مهاجرت کاری آمریکا

ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

آمریکا یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که در همسایگی کانادا و مکزیک موقعیت دارد. این کشور یکی از پیشرفته ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان بشمار می رود. ویزای کار آمریکا یکی از طرق مهاجرتی است. این ویزا از انواع مختلفی تشکیل شده است و لازمه اخذ آن ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در کشور آمریکا است. کشور آمریکا از اقتصاد قدرتمندی در جهان برخوردار است و بزرگترین شرکای تجاری این کشور چین، کانادا، مکزیک، ژاپن و آلمان هستند. این کشور سومین کشور صادر کننده در جهان است و محصولات غذایی، تجهیزات صنعتی، ماشین آلات، خودرو و تولیدات صنایع هوایی را به دیگر کشورها صادر می­نماید. مهاجرت به آمریکا به روش های مختلفی همچون کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی امکان پذیر است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی متقاضیان را در این مسیر یاری و راهنمائی می نمایند.

می­توان گفت اخذ ویزای کار آمریکا یکی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور است که موجبات اخذ اقامت دائم آمریکا را برای فرد بوجود می آورد. متقاضیان انجام کار در آمریکا با مراجعه به وب سایت های موسسات معتبر کاریابی در این کشور می توانند بجستجوی شغل مورد خود پرداخته و پس از یافتن شغل و عقد قراردادکاری به کارفرمای مربوطه نسبت به اخذ ویزای کار آمریکا اقدام نمایند. معمولاً اکثر ویزاهای کاری این کشور دارای اعتباری 3 ساله هستند و قابلیت تمدید به مدت 3 سال دیگر را نیز دارند.

انواع ویزای کار آمریکا

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم، ویزای کار آمریکا انواع مختلفی داشته و متقاضیان با توجه به تخصص و مهارت و اهداف خود برای مراجعت به این کشور ملزم به اخذ یکی از آنها می ­باشند. در جدول زیر انواع ویزای کار آمریکا را معرفی نموده ایم:

انواع ویزای کار آمریکا توضیحات
ویزای کاری H1 این ویزا رایج ترین ویزای کاری آمریکا است که دارای اعتباری 1 ساله بوده و امکان اخذ این ویزا برای آندسته از افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی نیستند وجود دارد. البته فرد می باید از مدارک فنی و سوابق در رشته مورد نظر برخوردار باشد.
ویزای کاری H1B این ویزا تنها با ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان صادر می گردد و علاوه بر این متقاضیان می بایست از تحصیلت دانشگاهی کارشناسی و بالاتر در رشته مورد نظر برخوردار باشند.
ویزای کاری H1B3 وEB3 متقاضیان اخذ این ویزا احتیاج به برخورداری از حرفه و یا مهارت خاص ندارند و معمولاً افرادی که بعنوان مدلینگ و قصد ورود به بازارهای کاری آمریکا را دارند، نسبت به اخذ این ویزا اقدام می نمایند.
ویزای کاریH1C  وEB1 ویزای H1C از جمله ویزاهای غیر مهاجرتی و موقتی آمریکا است که برای آن دسته از پرستاران حرفه ای که در دانشگاه های معتبر تحصیل نموده اند صادر می گردد. ویزای EB1 از دیگر ویزاهای کاری آمریکا است که صدور این ویزا بدون ارائه پیشنهاد کاری امکان پذیر است.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آمریکا

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارند، در ابتدا می بایست نسبت به دریافت اقامت موقت و ویزای کار در آمریکا اقدام نمایند. از مهمترین شرایط اخذ این ویزا ارائه (Job Offer) یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرما و یا شرکتی در آمریکا می باشد. علاوه بر این ارائه مدارک زیر به سفارت آمریکا الزامی می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم شمارهDS-160 مبنی بر درخواست ویزای غیر مهاجرتی و یا مهاجرتی آمریکا
 • پرداخت هزینه ویزای کار آمریکا
 • ارائه شماره 10 رقمی بارکد از صفحه تأیید فرم DS-160
 • یک قطعه عکس
 • تصویر نامه قرار ملاقات

همانطور که پیشتر بیان نمودیم حداکثر اعتبار ویزاهای کاری آمریکا 3 سال می باشد و فرد در صورت تمایل امکان تمدید به مدت 3 سال دیگر را نیز خواهد داشت. در برخی از موارد کارفرمایان در صورت صلاحدید طی این مدت تقاضای گرین کارت آمریکا را برای کارمند خود می نماید. در صورتیکه افراد در مدت ذکر شده موفق به اخذ گرین کارت و یا اقامت دائم کشور آمریکا نشود، می باید خاک این کشور را ترک نماید.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آمریکا

موسسات کاریابی در آمریکا

متقاضیان انجام کار در آمریکا به روش های مختلف می توانند به جستجوی کار در این کشور بپردازند. یکی از رایج ترین روش های کاریابی در آمریکا مراجعه به وب سایت های کاریابی در این کشور است. متقاضیان با ارائه رزومه های کاری خود به این موسسات از فرصت های شغلی مرتبط با مهارت خود مطلع می گردند و امکان مصاحبه و عقد قراردادکاری با کارفرمایان و شرکت های مختلف را خواهند داشت. لازم بذکر است این موسسات پس از معرفی فرصت های شغلی و عقد قراردادکاری میان کارفرما و متقاضی انجام کار هزینه ای را بابت حق الزحمه دریافت می نمایند.

از معروفترین موسسات کاریابی در آمریکا عبارتند از:

 • موسسه اپل وان
 • موسسه کاریابی نشنال ایونت
 • موسسه کاریابی Job Spring
 • موسسه کاریابی رابرت هلف

وب سایت های انگلیسی زبان بسیاری هستند که فرصت های شغلی مختلف بسیاری را در این کشور معرفی می نمایند.

شرایط کار دانشجویی در آمریکا

با توجه به اینکه دانشگاه های آمریکا از اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار است و دانشجویانی که تحصیلات خود را در این کشور به اتمام رسانیده اند، از فرصت های شغلی بسیار مناسبی در آمریکا و دیگر کشورها برخوردار خواهند بود. اما هزینه های تحصیل در این کشور گران است و اکثر دانشجویان بین المللی در حین تحصیل به انجام کارهای دانشجویی در آمریکا می پردازند. دانشجویان برای انجام کار ضمن تحصیل در آمریکا ملزم به اخذ مجوز کار این کشور هستند.

جهت اخذ این مجوز دانشجویان متقاضی انجام کار باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • شخص می باید نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا را اخذ نموده باشد.
 • متقاضی می باید فرم مرتبط با کار مورد نظر را برای اخذ مجوز تکمیل نماید.
 • پرداخت هزینه صدور کارت مجوز کار

تمامی مدارک فوق می باید به اداره مهاجرت آمریکا ارسال گردد و این اداره پس از بررسی های لازم مجوز کار آمریکا را صادر و آدرس شخص مورد نظر ارسال می نمایند. علاوه بر این دانشجویانی که قصد انجام کار پس از تحصیل در آمریکا را دارند می بایست ظرف مدت 120 روز نسبت به اخذ مجوز کاری این کشور اقدام نمایند. متقاضیان مهاجرت به آمریکا می توانند در دیگر زمینه های مهاجرتی از جمله چگونگی مهاجرت فریلانسر ها به این کشور با مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

یک دیدگاه برای “ویزای کار آمریکا

 1. ابوالفضل گفت:

  ویزای کار آمریکا را از چه سنی میشه گرفت؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *