مهاجرت تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

یکی از کشورهای شاد، باکیفیت و سطح بالای اروپایی، کشور دانمارک است. شرایط تحصیلی دانمارک به قدری ایده آل است که هر ساله افراد از نقاط مختلف جهان جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک اقدام نموده و در دانشگاه ها مشغول تحصیل می شوند. حقوق شهروندی به مساوات در این کشور رعایت می گردد. محیط امن در اجتماع و دانشگاه ها، شرایط تحصیلی مبتنی بر کسب تجربه و خلاقیت، اجازه کار همزمان با تحصیل از مزیت هایی تحصیلی دانمارک محسوب می شوند که خود دلیل مهمی بر جذب دانشجویان به سمت این کشور می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله به تجزیه و تحلیل و بررسی زوایای مختلف ویزای دانشجویی این کشور پرداخته است و در این خصوص آمادگی ارائه هر گونه مشاوره و خدمات حقوقی و مهاجرتی را نیز دارد.

مدارک ویزای تحصیلی دانمارک

برای مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیلی، باید اجازه ورود به این کشور را داشته باشید. این مجوز به صورت ویزای تحصیلی دانمارک و از سوی سفارت این کشور برای فرد متقاضی صادر می گردد. از الزامات و مدارک مهمی که در راستای ویزای تحصیلی باید به سفارت ارائه گردد، نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز آموزشی دانمارک می باشد. در صورت عدم ارائه نامه مذکور، با تقاضای ویزای تحصیلی موافقت نمی گردد. مدارک دیگری مورد نیاز است که شرح آن ها به صورت زیر می باشد:

 • نامه پذیرش تحصیلی که از دانشگاه انتخابی متقاضی صادر گردیده و ممهور به مهر آن دانشگاه می باشد.
 • داشتن بیمه مسافرتی منطقه شنگن که حداکثر به مبلغ 30000€ (یورو) را پشتیبانی نماید. این بیمه نامه باید توسط یکی از شرکت هایی که از نظر سفارت دانمارک مورد تایید هستند، صادر گردیده باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی شناسنامه و… با ترجمه رسمی
 • پر نمودن و ارائه درخواست ویزا که بایستی تایپ گردد و تسلیم سفارت شود.
 • اسناد و مدارک مالی که دال بر قدرت تامین مخارج تحصیل و زندگی در این کشور باشد.
 • 1 قطعه عکس به صورت رنگی و در سایز 5.3 در 5.4
 • ارائه کلیه گواهینامه های تحصیلی متقاضی

سایر مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک دیگری در خصوص اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از متقاضی خواسته می شود که یکی از آنها تسلط و داشتن مهارت کافی در یکی از زبان های انگلیسی، دانمارکی، نروژی، آلمانی و سوئدی است. از سایر مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانمارک عبارتست از:

 • گذرنامه متقاضی (حداقل 3 ماه اضافه)
 • پرداخت هزینه صدور ویزا تقریبا معادل 60€ (یورو)
 • تمکن مالی
 • مبلغ 730€ (یورو) به صورت ماهیانه است که باید مدارک و اسناد اثبات آن ارائه گردد.
 • ثبت اثر انگشت متقاضی

شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک

دولت دانمارک هیچ گونه محدودیتی در راستای ادامه تحصیل در این کشور قرار نداده است و متقاضیان در هر سنی می توانند در شته دلخواه خود به تحصیل بپردازند. اما شرایط صدور ویزای تحصیلی دانمارک به گونه ای است که سن افراد در آن دخیل بوده و وضعیت را تغییر می دهد. برای مثال داوطلبانی که قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارند، باید امتیازات لازم را برای هر یک از مدارکی که ارائه می دهند، به دست آورند. چنانچه سن متقاضی در این خصوص از 34 سال کمتر باشد، 15 امتیاز برای وی منظور می گردد. اما اگر سن وی در بازه سنی 35 الی 40 قرار داشته باشد، تنها 10 امتیاز برای وی در نظر گرفته می شود.

شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک

تحصیل کارشناسی در دانمارک

تحصیل مقطع لیسانس در کشور دانمارک برای مدت زمان 3 سال طول خواهد کشید. زبان تحصیلی این مقطع، دانمارکی بوده و به دلیل این که آموزش و یادگیری این زبان در کشور ایران امکان پذیر نیست، لذا ضروری است دانشجویان پیش از ثبت نام، دوره یادگیری زبان دانمارکی را بگذرانند. شرط معدل برای ثبت نام حداقل 14 در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی در نظر گرفته شده است. در صورتی که دانشجویان در پایان تحصیلات پروژه مرتبط با رشته تحصیلی خود را ارائه نموده و نسبت به آن دفاعیه داشته باشند، موفق به دریافت دانشنامه خواهند شد. ویزای همراه در این مقطع صادر نمی گردد.

شهریه تحصیلی برای دانشجویان غیر اروپایی به مبلغ 45.000 الی 120.000DKK (کرون دانمارک) می باشد. متقاضیانی که والدین آنها در کشور دانمارک مشغول کار می باشند، معاف از پرداخت شهریه خواهند بود. کسب 180 ECTS (امتیاز) برای اخذ مدرک کارشناسی الزامی است. برای این مقطع بایستی ویزای تحصیلی دانمارک را اخذ نمایید و سپس وارد دانشگاه شوید.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

در بررسی موضوع ویزای تحصیلی دانمارک، به جهت این که بتوانید وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دانمارک شوید، علاوه بر این که نیاز به ویزای تحصیلی دانمارک خواهید داشت، می بایست مقطع کارشناسی را با موفقیت و کسب نمرات قابل قبول پشت سر گذاشته باشید. در این مقطع نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست. زبان تحصیلی در اکثر رشته ها، به صورت انگلیسی است. بنابراین لازم است متقاضی دانش کافی در زبان انگلیسی داشته باشد و مدرک آیلتس 6 یا 6.5 را نیز ارائه دهد. نیم سال آخر تحصیل دانشجویان این مقطع به انجام امور پژوهشی اختصاص دارد.

تحصیل دکترا در دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا، از دیدگاه دولت دانمارک دارای جایگاه ویژه ای است. ادامه تحصیل در این مقطع در حالت معمولی و عادی به مدت 3 سال طول خواهد کشید. مقطع دکترا، دوره تحصیلی است که دانشجویان حق انتخاب دارند که این دوره را با دریافت بورسیه تحصیلی به پایان برسانند یا بدون دریافت بورسیه.

بورسیه تحصیلی این مقطع به صورت ماهیانه برای دانشجویان واریز می گردد که در هر ماه به مبلغ 2000$ (دلار) می باشد. بنابراین رقابت فشرده و تنگاتنگی میان متقاضیان تحصیل در این مقطع وجود دارد.

هزینه زندگی در دانمارک

این که دانشجو در کدام شهر از کشور دانمارک اقامت داشته باشد، موضوع مهمی است که در مخارج زندگی وی تاثیر بسزایی دارد. اگر تمایل به زندگی در شهرهای بزرگی مانند کپنهاگن یا آرهوس داشته باشد، باید در هر ماه مبلغ 7000DKK (کرون دانمارک) برای خود و مبلغ 3500DKK (کرون دانمارک) به ازای هر نفر همراه بپردازد. اما اگر تصمیم بگیرد که در شهرهای کوچک تری زندگی کند، هزینه های وی کاهش یافته و به 5000DKK (کرون دانمارک) می رسد و برای هر نفر همراه 2500DKK (کرون دانمارک) تخمین زده می شود. از آنجا که کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در کلیه مقاطع آزاد و بلامانع است، لذا دانشجویان می توانند جهت تامین هزینه زندگی در دانمارک، ابتدا در شهرهای کوچک اقامت داشته باشند.

پس از گذشت ترم اول، اقدام به مهاجرت به شهرهای بزرگتر نماید تا شانس خود را برای یافتن شغل ایده آل و مناسب در شهرهای بزرگ افزایش دهند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اعلام آمادگی می نماید که ضمن ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه مهاجرت افراد به کشورهای مختلف از جمله دانمارک، در پذیرفتن و انجام پرونده مهاجرتی آنان را نیز موفق عمل نماید.

یک دیدگاه برای “ویزای تحصیلی دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *