مهاجرت کاری اسکاتلند

کار در اسکاتلند

کار در اسکاتلند

اگر به یک حرفه ای هیجان انگیز علاقه دارید، کار در اسکاتلند می تواند جای مناسبی برای شما باشد. در این کشور گزینه های بی شماری شغلی برای مهاجران وجود دارد. بسیاری از شرکت های بزرگ در این کشور وجود دارند که مهاجران می توانند حرفه خود را در آنها رشد دهند. اسکاتلند به دلیل استقبال گرم و دوستانه خود از متخصصان و مهاجران ماهر مشهور است. برخی از افراد برای مهاجرت برای کار در این کشور نیاز به کسب ویزا دارند. اما خبر خوب برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا این است که برای زندگی و کار در اسکاتلند نیازی به ویزا ندارند. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا به طور کامل با شرایط کار در کشور اسکاتلند آشنا شوید.

جستجوی کار در اسکاتلند

یکی از بهترین جنبه های کار در اسکاتلند، تعادل پایدار کار و زندگی است. به عنوان یک کارمند تمام وقت، افراد می توانند از 28 روز تعطیلات پرداخت شده در سال بهره مند شوند. این زمان مرخصی فرصت های زیادی برای بازدید از این کشور و سایر اروپا به افراد می دهد. بسیاری از شرکت ها بسته به بخشی که متقاضیان در آنها کار می کنند، زمان اضافی را برای تعطیلات ارائه می دهند. افرادی که در کشور این کشور زندگی می کنند، می توانند هنگام کار در اسکاتلند درآمد بالا کنند، مسافرت کنند و از یک زندگی عالی لذت ببرند.

در جدول زیر به مشاغل مورد نیاز در این کشور براساس رتبه بندی اشاره شده است:

رتبه مشاغل مورد نیاز در اسکاتلند
1 آموزش و پرورش
2 مراقبت های بهداشتی
3 فناوری ها
4 علوم
5 صنایع خلاق
6 منابع تجدیدپذیر
7 خدمات مالی

مدارک لازم برای کار در اسکاتلند

افراد می توانند از روش های مختلف در این کشور اقدام به جستجوی شغل کنند. جستجوی کار در این کشور از طریق وب سایت های تبلیغاتی شغلی، مراجعه به آژانس های استخدام موقت، درخواست مستقیم به شرکت هایی که افراد می خواهند برای آنها کار کنند و پرس و جو از آشنایان و دوستان امکان پذیر می باشد. اما قبل از اینکه به دنبال کار در اسکاتلند باشید، موارد قانونی زیادی وجود دارد که باید آنها را مرتب کنید، زیرا از نظر قانونی قبل از استخدام در هر زمینه در این کشور، بایستی شرایط خاصی را رعایت کنید. قبل از کار در خارج از کشور در این کشور، متقاضیان به مدارک و اسناد زیر نیاز دارند. البته افراد می توانند قبل از داشتن مدارک زیر شروع به جستجو و درخواست کار کنند.

شایان ذکر است که کار در این کشور بدون داشتن اسناد زیر ممکن نیست:

  • شماره بیمه ملی
  • CV اسکاتلندی (رزومه کاری)
  • افتتاح حساب بانکی در اسکاتلند
  • ویزای کار

شماره بیمه ملی انگلیس برای کار در اسکاتلند

برای کار قانونی در این کشور، همه به شماره بیمه ملی نیاز دارند. این عددی است که دولت برای مستندسازی درست مالیات و مشارکت مورد استفاده قرار داده است. برای درخواست شماره بیمه ملی، متقاضیان باید با سازمان بیمه ملی تماس بگیرند. تنها مشکلی که ممکن است افراد با آن روبرو شوند، دریافت کارت شماره بیمه ملی است. متقاضیان باید یک آدرس مشخص در انگلستان داشته باشند. بنابراین افراد بایستی یک محل مشخص برای زندگی داشته باشند و بتوانند وضعیت خود را اثبات کنند. متقاضیان می توانند حتی قبل از دریافت شماره بیمه ملی مشغول به کار شوند، اما باید به کارفرمای خود اعلام کنند که درخواست آنها برای دریافت شماره بیمه ملی ثبت شده است.

برای به دست آوردن شماره بیمه ملی خود و افتتاح حساب بانکی به عنوان شهروند اتحادیه اروپا، افراد فقط نیاز به نشان دادن شناسه به عنوان اثبات توانایی کار در اسکاتلند را دارند. افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا به اسکاتلند مهاجرت می کنند، قبل از اینکه بتوانید شماره بیمه ملی خود را دریافت کنند، باید ویزای کار به عنوان اثبات توانایی کار در اسکاتلند را اخذ کنند.

شماره بیمه ملی انگلیس برای کار در اسکاتلند

ارائه رزومه کاری برای اشتغال در اسکاتلند

برای درخواست شغل، متقاضیان نیاز به ارائه برنامه درسی (رزومه) دارند. کارفرمایان CV که در این کشور انتظار دارند ممکن است کمی متفاوت از مواردی باشد که افراد در کشور خود استفاده می کنند. اگر شما به فکر مهاجرت به این کشور و کار در این کشور هستید اما زبان اصلی شما زبان انگلیسی نمی باشد، برای تهیه رزومه کاری حتما به کمک یک استاد زبان نیاز خواهید داشت. هنگام تهیه هر CV، باید آن را به شغلی که برای آن درخواست می کنید، اختصاص دهید. نکات کلیدی برای تهیه یک CV کارآمد عبارتند از:

  • توضیحات شغلی و مشخصات فردی را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی لازم است و آنچه را نشان می دهید.
  • مدارک خود را ارائه دهید تا با ویژگیهای شغلی مورد نظر مطابقت داشته باشد و همیشه نیازهای کارفرما را در نظر بگیرید.
  • به تجربه، مهارت ها و دستاوردهای مربوطه فضا و اهمیت دهید.
  • CV خود را برای هر برنامه تنظیم کنید.

افتتاح حساب بانکی برای اشتغال در اسکاتلند

برای پرداخت حقوق کار در این کشور، باید یک حساب بانکی داشته باشید و افتتاح یک حساب بانکی این کشور در اسکاتلند برای مهاجران خارجی کار ساده ای نمی باشد. در صورت نیاز برای افتتاح حساب بانکی در یک بانک اسکاتلندی (رویال بانک اسکاتلند یا بانک اسکاتلند)، ممکن است مقاضیان نیاز به دریافت مرجع از یک شهروند معتبر انگلیس داشته باشید. برای باز کردن یک حساب بانکی در این کشور از افراد خواسته می شود مدارکی برای اثبات آدرس و شناسنامه ارائه دهند. توصیه می شود که متقاضیان برای افتتاح حساب بانکی در این کشور توافق نامه اجاره و ویزای کار موقت خود را به همراه خود داشته باشند. این کار معمولاً برای اثبات آدرس کافی است. اکثر بانکها با این کار اشکالی ندارند.

متقاضیانی که از خارج از اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت می کنند، نیاز به کسب ویزای کار دارند و لازم به ذکر است که گزینه های مختلفی برای افراد وجود دارد که بسته به مدت زمانی که افراد قصد اقامت در این کشور را دارند برنامه ریزی می شود. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار قانونی در این کشور لازم نیست ویزا دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و قوانین انگلستان در زمینه های مختلف این کشور و همچنین شرایط گرفتن ویزای کار انگلستان می توانید به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.