مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » دانمارک » ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارکدانمارک، کشوری بسیار زیبا و پیشرفته، در تمام سطوح دانشگاهی، زندگی و رفاهی است و مردم آن جزو شادترین مردم جهان هستند. بالطبع هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار بالاست و کپنهاگ به عنوان پایتخت آن یکی از گران ترین شهرهای جهان است. مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی دانمارک یکی از روش های ورود به این کشور زیباست. از مواردی که دانمارک را برای تحصیل جذاب می کند این است که این کشور بسیار راحت تر و سریع تر از دیگر کشورهای سطح اول اروپایی ویزای دانشجویی خودرا به افراد متقاضی تحصیل در دانمارک اعطا می کند و دانشگاه های آن هیچ محدودیت سنی برای تحصیل قائل نمی شوند. همچنین دانشجو بعد از اقامت تحصیلی در صورت تاهل می تواند همسر و فرزندان خود را بسیار سریع تر از باقی کشورها به کشور محل اقامت خود دعوت کند. این ها از نکاتی است که ممکن است دانمارک را برای فردی که قصد تحصیل در این کشور دارد به مقصدی جذاب تبدیل کند.  در مورد دانمارک همه شرایط برای افرادی که قصد تحصیل در کشوری تراز اول را دارند مهیاست. برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک باید بدانیم که به طور کلی سیستم آموزش دانمارک در سه سطح آموزش ابتدایی متوسطه، آموزش عالی متوسطه و آموزش عالی جای می گیرد

سیستم آموزش ابتدایی و متوسطه این کشور به طور کلی نزدیک به 10 سال زمان می برد و سال قبل از شروع تحصیلی یا پیش دبستانی برای آنها الزامیست. در مقطع بعد تحصیلات عالی متوسطه 2 تا 5 سال است و سه گزینه برای انتخاب افراد 16 تا 19 سال وجود دارد که شامل

دبیرستان های عمومی

دانشکده های فنی و حرفه ای در مقطع دبیرستان

آموزش و پرورش حرفه ای

آموزش عالی : دانشگاه  ها و موسسات آموزش عالی دانمارک طیف وسیعی از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. اشخاصی که برای ویزای تحصیلی دانمارک اقدام می کنند باید شرایط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور را مورد مطالعه قرار دهند. اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دانمارک برای تبعه این کشور رایگان است و دانشجویان می توانند در صورت امکان وام تحصیلی دریافت کنند. اما این دانشگاه ها برای اشخاصی که خارج از اتحادیه اروپا هستند رایگان نیست و هزینه های تحصیلی آن از 6 هزار یورو تا 16 هزار یورو متفاوت است.

برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک اگر شما در یکی از موسسات آموزش عالی یا دانشگاه های این کشور پذیرفته شده و  از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید نیازی به گرفتن مجوز اقامت دانمارک نخواهید داشت در غیر این صورت مجبور خواهید بود که برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کنید. از دیگر الزامات ویزای تحصیلی دانمارک داشتن تمکن مالی است به عنوان مثال اگر هزینه شما نزدیک به هزار یورو در ماه است باید این مبلغ را به تعداد ماه هایی که در دانمارک تحصیل می کنید نشان دهید که حداکثر برای یکسال کافیست

حال بیایید ببینیم بهترین تایم درخواست ویزای تحصیلی دانمارک معمولا چه زمانی است. زمان متعارف برای شروع درخواست ویزای تحصیلی معمولا سه ماه قبل از تاریخ ورود شما است البته این زمان بستگی به نحوه رسیدگی به اسناد، امضای آنها و بررسی ویژگی های بیومتریک شما دارد ولی می توان گفت مدت زمان کلی و زمان پردازش اطلاعات بسته به کشور ممکن است متفاوت باشد به عنوان مثال کشور هایی مانند ایران، کانادا، هند، اندونزی، بنگلادش و فیلیپین در حالت عادی ممکن است 60 روز به طول انجامد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک:

در این مرحله همه مدارک و کارهایی که باید انجام دهید را خلاصه وار برایتان آورده ایم

دانش زبان (  زبان دانمارکی در مقطع لیسانس)

پرداخت مبلغ صدور ویزا ( 310 یورو)

داشتن تمکن مالی ( حدود 1000 یورو در ماه )

نامه پذیرش از دانشگاه

فرم درخواست تکمیل شده همراه با امضا

گذرنامه معتبر

یک عکس از گذرنامه

بیمه سفر

اطلاعات دقیق در مورد پلان تحصیلی شما

مدارک مربوط به محل سکونت یا اقامتگاه شما در طول دوره تحصیل

به طور خاص به عنوان یک دانشجوی ایرانی برای تحصیل در دانمارک شما نیاز به اجازه اقامت این کشور را دارید. حتما اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای درخواست ویزای تحصیلی را خواهید داشت.بلافاصله بعد از پذیرش دانشگاه می توانید برای درخواست اقامت خود اقدام کنید. این نکته را مد نظر قرار دهید که حداقل 2 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلات عالی خود باید درخواست اقامت خود را ارائه داده باشید. بعد از تکمیل درخواست ویزا می توانید انتظار داشته باشید که در حالت عادی تا 60 روز بعد راجع به مجوز اقامت شما تصمیم گیری شود.

مراحلی که یک فرد ایرانی برای اجازه تحصیل در دانمارک نیاز دارد بدین شرح می باشد :

درخواست خود را به صورت آنلاین به سفارت یا کنسولگری دانمارک ارسال می کنید و بعد از آن فرم های مربوط به خود و دانشگاهی را تکمیل می کنید. ممکن است در طول فرآیند درخواست ویزا ویژگی های بیومتریک( اثر انگشت و عکس) شما را دریافت کنند . در طول پروسه دریافت ویزا از شما برای مصاحبه حضوری دعوت می شود.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد دانشجویان ایرانی این است که نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند و حساب بانکی آنها را محدود نمی کنند. این نوع حساب بانکی مشخصا میزان پولی را که هر ماه می توانید برداشت کنید محدود می کند و فقط زمانی که به دانمارک رسیده اید اجازه برداشت از آن را خواهید داشت.

مجوز اقامتی که برای شما صادر می شود برای مدت زمان تحصیل شما معتبر است و ممکن است تا اتمام دوره تحصیلی مجوز خود را هرسال تمدید کنید. بعد از تمام دوره تحصیلی در صورت تمایل به اقامت در دانمارک باید نوع ویزای خود را تغییر دهید یا برای تمدید ان از طریق اداره مهاجرت اقدام کنید.

همانطور که اشاره کردیم سهولت در دریافت ویزای تحصیلی دانمارک و تسریع در روند پیوستن همراه دانشجو به وی از نکات جذاب مهاجرت برای ادامه تحصیل در دانمارک است ضمن این که ذکر این نکته که دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خود شرط سنی ندارد نیز خالی از لطف نیست.

تمام تلاش ما در مقاله پیش رو بر آن بود که به ساده ترین شکل ممکن مطالب مربوط به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را برایتان شرح دهیم امیدواریم توانسته باشیم گامی در جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان برداشته باشیم . خوشحالیم از این که یک بار دیگر توفیق آن دست داد که افتخار خدمت رسانی به شما دوستان عزیز را داشته باشیم و مفتخریم که به عرضتان برسانیم در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه مهاجرت و ویزای تحصیلی می توانید با مجرب ترین کادر مهاجرت در ایران که ما در این موسسه برای راحتی و رفاه شما عزیزان گرد آورده ایم تماس حاصل فرمائید تا بهترین مشاوره در زمینه مهاجرت را دریافت نمائیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *