مهاجرت به کشور روسیه

ویزای همراه روسیه

ویزای همراه روسیه

اخذ ویزای همراه روسیه برای اعضاء خانواده افرادی که قبلا به این کشور مهاجرت نموده اند، پروسه ای می باشد به بررسی آن می پردازیم. شرایط دریافت ویزای همراه روسیه را می دانید؟ مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه روسیه چیست؟ با چه ویزایی از این کشور امکان ویزای همراه روسیه وجود دارد؟ آیا ویزای همراه این کشور در ویزای تحصیلی روسیه امکان پذیر است؟ ویزای همراه این کشور در ویزاهای تحصیلی چگونه است؟ این مقاله در باب ویزای همراه روسیه توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

معرفی کشور روسیه

در جدول زیر به معرفی کشور روسیه می پردازیم:

پارامتر شرح
موقعیت آسیای شمالی و اروپای شرقی و با اقیانوس آرام و منجمد شمالی و دریاهای خزر، سیاهو بالتیک مرز آبی
14 کشور روسیه کره شمالی/ چین/ مغولستان/ قزاقستان/ آذربایجان/ گرجستان/ اوکراین/ بلاروس/ لتونی/ استونی/ فنلاند و نروژ لیتوانی و لهستان
شهرهای بزرگ مسکو، سن پترزبورگ، نووسیبرسک
نوع حکومت جمهوری چند حزبی فدرال
زبان رسمی روسی
مساحت بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع
واحد پول RUB (روبل روسیه)

اخذ ویزای همراه روسیه

اگر بستگان نزدیک (همسر، فرزند زیر 18 سال، کودکان معلول 18 ساله و وابسته) با شما مسافرت می کنند. شما می توانید درخواست ویزای خانواده خود را با اخذ ویزای خود بر اساس دعوتنامه ویزا خود درخواست کنید. زمان پردازش و هزینه ویزای خانوادگی متعلق به نوع ویزا “سر خانوار” و در سن اعضاء خانواده همراه است. (کنسولگری و برخی از هزینه های اجباری دیگر به افراد زیر سن قانونی پرداخت نمی شود). زمان لازم برای صدور ویزا به اعضاء خانواده برابر است با زمان لازم برای صدور ویزا به “سرپرست خانوار”.

در این بخش توجه شما به تعداد دانشجویان این کشور جلب می داریم:

تعداد دانشجویان بین المللی در روسیه

مدت اقامت ویزای همراه روسیه

با توجه به قانون یان کشور، مدت کامل اقامت در این کشور در مورد ویزای کسب و کار نباید بیش از 90 روز در هر 180 روز باشد. تمدید یک ویزای اعضاء خانواده تنها در موارد استثنایی (مانند یک بیماری جدی) امکان پذیر است. تنها براساس درخواست ویزای ویزا شما امکان پذیر است. ما به شدت به شما توصیه می کنیم تا تاریخ انقضاء ویزای خود را در نظر داشته باشید تا از خروج از روسیه در برابر مشکلات جلوگیری کنید. اگر در برخورد با ویزای خانوادگی مشکلی دارید، ممکن است برای نوع دیگری از ویزا، به عنوان مثال برای ویزای مسافرتی یا کسب و کار، ساده تر باشد.

آموزش در روسیه

این کشور جزء بهترین کشورهای جهان از نظر اعتبار علمی است. همواره در طول تاریخ جزء پیشروان در علم و صنعت بوده است. هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان ایرانی برای ادامه تحصیل به شهرهای مختلف این کشور وارد می شوند. کیفت آموزش و پرورش و تولید علم و انتقال آن در این کشور بسیار بالاست. این کشور با برخورداری از رشته های خاص فنی و هوا فضا محبوبیت زیادی بین دانشجویان ایرانی دارد.

تحصیل متاهلین: اگر متقاضی تحصیل در این کشور متاهل باشد. آیا می تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراه این کشور را دریافت کند؟ در ابتدا باید خاطر نشان کرد منظور از همراه همسر و فرزند زیر 18 سال می شود . مادر و پدر و فرزندان بالای 18 سال به عنوان همراه نامیده نمی شوند.

بررسی ویزای همراه روسیه

بررسی ویزای همراه روسیه

با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در هیچ کدام از مقاطع تحصیلی امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18 سال وجود ندارد. در واقع نه در زمان اقدام ویزای نفر اصلی و نه پس از آن شانس اقدام برای همراه در این کشور وجود ندارد. حتی بعد از ورود نفر اصلی نیز امکان پیوست خانواده در ویزای تحصیلی وجود ندارد. اگر متقاضی تحصیل و مهاجرت تحصیلی به روسیه متاهل باشد باید برای همسر وی نیز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا کالج های روسیه اقدام شود. تنها راهی که فرد علاقمند به مهاجرت به این کشور بتواند برای همراه خود ویزای روسیه را درخواست دهد. مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور است. در روش سرمایه گذاری برای نفر اصلی و همراه وی ویزا صادر می شود.

تحصیل رایگان در روسیه

تحصیل در روسیه در تمامی مقاطع نیازمند قبولی در آزمون ورودی است. لازم به ذکر است که تحصیل رایگان در این کشور فقط به زبان روسی است. دانشجو پس از قبولی در آزمون ورودی می توانند علاوه بر تحصیل رایگان از کمک هزینه های زندگی نیز برخوردار شوند. اگر دانشجویان خارجی بخواهند در این کشور رایگان تحصیل کنند بهتر است در کشور خود ابتدا به زبان روسی تسلط کافی بیابند تا بتوانند در این رقابت نمره قبولی را اخذ نمایند. بنابراین اکثر دانشجویان ایرانی ترجیح می دهند در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

در ادامه برای شما عزیزان هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بیان می شود:

  • تحصیل در رشته هایی مثل هوافضا، مکانیک و الکترونیک بین 6000$ تا 7000$ (دلار) در سال
  • زندگی دانشجویی ماهیانه بین 300$ تا 500$ (دلار)
  • خوابگاه 1000$ تا 2000$ (دلار) در سال
  • دوره پزشکی سالانه 8500$ (دلار) در سال
  • دوره دندانپزشکی 5000$ تا 6000$ (دلار) در سال

ویزای همراه روسیه با ثبت شرکت

بعد از تاسیس شرکت و اخذ اقامت موقت 1 ساله نفر اصلی می تواند برای ویزای خانواده خود درخواست دهد. ویزای همراه با ارائه ترجمه شناسنامه و ارائه ازمایش ایدز و هپاتیت بررسی شده است. برای همه اعضاء خانواده صادر می شود. در این مقاله به بررسی ویزای همراه روسیه پرداختیم. شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای همراه و اقامت روسیه را مورد بررسی قراردادیم. مقاله فوق در مورد ویزای همراه روسیه نگارش شده بود. برای مهاجرت به روسیه و دریافت اطلاع راجع به ویزای همراه این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ارتباط بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.