مهاجرت به کشور سنگاپور

پناهندگی در سنگاپور

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار قصد دارند شما هموطنان عزیز را از شرایط پناهندگی در سنگاپور آگاه سازند و اطلاعات کافی درباره پناهنده شدن در این کشور و مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق پناهندگی به شما عزیزان ارائه دهند.

برای ورود به خاک کشور سنگاپور و مهاجرت به کشور سنگاپور متقاضیان میتوانند از راه های مختلفی اقدام کنند و راه های مهاجرت به کشور سنگاپور به چند بخش تقسیم میشوند:

  • مهاجرت به کشور سنگاپور با کسب روادید کاری
  • مهاجرت به کشور سنگاپور با کسب روادید دانشجویی
  • مهاجرت به کشور سنگاپور جهت سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی
  • مهاجرت به کشور سنگاپور جهت کارآفرینی
  • مهاجرت به کشور سنگاپور جهت ازدواج
  • مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق تولد
  • مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق پناهندگی

برای ورود به خاک هر کشوری متقاضیان باید از راه های قانونی اقدام کنند تا بتوانند بدون وجود مشکل وارد خاک آن کشور شوند.

درباره ی سنگاپور

سنگاپور یکی از کوچک ترین کشور های آسیا می باشد که در بخش جنوب شرقی این قاره قرار گرفته است و یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار می رود. اکثر مردم این سرزمین در سنگاپور ساکن شده اند زیرا سایر مناطق این کشور را جنگل های بارانی و استوایی تشکیل داده اند. به دلیل وجود زمین های کشاورزی و زراعت حاصلخیر در کشور پیشرفته سنگاپور، درصد بالایی از جمعیت این کشور مشغول به کشاورزی می باشند.

مردم کشور سنگاپور به چهار زبان انگلیسی، ماندارین، تامیل و مالایی صحبت می کنند و دانشجویانی که قصد دارند در این کشور مشغول به تحصیل شوند می توانند با ارائه مدارک زبان انگلیسی (آیلتس-تافل) وارد دانشگاه های سنگاپور شوند. کشور سنگاپور با کشور هایی چون ژاپن، آمریکا، چین، مالزی و برخی از کشور های اروپی رابطه ی تجاری دارد و موارد مختلفی را به این کشور ها صادر می کند. در کشور سنگاپور افرادی با دین های گوناگون زندگی می کنند و در جدول زیر به این ادیان اشاره شده است:

دین و مذهب جمعیت (درصد)
مذهب بودایی و تائو 51%
مسیحیان (چینی‌ها، آسیایی‌ها و هندی‌ها) 15%
مسلمانان (مالایی های، هندی ها و چینی ها) 14%
بی دین 15%

آب و هوای کشور سنگاپور در ماه های تیر و خرداد بسیار گرم می باشد و در اردیبهشت ماه نیز باد های شدیدی در این کشور شروع به وزیدن می کنند؛ اما لازم به ذکر است که در ماه های مهر و آبان آب و هوای کشور سنگاپور مرطوب تر می شود.

شرایط پناهندگی در کشور سنگاپور

به طور کلی مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق پناهندگی به دلیل وجود قوانین و مقررات خاص در این کشور، امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان و مهاجرانی که از راه های غیر قانونی اقدام به مهاجرت به این کشور آسیایی می کنند بازداشت و مجازات خواهند شد.

دولت کشور سنگاپور دلایل مختلفی برای عدم پذیرش پناهندگان دارد و این دلایل به چند بخش تقسیم می شوند: دولت این کشور به دلیل وجود درگیری ها و جنگ های منطقه ای، جهت حفظ امنیت کشور خود، به پناهندگان اجازه ی ورود به خاک کشور سنگاپور را نمی دهد.

کشور سنگاپور بسیار کوچک می باشد و مساحت آن تقریبا هفتصد کیلومتر مربع است و این موضوع نیز یکی از عوامل موثر در عرم پذیرش پناهندگان می باشد. ورود پناهندگان به هر کشوری در اکثر مواقع موجب از بین رفتن رفاه و امنیت اجتماعی می شود و آسایش و آرامش مردم آن کشور با بالا رفتن جمعیت کشور کاهش می یابد؛ پس دولت کشور سنگاپور با وجود این عوامل با ورود پناهندگان به خاک کشور سنگاپور مخالف می باشد.

ورود یک میلیون پناهنده به سنگاپور در سال 1930 میلادی ( جهت پشتیبانی مردم جنگ زده ویتنام ) باعث کاهش امنیت و رفاه اجتماعی در این کشور شد. جلوگیری از جرائم، دزدی های مختلف، قتل و سایر موارد مشابه، باعث شده است تا دولت کشور سنگاپور راه ورود پناهندگان به این کشور را ببندد. همچنین لازم به ذکر است که پناهندگان سیاسی نیز اجازه ی مجوز ورود به خاک کشور پیشرفته سنگاپور را ندارند.

سایر راههای ورود به سنگاپور

در این بخش قصد داریم تا متقاضیان را با برخی از راه های قانونی جهت  ورود به خاک کشور سنگاپور مطلع سازیم. مهاجرت قانونی به کشور سنپگاپور در صورتی موجب کسب اقامت و تابعیت سنگاپور می شود که متقاضیان نقش مثبتی در اقتصاد این کشور داشته باشند و به طور کلی اقامت آن ها در سنگاپور برای این کشور مفید و تاثیر گذار باشد. همانطور که در این مقاله ذکر شد، پناهندگی در سنگاپور امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان نمی توانند از طریق پناهندگی در سنگاپور وارد این کشور شوند و اقامت و تابعیت سنگاپور را کسب کنند.

Studying in Singapore

دانشگاه های کشور سنگاپور دارای سطح بسیار بالایی می باشند و لازم به ذکر است که از سی و چهار دانشگاه موجود در کشور سنگاپور، تنها شش دانشگاه از نوع دولتی می باشند.

جهت مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور، متقاضیان در نخستین گام باید در آزمون ورودی دانشگاه مربوطه شرکت کنند و بعد از کسب قبولی در این آزمون، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی در سنگاپور کنند. هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در کشور سنگاپور بالا می باشد و متقاضیانی که می خواهند مشغول به تحصیل در دانشگاه های سنگاپور شوند، می توانند با کسب بورسیه های تحصیلی، هزینه های تحصیل خود را به صفر برسانند. پناهندگی در سنگاپور امکان پذیر نمی باشد و متقاضیانی که قصد دارند وارد دانشگاه های کشور سنگاپور شوند، باید از طریق راه های قانونی اقدام کنند.

Investing in Singapore

جهت سرمایه گذاری در کشور سنگاپور، متقاضیان باید سرمایه ی کافی داشته باشند. سرمایه گذاری در کشور سنگاپور در زمینه های تاسیس کمپانی، کارآفرینی و سایر موارد انجام می شود و لازم به ذکر است که برای انجام این کار، متقاضیان باید حداقل دو و نیم میلیون دلار سنگاپور سرمایه داشته باشند.

به یاد داشته باشید که متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری در کشور سنگاپور، می توانند به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند. پناهندگی در سنگاپور و به طور کلی مهاجرت از طریق پناهندگی به هر کشور در جهان از بد ترین راه های مهاجرت می باشد زیرا همراه با خطرات جانی و مالی می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که برای مهاجرت به سنگاپور و ورود به خاک این کشور، متقاضیان می توانند از راه هایی چون ازدواج، کارآفرینی، تولد و یا سایر راه های قانونی اقدام کنند و شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین راه برای مهاجرت به کشور سنگاپور، با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و با تعیین تایم قبلی، در جلسات مشاوره حضور داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *