، با معافیت کارکنان با اتهامات کیفری، کارمندی هرگز از کار اخراج نشد.

درباره 10 شغل پر درآمد در قبرس

مشاغل پر درآمد در شرکت های قبرس

از طرف دیگر، اگرچه بخش دولتی می تواند بسیار سودمند باشد و اطمینان بالایی را ارائه دهد، بالاترین درآمد در مشاغل اسمی در بخش خدمات و به طور خاص در شرکت های بزرگ مانند:

 • Deloitte
 • PWC
 • KPMG
 • Ernst & Young

به عنوان و همچنین برخی از شرکت های متوسط ​​دیگر که در قبرس فعالیت می کنند. یک دستیار در این شرکت ها معمولاً دستمزدی در حدود 27000€ (یورو) در سال خواهد داشت، در حالی که یک مدیر به ترتیب تا 50 هزار و 80 هزار یورو در سال حقوقش افزایش می یابد. اگر یک کارمند به اندازه کافی سخت کار کند همراه با همسر بدون در نظر گرفتن سود سهام از حقوق بیش از 120000€ الی 140000€ (یورو) در سال برخوردار می شود. سرانجام، بخشی که شاهد افزایش حقوق متوسط ​​است، صنعت فارکس است که در حال حاضر در قبرس رونق دارد. متوسط ​​حقوق در این صنعت بسته به نوع شغل تفاوت قابل توجهی دارد.

کاریابی در 10 شغل پر درآمد در قبرس

یافتن کار برای خارجی ها در قبرس دشوار است زیرا شما برای شغل در برابر افراد محلی رقابت خواهید کرد. با این وجود چندین روش برای افزایش شانس شما وجود دارد. به عنوان مثال، در حالی که زبان اصلی تجارت انگلیسی است، اکثر کارفرمایان خواستار زبان یونانی هستند. کسانی که دارای مدرک مهندسی برق، امور مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور هستند نیز تقاضای زیادی دارند. صنعت گردشگری بیشترین بخش تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و کارگران بین المللی معمولا می توانند در این بخش فرصت پیدا کنند. سایر صنایع عمده عبارتند از:

 • انرژی
 • مشاور املاک
 • بخش خدمات
 • حمل و نقل دریایی

پیش بینی می شود بهره برداری از منابع گاز طبیعی این کشور به علاوه علاقه به انرژی های تجدید پذیر و فناوری سبز منجر به سرمایه گذاری در قبرس به صورت عمده خارجی شود. در قبرس می توانید در پورتال های زیر شغل پیدا کنید:

 • Cyprus Chamber of Commerce and Industry
 • Cyprus jobs
 • Cyprus Recruiter
 • Euro jobs

کار در قبرس با ویزای کاری

شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود یا کار در قبرس نیازی به ویزا ندارند، اما افرادی که بیش از سه ماه اقامت داشته باشند باید درخواست گواهی ثبت نام کنند. برای به دست آوردن گواهینامه باید ثابت کنید که شغل خود را تضمین کرده اید و توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه های خود را دارید. همچنین باید برای کارت ثبت نام بیگانگان (ARC) و شماره تأمین اجتماعی اقدام کنید. بلافاصله پس از ورود برای این موارد اقدام کنید. ویزاهای یک ساله برای اقامت طولانی مدت معمولا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا متقاضی کار است. در صورتي كه خود اشتغالی داشته باشيد، بايد از طريق نامه هاي كارفرماي شما يا از طرف يك حسابدار يا وكيل پشتيباني شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا با سفارت قبرس در کشور مبدا خود تماس بگیرید.

در نمودار زیر می توانید میزان نرخ بیکاری در کشور قبرس را ببینید:

نرخ بیکاری در کشور قبرس

10 شغل پر درآمد در قبرس و حقوق متوسط

متوسط ​​حقوق در نیکوزیا و در تمام قبرس به جز در قبرس شمالی (تحت کنترل ترکیه) بالا است. متوسط ​​دستمزد در نیکوزیا، قبرس حدود 1050€ (یورو) در ماه به صورت خالص است. حقوق و دستمزد در حومه شهرها هر چند پایین تر است. قبرس در سال 2012 به دلیل بحران منطقه یورو دچار مشکلات اقتصادی شد. با این حال، این کشور مقاومت نشان داد و اکنون نسبتاً پایدار است. نیکوزیا به عنوان پایتخت، بالاترین میزان سرمایه گذاری را در کشور جلب می کند. قبرس یکی از کمترین نرخ های مالیاتی را در کل اروپا دارد و این واقعیت باعث جذب تعدادی از شرکت ها به این کشور می شود.

نیکوزیا همچنین یک نقطه ترانزیت از سرمایه گذاری از روسیه و دیگر کشورهای اروپای شرقی به اتحادیه اروپا است. قبرس همچنین به دلیل سواحل زیبای خود مشهور است و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در حالی که نیکوزیا در کنار دریا نیست و مرکز جزیره است، همچنین تعداد قابل توجهی گردشگر را پذیرفته و به اقتصاد محلی کمک می کند.

بازار کار و اقتصاد کشور قبرس

اقتصاد قبرس اقتصادی است که با دستمزد بالا و توسط بانک جهانی تنظیم شده است. قبرس دارای یک اقتصاد آزاد و مبتنی بر دولت است که دارای مقداری تولید سبک است. کارگران بین المللی برای استخدام در این کشور مدیترانه ای با رقابت سخت تری روبرو هستند، اما قبرس با هزینه معمولی قابل توجه برای کالاهای اساسی می تواند برای افرادی که به دنبال فرهنگ جدید هستند مناسب باشد. هر کسی که مایل به کار در قبرس است، احتمالا خواهد فهمید که کار او مزایای نسبی را نسبت به مزایای آن در سایر کشورهای اروپایی ایجاد شده منعکس می کند چرا که مالیات پایین تر است. متقاضیان کار در قبرس با داشتن تسلط بر زبان یونانی و همچنین تحصیل در قبرس و اخذ مدرک مناسب می توانند راحت تر وارد بازار کار قبرس شوند.

چنانچه برای مهاجرت کاری و یا ورود به بازار کار اروپا نیازمند مشاوره و اخذ راهنمایی هستید در تمامی راه های مهاجرتی متخصصین وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در این راه خدمتگزار شما باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *