اروپا

ویزای کاری اروپا

اخذ ویزای کاری اروپا

با توجه به نرخ پائین بیکاری و کمبود نیروی متخصص در اروپا افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به این قاره را دارند. اخذ ویزای کاری اروپا اولین گام برای مهاجرت کاری به این قاره­ی سبز می­باشد. در سال 2000 تمامی کشورهای اروپایی نشستی را در زمینه تأمین کمبود نیروی متخصص کاری از طریق کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برگزار نمودند. طبق این نشست کشورهای اروپایی بر این توافق شدند تا با صدور بلوکارت اروپا نیروهای مورد نیازشان را از دیگر کشورهای جهان تأمین نمایند. البته صدرو بلوکارت با شرایطی همراه است و در مقابل افرادی که بلوکارت اروپا را دریافت می­نمایند، از مزایای بسیار مناسبی نیز برخوردار خواهند شد. متقاضیان مهاجرت کاری به اروپا می­توانند قبل از هر گونه تصمیم گیری با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و در زمینه انتخاب بهترین گزینه کاری در اروپا از نظرات و تجربیات این مجموعه بهره­مند گردند.

آلمان نخستین کشوری که بود که طرح بلوکارت را در سال 2007 اجرایی نمود و تاکنون 16000 بلوکارت را برای متخصصین خارج از اروپا صادر نموده است. لازم بذکر است که افراد با اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی نیز امکان انجام کار در اروپا را خواهند داشت. بدین طریق که ابتدا با ویزای تحصیلی به اروپا سفر نموده و در کنار تحصیلات خود، با فرصت های شغلی در این قاره آشنا می­گردد. پس از پایان تحصیلات خود می­تواند با یافتن شغل مورد نظر خود نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اروپا اقدام نماید.

بررسی کارت آبی اروپا

بلوکارت اروپا اولین طرح اجرایی استخدام نیروی های متخصص خارجی در قاره اروپا است. اگرچه در سالهای اخیر برخی از کشورهای اروپایی با چالش رکود اقتصادی روبرو هستند و نتوانستند در این طرح بخوبی عمل نمایند، اما کشوری همچون آلمان این طرح را با موفقیت اجرایی نمود و از این طریق متخصصین حرفه ای زیادی را در بخش های مختلف استخدام نمود. علاوه بر این دولت آلمان فرصت دیگری را برای انجام کار در آلمان ایجاد نموده است. بطوری که افراد می­توانند با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به این کشور مهاجرت نمایند و با یافتن شغل مورد نظر خود، ویزای کاری اروپا در آلمان را دریافت بنمایند. می­توان گفت شرایط این ویزا یکی از بهترین راههای مهاجرت کاری به اروپا می­باشد.

بلوکارت اروپا دارای حداقل 4 سال اعتبار می­باشد که در صورت تمایل افراد امکان تمدید آن را نیز خواهند داشت. همچنین افرادی که دارای قرار دادکاری کمتر از 3 سال هستند نیز، پس از پایان قراردادکاری خود اجازه دارند، بمدت 3 ماه در اروپا اقامت داشته و به جستجوی شغل دیگری بپردارد. ناگفته نماند افراد با 5 سال کار دائم در اروپا می­توانند اقامت دائم کشور اروپایی مورد نظر را برای خود و اعضا خانواده اخذ بنمایند.

اخذ ویزای کاری اروپا

شرایط اخذ بلوکارت اروپا

همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم، علاوه بر اینکه بلوکارت اروپا دارای مزایای متعددی است، برای اخذ آن متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند:

  • متقاضی می­بایست شهروند یکی از کشورهای خارج از اروپا باشد.
  • تحصیلات اولیه خود را گذرانده و مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده باشد و یا تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه های آلمان و یا دانشگاه های شناخته شده­ی جهان به اتمام رسانیده باشد.
  • قرارداد کاری وی باید با حداقل 5/1 برابر حقوق ملی کشورهای اروپایی منعقد گردیده باشد.
  • از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشد.
  • در رشته مورد نظر حرفه و تخصص کامل داشته و در صورت امکان دارای سوابق کاری باشد.

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند، مهندسی فناوری اطلاعات- کامپیوتر- کشاورزی- پزشکی و پیراپزشکی از جمله مهمترین مشاغل مورد نیاز در اروپا بشمار می­روند.

مزایای اخذ بلو کارت اروپا

افرادی که دارای شرایط کسب بلوکارت اروپا هستند، براحتی می­توانند ویزای کاری اروپا را اخذ نمایند. در واقع بلوکارت اروپا مجوز کار افراد در کشورهای اروپایی است. افراد با اخذ بلوکارت اروپا از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

  • امکان سفر بدون محدودیت در تمامی کشورهای عضو شینگن
  • برخورداری از حقوق اجتماعی و اقتصادی در اروپا
  • امکان سفر بهمراه اعضای خانواده
  • زمینه سازی برای اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت اروپا

ویزای کاری اتریش

اتریش دارای شرایط بسیار مناسبی برای انجام کار می­باشد و ویزای جاب سیکر اتریش فرصتی برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری اروپا می­باشد. افراد باید دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و سوابق کاری مورد نیاز جهت اخذ ویزای جاب سیکر اتریش باشند. این ویزا حداکثر پس از مدت 6 ماه برای متقاضیان صادر می­گردد. در نهایت افراد با انجام کار بمدت 5 سال در اتریش می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

شرایط کسب و کار در انگلستان

می­تووان گفت انگلستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که افراد می­توانند به ایجاد کسب و کار در این کشور بپردازند. اخذ ویزای کاری اروپا برای مهاجرت به انگلستان و ایجاد کسب و کار در این کشور لازم و ضروری است. ویزای کارآفرینی انگلستان به افرادی تعلق خواهد گرفت که دارای طرح و ایده های بسیار مناسبی برای ایجاد کسب و کار در این کشور هستند. دولت انگلستان ابتدا طرح های متقاضیان را بررسی نموده و در صورت تأیید به آنان اجازه اخذ این ویزا داده خواهد شد. ناگفته نماند دولت انگلیس از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی با اعطای وام و حمایت از آنان در این زمینه استقبال می­نماید.

گرین کارت دانمارک

دانمارک نیز از دیگر کشورهای اروپایی است که با صدور ویزای کاری اروپا فرصتی جهت انجام کار دردانمارک برای متقاضیان فراهم نموده است. سن- سوابق تحصیلی و کاری- مهارت زبان از جمله شرایط صدور این کارت هستند. البته صدور گرین کارت دانمارک از طریق سیستم امتیاز دهی امکان پذیر است و متخصصین حرف مختلف با کسب حداقل 100 امتیاز می­توانند این کارت را دریافت نمایند. این کارت دارای حداقل 18 ماه اعتبار است که افراد در صورت تمایل می­توانند نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. همچنین امکان اخذ اقامت دائم دانمارک با گرین کارت این کشور وجود دارد.

کسب و کار در سوئد

سوئد نیز از دیگر کشورهای اروپایی است که افراد جهت انجام کار در این کشور نیازمند اخذ ویزای کاری اروپا می­باشند. علاوه بر ویزای کاری مجوز کار سوئد نیز از دیگر ملزومات انجام کار در این کشور بشمار می­رود. البته دانشجویان- محققین و شهروندان اروپایی برای انجام کار در این کشور نیازی به اخذ مجوز نداشته و تنها با ویزای تحصیلی خود می­توانند براحتی ساعاتی را در این کشور به انجام کار بپردازند. دوستان و متقاضیان انجام کار در اروپا می­توانند در تمامی زمینه های مهاجرتی از نظرات و پیشنهادات کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطلع گردیده و از تجربیات آنان بهره­مند گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *