مهاجرت تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی در آمریکا

همان طور که می دانید دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا یکی از روش های موفقیت آمیزبرای مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت این کشور پیشرفته وصنعتی می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه ویزای تحصیلی در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با شرایط تحصیلی در این کشور  را به دست آورید.

بررسی اجمالی ویزای دانشجویی کشور آمریکا

به طور کلی، یک شهروند کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید یک ویزا ی توریستی برای اقامت موقت یا یک ویزای مهاجرت برای اقامت دائم دریافت کند.

لازم به ذکر می باشد که متقاضیان ویزای تحصیلی در آمریکا برای تحصیل در ایالات متحده باید یک ویزای دانشجویی داشته باشندو در مرحله بعد برای دوره ی تحصیلی و نوع مدرسه ای که این اشخاص برای شرکت در آن برنامه ریزی می کنند، تعیین کنند و بررسی نمایند که به ویزای F یا ویزای M نیاز دارند.

موارد دریافت ویزای تحصیلی F

متقاضیان ویزای تحصیلی در آمریکا برای شرکت در مقاطع تحصیلی زیر به ویزای F تحصیلی نیاز دارند:

 • دانشگاه یا کالج
 • دبیرستان
 • مدرسه ابتدایی خصوصی
 • شرکت در سمینار های آموزشی
 • شرکت در یکی دیگر از موسسه های علمی، به مانند یک برنامه آموزشی زبان
 • شرکت در حرفه یا سایر موسسات غیر آکادمیک شناخته شده، البته به غیر از یک برنامه آموزشی زبان

لازم به ذکر می باشد که دانش آموزان نمی توانند در برنامه لغو ویزا و یا با ویزای توریستی شرکت کنند.هم چنین ویزای دانشجویی F یا M برای تحصیل در ایالات متحده مورد نیاز است. اتباع خارجی ممکن است پس از ورود به این کشور با ویزای ویزای توریستی(B) و یا (VWP)، که جز برای مطالعاتی و تفریحی این اشخاص می باشد که برای مدت کوتاهی از مطالعه تفریحی، یک ویزای توریستی مناسب است
با این توضیح که یک ویزای توریستی (B)اجازه ثبت نام در یک دوره آموزشی تفریحی کوتاه را می دهد که برای اعتبار داشتن به مدرک یا گواهی دانشگاهی نیازی ندارد.
متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا باید این نکته را در نظر بگیرند که برای تحصیل در مقطع راهنمایی و یا برای اخذ گواهینامه ای که در ایالات متحده انجام می شود هرگز به  یک ویزای توریتسی (B)نیازی ندارند حتی اگر این مقاطع تحصیلی برای مدت کوتاهی برگذار شوند . برای مثال، یک دانش آموز در یک برنامه آموزش راه دور که نیاز به سپری نمودن یک دوره زمانی در محوطه دانشگاهی ایالات متحده دارد، باید قبل از ورود به ایالات متحده، ویزای دانشجویی F یا M را بدست آورد.

فرایند پذیرش دانشجویی در یک دانشگاه تأیید شده SEVP

برای انجام این فرایند اولین قدم این است که دانشجو به یک دانشگاه تأیید شده SEVP در ایالات متحده مراجعه نماید.پس از مراجعه به دانشگاه تایید شده SEVP باید اقدام به ثبت نام کردن نمایند،  ودر مرحله بعد نام این اشخاص در  سیستم مختص به تبادل اطلاعات دانشجویی (SEVIS) ثبت می شود و دانشجو باید هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کند. سپس دانشگاه تأیید شده SEVP برای دانشجویان  فرم I-20 را صادر می کند. پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS، در نهایت دانشجویان می توانند در یک سفارت خانه و یا کنسول گری ایالات متحده برای دریافت یک ویزای دانشجویی F یا M درخواست دهد. نکته هنگام شرکت در مصاحبه ویزا باید فرم I-20 را به افسر کنسول گری بدهند.
اگر همسر و یا فرزندتان متقاضیان ویزای تحصیلی در آمریکا در هنگام تحصیل قصد دارند با این اشخاص در ایالات متحده زندگی کنند، هم چنین آنها باید در SEVIS ثبت نام کنند، فرد فرم I-20 را از مدرسه تأیید شده SEVP را به دست آورند و درخواست ویزا کنند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آنلاین در آمریکا

متقاضیان ویزای تحصیلی در آمریکا برای درخواست ویزای تحصیلی آنلاین خود ملزم به دریافت نمودن  فرم DS-160 – می باشند و در مرحله بعد این اشخاص  باید: درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنند و صفحه تأیید فرم درخواست را برای ارسال مصاحبه خود را دریافت کنند.و در هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 عکس خود را بارگیری کنند. عکس این اشاص باید در بر گیرنده یک فرمت توضیح داده شده باشد.
معمولا برای انجام مصاحبه متقاضیان ویزا با زمان محدودی رو به رو می شوند. چرا که ممکن است مامورین کنسول گری این کشور به صورت اختصاصی به مصاحبه با هر متقاضی ویزا داشته باشند.

بررسی مدت زمان لازم برای قرار ملاقات

مدت زمان لازم برای قرار ملاقات های مصاحبه به عواملی نظیر مکان، فصل و نوع ویزا بستگی دارد که برای هر شخصی متفاوت است، بنابراین این اشخاص برای این که ویزای خود را زودتر دریافت نمایند باید زمان مصاحبه را برای مکان مورد نظر خود  مرور کنند.

دانش آموزان جدید می توانند تا 120 روز قبل از تاریخ شروع دوره ی تحصیلی اقدام به ثبت نام نمایند.در غیر این صورت این اشخاص اجازه ورود به ایالات متحده را برای بیش از 30 روز قبل از تاریخ شروع به کار نخواهند داشت.

مدارک مورد نیار برای ویزای تحصیلی آمریکا

متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا قبل از انجام مصاحبه برای ویزا خود ملزم به  جمع آوری و ارائه مدارک زیر می باشند:

 • ارائه گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده با این توضیح که  گذرنامه این اشخاص باید حداقل شش ماه پس از مدت اقامت در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با موافقت نامه های خاص کشور معاف شود)
 • ارائه یک درخواست جداگانه برای اعضای خانواده ای که در پاسپورت این اشخاص ذکر شده باشد.
 • ارائه فرم تایید DS-160 برای متقاضیان غیر مجاز در یافت این نوع از ویزا،
 • پرداخت نمودن هزینه برای دریافت درخواست
 • ارائه عکس دارای شرایط
 • ارائه رونوشت از دیپلم ها و مدارک تحصیلی که در آن حضور داشته اند
 • ارائه ریزنمرات از آزمون های استاندارد که توسط مدرسه ای در ایالات متحده مورد تایید باشد.
 • ارائه اسکن های انگشت نگاری دیجیتال، به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، گرفته می شود. که معمولا در طول مصاحبه از متقاضیان گرفته می شوند، اما نحوه ارائه این مدرک این بر اساس مکان متفاوت است.

با توجه به اتمام مقاله ویزای تحصیلی آمریکا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در رابطه با شرایط مهاجرت به آمریکا هستید با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (اخذ پذیرش در آمریکا) و یا (شرایط پس از تحصیل در آمریکا )می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *