مهاجرت به آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

امروزه شمار زیادی از متقاضیان وجود دارند که متقاضی اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی هستند. اما باید بدانید روش های مختلفی برای اخذ این پاسپورت وجود دارد که افراد می بایست واجد شرایط هر یک از روش ها باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا به نتایج و پاسخ های بیشتری در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی و یا پاسپورت این کشور داشته باشید.

پاسپورت آفریقای جنوبی

برخلاف ذهنیت عموم افراد سراسر دنیا، کشور آفریقای جنوبی از لحاظ صنعتی بسیار پیشرفته بوده و از سطح زندگی بالایی برخوردار است. این کشور در جنوبه قاره آفریقا قرار دارد و محصور به دو اقیانوس هند و اطلس است. از شهرهای معروف این کشور، می توان به شهر کیپ تاون اشاره نمود. آفریقای جنوبی دارای زبان رسمی انگلیسی می باشد. دولت آفریقای جنوبی برای سفرهای بین المللی شهروندانش پاسپورت آفریقای جنوبی را صادر می کند که دارای اعتبار بین المللی است.

تابعیت در آفریقای جنوبی

اعطای تابعیت در آفریقای جنوبی از طریق نظام خون برای افراد انجام می گیرد. به عبارت دیگر فردی که والدین او تابعیت و شهروندی این کشور را دارند، مجاز به اخذ تابعیت آفریقای جنوبی است. ناگفته نماند که در صورتی که شرایط قابل قبول باشد، برای فردی که اقامت این کشور را دارد نیز پاسپورت آفریقای جنوبی صادر می گردد. مشروط بر این که مدارک هویتی و قانونی فرد به دولت آفریقای جنوبی ثابت گردیده و دارای یک کد هویتی باشد. در صورتی که فرد موفق به اخذ پاسپورت کشور آفریقای جنوبی گردد، جزو شهروندان این کشور محسوب می گردد و امکان استفاده از امکانات شهروندی مانند کار، تحصیل و… را خواهد داشت.

اعتبار و رده‌بندی پاسپورت

برای اثبات پاسپورت یک کشور عوامل و دلایل بسیاری می تواند وجود داشته باشد. یکی از این دلایل را می توان چنین دانست که فردی که دارای پاسپورت کشور آفریقای جنوبی است، برای سفر به 63 کشور دنیا نیازی به اخذ ویزا نخواهد داشت. پاسپورت آفریقای جنوبی به جهت معتبر بودن توانسته رتبه 45 را در سطح جهانی به خود اختصاص دهد. دارندگان این پاسپورت قادر هستند به تعداد 35 کشور در سطح دنیا ورود پیدا کرده و به محض ورود به خاک این کشورها نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند. بنابراین اعتبار پاسپورت کشور آفریقای جنوبی بسیار بالاست.

روش‌های اخذ پاسپورت کشور آفریقای جنوبی

همان طور که می دانید از روش های مختلفی می توان به اقامت و پاسپورت آفریقای جنوبی دست یافت. در واقع از راه های مختلفی مهاجرت به آفریقای جنوبی میسر است. چنانچه هر فرد متقاضی واجد شرایط یکی از این راه ها باشد، مجاز به اخذ پاسپورت این کشور است. راه های اخذ پاسپورت کشور آفریقای جنوبی عبارتند از:

 • دریافت پاسپورت از طریق تحصیل
 • دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری
 • دریافت پاسپورت از طریق ازدواج
 • دریافت پاسپورت از طریق تولد
 • دریافت پاسپورت از طریق پناهندگی
 • دریافت پاسپورت از طریق کار

برخی از روش های فوق الذکر را در بخش های بعدی مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی های بیشتری به دست آورید.

دریافت پاسپورت از طریق کار

از جمله راه هایی که می توان به پاسپورت آفریقای جنوبی دست یافت، مهاجرت کاری به این کشور است. دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آفریقایی تبار و یا جست و جوی کار در این کشور، دو راه مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی است. متقاضی برای مهاجرت از طریق ویزای جست و کار، به مدت 9 ماه مهلت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند. حداقل مدرک تحصیلی در این مورد، فوق دیپلم و سابقه کار مرتبط است. لازم است بدانید برای کار در آفریقای جنوبی نیازی به مدرک زبان نیست. در صورتی که فرد بتواند شغل مورد نظر خود را بیابد، با کسب و کار به مدت 5 سال، می تواند اقامت دائم آفریقای جنوبی را بگیرد. چنانچه 8 سال از مدت اقامت وی بگذرد و از کل این مدت، 4 سال آن را در این کشور اقامت مستمر داشته باشد، مجاز به دریافت پاسپورت این کشور است.

دریافت پاسپورت ازطریق تحصیل چگونه است؟

کشور آفریقای جنوبی دارای دانشگاه های معتبری اعم از کیپ تاون، استنلبوش، ویتواترزلند و… است که سطح علمی بسیار بالایی دارند. زبان تحصیلی در دوره های ارائه شده از سوی دانشگاه، انگلیسی می باشد. مبالغ هزینه های تحصیلی در این کشور بین 2500 الی 4500 دلار به صورت سالیانه است. متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل در آفریقای جنوبی، می بایست در ابتدا ویزای تحصیلی را دریافت نمایند و پس از فارغ التحصیلی، آن را به ویزای کاری مبدل نمایند. در نهایت قادر خواهند بود از طریق کار پاسپورت آفریقای جنوبی را بگیرند.

نکات مهم پاسپورت کشور آفریقای‌جنوبی کدامند؟

نکاتی که درخصوص اخذ پاسپورت آفریقای جنوبی می بایست مورد توجه قرار گیرد، به شرح ذیل است:

 • جهت تقاضای پاسپورت می بایست به وزارت کشور مراجعه کنید تا تاییدیه فرم تکمیل شده مشخص گردد.
 • وزارت کشور آفریقای جنوبی می بایست کلیه مدارک هویتی فرد متقاضی اعم از شناسنامه، گذرنامه و… را تایید نماید.
 • فرم تقاضای تعیین وضعیت شهروندی می بایست تکمیل و در زمان مقرر تسلیم گردد.
 • فرد متقاضی پیش از ارائه تقاضای پاسپورت می بایست به مدت یک سال در آفریقای جنوبی زندگی کرده باشد.
 • ارائه نامه تاییدیه پذیرش دو تابعیتی (تابعیت مضاعف)
 • مبلغ 300 رند بابت انجام امور دریافت پاسپورت می بایست به وزارت کشور آفریقای جنوبی پرداخت گردد.

تغییرات قانونی پاسپورت چیست؟

قوانین شهروندی و تابعیتی این کشور در سال 1995 میلادی تصویب گردید. اما در سال 2010 دچار اصلاحات و تغییراتی شد که در مورخ اول ژانویه 2013 اجرایی شد. طبق این قوانین کسانی که به مدت 5 سال قانونا و رسما در آفریقای جنوبی اقامت کنند، مجاز به اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور هستند.

افراد متقاضی می بایست توانایی زبانی خود در برقراری ارتباط با مردم آفریقای جنوبی را به اثبات برسانند. همچنین می بایست مراحل اداری را پشت سر گذاشته و شماره هویتی جهت اقامت و تابعیت را اخذ کنند. متقاضیان گرامی این امکان را دارند که در رابطه با پاسپورت آفریقای جنوبی و مهاجرت به این کشور، با موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره های حضوری یا تلفنی (رایگان) بهره مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *