مهاجرت کاری کانادا

ویزای کار انتاریو

ویزای کار انتاریو

اخذ ویزای کار انتاریو یکی از برترین طرق اخذ اقامت از این کشور محسوب می گردد که هر ساله آما چشم گیری را به خود اختصاص داده است. در صورتی که شما هم علاقه مند به اخذ اطلاعاتی در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار انتاریو هستید این فرصت را دارید تا با مطالعه این مقاله و هم چنین مراجعه به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در مورد کشور کانادا می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

معرفی ایالت انتاریو (OINP)

ایالت انتاریو از جمله محبوب ترین شهر ایالات کشور کانادا برای مهاجران از سراسر جهان است. این ایالت که به عنوان به عنوان پرجمعیت ترین ایالت موجود در کانادا می باشد، توانسته نزدیک به 40% از کانادایی ها را در خود جای دهد، زندگی می کنند. مرکز این ایالت شهر تورنتو می باشد که به نوعی پایتخت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کانادا است.

ویزای کار انتاریو برای جذب افرادی است که به دنبال اجرای ابتکار عمل تجاری جدید یا خرید یک کسب و کار موجود در انتاریو هستند. متقاضیان ویزای کار انتاریو در صورتی موفق می شوند که بتوانند تایید نامه حمایت از اجازه اقامت موقت را براساس یک توافق نامه دارای عمل کرد، مثبت برای ایجاد مشاغل اقدام نمایند.

ویزای کار انتاریو مختص کارمندان خارجی، دانشجویان بین المللی، صاحبان کسب و کار یا کارآفرینانی می باشد که دارای تابعیتی به غیر از کشور کانادا باشند. ویزای کار انتاریو توسط دولت انتاریو در همکاری با دولت فدرال از طریق مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) طراحی شده که می تواند کمک شایانی به بازار کار و نیازهای توسعه اقتصادی انتاریو نماید.

ویزای کار انتاریو از 3 دسته تشکیل شده و هر دسته به چندین جریان مختلف تقسیم می شودکه عبارتند از:

 • ایجاد نمودن کسب و کار
 • داشتن پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان
 • داشتن سرمایه انسانی

ویزای کار انتاریو و پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان

به صورت کلی در این دسته 3 جریان اصلی دارد. شما باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و دائمی از کارفرما انتاریو برای واجد شرایط بودن داشته باشید. انواع پیشنهاد شغل کارفرمایان عبارتند از:

 • جریان کار متقاضیان خارجی
 • جریان کار دانشجوییان بین المللی
 • جریان متقاضایان دارای مهارت

سرمایه انسانی و ویزای کار انتاریو

به صورت کلی دسته داشتن سرمایه انسانی دارای 2 زیر مجموعه اصلی می باشد که عبارتند از:

 • جریان فارغ التحصیل بین المللی
 • جریان ورودی اکسپرس برای ایالت انتاریو

معمولا در این دسته افرادی را انتخاب می کنند که واجد شرایط ورود به صندوق اکسپرس ورودی فدرال هستند و دارای آموزش های لازم، تجربه کار ماهر، توانایی زبان و ویژگی های دیگر برای موفقیت خود در ایجاد و ادغام در بازار کار و جوامع انتاریو باشند.
در جریان فارغ التحصیلان بین المللی مختص متقاضیان واجد شرایطی می باشد که بتوانند در دوره های کارشناسی ارشد تحصیل نمایند یا در دوره کارشناسی فارغ التحصیل باشند، متقاضیان ویزای کار انتاریو باید دارای یک مدرک فوق لیسانس از دانشگاه انتاریو باشند تا واجد شرایط در یافت ویزای کار این کشور باشند و در طول دو سال تحصیلی اقدام نمایند.

لازم به ذکر می باشد که دانشجوی فارغ التحصیل شامل دانشجویانی می باشد که که اخیرا مدرک تحصیلی خود را گرفته باشند هم چنین برای متقاضیان ویزای کار انتاریو که مدرک فوق لیسانس از دانشگاه انتاریو گرفته باشند دیگر پیشنهاد شغلی لازم نیست.

جریان ورودی اکسپرس برای ایالت انتاریو برای متقاضیان ویزای کار انتاریو برای پذیرش در جریان ورودی اکسپرس انتاریو، باید در سیستم ورودی اکسپرس دولت فدرال فعالیت داشته باشند و از اونتاریو اطلاعیه ای دریافت کنند. در این جریان کاری به زبان فرانسوی صحبت می کنند و سرمایه های انسانی دارای اولویت می باشد. در این جریان متقاضیانی که دارای توانایی هایی نظیر، آموزش، تجربه کار ماهرانه، توانایی زبان و سایرویژگی های دیگر هستند، دارای اولویت می باشند.

سرمایه انسانی و ویزای کار انتاریو

ایجاد کسب و کار در ویزای کاری انتاریو

به صورت کلی برای ایجاد نمودن کسب و کار 2 جریان اصلی وجود دارد که عبارتند از:

 • جریان شرکت: در این روش ایجاد کسب و کار متقاضیان باید اقدام به تاسیس یک شرکت بین المللی نمایند که به دنبال گسترش یا خرید یک کسب و کار موجود در انتاریو باشند.
 • جریان کارآفرین: در این روش ایجاد کسب و کار متقاضیان باید برای شروع یک کسب و کار جدید اقدام به کارآفرینی در کانادا نمایند.

مراحل اقامت دائمی از طریق ویزای کار انتاریو

در هنگام درخواست اقامت دائمی از طریق ویزای کار انتاریو ، برای متقاضیان 3 مرحله اصلی وجود داردکه عبارتند از:

 • مرحله اول: متقاضیان مطمئن شوند که واجد شرایط هستند هنگامی که این اشخاص جریان مورد نظر خود را انتخاب کرده اید، باید مطمئن شون د که تمام الزامات اجباری آن جریان را برآورده می کنند.
 • مرحله دوم: صلاحیت متقاضیان باید توسط دولت انتاریو تائید شود در این مرحله هنگامی که متقاضیان جریان خود را انتخاب کرده اند، باید از طریق OINP e-Filing Portal به صورت آنلاین اعمال کنند. در این مرحله بین 2 تا 3 ساعت برای تکمیل برنامه طول می کشد.
 • مرحله سوم: متقاضیان برای اخذا اقامت دائم کانادا در خواست دهند و اگر با درخواست این اشخاص موافقت شد. متقاضیان می توانند که برای اقامت دائم از طریق IRCC درخواست دهند.

لازم به ذکر می باشد که میزان هزینه لازم برای تائید صلاحیت متقاضیان یا به عبارتی گذراندن مرحله دوم به این صورت می باشد که:

 • هزینه لازم برای دریافت پیشنهاد کار شغلی و جریان سرمایه انسانی مابین 1500 یا 2000CAD (دلار کانادا) است.
 • هزینه لازم برای ایجاد کسب و کار 3500CAD (دلار کانادا) می باشد که به ازای هر شریک تجاری یا متقاضی اصلی است.

ودر نهایت دولت کانادا تصمیم نهایی راجع به اینکه چه کسی داوطلب می شود، را می گیرد و اولویت با کسانی می باشد که دارای MasterCard و MasterCard Debit باشند. با توجه به اتمام مقاله ویزای کار انتاریو چنانچه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد سایر ایالات شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در مورد کشور کانادا می باشند نظیر اخذ ویزای کار کانادا و یا مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *