مهاجرت سرمایه گذاری در فیلیپین

ویزای بازنشستگی فیلیپین

ویزای بازنشستگی فیلیپین

اخذ ویزای بازنشستگی فیلیپین یکی از بهترین گزینه های اخذ اقامت بازنشستگی است. فیلیپین که به عنوان کشور هزار جزیره شناخته می شود. آب و هوای این کشور در کنار هزینه مقرون به صرفه و از همچنین انگلیسی زبان بودن مردم این کشور، فیلیپین را به مکانی عالی برای بازنشستگان خارجی تبدیل کرده است. دولت این کشور نیز جهت تزریق سرمایه و ورود ارز خارجی به فیلیپین روش های تشویقی اقامت در فیلیپین را از طریق سرمایه گذاری و بازنشستگی ارائه کرده است. برای کسب اطلاعات در این زمینه به نوشته کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله توجه فرمایید.

مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی فیلیپین

در سال های اخیر تعداد بی سابقه ای از بازنشستگان خارجی به جمهوری فیلیپین مراجعه کرده اند که ناشی از هزینه های پایین، سطح بالای زندگی و آب و هوای آن است. این کشور از بیش از 7000 جزیره تشکیل شده است که دارای آب های شفاف ، سواحل شنی سفید و هوای گرم در تمام طول سال است. انگلیسی در فیلیپین به طور گسترده ای صحبت می شود. برقراری ارتباط با اکثر مردم محلی آسان است. 11 فرودگاه بین المللی دسترسی راحت به جنوب شرقی آسیا و جهان را فراهم می کنند، در حالی که ایرلاین های محلی ارزان قیمت سفرهای داخلی را آسان می کنند.

دولت فیلیپین از طریق برنامه های اختصاصی ویزای بازنشستگی، خارجی ها را به اقامت در این کشور ترغیب می کند. طبق اعلام سازمان بازنشستگی فیلیپین این کشور در سال 2018 رکورد 6437 ویزای بازنشستگی صادر کرده است (10% بیشتر از سال قبل) و از زمان شروع برنامه در سال 1987 بیش از 63000 ویزا صادر کرده است. بیش از 200000 مهاجر در حال حاضر در این کشور زندگی می کنند. بسیاری از بازنشستگان از آسیا می آیند، اما 10 کشور برتر همچنین شامل ایالات متحده، انگلستان، آلمان و استرالیا هستند.

مزایا ویزای بازنشستگی فیلیپین

انواع ویزای بازنشستگی در فیلیپین

ویزای بازنشستگی ویژه اقامت فیلیپین (SRRV) دارای مزایای زیادی است. SRRV وضعیت مهاجرت با امتیازات ورود چندگانه فراهم می کند. اداره مهاجرت 5 گزینه برای دریافت SRRV ارائه می دهد. گزینه ها براساس نوع واجد شرایط بودن و همچنین شرایط مالی متفاوت هستند. متقاضیان باید در زمان اقامت خود مبلغ مشخصی را در یک بانک فیلیپین مورد تأیید دولت واریز کنند (معروف به سپرده ویزا). مبالغ بسته به اینکه متقاضی مستمری بازنشستگی می گیرد متفاوت است.

5 گزینه عبارتند از:

نوع ویزای بازنشستگیشرایط
SRRV Classicمحبوب ترین انتخاب، برای بازنشستگان اصلی سالم و فعال است که می خواهند از ودیعه خود برای اجاره آپارتمان یا خرید واحد آپارتمان استفاده کنند. کسانی که 50 سال به بالا دارند می توانند مبلغ 20000$ (دلار) سپرده گذاری کنند، در حالی که بازنشستگان 35 تا 49 ساله باید 50000$ (دلار) سپرده گذاری کنند. جهت خرید ملک در فیلیپین این مقاله را مطالعه کنید.
Smile SRRVبرای بازنشستگان سالم حداقل 35 سال که 20000$ (دلار) ودیعه می گذارند در دسترس است.
SRRV Human Touchمخصوص بازنشستگانی است که به خدمات پزشکی یا بالینی نیاز دارند. متقاضیان باید 10000$ (دلار) واریز کنند. حقوق بازنشستگی ماهانه $1500 (دلار) داشته باشید. و بیمه بهداشتی که در فیلیپین قابل قبول است.
Courtesy SRRVبرای شهروندان فیلیپینی سابق (35 سال به بالا) و اتباع خارجی (50 سال به بالا) که در نقش های دیپلماتیک یا مشابه خدمت می کردند، طراحی شده است. مبلغ سپرده ویزا 1500$ (دلار) است.
Expanded Courtesy SRRVاتباع خارجی که در ارتش خدمت کرده اند، ماهیانه حداقل $1000 (دلار) مستمری دریافت می کنند و $1500 (دلار) ودیعه می دهند.

مزایای ویزای بازنشستگی در فیلیپین

دارندگان ویزای بازنشستگی فیلیپین از عوارض گمرکی و مالیات در مورد کالاهای شخصی وارداتی، از مجوزهای خروج و مجوزهای ورود مجدد و اگر بازنشسته ای که بیش از 1 سال از آخرین ورود خود در فیلیپین نمانده است، از پرداخت مالیات سفر معاف هستند. این کشور همچنین از درآمد خارجی مالیات نمی گیرد، بنابراین شهروندان خارجی با مالیات مضاعف مواجه نیستند. فیلیپین مایل ها و مایل ها سواحل را ارائه می دهد تا حتی سخت گیرترین طرفدار ساحل را راضی کند. این کشور مجمع الجزایر با بیش از 7600 جزیره، گزینه های بی شماری را برای مهاجران و بازنشستگان خارجی ارائه می دهد.

بازنشستگانی که به دنبال اقامت طولانی مدت هستند در فیلیپین تنوع زیادی را پیدا می کنند. از سواحل بکر، کوه های خنک و شگفتی های طبیعی یونسکو گرفته تا مکان های استعماری تاریخی و غیره، فیلیپین می تواند همه علاقه ها را برآورده کند. از جمله مزایای اخذ ویزای بازنشستگی فیلیپین:

 • اخذ اقامت فیلیپین
 • امکان استفاده از ویزای همراه
 • معافیت های مالیاتی
 • امکان اخذ تابعیت
 • استفاده از سواحل و جاذبه های گردشگری فیلیپین

مقاصد بازنشستگی در فیلیپین

در حالی که اکثر بازنشستگان برای لذت بردن از آب و هوای گرم استوایی به اینجا می آیند، برخی ممکن است رطوبت پایین تر کوه را ترجیح دهند. پایتخت مانیل با ارائه سبک زندگی مدرن و جهانی همراه با مراکز خرید غربی، تئاترها، کلوپ های شبانه و رستوران ها از محبوب ترین مقاصد بازنشستگی است. شهر سبو با لقب ملکه جنوب، امکانات شهری را با دسترسی آسان به سواحل و کوه ها ترکیب می کند. بندر دریایی Dumaguete با داشتن استراحتگاه های ساحلی، غواصی و تماشای دلفین ها و نهنگ ها، اغلب در میان بهترین شهرهای فیلیپین برای بازنشستگان جهان قرار دارد.

پالاوان و بوراکای همچنین میزبان مراکز غواصی کلاس جهانی هستند. کوهپیمایی یکی از جاذبه های مهم در باگوئو و تاگایتای است. خلیج سبیک پایگاه سابق نیروی دریایی ایالات متحده که بزرگترین تاسیسات نظامی آمریکا در خارج از کشور بود به دلیل سواحل، باغ های گرمسیری و سایت های اردوگاهی مشهور است.

روند دریافت اقامت فیلیپین از طریق Retirement

روند دریافت اقامت فیلیپین از طریق Retirement

برای احراز صلاحیت SRRV، متقاضی باید تابعیت خارجی یا تابعیت فیلیپینی سابق حداقل 35 سال داشته باشد. SRRV همچنین می تواند برای همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال مورد استفاده قرار گیرد. متقاضیان همچنین باید شرایط درآمد و یا بازنشستگی را که در بالا ذکر شد، داشته باشند. زمانی که در فیلیپین هستید باید برای SRRV اقدام کنید. پردازش برنامه SRRV معمولاً 20 روز طول می کشد.

نیازهای اساسی عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • درخواست ویزای SRRV تکمیل شده
 • اثبات سپرده ویزای SRRV شما به بانکی که توسط دولت تأیید شده باشد پرداخت می شود.
 • سند ازدواج برای همسر.
 • شناسنامه برای کودک وابسته

دولت برای متقاضی اصلی $1400 (دلار) هزینه پردازش یکبار اخذ می کند، به علاوه برای هر برنامه وابسته $300 (دلار). SRRV همچنین سالانه $360 (دلار) هزینه دارد که شامل بازنشسته اصلی و دو فرد تحت تکفل می شود. هر فرد وابسته اضافی $100 (دلار) اضافه می کند. علاوه بر SRRV، شما همچنین باید یک گواهی ثبت نام (ACR) را نیز دریافت کنید. کارت ACR I دارای یک ریزتراشه تعبیه شده با اطلاعات شخصی است. در حالی که ACR به عنوان مجوز ورود مجدد شما عمل می کند، جایگزین مهر گذرنامه یا ویزا نمی شود. هزینه $50 (دلار) است و باید سالانه تمدید شود.

مدارک لازم برای روادید Retirement فیلیپین

قبل از اینکه درخواست خود را ارسال کنید، لازم است لحظه ای به فکر تهیه مقرون به صرفه ترین روش پرداخت هزینه درخواست خود و ارائه سپرده ویزا به یک بانک فیلیپین باشید. علاوه بر مدارک گفته شده در بالا مطمئن شوید که اسناد زیر را به همراه فرم درخواست تکمیل شده خود آماده ارائه داشته باشید:

 • گذرنامه معتبر
 • 8 عکس رنگی اندازه گذرنامه
 • گواهی پزشکی حداکثر تا 6 ماه معتبر
 • مدارک مربوط به ترخیص پلیس
 • مدارک و مبلغ سپرده مورد نیاز
 • اثبات بیمه نامه پزشکی که در فیلیپین پذیرفته شده است
 • شناسنامه یا سند ازدواج یا تولد

جزئیات شرایط ویزای همراه فیلیپین را می توانید در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه کنید. همچنین جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کشور مورد نظر خود می توانید با مشاورین و متخصصین ما در این خصوص صحبت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *